Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2007., 15:00   #161
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
vovijece granit je jedan od materijala sa najvecim indeksom cvrstoce na svijetu, moguce ga je obradjivati samo sa dijamantnim vlaknima a nikako ne sa nekakvim cekicom koji je radjen od zeljeza to bi bilo kao da udaras kredom u celik
pa nije bas svemir toliko mali, sta se nalazi iza ta dva zvijezdja
Tako je. A arheolozi tvrde da su egipčani imali na raspolaganju samo bakrene pile i klinove. Pa ti sad vidi.
A rupe u granitnom sarkofagu su ne samo precizmo IZBUŠENE, već je hod svrdla toliki kao da je bi ono moglo prodirati u materijal samo ako je ultrazvučno vibrirano.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:01   #162
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
da je moja baba imala kurac, išla bi u vojsku.
E da. ALi ovo su zaista VALOVODI za mikrovalove na 1,4 GHz.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2007., 15:02   #163
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
a ti to znas, sigurno zato jer si inzinjer građevine? ili barem student?
ja sam gore i rekao da to nisu radili bakrenim alatom.
A čime su radili? Arheologija kaže BAKAR.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 00:29   #164
Ovako, volio bi kada bi mi neko "razmaglio" jednu stvar...

zasto? zasto su gradjene prve i najvece piramide (Keopsova itd.)...koje su gradjene desetke i desetke god....svrha? Grobnice? ma daaaj...po mojoj percepciji i shvacanju stvari--> da ga jebes ti faraoni nisu mogli pozivjeti toliko dugo da tjeraju svoje ljude da grade tako nesto za njih...a opet, tesko mi je povjerovati i da bi nasljednici tih i takvih faraona dali graditi (nastavili) tako nesto za svoje prethodnike...wtf?
systems is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 01:16   #165
Quote:
systems kaže: Pogledaj post
Ovako, volio bi kada bi mi neko "razmaglio" jednu stvar...

zasto? zasto su gradjene prve i najvece piramide (Keopsova itd.)...koje su gradjene desetke i desetke god....svrha? Grobnice? ma daaaj...po mojoj percepciji i shvacanju stvari--> da ga jebes ti faraoni nisu mogli pozivjeti toliko dugo da tjeraju svoje ljude da grade tako nesto za njih...a opet, tesko mi je povjerovati i da bi nasljednici tih i takvih faraona dali graditi (nastavili) tako nesto za svoje prethodnike...wtf?


Ne. Velike piramide, Per Netheri, su najstarije građevine. Njih su Faraoni ZATEKLI, i nisu ih sagradili.
Nikada nisu bile grobnice i u njima nisu pronađene nikakve mumije pa čak ni natpisi.
Ono gdje JESU pokapana tijela naziva se PER KA, i to su male stepenaste piramide, koje su nastale od mastaba, jednostavnih grobnica a po uzoru na PER NETHERE koji su tamo postojali i njima od davnina.

A što su bili PER NETHERI? Strojevi. Transformatori seizmičkih vibracija. Čemu su služili svi Per Netheri, ne znam. Ali čemu je služila Keopsova, tj. Khufu piramida, to znam.
Ona je generirala visokoenergetski MASERSKI snop koherentnog mikrovalnog zračenja na 1,4 GHz (vodeni prozor), a energiju je dobivala od zemljinih vibracija.
U velikoj galeriji bili su helmholtzovi rezonatori, nizovi šupljih kugli koji su podizali frekvenciju. Iznad kraljeve komore su bili rezonatori, kao pločice ksilofona, podešeni na FIS DUR, bazni akord Zemlje. Granitni zidovi u kraljevoj dvorani bili su piezoelektrični generatori električnog polja. A unutar čitave prostorije koja je bila ispunjena vodikom, bila je rezonantna kutija za mikrovalove, ono što danas mislimo da je sarkofag. Helmholtzove rezonatore još možete naći u dijelovima po muzejima. Zidovi kraljeve dvorane od granita, nisu naslonjeni na vapnenačku konstrukciju, nego postoji šupljina između radi AKUSTIKE.
Ti isti zidovi izvađeni iz asuanskog kamenoloma, sadržavaju 50% kvarca, koji, kada ga pritišće svod u ritmu, stvara električno polje.

Čitava piramida, sva njezina masa, je cjelobrojno umanjena masa Zemlje, i ona je spregnuti oscilator sa Zemljom, koji joj uzima energiju potresa. Ta se energija transformira u mikrovalni snop koji se slobodno širio kroz atmosferu i svemir. Ona je bila SVJETIONIK za međuzvjezdane putnike. A možda i još nešto drugo, ali to sada nije tema.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 02:10   #166
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Ne. Velike piramide, Per Netheri, su najstarije građevine. Njih su Faraoni ZATEKLI, i nisu ih sagradili.
Nikada nisu bile grobnice i u njima nisu pronađene nikakve mumije pa čak ni natpisi.
Ono gdje JESU pokapana tijela naziva se PER KA, i to su male stepenaste piramide, koje su nastale od mastaba, jednostavnih grobnica a po uzoru na PER NETHERE koji su tamo postojali i njima od davnina.

A što su bili PER NETHERI? Strojevi. Transformatori seizmičkih vibracija. Čemu su služili svi Per Netheri, ne znam. Ali čemu je služila Keopsova, tj. Khufu piramida, to znam.
Ona je generirala visokoenergetski MASERSKI snop koherentnog mikrovalnog zračenja na 1,4 GHz (vodeni prozor), a energiju je dobivala od zemljinih vibracija.
U velikoj galeriji bili su helmholtzovi rezonatori, nizovi šupljih kugli koji su podizali frekvenciju. Iznad kraljeve komore su bili rezonatori, kao pločice ksilofona, podešeni na FIS DUR, bazni akord Zemlje. Granitni zidovi u kraljevoj dvorani bili su piezoelektrični generatori električnog polja. A unutar čitave prostorije koja je bila ispunjena vodikom, bila je rezonantna kutija za mikrovalove, ono što danas mislimo da je sarkofag. Helmholtzove rezonatore još možete naći u dijelovima po muzejima. Zidovi kraljeve dvorane od granita, nisu naslonjeni na vapnenačku konstrukciju, nego postoji šupljina između radi AKUSTIKE.
Ti isti zidovi izvađeni iz asuanskog kamenoloma, sadržavaju 50% kvarca, koji, kada ga pritišće svod u ritmu, stvara električno polje.

Čitava piramida, sva njezina masa, je cjelobrojno umanjena masa Zemlje, i ona je spregnuti oscilator sa Zemljom, koji joj uzima energiju potresa. Ta se energija transformira u mikrovalni snop koji se slobodno širio kroz atmosferu i svemir. Ona je bila SVJETIONIK za međuzvjezdane putnike. A možda i još nešto drugo, ali to sada nije tema.
hm, koliko vidim na prvi pogled, nema baš neke greške u tome, a možda samo ne vidim dobro jer je prošlo dva sata iza ponoći.
u Kairu baš i nema potresa, ali moglo ih je biti davno prije, zašto ne, imamo dodir afričke i arapske ploče.
ipak, čini mi se da bi takav stroj davao strašno malo snage u mikrovalovima. piramida od kamena nije baš neki rezonator potresnih valova. to je jako stabilna konstrukcija. zato mi i nije jasno čemu tako ogromna građevina za tako slabi svjetionik. onaj tko je znao što je piezoelektrični efekt sigurno se ne bi zajebavao gradeći takvu kolosalnu građevinu, nego bi napravio nekakav uređaj puno manjih dimenzija i veće iskoristivosti.
aj dobro, ovo bar nije bilo drobljenje gluposti, nego samo dobro nategnuta mogućnost, bar toliko u ovom trenu mogu zaključiti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 13:44   #167
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
u Kairu baš i nema potresa, ali moglo ih je biti davno prije, zašto ne, imamo dodir afričke i arapske ploče.
Nije stvar u potresima. To sam tako napisao jer ljudi obično previde i ne shvate što su SEIZMIČKE vibracije. Zemlja se stalno trese. Čak ima i svoju vlastitu frekvenciju oko 6 Hz. Ima tri takve frekvencije i one čine akord.
Piramida, kao spregnuti oscilator preuzima na sebe te vibracije i u velikoj galeriji one se podižu na nivo akustičkih vibracija.

Quote:
ipak, čini mi se da bi takav stroj davao strašno malo snage u mikrovalovima. piramida od kamena nije baš neki rezonator potresnih valova. to je jako stabilna konstrukcija. zato mi i nije jasno čemu tako ogromna građevina za tako slabi svjetionik. onaj tko je znao što je piezoelektrični efekt sigurno se ne bi zajebavao gradeći takvu kolosalnu građevinu, nego bi napravio nekakav uređaj puno manjih dimenzija i veće iskoristivosti.
Osim ako nije sagrađena sa namjerom da traje i postoji tisuće godina gotovo bez održavanja. Bilo kakav drugačije konstruirani stroj ubrzo bi propao.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 15:41   #168
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Nije stvar u potresima. To sam tako napisao jer ljudi obično previde i ne shvate što su SEIZMIČKE vibracije. Zemlja se stalno trese. Čak ima i svoju vlastitu frekvenciju oko 6 Hz. Ima tri takve frekvencije i one čine akord.
Piramida, kao spregnuti oscilator preuzima na sebe te vibracije i u velikoj galeriji one se podižu na nivo akustičkih vibracija.


Osim ako nije sagrađena sa namjerom da traje i postoji tisuće godina gotovo bez održavanja. Bilo kakav drugačije konstruirani stroj ubrzo bi propao.
ti zvukovi bi se trebali moći detektirati. kod ljudi bi to izazivalo mučninu, ako su jaki. koliko znam, arheolozima nije ništa, Napoleonu je bilo... ali to je Napoleon.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:09   #169
Prvu piramidu, ono stepenastu, gradio je Imhotep - neka vrst egipatskog DaVincija. O tome postoje zapisi. Tip je bio revolucionaran u medicini i arhitekturi, a njegovo ime znači u prijevodu: onaj koji dolazi u miru.
__________________
Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok
lampandina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:52   #170
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ti zvukovi bi se trebali moći detektirati. kod ljudi bi to izazivalo mučninu, ako su jaki. koliko znam, arheolozima nije ništa, Napoleonu je bilo... ali to je Napoleon.
Ne samo mučnina, nego i jako električno polje u Kraljevoj odaji je i više nego očito. I ne samo to. Tresni nogom sarkofag, i čut će ju čovjek u podzemnoj dvorani jer je čitava unutrašnjost akustična. Ljudi su išli i mjeriti. Podešena je poput muzičkog instrumenta na FIS DUR.

Evo ti ekskluzivno iz mog teksta za Vizionar koji još nije objavljen:
Quote:
Akustička mjerenja su pokazala da kraljeva odaja ima svojstveni akord na kojem vibrira i on odgovara današnjem akordu Fis-duru. To je harmonija Keopsove piramide, i nekada, dok je bila u pogonu, njezina pjesma se širila arhipelagom. Sami zidovi kraljeve odaje odvojeni su od tijela piramide šupljinom, a pod se naslanja na nažlijebljenu stijenu poput ambalaže za jaja. Stoga zidovi zvone i to svaki posjetitelj piramide može zapaziti ako udari nogom granitni sarkofag, pa je flautist Paul Horn, koji je inače i sam obavio akustičke eksperimente u piramidi, taj duboki zvonoliki zvuk upotrijebio u kompoziciji na svom albumu „Inside the Great Pyramid“ . Sarkofag ima svojstvenu frekvenciju od 438 Hz što je blisko današnjem tonu A (440 Hz) i također je fino akustički podešen. Čitav sustav hodnika i tijelo piramide služilo je da preuzme vibracije Zemlje, i prilagodi ih spektru frekvencija potrebnom za rad kraljeve odaje.
No što je kraljeva odaja zaista radila?
Granit od kojega su sačinjeni zidovi odaje izvađen je iz asuanskog kamenoloma i ima karakteristiku da se sastoji od preko 55% kvarca u kristalnom obliku, sa paralelnim facetama. Ukoliko se na takve kristale mehanički djeluje, bilo udarcem bilo snažnim pritiskom, pojavljuje se piezo-električki efekt, tj. sila pritiska na kristal pretvara se u visoki napon i taj se mehanizam koristi u električnim plinskim upaljačima. Akustičke vibracije koje granitni blokovi iznad odaje pojačavaju, prenose se na granitne zidove odaje u kojima se uslijed velikog dinamičkog naprezanja događa piezoelektrički efekt i stvara električko polje. Da električko polje postoji još uvijek, osvjedočio se englesko-njemački inžinjer Sir William Siemens, koji je, držeći u novinski papir umotanu bocu vina, napravio sasvim slučajno Leydensku bocu, tj. električni kondenzator iz koje su počele na sve strane iskriti munje. Kada je bocu pružio arapskom vodiču koji ga je optuživao da se bavi magijom, izazvao je kod njega toliko snažan električni udar da se nesretni vodič srušio na pod i nakon toga vrišteći pobjegao iz piramide.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 20:56   #171
Quote:
lampandina kaže: Pogledaj post
Prvu piramidu, ono stepenastu, gradio je Imhotep - neka vrst egipatskog DaVincija. O tome postoje zapisi. Tip je bio revolucionaran u medicini i arhitekturi, a njegovo ime znači u prijevodu: onaj koji dolazi u miru.
Da. To je bila prva egipatska piramida. I dok ju je Imhotep gradio, pogled mu je svako malo sa divljenjem zastajkivao na divovskom bijelom K'ufu Per Netheru koji je tu od davnina postojao a sagradiše ga Bogovi koji su došli odozgo "preko nebeske vode".
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 21:34   #172
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
Ne samo mučnina, nego i jako električno polje u Kraljevoj odaji je i više nego očito. I ne samo to. Tresni nogom sarkofag, i čut će ju čovjek u podzemnoj dvorani jer je čitava unutrašnjost akustična. Ljudi su išli i mjeriti. Podešena je poput muzičkog instrumenta na FIS DUR.

Evo ti ekskluzivno iz mog teksta za Vizionar koji još nije objavljen:
...
ne, to s Leydenskom bocom je krivo. Staklena boca umorana u papir nije gotovo nikakav kondenzator. To su samo dva dielektrika, štoviše tri, ako uračunamo i zrak. Leydenska boca je nešto drugo.

A ako i postoji tako jako električno polje da se događa iskrenje s dva dielektrika (što je ludost), kako se onda iskrenje ne događa s vodičima? Recimo elektronika kamera i ostalih uređaja koji su unešeni u galeriju, plombe u zubima arheologa, sve bi to moralo iskriti kao ludo. To polje bi moralo biti toliko snažno da bi odmah onemogućilo svakoga tko pokuša ući unutra.
To bi bilo katastrofalno jako električno polje.
Koliko znam, arheolozi ulaze posve normalno u piramidu.

stvarno djeluje realno, ali ne razumijem kako je moguće da je to davalo toliko jako električno polje, i kako ljudi normalno ulaze unutra?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 22:04   #173
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
stvarno djeluje realno, ali ne razumijem kako je moguće da je to davalo toliko jako električno polje, i kako ljudi normalno ulaze unutra?
A jesi li ti zaista bio unutra?
Naravno, moraš uzeti u obzir da je trenutno sustav NEISPRAVAN i tek povremeno se zapazi neki efekt. Čim ti možeš prošetati kroz Veliku galeriju, znači da u njoj nešto nedostaje.
Pa ipak, efekti povremeno postoje, samo se treba informirati.
To sa Leydenskom bocom, ni meni nije jasno, jer Christoper Dunn nije dovoljno precizan u svom opisu, ali ja sam to naveo jer se spominje u literaturi.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 10:56   #174
Evo, ovo je zanimljivo:
'Pyramids seen as stairways to heaven'

Pharoahs used monuments as launch pads to the afterlife, says scientist

The pyramids of Egypt could be explained as symbolic stairways to the stars, according to a British scientist. And - in a twist that will delight New Age believers in mysterious energies and alien spacecraft - the inspiration for the pyramids might indeed have arrived from outer space, in the form of a meteorite.

Toby Wilkinson, an Egyptologist based at Cambridge University, told a conference over the weekend that some of his theory was "deliberately controversial, provocative, but tantalising".

He argued, from evidence of the orientation of the pyramids - always to the northern pole star - and from the names given to estates to finance funerary cults, and the shape of the pyramids themselves, that they could be seen as launch pads for the pharaoh's journey to the afterlife among the stars.

"Circumpolar stars are a very good metaphor for the afterlife because when viewed, they never seem to set: they simply rotate around the pole star. They are the undying stars, or in Egyptian terminology, the Indestructibles, a perfect destination for the soul of the dead king," he told a Bloomsbury archaeological summer school at University College London.

Pyramid structures extend from the north of Egypt to the Sudan, and they were built over thousands of years. "Where are all the steps that led up to pyramid building?" he asked. "We stand marvelling at these monuments and they seem to have appeared almost from nowhere, but clearly something like that cannot be put up overnight without the infrastructure in place."

This infrastructure included royal command of the economy, systematic taxation, a body of experience in public works and increasing mastery of stone as a building material. There had also to be religious or political motivation. Dr Wilkinson traced the rise of a professional civil service in seals, documents and grave inscriptions dating back almost to 3,000BC, and the continuing evidence of Egyptian belief not only in an afterlife, but in death itself as a journey.

Kate Spence, a Cambridge colleague, had demonstrated in a paper last year that from the first, the pyramids were all precisely oriented towards the northern stars. There were further clues in the names, which were crucially important in ancient Egyptian culture. One pyramid was explicitly called "the gleaming". Another was called "the pyramid that is a star". From the 1st dynasty onwards - long before the pyramids were built - kings had founded estates to finance their tomb cults: one of these was explicitly called "Horus (that is, the king) rises as a star".

"What clearer exposition could we have of the ideology surrounding a king's afterlife than that?" Dr Wilkinson asked.

Tombs of the first dynasties were concealed by mounds of earth, seen as symbols of rebirth or resurrection. The first pyramid - the step pyramid at Saqqara, built in the 3rd dynasty - had its altar to the north, and the ramp down into its subterranean chambers started from the north face.

"It can also be seen as a ramp from the burial chamber," he said. "Because if you stand in the burial chamber underneath, and look up this entrance ramp, you are looking at the northern sky. And this is perhaps a launch pad for the king's spirit, to eject him straight to the northern stars where he hopes to spend his afterlife."

Fourth dynasty pyramids - including the Great Pyramid and others on the Giza plateau - were very carefully oriented towards the stars. Could they have been modelled on stars?

"What does a star look like in three dimensions? We could only know that if we had a star that has fallen to Earth for us to look at. A meteorite, perhaps, a shooting star that has literally come down to Earth."

He had a candidate: a stone - long since lost - that had been revered at the temple of Heliopolis in the fourth dynasty. It was known as the Benben stone, and it was represented in inscriptions as conical or pyramid-shaped. Significantly, the Egyptian word for the capstone, the uppermost stone on a pyramid, was "benbenet" or little benben. The high priest at Heliopolis was called "greatest of observers", a title that had astronomical links.

"Could it have been that the Benben stone itself was a meteorite? A signal from the celestial realm to the earthly realm, something that is worshipped as a sign from the heavens? Well, it is a rather tantalising suggestion," Dr Wilkinson said.

"I'm not a geologist, and wouldn't claim to be, but there is a particular kind of meteorite, a rare kind of meteorite, which as it enters the atmosphere, is formed into a shape that startlingly resembles a pyramid. Could the benben stone have been such a stone? Could it have been a shooting star that had fallen to earth and been worshipped as a sign from the heavens?"

http://www.guardian.co.uk/inte.....07,00.html
__________________
Sumnjaju neki da nosi nas pogresan tok
lampandina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2007., 11:34   #175
Malo previše Stargate filmova i serija, a?
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 17:14   #176
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
vovijece granit je jedan od materijala sa najvecim indeksom cvrstoce na svijetu, moguce ga je obradjivati samo sa dijamantnim vlaknima a nikako ne sa nekakvim cekicom koji je radjen od zeljeza to bi bilo kao da udaras kredom u celik
pazi, mi danas znamo kako obrađivat granit, jeli tako? zasto onda zakljucujemo da su ga egipcani obrađivali "nekom, nama nepoznatom tehnologijom"????

Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
pa nije bas svemir toliko mali, sta se nalazi iza ta dva zvijezdja
aaaaaaaarrrrgh
NISTA se ne nalazi IZA zvijezđa. te zvijezde uopce nisu međusobno povezane, i vrlo su udaljene jedna od druge. grupiramo ih u zvijezđa, jer ih tako vidimo sa Zemlje (tj. stari narodi su ih gledali i davali im imena, a danas se samo zadrzala tradicija).
ZASTO zaboga ne procitas i naucis nesto prije nego o tome ides pisat. ko i s Pitagorom.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 19:22   #177
Piramida_Sunce


Downloadiraj si Celestiu pa možda shvatiš kako zviježđa izgledaju gledano izvan galaktike. Možda se iznenadis.
__________________
Ja se NE uvaljujem ljudima u lice. Pa si vi mislite...
TomislavXP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2007., 20:22   #178
Quote:
VioletStorm kaže: Pogledaj post
A čime su radili? Arheologija kaže BAKAR.
NE ZNAM. vidis, nije me strah to rec, i rađe cu to rec, nego npr. telepatijom, kako smo vec culi na ovoj temi, ili ST tehnologijom, ili nesto slicno.
arheolozi kazu to sta kazu, ne mora znacit da su u pravu a i imeđu njima ima dosta neslaganja, a i njihova se otkrica i zaključci cesto izvrcu i tumace kako kome padne napamet.
vjerojatno, cak niko i nije reka da su oni granit obrađivali bakrom, nego su utvrdili da su egipcani tog doba posjedovali bakreno oruđe. jos od starijih vremena se smatralo da su piramide egipatske, pa su eto, zbrojili 2+2, vidili da u ovom slucaju !=4, pa su se neki malo zamislili, a neki su rekli "bas me briga".
i sad ti uljeces drvljen i kamenjem na njih, umjesto da sam malo budes konsruktivan
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 00:36   #179
Quote:
crazyGauss kaže: Pogledaj post
i sad ti uljeces drvljen i kamenjem na njih, umjesto da sam malo budes konsruktivan
Ali ja jesam konstruktivan. Ja znam čime su pilili granit a znam i čime su ga bušili.
I počeo sam o tome pisati. Sigurno nije bakar. No ako pokažeš zabludu arheologije, onda ćeš valjda lako zaključiti da nisu UOPĆE znali niti kako je građena, niti ćime je građena, niti čemu je služila.

Quote:
Tragovi piljenja kako vapnenca tako i tvrdih granitnih blokova koji čine sarkofag i zidove kraljeve odaje pokazuju da je pila morala biti strojno pogonjena, i da se pri tome koristio prah tvrdih materijala poput silicijevog karbida, nalijepljenog na noseće uže koje je služilo kao pila. Nikakvi drveni klinovi i bakrene pile ne dolaze u ovom slučaju u obzir. I na kraju, rupe izbušene metodom trepanacije u granitnom „sarkofagu“ koji se nalazi u kraljevoj odaji pokazuju da je cjevasto svrdlo ulazilo u materijal 500 puta dublje po jednom okretaju nego što bi to danas mogla moderna dijamantna svrdla. Jedini način da se to ostvari bilo je uz upotrebu ultrazvučnih vibracija na nekih 19 do 25 kHz pri čemu kvarc u granitu uslijed rezonancije gubi tvrdoću i omogućava svrdlu ulazak. Danas se takva tehnologija koristi za bušenje vrlo tvrdih materijala poput alatnog čelika, karbida, keramike i poluvodiča.
VioletStorm is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 22:38   #180
Zašto uopće razbijate glavu i trošite vrijeme na diskusije kad je Drago Repac razotkrio misteriju piramida!?

drago-repac.com

Ovo mi je omiljeni dio:
"Da bi kameni blok bio dignut na odredenu visinu, bilo je potrebno uloviti prvu zraku jutarnjeg sunca u podnozju bloka, reflektirati je na suprotnu plohu, poslati je kroz rupicu u disku koji je na vrhu stupa, vertikalno prema gore, prema Bogu Sunca Ra. Stup je bio od kamena, okrugli, sa ravnim zavrsetkom. Visina stupa je proporcionalno smanjena u odnosu na visinu na koju se kameni blok dizao. Korekcija visine je radena u podnozju stupa. Na vrhu je disk promjera 5 cm, sa rupicom od pola milimetra."

Faca5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.