Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2013., 13:28   #81
Quote:
technotronic kaže: Pogledaj post
Pozzzz

Dobio sam dvije ženke koje će uskoro biti spremne za rasplod,mješanke novozelandskog kunića i domaćeg šarca.Za sada ih držim zajedno,ali nakon parenja ih mislim razdvojit.Pošto sam novi u tome,trebam svaki dobronamjeran savjet.Inače,namjeravam hranit 100 do 200 komada godišnje za vlastite potrebe,mene i moje familije,pošto svi doma volimo kuničje meso.Takodjer,ako netko zna gdje bih povoljno mogao nabaviti gajbe,koje bi podnosile taj kapacitet,te mi da neke savjete o držanju...Dali mogu držat u jednoj prostoriji recimo dvadesetak jedinki istoga spola,koje bi bile za tov,a ne za rasplod,i dali mogu biti različite starosti,ili bi veći napadali manje?Takodjer,pošto živim na selu,i imam dosta zemlje,hranu im ne mislim kupovat,već samo prirodno...

Uzgajivači i ljudi sa iskustvom,javite se...

(molio bih ekipu koja brije na vegetarijanstvo i slične ''zaštitnike životinja'' da mi ne zaspamaju temu sa svojim nedobrodošlim komentarima)
Vidi ovako,Nekada je u selima bilo uobičajno da kunići žive u stajama.Zajedno sa kravama i konjima.Ispod jasli i zidanih valova bilo je ostavljeno prostora za njihov život,Parili se i kotili po zakonu prirode. Hranili se što bi popadalo iz jasli.Eventualno ako bi im još nešto davali naknadno.Bilo kunića koliko ti srce želi.Tako da je sasvim moguće da žive svi zajedno,no potrebno je imati i neki odgovarajući prostor.Te dvije ženke što imaš možeš ih trenutno držati u istoj gajbi ili u čemu su već smještene.Isto tako i jedinke koje planiraš hraniti za klanje,kod takvog smještaj često se mužjaci međusobno znaju kastrirati. Tebi to neće praviti probleme.Gajbe za kuniće,najjednostavnije drvena konstrukcija od štafli i letvi,pod i okolo daske.Na pod slama i redovno čišćenje i nema problema.
zvonahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2016., 12:00   #82
ne znam jesam li na dobrom mjestu, ali može mi netko preporučiti uzgajivača patuljastih kunića?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.