Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2017., 17:35   #441
Vidim da mnogi odustaju od tele2 pa ako ima neko router od tele2 ZTE MF 286 ja bi ga kupio.
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 19:58   #442
nek netko pojasni zbunjenoj osobi: tele2 ima Podborku sa PS4 i pokucnim, 289 kn mjesecno, 2 god
na sto paziti? gdje su tu “sitna slova ugovora”? ja sam inace tudum i svaka mi ovakva akcija zvuci predivno, pa da se ne zeznem. inace nemam nikakve veze s Tele2, nikad nismo suradjivali
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 15:37   #443
Pogledao sam ponudu samo površinski...
A što je tu super? 289 KN - 180Kn pokućni + 109 Kn PS4 mjesečno. Uz ugovor na 24 mjeseca, taj PS4 te dođe 2.616 Kn. Kupiti ga u dućanu možeš za 2.500Kn.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 18:31   #444
Dobio danas opomenu od Tele2 za dugovanje od 40kn za pokućni internet koji sam imao na probi od svega tri dana prije otprilike tri mjeseca

Zadnje uređivanje homosapiens : 18.12.2017. at 18:43.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 20:56   #445
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Dobio danas opomenu od Tele2 za dugovanje od 40kn za pokućni internet koji sam imao na probi od svega tri dana prije otprilike tri mjeseca
Nisi platio ta tri dana probe
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 07:24   #446
Nisam niti dobio ikakav račun za platiti nakon što sam vratio router nakon tri dana probe.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 14:47   #447
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Nisam niti dobio ikakav račun za platiti nakon što sam vratio router nakon tri dana probe.
A sjetili se oni tebe malo sa zakašnjenjem al dobio si!
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 10:59   #448
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
Pogledao sam ponudu samo površinski...

A što je tu super? 289 KN - 180Kn pokućni + 109 Kn PS4 mjesečno. Uz ugovor na 24 mjeseca, taj PS4 te dođe 2.616 Kn. Kupiti ga u dućanu možeš za 2.500Kn.


ja to gledam zapravo kao 50kn mjesecno vise, jer tolika mi je razlika izmedju t-coma i podborke, s tim da u t-comu nemam nista osim neta i fiksne linije. nego ne znam jel okej taj njihov net, kod ovih dignem buku na svaki kvar i odmah jure popraviti
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2017., 19:48   #449
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
ja to gledam zapravo kao 50kn mjesecno vise, jer tolika mi je razlika izmedju t-coma i podborke, s tim da u t-comu nemam nista osim neta i fiksne linije. nego ne znam jel okej taj njihov net, kod ovih dignem buku na svaki kvar i odmah jure popraviti
kod Tele2 kad ti se uspori brzina digneš buku na susjede da prestanu skidati torrente i to je to!
star tracker is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 22:41   #450
U tele2 ti nema kvarova, al ponekad skoro pa nema ni interneta.

Šalu na stranu, jako ovisi gdje si, u Zagrebu he od kvarta do kvarta različito i to drastično. Ako si u Zagrebu na Knežiji, nemoj uzeti tele2. Kad sam ga uzeo, prije nekih godinu i pol, brzine su se kretale negdje od 30 do 55, ovisno koje je doba dana, što je meni bilo sjajno, jer sam dotad bio na 3g. Danas je uspjeh ako bude i preko 10, a između 10 navečer i ponoći-jedan je gotovo nemoguće bilo šta raditi, jer su brzine 1-2, a hoće i manje. Ne samo taj pokućni, već i na mobitelu, na njemu bude jedva nešto brže.

Samo za primjer - vraćam se jednu noć doma, negdje između 1 i 2 - mjerim na Vrbiku, kod Filozofskog, brzina 75. Na križanju Savske i Slavonske/Zagrebačke 53. Dođem doma - 10.

Evo me sad u Slavoniji kod svojih - 45,80 u vrijeme kad bih u Zagrebu na Knežiji bila patnja na 1mbps.
__________________
...marva je marva, u trnju jede, u blatu spava, ali se nikada ne uprlja k'o čovjek...
OnajKojiJeDošao is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 20:14   #451
dalmacija
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 21:08   #452
Bila danas u tele2. Vise ne nide router onaj po 15 kn mjesecno nego kao imaju neki po 25. Pa to vise nije 184 nego 194 kune mjesecno. Koje su to sve prevare pa to nema nigdje. A nemre se nigdje ni kupit skoro. Jer u pola prodajnih mjesta nemaju router, na pola nemaju tvo tv prijamnik. Bas su se pripremili za bozicne kupovine
amy pelin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 21:58   #453
Quote:
star tracker kaže: Pogledaj post
Nisi platio ta tri dana probe
Otkad se proba nadoplaćuje

To ti je kao da udješ u neku prodavaonicu odjeće i svidi ti se neki džemper, probaš ga ali vidiš da ti nije baš komodan pa odustaneš a prodavačica kaže molim vas 10kn za probu

Router i sama usluga pokućnog interneta se ne može isprobati na licu mjesta, ako je na prodajnom mjestu dobar signal to ne znači da će ti i doma biti dobar signal, trebaš testirati signal u različita doba dana i sl, tako da moj primjer usporedbe s džemperom sasvim stoji. Sami smisao probe je da te navede da nešto uzmeš na način da nešto koristiš kraće vrijeme pa da onda to uzmeš na duže vrijeme ili da konstatno kupuješ taj proizvod, to rade još nearmifirani poduzetnici, poduzeća i sl. Tako imamo primjere da npr otvoreni saloni nude usluge besplatnog šišanja s ciljem da kasnije dobiju mušterije.

Sve u svemu ti nemaš pojma o ćemu pišeš, forumaš Homo sapiens je s pravom iznenadjen ispostavljenim računom za probno razdoblje. Meni nije ispostavljen što smatram normalnim, na probu sam uzeja pokućni prije malo više od godinu dana, i to mislim čak mjesec dana ili barem pola mjeseca. Koristio sam ga jedno 10 dana, vrati ga, prodavač samo provjerio jeli uređaj oštećen, jeli sve vraćeno i sve 5. Uzeo sam pokućni ove godine u 7-om misecu...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 08:11   #454
ZTE MF286 dobiva novo ažuriranje softwera od 21. prosinca 2017. godine, prenosim iz jednog drugog foruma. Koja je inačica softwera kod vas koji imate pokućni od tele2 sa MF286, kod mene je B09, kako doći do ovog novog B13 od Elisa IPS iz Finske?

Promjene u odnosu na prethodnu verziju:
-Fiksiran je bug u kojem će postavke biti izgubljene kada se ponovno pokrenete na nekim uređajima,
-Dodan proces u kojem ažuriranje provjerava i ispravlja oštećenje flash memorije,
-Odabir / prioritet kombinacije dodanih frekvencija,
-Dodan je izbor za sigurnosnu kopiju preko Ethernet,
-Telnet nije dopušten,
-KRACK i drugi popravci ranjivosti,
-Promjene na korisničkom sučelju,
-RSRQ, APN i eNB podaci dodani su u dodatno polje,
-Dodano je planirano ponovno pokretanje,
-IPv6 dodjela za LAN uređaj,
-5Ghz WiF off u nekim rijetkim situacijama,
-CA veza,
-XLAT operacija poboljšana, omogućite MTU 1400 i MSS 1360,
-Ostali manji popravci.

Prijevod iz finskog jezika pomoću google translate iz stranice:

https://www.dna.fi/dna-kotimokkula-4g-wlan-mf286

Nisam našao stranicu za skidanje a ruter u sučelju automatski ga ne nalazi.

Upute za ažuriranje:
-Otvorite internetski preglednik i kada ste spojeni na Ethernet port ili WLAN /ne wifi/.
-Unesite http://192.168.1.1 u adresnu traku,
-Zadano korisničko ime je admin,
-Zadana je lozinka 1234,
-Odaberite napredne postavke s početne stranice,
-Odaberite nadogradnju na vrhu izbornika.

Slijedite upute za korisničko sučelje - Nemojte isključivati ​​ili odspajati mrežni kabel tijekom nadogradnje! Proces nadogradnje može potrajati 5-30min.
Bilo bi dobro kada bi se instalirao B13 iz Elise - IPS finske.
lemy56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:07   #455
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Otkad se proba nadoplaćuje

To ti je kao da udješ u neku prodavaonicu odjeće i svidi ti se neki džemper, probaš ga ali vidiš da ti nije baš komodan pa odustaneš a prodavačica kaže molim vas 10kn za probu

Router i sama usluga pokućnog interneta se ne može isprobati na licu mjesta, ako je na prodajnom mjestu dobar signal to ne znači da će ti i doma biti dobar signal, trebaš testirati signal u različita doba dana i sl, tako da moj primjer usporedbe s džemperom sasvim stoji. Sami smisao probe je da te navede da nešto uzmeš na način da nešto koristiš kraće vrijeme pa da onda to uzmeš na duže vrijeme ili da konstatno kupuješ taj proizvod, to rade još nearmifirani poduzetnici, poduzeća i sl. Tako imamo primjere da npr otvoreni saloni nude usluge besplatnog šišanja s ciljem da kasnije dobiju mušterije.

Sve u svemu ti nemaš pojma o ćemu pišeš, forumaš Homo sapiens je s pravom iznenadjen ispostavljenim računom za probno razdoblje. Meni nije ispostavljen što smatram normalnim, na probu sam uzeja pokućni prije malo više od godinu dana, i to mislim čak mjesec dana ili barem pola mjeseca. Koristio sam ga jedno 10 dana, vrati ga, prodavač samo provjerio jeli uređaj oštećen, jeli sve vraćeno i sve 5. Uzeo sam pokućni ove godine u 7-om misecu...
Vratio sam nakon tri dana u poslovnicu Tele2 i uredno potpisao onaj raskid ugovora jer nisam bio zadovoljan uslugom u ta dva-tri dana što sam koristio.
Pa me je Opomena o neplaćnom računu od 39,14kn za ta tri dana nakon tri mjeseca onako iznenadila
Platio sam odmah jer nisam htio se s njima natezati da mi još ne bi napravili kakvu ovrhu za tih 39kn, a nikada nisam dobio nikakav račun za platiti ta tri dana što sam ruter imao na probi
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:14   #456
Odgovor korisničke službe Tele2

"mjesečne naknade se naplaćuju proporcionalno danima korištenja"
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 06:33   #457
Quote:
neci43 kaže: Pogledaj post
Testovi 9.mj
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fd137a0236.jpg

i testovi sada...
http://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fb97bd1f18.jpg


Postavke iste, položaj isti, SIM kartica jednom mijenjana, ruter resetiram svakih par dana...

Šta misliš da tebe očekujem da rijesis problem, tražim savjet, tomu služe forumi koliko sam upućen, ako ne želiš pomoći nego ćeš tu srat kako svi nešto kukaju, odi u neki bzvz chat pa tipkaj.

Tražim najbezolnije rješenje za problem koji očito je problem...sa službom za korisnike se redovito čujem, kao da su mi rodbina...
Ako je jedino rješenje antena koja sa kablovima i instalacijom košta 500+ kn, uz upitnu učinkovitost...isplativije mi je platiti penale, možda prodati ruter i uzeti optimu koja je po jučerašnjoj informaciji na mojoj adresi oko 45 mbs.
Nakon par mailova SZK, nakon toga i poziva...zaključili su da na mojoj lokaciji neće biti ništa bolje do sredine '18., a da je i to upitno.
Pravo na raskid su rekli da nemam jer sam pristao na brzinu 1-150, pa čak i da imaju pravo ugasiti internet ako tehničke mogućnosti zastekaju...ugovor ostaje.

Na svu sreću prijatelj na drugoj lokaciji preuzeo moj Tele2, danas prelazim na žicu.
neci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 20:12   #458
Uzeo pokućni preko web trgovine, dobio danas (jer dosta mi je više HRTelekoma i njihovih 4Mbps, spojim Pokućni, a kada ono još sporije. jedva 2Mbps. Sutra im vraćam natrag.

Pogotovo zbog toga jer im na stranici piše da im je pokrivenost na mom području kao da imaju 6G, a ne jedva 3G. Užas.
__________________
aeon studio design
Um is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 18:23   #459
Quote:
Um kaže: Pogledaj post
Uzeo pokućni preko web trgovine, dobio danas (jer dosta mi je više HRTelekoma i njihovih 4Mbps, spojim Pokućni, a kada ono još sporije. jedva 2Mbps. Sutra im vraćam natrag.

Pogotovo zbog toga jer im na stranici piše da im je pokrivenost na mom području kao da imaju 6G, a ne jedva 3G. Užas.
Ni drugi operateri nisu ništa bolji, sve ovisi o lokaciji. Za potrebe testiranja otišao u VIP tražio SIM sa 100 GB prometa ( 189 kn mjesečno ) koristio ga 10-tak dana brzine duplo lošije, vratio se pognute glave na Tele2 trenutni DWL 10MB UPL 36 MB
Nercjeger is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 12:23   #460
Pozdrav ekipa.
Uzeo sam pokućni internet i zanima me kaj oni smatraju pod "ispis poziva" koji dolazi sa računom doma?

Ispis siteova koji su se posjećivali ili samo broj GB koji su preuzeti/uploadani?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.