Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2012., 09:23   #41
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
A postoji informacija da će naši na rad u Sloveniju tako da će kontrola bit samo na jednom mjestu.Da li će se to provesti i kako ne znam.
U Sloveniji je bilo tako, da je bila samo jedna kontrola kod ulaska u Avstriju ( da su bili zajedno SLO i A policajac ili je bio samo jedan),
a za Italiju je bila druga priča. Slovenci na svojoj strani, Italijani na svojoj. Nisu htjeli da su zajedno.

I kad če se Shengen granica seliti južnije ne odlučuje SLo pa ni Mađarska nego cjela EU.
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:28   #42
Konačna odluka je komisije eu ili već kako se zovu a najbitniju ulogu imaju zemlje koje provode schengen jer od ostalih članica primaju dobru lovu za držanje schengena jer imaju i velike troškove od kojih dio završava kod lokalne policije a ne samo granične.Tu je i masa vozila i ostale opreme koja se dobiva a koristi kompletna policija.To se zove poklonjena lova a od nje se nitko pametan lako ne rastaje.
Rumunje i Bugare odbijaju jer su previše korumpirani i puštali bi svakog u EU.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:39   #43
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Konačna odluka je komisije eu ili već kako se zovu a najbitniju ulogu imaju zemlje koje provode schengen jer od ostalih članica primaju dobru lovu za držanje schengena jer imaju i velike troškove od kojih dio završava kod lokalne policije a ne samo granične.Tu je i masa vozila i ostale opreme koja se dobiva a koristi kompletna policija.To se zove poklonjena lova a od nje se nitko pametan lako ne rastaje.
Rumunje i Bugare odbijaju jer su previše korumpirani i puštali bi svakog u EU.
A ne samo to. Nekontrolirano bi masa cigana dolazila u EU i "naselila" ulice.
I na našim avtocestama prema Italiji je nenormalno puno Rumunjskih kombi vozila, koji prevoze svašta a najviše polovne avtomobile . A ta kombi vozila su u stanju da če se uskoro razpast.
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:43   #44
Quote:
albundy kaže: Pogledaj post
A ne samo to. Nekontrolirano bi masa cigana dolazila u EU i "naselila" ulice.
I na našim avtocestama prema Italiji je nenormalno puno Rumunjskih kombi vozila, koji prevoze svašta a najviše polovne avtomobile . A ta kombi vozila su u stanju da če se uskoro razpast.
ako pod "cigani" misliš na rumunjske Rome kao što si objasnio oni i sada putuju po EU. Shengen ih u tome ne može spriječiti.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 09:46   #45
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
ako pod "cigani" misliš na rumunjske Rome kao što si objasnio oni i sada putuju po EU. Shengen ih u tome ne može spriječiti.
Da mislio sam njih . Jest da putuju ali jih vjerovatno mogu na granici sa Mađarskom i ne-pustiti u EU ako jih ne štimaju dokumenti ili da imaju upisana ograničenja.
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 10:31   #46
Građani su eu-a bez obzira što su van schengena i za njih všie nema ograničenja.Ako su im bila ograničenja i upisana u SIS-u izbrisana su.Dakle bez ikakvih problema i s osobnom mogu po cijeloj eu.
Isto će vrijedit i za naše.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:35   #47
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Konačna odluka je komisije eu ili već kako se zovu a najbitniju ulogu imaju zemlje koje provode schengen jer od ostalih članica primaju dobru lovu za držanje schengena jer imaju i velike troškove od kojih dio završava kod lokalne policije a ne samo granične.Tu je i masa vozila i ostale opreme koja se dobiva a koristi kompletna policija.To se zove poklonjena lova a od nje se nitko pametan lako ne rastaje.
Rumunje i Bugare odbijaju jer su previše korumpirani i puštali bi svakog u EU.
Mislim da više ne trebam ništa reći jer si Ti upravo rekao ono što ja namjerno nisam htio a mislio sam pod "rođaci"...
I da se nadovežem ne ukidaju se samo špedicije (što je doduše čista zarada državi) nego se smanjuju i carinski službenici i ostale prateće države.
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 12:39   #48
Quote:
W.M.H. kaže: Pogledaj post
Mislim da više ne trebam ništa reći jer si Ti upravo rekao ono što ja namjerno nisam htio a mislio sam pod "rođaci"...
I da se nadovežem ne ukidaju se samo špedicije (što je doduše čista zarada državi) nego se smanjuju i carinski službenici i ostale prateće države.
carinici će se morat preselit na jug i/ili u lučke ili aerodromske jedinice.

biti carinik je pred 10tak godina bio mokri san svih zagorskih muževa a zaposlenje na carini je bilo ravno dobitku na lotu...

sada to više nije tako. jedino što stalno jest je mijena...
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 16:04   #49
Quote:
albundy kaže: Pogledaj post
Da mislio sam njih . Jest da putuju ali jih vjerovatno mogu na granici sa Mađarskom i ne-pustiti u EU ako jih ne štimaju dokumenti ili da imaju upisana ograničenja.
Već sam djelomično odgovorio na to. Ne, nemože ih se zaustaviti na granici Mađarske, ukoliko koriste vlastite legalno izdane dokumente i ukoliko su isti valjani, odnosno rok važenja im nije istekao, Mađari ih MORAJU pustiti.

Jedini način da se nekome ograniči kretanje na dijelu teritorija EU-a jest pravomoćna sudska presuda. Takve je naprimjer "štancao" Sarkozy u Francuskoj kada je pred 2 godine masovno protjerivao rumunjske rome. Oni se više nemogu vratiti u Francusku, ali su i dalje slobodni kretati se bilo gdje drugdje po EU.

Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
Zanimljiva je i sama Bosna sa velikim brojem EU građana(građana članice ajd),možda i najvećim izvan EU će biti?
Ništa. hrvatski državljani u Bosni i Hercegovini ukoliko na EU graničnom prelazu pokažu HR putovnicu biti će tretirani kao građani Europske Unije. Idu na "EU Citizens" šalter, tamo se vrlo kratko zadržavaju (postoji i uputa da se EU građanima čak ni putovnica ne trena skenirati kroz stroj, već je dovoljna vizualna provjera - toga se Britanci više ne pridržavaju i skeniraju sve odreda, ali na svim drugim EU granicama koliko primjećujem i dalje primjenjuju samo vizualnu provjeru) i onda idu dalje svojim putem.

Inače Bosna i Hercegovina neće biti država sa najvećim brojem EU građana izvan EU-a. Apsolutni je rekorder Republika Moldavija - tamo oko tri četvrtine cjelokupnog stanovništva ima rumunjske putovnice.

.

Zadnje uređivanje PowerLock : 06.03.2012. at 16:11.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 01:28   #50
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Već sam djelomično odgovorio na to. Ne, nemože ih se zaustaviti na granici Mađarske, ukoliko koriste vlastite legalno izdane dokumente i ukoliko su isti valjani, odnosno rok važenja im nije istekao, Mađari ih MORAJU pustiti.

Jedini način da se nekome ograniči kretanje na dijelu teritorija EU-a jest pravomoćna sudska presuda. Takve je naprimjer "štancao" Sarkozy u Francuskoj kada je pred 2 godine masovno protjerivao rumunjske rome. Oni se više nemogu vratiti u Francusku, ali su i dalje slobodni kretati se bilo gdje drugdje po EU....
Mislim da je Njemačka provodila suptilniju politiku (ako imaš kakva saznanja jako bi me zanimalo) i da su oni Romima nudili novčanu pomoć ako odu (i nikada se ne vrate)...u mjestu gdje živim su tako kupili 2 kuće i živi njih preko 50...
W.M.H. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 10:57   #51
Quote:
Mishko Pishko kaže: Pogledaj post
carinici će se morat preselit na jug i/ili u lučke ili aerodromske jedinice.

biti carinik je pred 10tak godina bio mokri san svih zagorskih muževa a zaposlenje na carini je bilo ravno dobitku na lotu...

sada to više nije tako. jedino što stalno jest je mijena...
A najebat če i špediteri .
__________________
LE VKUP , LE VKUP.... UBOGA GMAJNA..
albundy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 17:29   #52
Evo možda ipak bude nešto i to u naredne dvije godine od ulaska u EU

http://www.vecernji.hr/vijesti/na-sc...-clanak-385074
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2012., 12:11   #53
Vezano za "koliko ćemo moći boraviti u EU nakon ulaska RH"...

Zanimalo me pa sam provjerio u publikaciji "101 pitanje o utjecaju EU na živote građana"

Kaže 'vako:

"Ukoliko u određenoj državi borave
više od tri mjeseca, građani EU-a moraju se prijaviti nadležnim
vlastima uz potvrdu o dostatnim sredstvima za život (ovjera poslodavca,
dokaz o samozapošljavanju ili izvod o zdravstvenom osiguranju
za umirovljenike). Po dobivanju ovjerene potvrde, građani EU-a više
se ne moraju javljati lokalnim vlastima."

Tak da ništa od veselog tumaranja bespućima unije ako smo bezposleni
Bit će država koje će nam dat rampu za zapošljavanje tako da mi se čini da će za te države biti isto/slično sranje kao i do sada
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 23:25   #54
Ma dobro kolega, ali ko te tjera da se prijaviš ? hah! pa nitko neće znati kad si ušao ako u putovnici nećeš imati štambilj i datum ulaska u EU. Mozes ti biti tamo i 2 godine i ako ti dode policija ili netko i nesto te pita, po kojoj ce logici moci znat kad si usao ? ti mozes reci pa usao sam prije 5 dana jbg ga i na odmoru sam bez brige. Veći je problem to prijelazno razoblje za otvoreno trziste rada hrvatskim drzavljanima koje će uvesti većina zemalja, pogotovo onih najrazvijenijih mozda 3, mozda 5, mozda 7 godina , ovisi kako koja zemlja. A da je istina da nećeš baš moći biti u nekoj državi EU-a mjesecima bez posla ako nemas nekog tamo ko ce se "pobrinut" za tebe , to apsolutno stoji - naprosto logika. Ne mozes otic tamo i 2 godine šetat po Berlinu bez mjesečnih primanja jer ćeš umrijet od gladi i živjet ćeš ko klošar I ostaje ti druga mogućnosti - da se baviš kriminalom pa dokle ide ide samo tu drugu opciju ne bih nikome preporučio - ja je ne bi htio okusit nikad .
Sd.Kfz.Panther is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2012., 01:59   #55
ITA, AUT i DE će uvesti 7 godina - to su već najavili
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2012., 13:35   #56
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ITA, AUT i DE će uvesti 7 godina - to su već najavili
zanima me otkud ti taj podatak? 2 god max
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 02:36   #57
Quote:
goran79 kaže: Pogledaj post
zanima me otkud ti taj podatak? 2 god max
pisalo u novinama 7 godina
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 19:02   #58
Misli da kada govorimo o 7 radi se o dozvoljenom maksimalnom broju godina koji nam zamlja EU moze odrapit.
A mogu.
Ne moraju.
I mogu krace.
__________________
"Life", said Marvin, "Don't talk to me about life"
I ja bih marasovca nazad
Grugru is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:04   #59
manchild - nisam siguran da su ti podaci točni. 7 je maksimalno dopušteno razdoblje suzpenzije korištenja dijela prava iz EU povelje, u slučaju prava na zapošljavanje hrvatskih građana u tijeku su konzultacije na razini EU-a da li da se uopće uvode. Prevladava razmišljanje da je životni standard Hrvata dovoljno dobar, kao i da je veličina zemlje takva da izostanak bilo kakvih ograničenja neće imati negativne posljedice po EU tržište rada. Britanija se dosta opekla sa Poljacima pa je sada nešto opreznija, ali oni su u pravilu uvijek protiv ograničavanja tržita u bilo kojem segmentu, a budući da zbog common travel unije sa Irskom odluku morajuu donijeti zajednički sa Dublinom, koji je opet frenetično pro-hrvatski, mislim da ni GB neće uvoditi ograničenja. Imam podatak da je Austrija najavila da neće uvoditi ograničenja Hrvatima, kao i da za to lobiraju u svim drugim zemljama članicama; a čak je rumunjsko ministarstvo vanjskih poslova službeno izjavilo da "ne žele Hrvatima raditi ono što drugi rade njima". U ovom trenutku čini mi se da su jedino Malta i Cipar odlučni uvesti ograničenje zapošljavanja i to do 1. srpnja 2014-e, dakle samo na godinu dana. Za Njemačku i Italiju nisam čuo ništa posebno - tako da zaista ne znam otkud te informacije koje si pročitao. Moja su saznanja totalno oprečna.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2012., 23:12   #60
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Imam podatak da je Austrija najavila da neće uvoditi ograničenja Hrvatima, kao i da za to lobiraju u svim drugim zemljama članicama;
Imaš dobar izvor informacija. Jedan od direktora državne firme u Austriji mi je potvrdio da Austrija ne razmišlja o uvođenju zabrana. Čak štoviše, žele RH u EU što prije (kao ravnopravnu članicu). Na dijaspori sam o tome pisao, pa su isto domaći čitači dnevnog tiska izjavili da će RH imati zabranu 2+3+2.
Malo nas je, nismo skloni migracijama. A tvrtke (primjer iz Austrije) misle zagrabiti kadar koji im treba i koliko im treba.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:10.