Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2011., 20:55   #1
Odabir vjenčanice - tips and tricks

Drage moje, otvaram novu temu u kojoj možete razmjenjivati savjete oko odabira modela vjenčanice. Tema Vjenčanica iz snova neka i dalje bude tema na kojoj ćete postati fotke vjenčanice i komentirati modele, a ova neka bude za praktične stvari poput odabira kroja, dužine, šlepa, materijala i sl.
Hvala diosi na inspiraciji
Mayo




Budući da ću šivati vjenčanicu i dvoumim se da li da se vuče po podu ili ne, molim vaša iskustva.

Kako je plesati u takvoj haljini? Zapinje li?
Što kad je loše vrijeme?
Da možete ponoviti, da li biste opet imale takvu vjenčanicu ili radije onu koja se ne vuče po podu?

Zadnje uređivanje Mayo : 19.01.2013. at 09:04.
diosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2011., 21:48   #2
Mislis šlep??

ja sam imala dosta dugacak slep koji sam imala samo u crkvu, onda smo ga zakacile odotraga i uopce se nije vidio...niti smetao.....haljina mi opcenito bila tolko taman od poda da su me u salonu pitale kaj sam uopce bila u njoj
kayla is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 10:47   #3
Quote:
diosa kaže: Pogledaj post
Budući da ću šivati vjenčanicu i dvoumim se da li da se vuče po podu ili ne, molim vaša iskustva.

Kako je plesati u takvoj haljini? Zapinje li?
Što kad je loše vrijeme?
Da možete ponoviti, da li biste opet imale takvu vjenčanicu ili radije onu koja se ne vuče po podu?
Uvijek možeš odabrati vjenčanicu kojoj se šlep zakači otraga na gumb pa ti ne smeta, nego je vjenčanica duljine do poda. A u crkvi i za potrebe fotkanja ga pustiš
Lorraine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 12:43   #4
Ja prvo nisam htijela kolut, ali sam ga na kraju uzela jer ti je lakse za hodat.
Gledaj da ti vjencanica nije jako teska.
Razmisli dal ces uzet na patent, kopcanje ili vezanje. Ja pteporucam vezanje jer ga kasnije mozes otpustit. Patent moze puknut.
Slep mozes zakacit na guzu sa gumbom. Za svaki slucaj uzmi i zihericu ako gumb pukne.
Gledaj kakav je materijal, til, cipka to je dosta osjetljivo.
Mislim da je to TO!
__________________
... volim te tisuću svemira ...
KraljicaSparoga is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2011., 20:49   #5
hehe, mogu dat par info kak je mani bilo.

imala vjenčanicu sa korzetom i velikim šlepom (nisam imala veo, nego sam htjela šlep u crkvi da bdue spušten). on je bio prikačen na bar 5 kopčica. i neovisno o tome su mi stajali po haljini i par puta je to sve padalo...kopčali smo i sa zihericama. ali kad plešeš nitko ne pazi toliko i na kraju je završila poderana. nije mi ni bitno, divno mi je bilo u njoj i na kraju se nisam ni presvlačila u onu bez šlepa.
haljina je inaće teška, no apsolutno mi nije smetalo. svi su mi govorili da ću se presvuć čim dođem usalu, da ju neću moć nosit, a izdržala sam cijelu noć. ne brinite ako je teška, nećete osjetiti ništa taj dan...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 12:27   #6
Quote:
KraljicaSparoga kaže: Pogledaj post
Gledaj da ti vjencanica nije jako teska.

Ja pteporucam vezanje jer ga kasnije mozes otpustit. Patent moze puknut.

Gledaj kakav je materijal, til, cipka to je dosta osjetljivo.
Hvala djevojke na odgovorima. Budući da nemam ni 50 kg haljina definitivno ne smije biti teška.
Neće biti korzrta, nego će biti cijela u komadu, jednostavna, uska. Zato i razmišljam o šlepu, da ne bude prejednostavna. Ali dvoumim se još uvijek.
diosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 17:07   #7
moja je bila uska, sirena kroj, ali svakako preporučujem mali kolut, jer se lakše kretati u takvoj....
isto tako bila je na patent s milijun malih gumbića..nisam htjela vezanje, jer se vez tijekom dana popusti.i nije mi lijep kao gumbići. ali mana kod ovoga je što me kuma i oblačila i skidala, i pop..je dok je zakopčala svaki...
imala sam šlep, i tri gumbića za pokačit ga, koja su pukla tijekom večeri jer me non stop netko gazio, a ja nisam imala zihericu, tako da uzmi zihericu za svaki slučaj...
i, svejedno..bila mi je najljepša na svijetu, i najudobnija...ali kad sam se presvukla u kratku krinolinu..nitko sretniji od mene...

i ako imaš velike odaberi jaaako kvalitetan korzet, ili bretele
matarluk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 17:25   #8
imala sam haljinu točno do poda i završila je prljava i izgažena
da ponavljam stvar uzela bi kratku makar bi moj san bio dugi šlep....tako da...sve ti je to individualno
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 11:18   #9
Pozdrav cure!
Evo mog iskustva sa kuminom vjenčanicom. Radi se o modelu Mokalita od Iana Stuarta. Imala je šlep koji smo zakačili poslije crkve sa 6 gumbića. Držali su pola sata, a ostatak večeri je vucarala taj šlep za sobom ili ga je nosila u ruci. Nikakve ziherice nam nisu pomogle. Kaže da je požalila što je imala takvu haljinu.
maja.vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2012., 11:42   #10
ja sam imala korzet sa gumbićima. nisam mogla najbolje disati ali prvi put u životu sam imala prividno ravan trbuh za 30tak minuta sam zaboravila na to i bilo mi je super!

vjenčanica je bila bogata i malo teža, ali ne teška. bilo je puno tila koji je tokom večeri ostajao po sali jer su ljudi gazili. mama je pokušala popraviti stavr zihericama al nisam se time zamarala. kasnije smo pustili neka popada, nisam svakih pola sata išla to popravljati.

išla mi je po podu, ne jako, ali dovoljno da se nikako ne vide cipele. i ni zbog toga mi nije žao.

da opet biram, odabrala bi istu. taj dan ništa nije teško!
__________________
ako ti je zivot kiseo kao limun.. ..napravi od njega limunadu
yvanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:23   #11
Cure koje ste uzele sirena haljinu...
Jesu te haljine udobne?

I dali se one daju 'skratiti' ako bi uzela jednu gotovu, sve super samo kaj mi je duga?
čoksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 18:31   #12
Quote:
čoksi kaže: Pogledaj post
Cure koje ste uzele sirena haljinu...
Jesu te haljine udobne?

I dali se one daju 'skratiti' ako bi uzela jednu gotovu, sve super samo kaj mi je duga?
Ja sam je samo probala i oduševila sam se kako mi stoji, ali je ful uska skoro do koljena pa sam jedva po salonu hodala, a kamoli da plešem cijelu noć u njoj

Tako da sam si ipak drugu uzela...
__________________
Ne.
bee ana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2013., 21:55   #13
Podrubi tebi visak...kasnije samo to rasije...

Sent from my Samsung Galaxy S2 using Tapatalk
__________________
maaj
Maaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 09:46   #14
Odabir vjenčanice - tips and tricks

Curke,kak se sjedi u vjenčanici s kolutima (moja ima tri i još nisam prokužila )...
tibella is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 16:13   #15
Još nisam bila na svadbi di je mlada imala vjenčanicu sa šlepom kojeg je određen broj gumbića uspio nositi dulje od dva sata. možda da se šlep nekako otkači kasnije?

osobno mi je puno ljepše vidjeti patent od puno gumbića za kopčanje od vezanja, ma sakriveni ciferšlus je meni najbolja opcija, i nikako ne kužim djevojke koje šivaju vjenčanicu, imaju odličnu figuru i udese vjenčanicu tim vezanjem koje im onda još na dan vjenčanja netko loše poveže.
__________________
začarana ljubavlju
atomčić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2013., 23:10   #16
Quote:
atomčić kaže: Pogledaj post
Još nisam bila na svadbi di je mlada imala vjenčanicu sa šlepom kojeg je određen broj gumbića uspio nositi dulje od dva sata. možda da se šlep nekako otkači kasnije?

osobno mi je puno ljepše vidjeti patent od puno gumbića za kopčanje od vezanja, ma sakriveni ciferšlus je meni najbolja opcija, i nikako ne kužim djevojke koje šivaju vjenčanicu, imaju odličnu figuru i udese vjenčanicu tim vezanjem koje im onda još na dan vjenčanja netko loše poveže.
Cure koje imaju iskustva s tim baš upozoravaju da je najsretnija opcija s vezanjem, jer se vjenčanica u toku večeri malo "opusti" pa se može dogoditi da postane za pola broja veća i da počne padati. Što se onda vrlo lako samo jače stegne, ako je u pitanju vezanje. Ako imaš ciferšlus to ne možeš izvesti.
Je da je i meni ljepše bez vezanja, ali mi imaju smisla i savjeti koje sam dobila oko toga.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2022., 12:49   #17
Vjenčanice sa interneta

Našla sam par dobrih stranica di se može naći super zanimljivih vjenčanica, npr GemGrace...
Jel netko kupovao vjenčanicu s interneta, a da je jako zadovoljan?
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2022., 16:06   #18
Ja sam kupila svoju s Etsyja iz nekog ruskog salona (tamo su šivali svoje haljine), super mi je ispalo. Taman sam se uklapala u njihove mjere za određenu veličinu, jedino mi je trebao mrvu širi struk, to su napravili onda po mojoj mjeri bez dodatne cijene (inače se može poslati i sve mjere detaljno pa naprave onda baš po mjeri, ali bude i nešto skuplje).

Taman mi je bila kad je stigla, nisu bile potrebne nikakve izmjene. Bilo me malo frka hoće li mi se svidjeti uživo i na meni, ali pretražila sam sve moguće reviewove, pogotovo one sa slikama, i s obzirom na to da nisam drugdje nalazila nešto što mi se i približno toliko sviđalo (htjela sam malo neklasičnu vjenčanicu, ništa iz salona mi nije odgovaralo), usudila sam se riskirati i nisam požalila.
maestranza is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2022., 11:27   #19
Quote:
maestranza kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila svoju s Etsyja iz nekog ruskog salona (tamo su šivali svoje haljine), super mi je ispalo. Taman sam se uklapala u njihove mjere za određenu veličinu, jedino mi je trebao mrvu širi struk, to su napravili onda po mojoj mjeri bez dodatne cijene (inače se može poslati i sve mjere detaljno pa naprave onda baš po mjeri, ali bude i nešto skuplje).

Taman mi je bila kad je stigla, nisu bile potrebne nikakve izmjene. Bilo me malo frka hoće li mi se svidjeti uživo i na meni, ali pretražila sam sve moguće reviewove, pogotovo one sa slikama, i s obzirom na to da nisam drugdje nalazila nešto što mi se i približno toliko sviđalo (htjela sam malo neklasičnu vjenčanicu, ništa iz salona mi nije odgovaralo), usudila sam se riskirati i nisam požalila.
Hvala na odgovoru. Sa etsya sam i razmišljala.. Jer je aliexpress ipak lošiji.
Uvik gledam te recenzije. A isto tražim nešto drugačije, al da je zadržim... Ista cijena bude cva kao posudba. Jedino ću veo probat nać u salonu.
Jer imam veliku tetovažu na leđima.. A najčešće mi se svide one haljine sa golim leđima.
Selectra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2022., 12:16   #20
Quote:
Selectra kaže: Pogledaj post
Našla sam par dobrih stranica di se može naći super zanimljivih vjenčanica, npr GemGrace...
Jel netko kupovao vjenčanicu s interneta, a da je jako zadovoljan?
Ja sam kupila preko aboutyou, 2 haljine (vjenčanicu i za presvuć se). Vjenčanica mi se jako svidjela a nije bilo mog broja nego većeg i svjesno sam kupila s namjerom da suzim, druga haljina je bila taman. Kupila sam cca 8 mjeseci prije vjenčanja da imam vremena za eventualne povrate i slično.

Jako sam zadovoljna, kvaliteta je odlična (vanjski sloj je čipka), šnajderica je suzila da mi bude kao po meni šivana i vjenčanje je prošlo bez problema Izdržala je i kemijsko čišćenje i pranje u mašini (ne pitajte), i dalje je kao nova!

Opet bi ponovila takvu kupovinu i nisam požalila. Uz to je bila na popustu nekih 80% i jeftiniju vjenčanicu ne bi nigdje pronašla.

Uzeti u obzir da sama potraga dugo traje (barem je meni) i da se naruči sa stranica gdje je provjereno da će vam vratiti novac ako ne odgovara haljina
__________________
just smile :)))
blueblackgreen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.