Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2002., 02:09   #1
Question Naucni stepen u internacionalnoj nomenklaturi

Molio bih vas za pomoc u izradi strucnog rada tematike
"Naucne titule u internacionalnoj nomenklaturi"

Konkretno interesuje me iskustvo ljudi koji su svoje diplome dobili van zemlje ili ih koristili u svijetu

Iskustvo na svjetskim naucnim ustanovama i sl.

Par primjera:
Dr. Scien. naspram Philosophy doc.?
/doktor nauka u nas/

Master of.../pogresno prevedeno u nas kao magistar/

Magister /koja je titula analogna u nas/
itd itd.
Molio bih vas da eventualne primjere iz vase prakse ili iskustva argumentujete sa imenom univerziteta ili medija na kojem se pojavljuje primjer kao buducu referencu...


Hvala za pomoc
 
Odgovori s citatom
Old 22.12.2002., 16:22   #2
Dakle, evo kako ti to funkcionira u svijetu fizike (a vjerojatno i u drugim prirodoslovnim znanostima):

Dr.sci. (doktor znanosti) kod nas je ekvivalentno PhD (Philosophy Doctor), i to je svuda po svijetu jednako.

Dipl.ing. (diplomirani inženjer) je jednako BSc (Bachelor of Science) iako sa našom titulu dipl.ing. u svijetu vas ponegdje priznaju i kao MSc (Master of Science).

Općenito je Mr.sci. (magistar znanosti) ekvivalentan sa MSc (Master of Science) u svijetu, iako, kako sam ranije rekao, i dipl.ing. se može priznati kao MSc a ne kao BSc.

I na kraju, veni postoji još nešto što se naziva Master of Arts, no ekvivalent ovoga kod nas ne postoji. To je nešto između magistra i inženjera.

Eto toliko.

TJ
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 11:43   #3
u Francuskoj (podrucje biologije) je situacija vrlo zamrsena (razliciti nacini obrazovanja ovisno o ustavnovi i programu koji se polaze) i ja nikako ne hvatam te konce...
ono sto znam (jer me se direktno tice):

-PhD je isto sto je dr.sci
-nas dipl.ing njima ne znaci puno ali ako im dokazes da nesto znas, priznaju ti ponekad to kao DEA sto je analog masters. nas magisterij priznaju uvijek kao DEA.
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2002., 12:01   #4
Quote:
El Tomo kaže:
Dakle, evo kako ti to funkcionira u svijetu fizike (a vjerojatno i u drugim prirodoslovnim znanostima):

Dr.sci. (doktor znanosti) kod nas je ekvivalentno PhD (Philosophy Doctor), i to je svuda po svijetu jednako.

Dipl.ing. (diplomirani inženjer) je jednako BSc (Bachelor of Science) iako sa našom titulu dipl.ing. u svijetu vas ponegdje priznaju i kao MSc (Master of Science).

Općenito je Mr.sci. (magistar znanosti) ekvivalentan sa MSc (Master of Science) u svijetu, iako, kako sam ranije rekao, i dipl.ing. se može priznati kao MSc a ne kao BSc.

I na kraju, veni postoji još nešto što se naziva Master of Arts, no ekvivalent ovoga kod nas ne postoji. To je nešto između magistra i inženjera.

Eto toliko.

TJ
Upravo tako. Možda još dodatno objašnjenje. Vani si BSc obično nakon 2-3 godine studiranja, a MSc studij (i to je "obično" studiranje, a ne magisterij) traje 4-5. Onda odmah ideš na doktorat (ako očeš), još cca. 2 god.
__________________
Ovdje bi trebalo stajati potpis. Cenzura ga je izbrisala iako nikome nije smetao. S njime je konacno otisla i legendarna brankica, slava joj.
Tommy Gun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.