Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2017., 10:43   #4561
Dobar dan svima...povrat poreza od PU knjžim u primitke van KPI ili? Hvala unaprijed na pomoći
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:11   #4562
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Dobar dan svima...povrat poreza od PU knjžim u primitke van KPI ili? Hvala unaprijed na pomoći
Da
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:46   #4563
Hvala lili.p imam još jedno pitanje,postavila sam ga na temi fiskalizacije,ali možda može i tu.Od 02.01.2018.-05.01.2018. ne radimo.E sad,da li mi netko može objasniti kako se to evidentira u e-poreznoj,ja sam našla pod fiskalizacijom,ali ne znam točno postupak,a točno me strah da nešto krivo ne napišem kad sam vidjela onu kaznu za malo slovo...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:18   #4564
Quote:
Knez1974 kaže: Pogledaj post
Hvala lili.p imam još jedno pitanje,postavila sam ga na temi fiskalizacije,ali možda može i tu.Od 02.01.2018.-05.01.2018. ne radimo.E sad,da li mi netko može objasniti kako se to evidentira u e-poreznoj,ja sam našla pod fiskalizacijom,ali ne znam točno postupak,a točno me strah da nešto krivo ne napišem kad sam vidjela onu kaznu za malo slovo...
Toga nas je svih strah. Vidi temu

Ideš pod poslovni prostori - status - privremeno zatvoren - od/do - napišeš razlog - godišnji odmor i to je to.
Nemoj zaboraviti ga otvoriti kad opet počnete raditi.
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:25   #4565
Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Toga nas je svih strah. Vidi temu

Ideš pod poslovni prostori - status - privremeno zatvoren - od/do - napišeš razlog - godišnji odmor i to je to.
Nemoj zaboraviti ga otvoriti kad opet počnete raditi.
Ma hvala ti,zakon si
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 15:06   #4566
Pomagajte
Imao sam danas prvu uplatu karticom preko online servisa, iako meni banka tek šalje lovu za 30 dana.
Isporuku robe radim sutra ili u ponedjeljak. U kojem roku točno ja sada moram taj račun fiskalizirati ?
Da li to mora biti odmah danas ili recimo sutra kada robu isporučujem ?

Zaboravih još nadodati....da li ja na tom fiskaliziranom računu stavljam onu napomenu "Obračun prema naplaćenoj naknadi"....iako ja to nisam naplatio još u doslovnom smislu jer novac meni tek dolazi za 30 dana,a račun moram izdati prije ?

Zadnje uređivanje dxer : 07.12.2017. at 16:13. Reason: Dodatak
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 08:58   #4567
Quote:
dxer kaže: Pogledaj post
Pomagajte
Imao sam danas prvu uplatu karticom preko online servisa, iako meni banka tek šalje lovu za 30 dana.
Isporuku robe radim sutra ili u ponedjeljak. U kojem roku točno ja sada moram taj račun fiskalizirati ?
Da li to mora biti odmah danas ili recimo sutra kada robu isporučujem ?

Zaboravih još nadodati....da li ja na tom fiskaliziranom računu stavljam onu napomenu "Obračun prema naplaćenoj naknadi"....iako ja to nisam naplatio još u doslovnom smislu jer novac meni tek dolazi za 30 dana,a račun moram izdati prije ?
Kod mene je ovako:računi koji se plaćaju karticom fiskaliziraju se odmah,budući da se u smislu Zakona o fiskalizaciji plaćanje karticom smatra isto kao i gotovina.Ja sam obrt i onda taj račun zatvaram onda kada mi novac "sjedne " na račun i to u iznosu koji je "sjeo" a iznos koji je banka uzela za proviziju zatvaram u naravi .Napomena "Obračun prema naplaćenoj naknadi..." mislim da ide u slučaju obrta,obvačun PDV-a po naplaćenim i plaćenim računima.Nadam se da sam bar malo pomogla...
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 09:02   #4568
Ok, hvala.....jučer sam ga fiskalizirao.
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 22:17   #4569
Jeli isplativije držati dijete na poreznoj olakšici(student) ili ga zaposliti preko student servisa kod sebe? Hvata me najveća stopa poreza na dohodak.
Koresh1011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 09:52   #4570
Pozdrav; ne znam jesam li na pravoj temi? Obrtnik sam, pretpostavljam dohodaš jer nisam u sustavu PDV-a?
Pitanje: cijele godine pazim da mi fakture ne prijeđu 300.000 da ne bih ušla u sustav PDV-a, a sad mi knjigovođa kaže da se gleda PRILJEV, a ne fakture? Dakle s jutrošnjim priljevom ja imam priljev sredstava na račun u ovoj godini 303.000 kuna. Gleda li se to ili dohodak (dakle RAZLIKA primitaka i izdataka) ili isporuka dobara i usluga (ono što je FAKTURIRANO)?

Druga stvar: ako i uđem u PDV, kolika je sad to zajebancija? HOće li meni ostajati manje novca u džepu??

Kvragu! Prvi put da sam ljuta što mi je netko uplatio 10 dana prije roka!!! Nek idu u 3 materine.
MarijaZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 11:25   #4571
Quote:
MarijaZD kaže: Pogledaj post
Pozdrav; ne znam jesam li na pravoj temi? Obrtnik sam, pretpostavljam dohodaš jer nisam u sustavu PDV-a?
Pitanje: cijele godine pazim da mi fakture ne prijeđu 300.000 da ne bih ušla u sustav PDV-a, a sad mi knjigovođa kaže da se gleda PRILJEV, a ne fakture? Dakle s jutrošnjim priljevom ja imam priljev sredstava na račun u ovoj godini 303.000 kuna. Gleda li se to ili dohodak (dakle RAZLIKA primitaka i izdataka) ili isporuka dobara i usluga (ono što je FAKTURIRANO)?

Druga stvar: ako i uđem u PDV, kolika je sad to zajebancija? HOće li meni ostajati manje novca u džepu??

Kvragu! Prvi put da sam ljuta što mi je netko uplatio 10 dana prije roka!!! Nek idu u 3 materine.
Gledaju se ostvarene isporuke dobara i usluga.
Ne ono što je naplaćeno.
Obrati pažnju na članak 39 i 40 Zakona, neki prometi ne ulaze u vrijednost isporuka 300.000,00kn. Isto tako ne ulazi ni isporuka gospodarskih dobara.
Uživaj u blagdanima
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:51   #4572
Htjela bi prijaviti radno vrijeme , nedjelja 31.12. Inače ne radimo nedjeljom. Kod prijave poslovnih prostora ima mogućnost kod IZNIMKE RADNOG VREMENA ,jel da? Unijela sam datum i vrijeme , svarila kvačicu, ali dolje je SPREMI i na to ne mogu kliknuti pa sam sada zabrinuta da li sam to uopće dobro napravila.???? Zovem poreznu, poslala mail, ali naravno nema nikakvog odgovora. Da li mi netko može pomoći u svezi toga?
mily vanily is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:53   #4573
Smije li obrtnik sam sebi isplatiti godišnju kartu za javni prijevoz (za dolazak i odlazak s posla)? U imovini obrta nema automobil i ne isplaćuje si loko vožnju, nego samo povremeno putne naloge za neka dalja putovanja?
jana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 20:14   #4574
Da li su obrtnici dužni voditi evidenciju/popis sitnog inventara, kao što ga moraju raditi za dugotrajnu imovinu?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 18:11   #4575
Prijelaz iz obrta dohotkaša, obveznika PDV, u paušalno oporezivanje

Molim pomoć.
Imam obrt uz rad, obveznik PDV, dohotkaš, te bi prešao u paušal pošto nova maksimalna tarifa do 300.000,00 kn odgovara mojim planovima i realizacijama u prethodne dvije godine(2017. ukupni primici oko 213.000,0 kn s PDV, sve bezgotovinsko)). U poreznoj su mi rekli da je to isto kao da zatvaram obrt. U popisu DI imam osobni automobil koji sam unio s 70 % vrijednosti(75.848,50 Kn) i iskoristio sam 70 % predporeza. Amortizirao sam ga po raznim stopama ovisno o prihodima tako da mu je na kraju 2016. knjigovodstvena vrijednost 21.490,41.
Pošto sam vodim knjige ne znam kako to izvesti.
Hvala unaprijed
rory957 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2018., 09:17   #4576
Nisam dosad poslovao sa kupcima izvan Hrvatske, ali eto sada se ukazala neka prilika, kupac (privatna osoba) iz Bosne i Hercegovine i k tome je država izvan EU.
Da li ja iskazujem porez na računu/ponudi, čiji porez i kakav je uopće daljnji postupak za mene što se tiče tog knjiženja.
Već posjedujem onaj EORI broj ukoliko je to potrebno tj. znači da li ja to moram poslati preko špeditera ili kako ?
Hvala
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 09:28   #4577
Nastavno na moj prethodni post........ja znači kupujem od svog dobavljača i plaćam robu sa PDV-om. Istu tu robu znači prodajem dalje fizičkoj osobi u Bosni i Hercegovini gdje pretpostavljam ne iskazujem PDV tj. ta osoba mi plaća samo osnovicu ?
Kako zatim ide upis tog izlaznog računa u moje knjige ? U koje polje što upisujem ?
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 09:29   #4578
pozdrav!

imam pitanje u vezi kamate?
Trebala bi stranci fakturirati zateznu kamatu (znači stranka je primila na svoj račun naš dio troškova i kamate na troškove - prisilna ovrha (ovršni postupak) - odvjetnička djelatnost
Kako to izvesti? ne znam kako se bi to onda knjižilo?
ako netko zna, molim pomoć.

Hvala,lp
lea30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 09:41   #4579
Pozdrav, molila bih pomoć.. pošto sam stalno u gužvama, uopće sam zanemarila sprječavanje pranja novca i financiranje terorizma i sve oko toga unatrag par godina..vidim da se i mijenjao zakon. što sve jedan knjigovođa koji nema zaposlene ( obrt) treba imati u vezi toga zakona, koje sve akte donešene i ostalo i gdje bi mogla pogledati na netu primjere? Imam još one stare od 2013.g. da li se to što mijenjalo?

Puno hvala...
stela5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 15:26   #4580
Pitanje u vezi bolovanja,nikada nisam imala djelatnika koji je bio na bolovanju do sada...42 dana plaća poslodavac,a nakon toga ide na teret HZZZO-a,to mi je jasno.Gđa na HZZZO mi je rekla da oni refundiraju 70% plaće nakon tih 42 dana.Da li ja mogu djelatniku i dalje isplaćivati plaću kao i do sada,bez troškova prijevoza,naravno,bez obzira što će oni refundirati samo 70%? Da li smijem u troškove stavljati cjelokupni iznos plaće koji isplaćujem ,a u primitke onih 70% koje će mi HZZZO vratiti? Hvala svima unaprijed...P.S: nisam knjigovođa već vodim knjige za svoj obrtić..
__________________
više gledam,manje vidim...
Knez1974 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:49.