Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2007., 10:17   #61
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
E to ti neznam. To pitaj one u Brisellu. Ili one u Francuskoj,Bavarskoj... što brane marame.
U SA je zabranjeno prakticiranje drugih vjera. U EU je prakticiranje islama dozvoljeno. Možemo zabraniti onda prakticiranje islama u EU i problem riješen. Kvit smo.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:25   #62
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
U SA je zabranjeno prakticiranje drugih vjera. U EU je prakticiranje islama dozvoljeno. Možemo zabraniti onda prakticiranje islama u EU i problem riješen. Kvit smo.
To mi zvuči najpoštenije.
Naša Kvačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:35   #63
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post


Samo ti sanjaj.

Evo ja sam i Bosnjak i Musliman i uvijek se zalazem na forumu za ono sto smatram je u interesu nama Bosnjacima i Muslimanima, ali ako podjes uspostavljati serijatsku drzavu i serijatski zakon ja idem na njihovu strano (pod uslovom da nemaju namjeru me pokrstiti ili ubiti).
Šta smatraš da je loše u šerijatskom pravu?
Koliko je država u svijetu sa šerijat. pravom!?
Uzgred,zašto pišeš Musliman,ono veliko M,da li to ima neke druge konotacije?!i pišeš BOSHNJAK,umjesto Bošnjak,nešto je zbunjujuće u tome!?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:35   #64
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
U SA je zabranjeno prakticiranje drugih vjera. U EU je prakticiranje islama dozvoljeno. Možemo zabraniti onda prakticiranje islama u EU i problem riješen. Kvit smo.
Šta da ti kažem. Vlast je vlast. Zabranite, mi moramo selit iz Evrope. Ekonomske posljedice, socijalne....Da li ste spremni na toliku žrtvu? A sve zbog samo jedne zemlje. SA.

EU nije jednako SA. Prije će bit da je SA - USA. Kad se vrše takve komparacije. Jer USA ima sa SA interni dogovor.
Islam dozvoljava prakticiranje drugih religija. Zašto to ne radi SA.? Vehabije? Bush? Nafta? Čudno kako se Bush ne žali na to. Uopće se ne zamara time zašto protestanti ne mogu protestirati u SA. Licemjerje kolega. Licemjerje. Mi smo jasni i transparentni. Tražimo to,to,to,i to zauzvrat dajemo to,to,to,i to.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:43   #65
Quote:
Tyndall AFB kaže: Pogledaj post
U SA je zabranjeno prakticiranje drugih vjera. U EU je prakticiranje islama dozvoljeno. Možemo zabraniti onda prakticiranje islama u EU i problem riješen. Kvit smo.
Vatikan je država,jel tako!?
Zašto država Vatikan ne dozvoli da u njoj žive,osim katolika,i ljudi i druge vjere i drugog svjetonazora:
muslimani,budisti,evangelisti,protestanti,luterani ,pravoslavni,jehovi,hindu,jevreji,druziateisti,sot onisti i još 300 kršćanskih denominacija.?!
Zašto?!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:47   #66
u državi vatikan nema autohtonog stanovništva koje nije katoličko. i saudijska arabija može da zabrani useljavanje katolicima, ateistima, židovima, i kome god hoće, ali autohtone manjie krščana i židova bi trebala tretirat s punim građanskim pravom, prema Code Napoleon i deklaraciji o ljudskim pravima, a ne prema šerijatu. vahabijskom ili bilo kakvom trećem.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:48   #67
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Šta smatraš da je loše u šerijatskom pravu?
Koliko je država u svijetu sa šerijat. pravom!?
Uzgred,zašto pišeš Musliman,ono veliko M,da li to ima neke druge konotacije?!i pišeš BOSHNJAK,umjesto Bošnjak,nešto je zbunjujuće u tome!?
Je vjerujem u sekularnu drzavu sa slobodom vjeroispovijesti.

Gramaticke greske pravim zato sto dugo vremena ne zivim u Bosni i Engleski mi fakticki prvi jezik, znam da ima neka pravila za sta ce se pisati velikim a sta malim slovima ali ja ih ne razumijem i zato pisem sva imena velikim.

A nik je nik i ti pises Bosniac, da nije nesto zbunjujuce u tome

Jesam li prosao ispit dali imam ista prava kao ostali muslimani u serijatskoj drzavi ili cu morati ti se prislepati kaurima.
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:48   #68
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Vatikan je država,jel tako!?
Zašto država Vatikan ne dozvoli da u toj državi žive ljudi i druge vjere i drugog svjetonazora:muslimani,budisti,evangelisti,ateisti ,sotonisti i dr.?!
Ne nateži stvari bez veze. Vatikan je crkvena "država" - jedinstven slučaj u svijetu. Ukupne površine 100m2 i stanovništvo koje su vjerski službenici. Uspoređuješ kruške i jabuke.

Osim toga - Vatikan nikome ništa ne brani. Dodatna razlika: crkva može imati svoje doktrine, ali ne pada joj na pamet da ih nameće u obliku državnih zakona, jer je u ovom dijelu svijeta napravljena razlika između crkve i države. Tko hoće, može ih poštivati, tko neće - ne mora.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:54   #69
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ne nateži stvari bez veze. Vatikan je crkvena "država" - jedinstven slučaj u svijetu. Ukupne površine 100m2 i stanovništvo koje su vjerski službenici. Uspoređuješ kruške i jabuke.

Osim toga - Vatikan nikome ništa ne brani. Dodatna razlika: crkva može imati svoje doktrine, ali ne pada joj na pamet da ih nameće u obliku državnih zakona, jer je u ovom dijelu svijeta napravljena razlika između crkve i države. Tko hoće, može ih poštivati, tko neće - ne mora.
U redu. Neka se onda Vatikan poredi sa Mekom i Medinom. U tim gradovima su svi vjerski službenici. U Meki kada je vrijeme molitve, sve stane. Ako se zatekneš na blagajni i čekaš da platiš račun za namirnice u nekoj radnji a začuje se poziv za molitvu, morat ćeš čekat da se blagajnik/ica vrati sa molitve da bi platio svoj račun. S tim da te ostavi u otvorenoj radnji samog ili sa više mušterija. Zamisli iskušenja.?

Lopov? Tamo je to nepoznat pojam.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:55   #70
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ne nateži stvari bez veze. Vatikan je crkvena "država" - jedinstven slučaj u svijetu. Ukupne površine 100m2 i stanovništvo koje su vjerski službenici. Uspoređuješ kruške i jabuke.

Osim toga - Vatikan nikome ništa ne brani. Dodatna razlika: crkva može imati svoje doktrine, ali ne pada joj na pamet da ih nameće u obliku državnih zakona, jer je u ovom dijelu svijeta napravljena razlika između crkve i države. Tko hoće, može ih poštivati, tko neće - ne mora.
Vatikan je najveca drzava na svijetu jer je Vatikan tamo gdje god ima Katolika. I toliko im je velik utjecaj.

A sto se tice forsiranja doktrine to ne rade vise, ali sigurno kad bi mogli forcirali bi je
BOSHNJAK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:00   #71
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
... [b]i saudijska arabija može da zabrani useljavanje katolicima, ateistima, židovima, i kome god hoćef/b], ali autohtone manjie krščana i židova bi trebala tretirat s punim građanskim pravom, prema Code Napoleon i deklaraciji o ljudskim pravima, a ne prema šerijatu. vahabijskom ili bilo kakvom trećem.
Ispravka: tamo nema Židova, a od ostalih konfesija, tu su samo one koje su stigle kao radna snaga, no ne i Židovi.

I ako zabrani ulazak, tko bi onda radio u toj fašističkoj državici? Starosjedioci imaju važnijeg posla, kao što je zagorčavanje života svima, te im sve delaju prljavi nevjernici, koji nemaju pravo ni ući u "svetište".

Zadnji im je potez da se zabrani slovo X jer podsjeća previše na križ. Ako ne vjerujete, evo i link

Svaka čast toj vjeri, koja je toliko jaka, da se boji i prisustva "nevjernika" ili ne žele da im nevjernici onečiste svetište. Za razliku od groznih kršćana, posebice katolika, kojima je normalno da svatko, pa i onaj Turčin, koji je svojedobno pokušao ubiti tadašnjeg Papu, dođe u Vatikan.

Poanta: SA je zmija otrovnica, kojoj normalan svijet mora zgaziti glavu i prestati s ikakvim odnosima. Tek onda će prestati njihovo širenje zla po svijetu, a pod plaštom "vjerskih i humanitarnih" djelatnosti.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:01   #72
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Vatikan je najveca drzava na svijetu jer je Vatikan tamo gdje god ima Katolika. I toliko im je velik utjecaj.

A sto se tice forsiranja doktrine to ne rade vise, ali sigurno kad bi mogli forcirali bi je
Sve točno. Religijske organizacije imaju pravo utjecaja i lobiranja - to je dio demokracije. Reći da "se crkva nema šta pačat", a pri tome podrazumijevati da ne smije zastupati i izražavati svoje stavove licemjerno je i duboko antidemokratski. Ali i kada se neki zakon usvoji koji je "prilagođen" stavovima crkve zbog velikog broja vjernika u državi, taj zakon se usvaja demokratskim procedurama, a usvajaju ga demokratski izabrani predstavnici.

K tome, u Evropi postoji dodatni "kontrolni mehanizam" medija, civilnog društva itd.

Dodatno, u Evropi postoji određeni konsenzus oko toga što je "minimum građanskih prava", u što spada sloboda vjeroispovjesti, nediskriminacija i slično. Ako se praksa ponegdje razlikuje od propisanih postulata, onda je to UNATOČ a ne u skladu sa zakonima, pa je podložno i sudskom postupku.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:13   #73
Quote:
Derviš kaže: Pogledaj post
Šta da ti kažem. Vlast je vlast. Zabranite, mi moramo selit iz Evrope. Ekonomske posljedice, socijalne....Da li ste spremni na toliku žrtvu? A sve zbog samo jedne zemlje. SA.
Imamo azijce. Ako netko radi, onda su to oni. Problem je što ovisimo o nafti.

Quote:
EU nije jednako SA. Prije će bit da je SA - USA. Kad se vrše takve komparacije. Jer USA ima sa SA interni dogovor.
Zašto SAD podržava SA, nije mi jasno. Mislim, jasno mi je ali mi se ne sviđa.

Quote:
Islam dozvoljava prakticiranje drugih religija.
A spomenuo si dodatno oporezivanje ne-muslimana. Kakva je to sloboda? Kakav je stav prema ateistima?

Quote:
Zašto to ne radi SA.? Vehabije? Bush? Nafta? Čudno kako se Bush ne žali na to. Uopće se ne zamara time zašto protestanti ne mogu protestirati u SA. Licemjerje kolega. Licemjerje
.

Ti zoveš licemjerje, ja realpolitika. Tako to funkcionira.

Quote:
Mi smo jasni i transparentni. Tražimo to,to,to,i to zauzvrat dajemo to,to,to,i to.
Što točno nudite? Poštovanje prema zemlji koja vas je primila? Prihvatite naše civilizacijske norme, i mi ćemo prihvatiti vas. Možda je u SA dozvoljeno mlatiti ženu, u EU nije. I nije me briga što je to kod vas dozvoljeno, jer kod nas NIJE!

Bosniac, mislim da su ti BOSHNJAK i zelenbrijeg objasnili kako stvari stoje sa Vatikanom. Tako da je neću trošiti bandwith bezveze.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:13   #74
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ispravka: tamo nema Židova, a od ostalih konfesija, tu su samo one koje su stigle kao radna snaga, no ne i Židovi.

I ako zabrani ulazak, tko bi onda radio u toj fašističkoj državici? Starosjedioci imaju važnijeg posla, kao što je zagorčavanje života svima, te im sve delaju prljavi nevjernici, koji nemaju pravo ni ući u "svetište".

Zadnji im je potez da se zabrani slovo X jer podsjeća previše na križ. Ako ne vjerujete, evo i link

Svaka čast toj vjeri, koja je toliko jaka, da se boji i prisustva "nevjernika" ili ne žele da im nevjernici onečiste svetište. Za razliku od groznih kršćana, posebice katolika, kojima je normalno da svatko, pa i onaj Turčin, koji je svojedobno pokušao ubiti tadašnjeg Papu, dođe u Vatikan.

Poanta: SA je zmija otrovnica, kojoj normalan svijet mora zgaziti glavu i prestati s ikakvim odnosima. Tek onda će prestati njihovo širenje zla po svijetu, a pod plaštom "vjerskih i humanitarnih" djelatnosti.
ah da, zaista nema židova. istrijebiše ih onomad.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:18   #75
Quote:
BOSHNJAK kaže: Pogledaj post
Je vjerujem u sekularnu drzavu sa slobodom vjeroispovijesti.

Gramaticke greske pravim zato sto dugo vremena ne zivim u Bosni i Engleski mi fakticki prvi jezik, znam da ima neka pravila za sta ce se pisati velikim a sta malim slovima ali ja ih ne razumijem i zato pisem sva imena velikim.

A nik je nik i ti pises Bosniac, da nije nesto zbunjujuce u tome

Jesam li prosao ispit dali imam ista prava kao ostali muslimani u serijatskoj drzavi ili cu morati ti se prislepati kaurima.
Kako poimaš sekularnu državu?
Neko je prije mene se registrirao pod Bošnjak,eto zašto onakav moj nick!
Kažeš da si Bošnjak,musliman,zar napuštaš materinski-bosanski,otađbinski jezik,koji je među najljepšim na svijetu.Nacija Bošnjak i bosanski jezik su kompatibilni,dopunjavajući,i jedno bez drugog ne ide.
Znam ljudske sudbine!Drži se svoga rođenoga!

Možeš li odgovoriti na prva dva moja pitanja:

Šta smatraš da je loše u šerijatskom pravu?
Koliko je država u svijetu sa šerijat. pravom!?

Šta bi tu iritiralo,ili smetalo u razvoju i obrazovanju,
ili je u pitanju TV negativna propaganda?
Možda bi ti mogao šta objasniti?
Pozdrav!
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:27   #76
Quote:
Što točno nudite? Poštovanje prema zemlji koja vas je primila? Prihvatite naše civilizacijske norme, i mi ćemo prihvatiti vas. Možda je u SA dozvoljeno mlatiti ženu, u EU nije. I nije me briga što je to kod vas dozvoljeno, jer kod nas NIJE!
Vidi sad jednog apsurda. Kod nas je zaista po Kur anu dozvoljeno udariti ženu. Međutim u praksi se žena mnogo više mlati u EU nego kod nas. Ali bitno da je to zakon zabranio. Jeli? Ko da će zakon spriječiti da je muž odvali kada budu sami. Uostalom on će nju plesnut pa makar išao u zatvor nakon toga. To je praksa u EU. Inače osobno sam za taj zakon. Jer on je potreban onima koji nisu pridavali pažnju duhovnom i moralnom odgoju, barem ne u tolikoj mjeri u kojoj je to slučaj u Islamu.
A što točno nudimo, kasnije budem donio prava manjina u šerijatskom društvu po slovu zakona, nemam sad vremena.
Derviš is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:29   #77
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ne nateži stvari bez veze. Vatikan je crkvena "država" - jedinstven slučaj u svijetu. Ukupne površine 100m2 i stanovništvo koje su vjerski službenici. Uspoređuješ kruške i jabuke.

Osim toga - Vatikan nikome ništa ne brani. Dodatna razlika: crkva može imati svoje doktrine, ali ne pada joj na pamet da ih nameće u obliku državnih zakona, jer je u ovom dijelu svijeta napravljena razlika između crkve i države. Tko hoće, može ih poštivati, tko neće - ne mora.
Država Vatikan ima sve prerogative i atribute države,i to onda kada to koristi pro domo sua kao povlastice.Na pr. kada drži banke i bavi se financijskim špekulacijama,kada sa drugom državom ugovara financiranje Crkve iz državnog budžeta,drži ambasade itd.
Možeš li objasniti šta je to crkvena "država" u današnje vrijeme.
U prošlim vjekovima zna se šta je to bilo!?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:36   #78
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
u državi vatikan nema autohtonog stanovništva koje nije katoličko. i saudijska arabija može da zabrani useljavanje katolicima, ateistima, židovima, i kome god hoće, ali autohtone manjie krščana i židova bi trebala tretirat s punim građanskim pravom, prema Code Napoleon i deklaraciji o ljudskim pravima, a ne prema šerijatu. vahabijskom ili bilo kakvom trećem.
Ispada po tebi da u nekoj državi može živjeti samo autohtono stanovništvo,a drugi aut! U 21. stoljeću.Proganjanje vještica je prošlo,zar ne? Sigurno je i po tebi DA,pozitiva!?!
Može li Vatikan otvoriti svoje kapije da se tamo usele bar po dva para onih gore nabrojanih "nevjernika",kada zdušno propagira slobodu i ljudska prava?
Koje je autohtono stanovništvo na području današnje Hrvatske?
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:45   #79
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Činjenica da režimi u Saudijskoj Arabiji i tak nekim državama itekako diskriminiraju kršćane ne govori u prilog islamu (unošenje biblije, nekakvi suludi zakoni, pisani i nepisani, koji predviđaju i kazne za napuštanje islama, koji reduciraju kršćanska prava).

Osobno me baš briga za islam, a ni kršćanstvo ne držim kao "Bogom dano" - to je sve izraz jednog te istog. Ili ima Boga ili nema.

Meni su temeljne odrednice:
- ljudska prava
- socijalna prava
- rodna prava (ovo u kontekstu islama, jer kršćanstvo je dobrano uznapredovalo u eliminaciji diskriminacije po rodnoj pripadnosti)
- otvorenost prema novom i prema mijeni.

Sve što se ne uklapa u te kriterije za mene je žabokrečina, a moguće i opasnost. Život u nekakvoj Saudijskoj Arabiji, diktaturi modernih feudalaca i vjerskih ideologa - zaboravi!

Kad nestane nafte - nestat će i održivost takvih pervertiranih sustava.
Potpisujem tvoje temeljne odrednice.

SA ne može progoniti ni diskriminirati kršćane ili neke druge religije kad ih tu jednostavno nema.SA je prema drugim religijama indiferentna,i štiti svoju državu od nekih destruktivaca,bez obzira bili oni religiozni ili ne bili.
__________________
Vrijeme
1 Tako mi vremena,2 čovjek je na gubitku,doista-
3 osim onih koji vjeruju i dobra djela čine, ..... Kur΄an ,103
Bosniac is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:53   #80
Quote:
Bosniac kaže: Pogledaj post
Država Vatikan ima sve prerogative i atribute države,i to onda kada to koristi pro domo sua kao povlastice.Na pr. kada drži banke i bavi se financijskim špekulacijama,kada sa drugom državom ugovara financiranje Crkve iz državnog budžeta,drži ambasade itd.
Možeš li objasniti šta je to crkvena "država" u današnje vrijeme.
U prošlim vjekovima zna se šta je to bilo!?
Navro na Vatikan ko mazga!

Vatikan nije prava država, nego centar katoličke crkve kojemu je Italija dozvolila da drži par sto metara kvadratnih radi smještaja administracije i ureda katoličke crkve.

Vatikan pregovara s drugim državama, ima utjecaj preko vjernika - to nema veze sa državnošću kao takvom. Sličan, i veći, utjecaj imaju i multinacionalne korporacije, koje sigurno nisu države. Ali jesu subjekti. Koji se isto tako bave financijama, i imaju svoja predstavništva po svijetu.

Pristup Vatikanu je čak slobodniji nego prostoru mnogih kompanija, sa ili bez putovnice.

"Država" Vatikan je prvenstveno administrativno tijelo katoličke crkve koje uživa poseban status.
zelenbrijeg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:52.