Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 12:29   #1
Otvorena - porod mora početi?

U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:38   #2
ja mislim da je veca mogucnost infekcije sto je zena vise otvorena a duze se ceka

ja sam otvorena 1 prst a 21+
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:39   #3
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
koliko znam, velika je razlika biti otvorena recimo 1 prst i 3-4cm
kad je žena otvorenija od prsta-dva a termin je još daleko, ide na serklažu. Ako je kasno za serklažu (on se sprovodi do 24-og tjedna koliko znam), ide se obavezno u bolnicu na čuvanje.
Očito da otvorenost nije baš tako bezazleno kao što mi možda mislimo.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:41   #4
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
koliko znam, velika je razlika biti otvorena recimo 1 prst i 3-4cm
kad je žena otvorenija od prsta-dva a termin je još daleko, ide na serklažu. Ako je kasno za serklažu (on se sprovodi do 24-og tjedna koliko znam), ide se obavezno u bolnicu na čuvanje.
Očito da otvorenost nije baš tako bezazleno kao što mi možda mislimo.
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:42   #5
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:43   #6
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
ma da, pa ni meni nije jasno zašto ti ne rade serklažu
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:43   #7
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
ne znam draga...možda to još uvijek nije indikacija za serklažu
jesi pitala gin?
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:45   #8
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
pa vjerovatno zato sto je u terminu, a po mojoj logici veca je opasnost od infekcije. to je samo moje misljenje

mozda je veci rizik da se ceka nego da ju porode
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:46   #9
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
ma da, pa ni meni nije jasno zašto ti ne rade serklažu
ne znam niti ja
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ne znam draga...možda to još uvijek nije indikacija za serklažu
jesi pitala gin?
pa serklazu rade i kad je cerviks samo skracen, ne znam zasto ne bi i za ovo
sutra idem kod privatnika pa cu ga pitat.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:47   #10
max, a jesu ti barem rekli strogo mirovanje? ne želim te plašiti ali mene su u 32-om tjednu u bolnici ostavili zbog toga (otvorena prst i kontrakcije sam jako imala)
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:48   #11
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
ma znaš što ću ti reći...bolje tako nego da se za dva dana nešto iskomplicira...
evo poučena svojim iskustvom: radije bih da mi iduće dijete porode induciranim ali da je sve uredno nego da me puste da dočekam termin a ja otvorena i što sve ne, pa da se svašta može iskomplicirati u međuvremenu. A iskomplicira se za čas. Ja sam 16-og bila kod svog gin na pregledu, sve je bilo super i školski, a dva dana kasnije sam završila na hitnom carskom. Nikad ne znaš.
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:52   #12
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
max, a jesu ti barem rekli strogo mirovanje? ne želim te plašiti ali mene su u 32-om tjednu u bolnici ostavili zbog toga (otvorena prst i kontrakcije sam jako imala)
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 12:57   #13
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
ma da, znam... maksimalno odmaraj i bit će to ok! što si ti sve prošla to nitko nije...

a što se tiče teme, da i ja sam čula da u takvom stanju odmah ostavljaju...a valjda znaju šta rade.
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 13:20   #14
mene su u prvoj trudnoći poslali u rađaonu otvorena sam bila malo manje od 2 prsta bez imalo svojih trudova.. prikopčali me na drip... al je plodna voda bila jako mutna i nesto s posteljicom (ne sjećam se sta) bila na ultrazvuku 3 dana prije toga sve bilo ok.... bila sam tad 38+6.... kad sam rodila ispostavilo se da su promasili ultrazvuk.. i ja sam rodila s 41+6 ....
tako da vjerovatno ima tu puno više nego samo otvorenost... plodna voda posteljica i ko zna kaj jos oni gledaju... i naravno ovisi od bolnice do bolnice
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:52   #15
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
rekli mi mirovanje i da pojacam magnezij, a vec ga pijem 1200 mg
isto imam kontrakcije ceste i bolne i jos uz sve krvarim, ali nitko me ne j*** ni pol posto. ali ajd barem svaki tjedan moram na pregled da prate pa ce valjda i nesto napravit ako se pogorsa, samo se nadam ne prekasno.

mirujem koliko mogu, dosta lezim, ipak imam malog klinca kojeg ne mogu zapostavit.
max, serklaža nije bezazlena, a biti otvorena prst u prvoj i u drugoj trudnoći nije jednako, čak se i ne otvara na isti način, tako da samo miruj i bit će sve ok što se otvorenosti tiče

meni nije jasno to što krvariš i imaš jake kontrakcije, bilo bi dobro tražiti drugo mišljenje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:55   #16
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Znam da nije dobro ako je prije termina...ja sam mislila na otvorenost u terminu.

Isti slučaj i prošlu srijedu u bolnici na pregledu, žena nema trudove, otvorena 4 cm i šalju je odma u rodilište..termin bio za 2 dana.
lakše im je spičiti drip i poroditi ženu preko dana, nego da ona dođe po noći dok ih ima manje u smjeni
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:55   #17
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
max, serklaža nije bezazlena, a biti otvorena prst u prvoj i u drugoj trudnoći nije jednako, čak se i ne otvara na isti način, tako da samo miruj i bit će sve ok što se otvorenosti tiče

meni nije jasno to što krvariš i imaš jake kontrakcije, bilo bi dobro tražiti drugo mišljenje
meni je isto jasno to sve, za drugu trudnocu je donekle i normalno pocet se otvarat ranije, ali ja sam se otvorila zbog kontrakcija i vjerovatno zbog toga krvarim, a postljica mi je tek 15 mm od usca tako da je i to moguc uzrok krvarenju. ma ne znam, vidjet cu sutra.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:00   #18
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
meni je isto jasno to sve, za drugu trudnocu je donekle i normalno pocet se otvarat ranije, ali ja sam se otvorila zbog kontrakcija i vjerovatno zbog toga krvarim, a postljica mi je tek 15 mm od usca tako da je i to moguc uzrok krvarenju. ma ne znam, vidjet cu sutra.
moguće da je previa, posteljica se u tom dobu trudnoće treba još podići od ušća

uglavnom ja sam zbog hematoma krvarila do 20og tjedna i svaki drugi dan kad bi se iz mene izlilo to brdo krvi bila sam na rubu plača, tako da suosjećam
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:11   #19
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
lakše im je spičiti drip i poroditi ženu preko dana, nego da ona dođe po noći dok ih ima manje u smjeni
ovo i meni prvo palo na pamet..zato me i zanima jel to stvarno potrebno (ako uzmemo u obzir da je uredna trudnoća, beba u terminu, da je voda ok, beba ok)..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 15:25   #20
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ovo i meni prvo palo na pamet..zato me i zanima jel to stvarno potrebno (ako uzmemo u obzir da je uredna trudnoća, beba u terminu, da je voda ok, beba ok)..
nije potrebno (sad sam ko roda )
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:43.