Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2017., 16:56   #2101
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
blago tebi...ja sam 10+3 odbrojavam dane do nekog bar 15 tt da se počnem nadat kraju...ja aposlutno ništa ne zadržavam i nijednu tekućinu ne mogu pit...sad sam 5 kila u minusu...izmjenjuju mi se razdoblja mučnine i gladi i tako cijeli dan...
mučnine poslije prvog tromjesečja mogu i ne moraju prestati, ja sam danas 21tt i još uvijek ih imam, ne stalno al se javljaju bar dva-tri put tjedno
ako ništ ne zadržavaš odi do dr, pogotovo ako ni tekućine ne dolaze u obzir, ja sam par dana za redom povraćala i ništ nisam zadržavala pa me dr uputila na dodatne pretrage i infuzije u bolnicu, od poslije toga se malo smirilo al sad bar uspijem nekaj zadržati, a tekućine, bar vodu, mogu normalno piti
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2017., 21:47   #2102
Quote:
mala nemirna kaže: Pogledaj post
mučnine poslije prvog tromjesečja mogu i ne moraju prestati, ja sam danas 21tt i još uvijek ih imam, ne stalno al se javljaju bar dva-tri put tjedno
ako ništ ne zadržavaš odi do dr, pogotovo ako ni tekućine ne dolaze u obzir, ja sam par dana za redom povraćala i ništ nisam zadržavala pa me dr uputila na dodatne pretrage i infuzije u bolnicu, od poslije toga se malo smirilo al sad bar uspijem nekaj zadržati, a tekućine, bar vodu, mogu normalno piti
bila sam ja hospitalizirana 10 dana radi hiperemeze, sad na ifnuzije idem kod svog doktora...čisto da ne dehidriram..iako sam stalno dehidrirana, ali eto da me malo dignu...meni je samo bitno da se ovim tempom ne nastavi cijelu trudnoću pa ako i budu prisutne da mi ne narušavaju život, jer sam ja prikovana za krevet i wc školjku ni do doktora ne mogu sama prošetat. nisam u stanju.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2017., 08:08   #2103
[I]nymphadoratonks[I] nadam se da ti se nece nastaviti cijelu trudnocu, makar se to nikad ne zna. Menu evo mucnibe traju cijelu, ali nisam povracala od 26.tjedna. Slabo jedem i dalje, al ajde, kak je bilo sad je super. Gubis li i daljena kilazi? Jesu ti dali kakve lijekove za piti? Ja sam pila Reglan, a postoji i Torecan, e sad kolko to pomaze je individualno, meni bas i nije, jedino me od Reglana manje bolio želudac, bar mislim, mozda sam si samo umislila. Nadam se da ce ti tamo oko 16.tjedna ipak.popustiti.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:43   #2104
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
bila sam ja hospitalizirana 10 dana radi hiperemeze, sad na ifnuzije idem kod svog doktora...čisto da ne dehidriram..iako sam stalno dehidrirana, ali eto da me malo dignu...meni je samo bitno da se ovim tempom ne nastavi cijelu trudnoću pa ako i budu prisutne da mi ne narušavaju život, jer sam ja prikovana za krevet i wc školjku ni do doktora ne mogu sama prošetat. nisam u stanju.
držim fige da sve bude u redu i da mučnine prestanu uskoro
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 16:52   #2105
danas 16+2 i mucnine se vratile. Ne tako jako kao u pocetku, ali dovoljno da iduna zivce. Narukvice sam vratila curi koja mi je posudila i sad bih poludila.

Nadam se da su samo od ove vrucine dosle i mucnine pa da ce iduci tjedan proci.
Sad vise ni kapucino ne mogu piti, ni jamnicu, malo mi cola pomogne pa pijem to. Slabo jedem iako sam stalno gladna i tako. Odmah su se i glavobolje vratile. Uzas.
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2017., 17:10   #2106
Ja sa 34 tjedna jos uvijek imam mucnine, tak da sve je moguce. Al ajde , ja sam stvarno ekstremni slučaj.
Nadam se da ce kod vas curke ipak proc u 2. tromjesecju.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 19:06   #2107
Bok svima! moj prvi "trudnički post". 8 tjedana i 3 dana. mučnine i kiselina počeli sa 6 tjedana i traju mi po cijeli dan. čak mi se čini da je gore navečer. redovito se budim oko 3-4 jutro i više ne mogu spavati, vodu također često povratim. nisam pročitala sve postove na ovom topiku, ali mi se čini da nema baš puno postova sa dijeljenjem iskustva što vam je (ako vam je) pomoglo u umanjivanju te mučnine. jučer sam probala Reflustat, antireflusknu oralnu suspenziju po preporuci ljekarnika. piše na pakrianju da je namijenjeno i trudnicama. meni je za sada pomoglo puno pa se nadam da će možda još nekome pomoći.
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 10:43   #2108
Eto ja sam sada na 17+3 i povračam i dalje...ujutro ziher , a popodne kako koji dan. Međutim, ono šta će me sigurno ubit je pretjerano izlučivanje sline, to je nešto strašno...
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 13:58   #2109
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
Eto ja sam sada na 17+3 i povračam i dalje...ujutro ziher , a popodne kako koji dan. Međutim, ono šta će me sigurno ubit je pretjerano izlučivanje sline, to je nešto strašno...
ja sam danas 15+5.i to je zadnje što mi je ostalo. slina. stalno moram pljucat. očajno. ali jedem napokon skoro sve i mučnina se javi samo jednom u danu, i prođe. držte se cure. ja sam tek danas došla na predtrudničku kilažu.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:45   #2110
Treća trudnoća, treća mučnina...uoće ne kontam da netko pravi frku oko poroda (ok, valjda sam relativno dobro prošla prva dva puta) jer ovo prvo tromjesečje mi je definitivno najstrašniji dio ovih blaženih 9 mjeseci.
Mislim da dnevno izlučim oko 3 hektolitra sline, popraćeno stalnim gađenjem prema čitavom opusu mirisa i okusa. Naravno, priroda se pobrinula da mi uz to odgovara samo junk food - od grickalica do paštete. Izuzetak je, bogu hvala, kiselije voće. Probala sam povraćat, naivno misleći da će pomoći kao u slučaju crijevnih viroza, ali nije u prva dva puta pa ne vidim zašto bi sada. Ujutro se još osjećam prisebno, no već tijekom podneva kreće drama.
Ugl, sjećam se da mi je jedna privatnica u prvoj trudnoći prepisala reglan koji je donekle pomogao, no moja socijalna ga ne daje. Ima li netko s njim iskustva?
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 14:59   #2111
u dvije trudnoće dvije teške hiperemeze. dobivala sam reglan intravenozno i apsolutno ništa mi nije pomogao. ali svaki organizam drugačije reagira pa probaj, možda tebi pomogne. sretno!
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:16   #2112
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
u dvije trudnoće dvije teške hiperemeze. dobivala sam reglan intravenozno i apsolutno ništa mi nije pomogao. ali svaki organizam drugačije reagira pa probaj, možda tebi pomogne. sretno!
Thx, i meni je u sjećanju ostalo da nije bio čudotvoran, ali sam valjda očajna..Razmišljam o kupovini akupresurnih narukvica iako nikad nisam bila sklona previše alternativi. Sjećam se da sam u Bio Bio po preporuci kupila neku Umeboshi šljivu i to je definitivno bio moj zadnji takav izlet. Ništa odvratnije ni prije ni poslije nisam stavila u usta. Da nisam patila od mučnina i bljuvanja, s njom bi svakako počele.
Btw, naravno da sam okružena samo trudnicama koje uopće nemaju pojma o čemu pričam jer su prepune energije i pršte od zdravlja i veselja.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:28   #2113
meni baš ništa nije pomagalo, preživljavala sam u bolnici na infuzijama 24/7.
prije 2 godine je trajalo od 7.-17. tt i prestalo je, nažalost, tek kad sam izgubila bebu. u ovoj trudnoći "samo" od 9.-13. tt i prestalo doslovno preko noći s navršenih 13 tjedana. od tada je sve super!
bila sam u bolnici i svašta smo isprobavali, što konvencionalno, što alternativno i nula bodova. tako da neki pametan savjet nemam, očito treba proći određeno vrijeme...
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 15:36   #2114
Unhappy

Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
meni baš ništa nije pomagalo, preživljavala sam u bolnici na infuzijama 24/7.
prije 2 godine je trajalo od 7.-17. tt i prestalo je, nažalost, tek kad sam izgubila bebu. u ovoj trudnoći "samo" od 9.-13. tt i prestalo doslovno preko noći s navršenih 13 tjedana. od tada je sve super!
bila sam u bolnici i svašta smo isprobavali, što konvencionalno, što alternativno i nula bodova. tako da neki pametan savjet nemam, očito treba proći određeno vrijeme...
Uh, žao mi je što prizivam teške trenutke..mučnine nisu ništa u svjetlu takvog iskustva Prošla sam i ja kao ti, ali puno ranije prije mučnina.

Jednostavno se ni na što ne mogu skoncentrirat. Kad mi je bilo u prvoj trudnoći, imala sam luksuz ležanja i samosažaljenja, ali sad imam dva vrtićanca kojima još nismo niti rekli da im stiže prinova. Uopće ne kuže što mi je i zašto se vučem po kući kao stara krpa. Prolazilo mi je tek u 21. tjednu i samo se nadam da će ova beba biti više milostiva...
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:09   #2115
Kad su vam počele prve mučnine?
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 16:33   #2116
To kada počnu prve mučnine je vjerujem isto dosta individualno... Knjiški je to oko 5. tjedna i meni su tako nekako krenule
Punjena maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:16   #2117
Quote:
Punjena maslina kaže: Pogledaj post
To kada počnu prve mučnine je vjerujem isto dosta individualno... Knjiški je to oko 5. tjedna i meni su tako nekako krenule
meni pak kasnije. doista nema pravila, ni kad će počet, ni dal će uopće počet, ni do kad će trajati. niti se ima smisla oko toga uspoređivati s drugim trudnicama, baš je individualno.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:23   #2118
U prvoj ih nisam gotovo ni imala, zanemarivo. Ovu me satrale. Ujutro jos i nekako, al navecer je stanje katastroficno. Sve mi smrdi, okus u ustima ajme, zgaravica, povremena povracanja itd. Nemam zelju za nekom posebnom hranom, sve mi je bljak. Pocelo je s nepunih 7 tj.
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:25   #2119
kako su cure napisale, individualno je i često bude različito kod iste žene u više trudnoća.
kod mene prije 2 godine teška hiperemeza od 7. do 17. tt, sad u ovoj trudnoći lagane mučnine počele sa 6 tt, a hiperemeza od 9. do 13. tt.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 21:07   #2120
Kod mene gotovo identične prethodne dvije trudnoće..počelo oko 7. tj. i trajalo malo duže od prvog tromjesečja. Babe bi rekle da možda ima veze sa spolom..imam 2 sina. Sad ne znam šta čekam Bit će da je opet pišonja..

S ovim apsolutno suosjećam:

Quote:
lozinka8 kaže: Pogledaj post
Ujutro jos i nekako, al navecer je stanje katastroficno. Sve mi smrdi, okus u ustima ajme, zgaravica, povremena povracanja itd. Nemam zelju za nekom posebnom hranom, sve mi je bljak. Pocelo je s nepunih 7 tj.
Srećom radim u školi uvijek prve smjene pa donekle funkcioniram na poslu jer bih se u suprotnom...
Bojim se gomilanja kilaže jer stalno nešto grickam i pijem sok od bazge (ništa drugo ne pali). Jučer sam pojela 3 tanjura juhe od rajčice i povratila sve prije spavanja.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.