Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2015., 12:44   #341
Honey, možda ti ovo može pomoći http://www.hpb.hr/?hr=iban-konverter
Ugusna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2015., 12:37   #342
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
rezime: savjet je da saznaš IBAN i opomeneš toga kome plaćaš da ažurira podatke na webu ili gdje si ih već doznala
Quote:
Ugusna kaže: Pogledaj post
Honey, možda ti ovo može pomoći http://www.hpb.hr/?hr=iban-konverter
Hvala vam objema.
Inače, pitala sam još u petak mm-a pa mi je rekao da samo ispred tog broja dodam HR032 (ja se fakat ne kužim u to i nemam pojma zakaj), pa sam na taj račun uplatila, a sad sam dodatno provjerila s ovim kalkulatorom koji je Ugusna stavila i sve se poklapa
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 00:10   #343
Ima li koga da još koristi standardni token? Naime korisnik sam pbz net usluge već 9 godina ako se ne varam i još od onda koristim stari token i sve je bilo ok do nedavno da bi mi se sada prilikom pokušaja uplate novog naloga na račun na koji do sada nisam uplaćivao pojavila oznaka "tds" ispred naloga i obavijest da ne mogu realizirati transakciju bez mtokena ili čitača kartica, mislim wtf? Čemu onda služi token vulgaris s kojim se uredno ulogiram na stranicu net bankarstva i autoriziram plaćanje uobičajenih računa?

U opisu tog tds-a se spominje mogućnost autorizacije preko sms-a, no meni ne dolazi nikakav sms na tu temu. Da li je netko imao sličan problem?
U rubrici više se nudi mogućnost aktivacije mtokena što košta 50kn, no ne želim plaćati ponovo aktivaciju nekakve dodatne usluge za najosnovniju funkcionalnost internet bankarstva, uostalom naplaćao sam se tih naknada prilikom ugovaranja usluge i korištenja kroz sve ove godine. Stvarno su me naživcirali s ovim.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 07:53   #344
čovječe, ti dugo nisi plaćao ili plaćaš stalno iste račune.
pa bile su odavno obavijesti da je potrebno zamijeniti token za čitač ili mtoken. odi u poslovnicu i neka ti daju čitač pa si miran. nećeš moći platiti novi nalog dok god imaš stari token.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 08:39   #345
Istina je da dugo nisam plaćao ništa novo, stalno vrtim iste naloge. I prije su prilikom plaćanja novih računa bile obavijesti da se dodatno provjeri da li je sve ok s brojem računa na koji uplaćujem jer do sada nije korišten, no eto odlučili su zakomplicirati...
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:37   #346
ne, odlučili su zaštititi klijente koji se ne znaju sami zaštititi i samo što ne viču dobro došli online lopovima
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 09:40   #347
Nisi ostavio u podacima broj mobitela? Pa da ti automatski dođe sms kada plaćaš na novi račun.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:38   #348
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nisi ostavio u podacima broj mobitela? Pa da ti automatski dođe sms kada plaćaš na novi račun.
Meni ta pizdarija smeta, jer moram imati i internetsku i GSM vezu da bih mogao uplatiti...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:49   #349
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Nisi ostavio u podacima broj mobitela? Pa da ti automatski dođe sms kada plaćaš na novi račun.
Broj moba mi je uredno bio evidentiran u sistemu, no nije mi dolazio nikakav sms...

Kako god, zamijenio sam stari token za mtoken i sada je sve ok.
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:52   #350
ne ostavljajte broj mobitela i osobne podatke bankama!!!
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:03   #351
Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ne ostavljajte broj mobitela i osobne podatke bankama!!!
I pazite da vam Cigani ne ukradu komad odjece sa strika, mogli bi gatati s njim .... Zbilja, zasto bi te neko tko drzi tvoju lovu mogao kontaktirati?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:39   #352
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Meni ta pizdarija smeta, jer moram imati i internetsku i GSM vezu da bih mogao uplatiti...
Meni je zgodnije putem smsa za račune na koje prvi put plaćam nego ono klikanje po tokenu. Lijena sam.

Quote:
nobrainer kaže: Pogledaj post
ne ostavljajte broj mobitela i osobne podatke bankama!!!
Jer će nam se dogoditi šta točno!!!111!!???

Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:57   #353
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Meni je zgodnije putem smsa za račune na koje prvi put plaćam nego ono klikanje po tokenu. Lijena sam.
Zgodno je i meni u Hrvatskoj jer sam i ja lijen, ali sam ponekad na lokacijama gdje imam internet, a GSM bas i ne... Al onda lovu prebacim sinu, a on gdje vec treba... Jebiga....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 17:07   #354
A vidiš, o takvom mogućem scenariju nisam razmišljala.
Nisam ni gledala, ima li opcija da ti prebaci na token ili mora ići na sms?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:05   #355
ako imaš mtoken možeš birati skeniranje qr koda ili sms. ako si na čitaču, nema biranja. logično.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 19:27   #356
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
A vidiš, o takvom mogućem scenariju nisam razmišljala.
Nisam ni gledala, ima li opcija da ti prebaci na token ili mora ići na sms?
Prije je bila ona komplikacija da uneses puni iznos u kunama, chalenge i pin pa ti citac da autorizacijski kod... Mislim da to sada vise nije moguce...

M-token kao ideja mi se ne svidja (ne volim too smart devices), tako da nastavljam s trenutnom taktikom....

Citac i povremeno sinove usluge...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 20:25   #357
Taj sms dolazi kod novog naloga koji prije nije radjen? Sta ako se promijeni broj moba npr. osoba ode u inozemstvo? Jel mogu samo banci mailom javiti novi broj moba ili kako to ide?
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:26   #358
Quote:
castanea kaže: Pogledaj post
Taj sms dolazi kod novog naloga koji prije nije radjen? Sta ako se promijeni broj moba npr. osoba ode u inozemstvo? Jel mogu samo banci mailom javiti novi broj moba ili kako to ide?
Promjenu broja mobitela možeš obaviti samo u poslovnici banke.Zbog sigurnosti.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2015., 09:05   #359
ili preko mPBZ aplikacije
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 11:04   #360
Kako obaviti interni prijenos preko mob applikacije? Ne vidim nigdje tu opciju a trebam prebaciti sa deviznog na tekuci. (Na deviznom mi je strana valuta, Euro iliti po naski juro)
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:51.