Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 11:02   #4181
Imam još jedno pitanje!

Imam radnika kojem je istekao ugovor o radu prošli mjesec, a poslan je joppd obrazac sa oznakom 3-ostali mjeseci, umjesto 2-zadnji mjesec!

Dali to treba ispravljati i kako najjednostavnije ispraviti i poslati ispravak u poreznu?
U tom obrascu je bila isplata plaće za još jednu osobu, koja je i dalje zaposlena i prima plaću!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 11:18   #4182
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Imam još jedno pitanje!

Imam radnika kojem je istekao ugovor o radu prošli mjesec, a poslan je joppd obrazac sa oznakom 3-ostali mjeseci, umjesto 2-zadnji mjesec!

Dali to treba ispravljati i kako najjednostavnije ispraviti i poslati ispravak u poreznu?
U tom obrascu je bila isplata plaće za još jednu osobu, koja je i dalje zaposlena i prima plaću!
Možeš ispraviti ali ide prvo vrsta 2 sve 0,00 jer se mijenjaju podaci prije financijskih pa sa vrstom 3 popraviš. Mislim da nije velika greška ali ako baš hoćeš biti 100% ispravan onda ispravi.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 09:33   #4183
Pitanje... Koje su šifre na joppd obrascu kod uplate doprinosa bez isplate neto plaće. Uplatili smo veći iznos naknade bolovanja preko 42 dana za radnika nego što je Hzzo refundirao. Hvala
spurga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:24   #4184
Jedno brzinsko pitanje.
Imam nepovezane uplate za mirovinski 2 stup,nisu kamate.Da li te nepovezane uplate povezujem preko REGOSA?
Aplikacija SNU nema opcije povezivanja joppd za MIO 2.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:01   #4185
Quote:
milena-ZG kaže: Pogledaj post
Jedno brzinsko pitanje.
Imam nepovezane uplate za mirovinski 2 stup,nisu kamate.Da li te nepovezane uplate povezujem preko REGOSA?
Aplikacija SNU nema opcije povezivanja joppd za MIO 2.
Moraš napraviti joppd za kamate za 2.stup i onda povezati. Već smo o tome tu negdje pisali,malo se vrati unatrag na temi.
Kad pošalješ joppd za kamatu za 2.stup onda sve te uplate preko snu povežeš s tim jopcem.
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 13:33   #4186
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Moraš napraviti joppd za kamate za 2.stup i onda povezati. Već smo o tome tu negdje pisali,malo se vrati unatrag na temi.
Kad pošalješ joppd za kamatu za 2.stup onda sve te uplate preko snu povežeš s tim jopcem.
Radila sam ispravak JOPPD i dopunu.Uplate i dopuna JOPPD obrazaca su sa istim brojem.Na REGOSU sam postavila upit i dobila da su nepovezani isto vidim i na e-poreznoj.Znači moram samo povezati uplate i dopunjene JOPPD obrasce.Na PKK nemam zaduženje za kamate i sve je na nuli.
Da li povezivanje radim u REGOS ENA aplikaciji?
E-porezna nema mogućnost povezivanja uplata i JOPPD za mio 2 kroz SNU.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:04   #4187
Quote:
konto12345 kaže: Pogledaj post
Moraš napraviti joppd za kamate za 2.stup i onda povezati. Već smo o tome tu negdje pisali,malo se vrati unatrag na temi.
Kad pošalješ joppd za kamatu za 2.stup onda sve te uplate preko snu povežeš s tim jopcem.
Hvala konto12345.
Kontaktirala sam REGOS.
Treba im 8 dana da oni to riješe kroz sustav a preplatu po korekciji ću zatvoriti naknadno.
milena-ZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 11:02   #4188
obrazac SNU - povrat sredstava ili kamate

Pozdrav,

Greškom smo uplatili na jedan konto doprinosa dosta više novaca. Na pk kartici sva su mi konta u zelenom, u pregledu nepovezanih uplata imam nepovezanih uplata od prije - sve su pojedinačno sitni iznosi preostali, a svi joppd obrasci su povezani, odnosno u rubrici nepovezani joppd obrasci nema više nijednoga. Po raznim kontima imam obračunatih kamata, da li sada trebam nepovezane uplate povezivati sa svakom malom kamaticom koja se pojavila nakon zakašnjelih uplata ili to nije bitno? Kada kliknem na povrat sredstava javlja mi da imam nepodmirene obveze? Jedino što mi pada na pamet je da za neku od prethodnih godina (možda u 2014 ili 2015) nije predan joppd za kamate za drugi stup mirovinskog kad se kasnilo sa uplatom, ali ne znam kako to mogu provjeriti?

Hvala unaprid
spooklica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:54   #4189
Quote:
spooklica kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Greškom smo uplatili na jedan konto doprinosa dosta više novaca. Na pk kartici sva su mi konta u zelenom, u pregledu nepovezanih uplata imam nepovezanih uplata od prije - sve su pojedinačno sitni iznosi preostali, a svi joppd obrasci su povezani, odnosno u rubrici nepovezani joppd obrasci nema više nijednoga. Po raznim kontima imam obračunatih kamata, da li sada trebam nepovezane uplate povezivati sa svakom malom kamaticom koja se pojavila nakon zakašnjelih uplata ili to nije bitno? Kada kliknem na povrat sredstava javlja mi da imam nepodmirene obveze? Jedino što mi pada na pamet je da za neku od prethodnih godina (možda u 2014 ili 2015) nije predan joppd za kamate za drugi stup mirovinskog kad se kasnilo sa uplatom, ali ne znam kako to mogu provjeriti?

Hvala unaprid
neće ti dati povrat novca sve dok ne zatvoriš kamate za MIO 2.Šibni jedan joppd za kamate MIO. Možeš i zbrojiti lipice po godinama pa preko SNU povežeš.Malo dulje traje ali isplati se.
pogledaj konta mirovinskog u eporeznoj pa zbroji sve kamate.piše u opisu kamate.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:30   #4190
Pozdrav, nedavno mi se u e-poreznoj pojavila nepovezana uplata iz veljače 2017. Imam preplatu od 3 lipe za doprinos za zaštitu na radu, ali izgleda da sam pogriješio u JOPPD-u za taj mjesec i upisao iznos 25,12 umjesto 25,15. Uplatio sam točan iznos, ali pogreška je u obrascu i sad imam nepovezanu uplatu. Može li mi netko reći što sad trebam napraviti? Napraviti ispravak obrasca (vrsta izvješća 2?) i nakon toga povezati tu nepovezanu uplatu s novim obrascem u SNU?
Budući da još nisam nikad radio ispravak JOPPD-a, unosim li ponovno SVE podatke, samo ovaj put s točnim iznosom tog doprinosa?
Ecotone is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:35   #4191
Quote:
Ecotone kaže: Pogledaj post
Pozdrav, nedavno mi se u e-poreznoj pojavila nepovezana uplata iz veljače 2017. Imam preplatu od 3 lipe za doprinos za zaštitu na radu, ali izgleda da sam pogriješio u JOPPD-u za taj mjesec i upisao iznos 25,12 umjesto 25,15. Uplatio sam točan iznos, ali pogreška je u obrascu i sad imam nepovezanu uplatu. Može li mi netko reći što sad trebam napraviti? Napraviti ispravak obrasca (vrsta izvješća 2?) i nakon toga povezati tu nepovezanu uplatu s novim obrascem u SNU?
Budući da još nisam nikad radio ispravak JOPPD-a, unosim li ponovno SVE podatke, samo ovaj put s točnim iznosom tog doprinosa?
Upišeš obrazac vrste 2 uneseš isto sve i redni broj samo taj iznos prepraviš sa 12 na 15lp.
sutradan će se samo povezati
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 12:34   #4192
Puno, puno hvala na pomoći!

Quote:
lylette kaže: Pogledaj post
Upišeš obrazac vrste 2 uneseš isto sve i redni broj samo taj iznos prepraviš sa 12 na 15lp.
sutradan će se samo povezati
Ecotone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 08:19   #4193
Quote:
spurga kaže: Pogledaj post
Pitanje... Koje su šifre na joppd obrascu kod uplate doprinosa bez isplate neto plaće. Uplatili smo veći iznos naknade bolovanja preko 42 dana za radnika nego što je Hzzo refundirao. Hvala
Poštovana, taj višak naknade ćete preračunati u bruto a naknadu jeste isplatili pa zašto raditi joppd bez isplate..

Znači napravit ćete sa Joppd obrascem vrsta 2 (ispravak) storno prvobitno iskazanih podataka pa onda sa obrascem vrsta 3 (dopuna) podatke gdje ćete u prvom radu iskazati naknadu za bolovanje koju je priznao HZZO a u drugom redu ćete imati:
Stupac 6.1 će vam biti 0001 a stupac 6.2 će biti 0021 Oznaka načina isplate će biti 1 jer vi jeste isplatili naknadu na tekući račun
Vlamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 18:51   #4194
Pozdrav! Ako imam posrednika/distributera u jednoj zemlji koji sebi uzme proviziju i meni isplati ostatak od novca koji je poslala firma iz druge zemlje od prodaje, jel ja onda u JOPPD pod šifru države stavljam od ove firme od koje je zapravo novac potekao ili od posrednika koji mi je isplatio novac? Hvala.
nikahn is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 02:02   #4195
Ako smo izvrsili placanje, a joppd zaboravili poslat isti dan, sto napraviti?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 10:59   #4196
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Ako smo izvrsili placanje, a joppd zaboravili poslat isti dan, sto napraviti?
Poslati prvom prilikom, ništa ne brini
ZEDXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 13:02   #4197
S istim brojem joppd-a, sve isto?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 07:01   #4198
U istom danu isplaćena plaća za dva djelatnika, međutim u predanom JOPPDu je isplata/obračun za jednog radnika navedena, a za drugog nije navedeno ništa.

Kako dopuniti već predani JOPPD sa podacima o plaći za drugog radnika?

Da li već predani JOPPD moram stornirati pa predati novi obrazac sa obračunom za obadva radnika skupa, ili mogu nekako samo nadopuniti već predani obrazac samo sa podacima ovog drugog radnika koji nije bio na prvotnom JOPPD obrascu, i koje šifre/oznake tada mijenjam u odnosu na normalni JOPPD obrazac?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:18   #4199
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
U istom danu isplaćena plaća za dva djelatnika, međutim u predanom JOPPDu je isplata/obračun za jednog radnika navedena, a za drugog nije navedeno ništa.

Kako dopuniti već predani JOPPD sa podacima o plaći za drugog radnika?

Da li već predani JOPPD moram stornirati pa predati novi obrazac sa obračunom za obadva radnika skupa, ili mogu nekako samo nadopuniti već predani obrazac samo sa podacima ovog drugog radnika koji nije bio na prvotnom JOPPD obrascu, i koje šifre/oznake tada mijenjam u odnosu na normalni JOPPD obrazac?
na prvotni obrazac sa istom šifrom dodaš joppd vrste 3.ništa ne mijenjaš samo ga nadodaješ.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:00   #4200
Pozdrav svima! I odmah se ispričavam ako je ovo pitanje već odgovoreno (nisam uspio pronaći odgovor).

Freelancer sam tek nekoliko mjeseci i sada bih po prvi put htio platiti i prijaviti porez i doprinose.

Da li negdje postoji primjer popunjavanja JOPPD obrasca za freelancere?
nindza puz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.