Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2015., 20:41   #341
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Krivi video sam stavila.

Ovaj je:
https://youtu.be/RxRJm3WO0Bo
Hvala.
Ja njoj isto taknm nategnem uho i opet mi ne da iste rezultate.
Imaš neki savjet?
verkl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2015., 23:18   #342
Negdje sam citala da se mjere oba uha i da se od ta mjerenja uzme sredina.

Doista ne znam szo drugo savjetovati. :/

Ja sam se vec nekako ispraksirala i cestim mjerenjima utvrdila odstupanje 0,3 stupnja.

Praksom cete uspjeti to sve poloviti.

Za pocetak polusajte izmjeriti toplomjerom...a nakon njega odmah brownovim usnim.
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 08:51   #343
bok,

koji bi vi kupili od ova dva ?

http://www.ebay.co.uk/itm/Non-Contac...LUDf3Bp60808eQ

http://www.ebay.co.uk/itm/DT-8806C-D...4AAOSwBLlVJmYz

hvala
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:07   #344
Jel netko skoro kupovao digitalni toplomjer za uho ili celo a DA je zadovoljan? Pomozite nama koji ne znamo sto kupiti, hvala
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 15:32   #345
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Jel netko skoro kupovao digitalni toplomjer za uho ili celo a DA je zadovoljan? Pomozite nama koji ne znamo sto kupiti, hvala
Mi smo koristili ovaj http://shop-medikor.hr/eco-temp-basic/ dok je bio manji i dok se baterija nije potrošila. Bili smo zadovoljni. Nisam kupila novu bateriju pa smo automatski prešli na "klasični".
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:55   #346
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Jel netko skoro kupovao digitalni toplomjer za uho ili celo a DA je zadovoljan? Pomozite nama koji ne znamo sto kupiti, hvala
Mi kupili ovaj prije nekoliko mj, ja sam zadovoljna, temperatura je ista kao i na živinom. Super mi je za mjeriti u toku noći kad beba spava jer je ne treba buditi.

http://www.mojaljekarna.hr/toplomjer...0-za-celo.html
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 14:27   #347
Hvala na odgovorima
bingulina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 00:40   #348
Mi zadovoljni s Braunovim za celo.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 23:29   #349
Quote:
bingulina kaže: Pogledaj post
Jel netko skoro kupovao digitalni toplomjer za uho ili celo a DA je zadovoljan? Pomozite nama koji ne znamo sto kupiti, hvala
Kupila nedavno neki Rossmax u farmaciji. Za sad radi.
slatkakobombon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 19:23   #350
Sjećam se kad sam prije nekih pet godina bio u bolnici, medicinske sestre su nam davale njihove toplomjere da s njima mjerimo temperaturu.. to su bili digitalni toplomjeri..ali svi od reda su pokazivali totalno krivu temperaturu.. odstupanja su bila od 0.5 do 1.2. stupnja.. tako da nikad nisi mogao znati koju zaista tempereturu imaš..
U roku od 2-3 dana svi iz sobe ( bilo nas je 5-6), a kasnije sam doznao i ostatak odjela, smo nabavili živine toplomjere (tada ih se još moglo kupiti u ljekarni). i onda smo konačno mogli znati na čemu smo..
Meni je naprosto smješno da jedna bolnica može imati tako nepouzdane mjerne uređaje i na to se nadovezuje i pitanje vjerodostojnosti i kvalitete lječenja pacijenata na takvim mjestima.. ali ajde to je neka druga priča..

Doma trenutno imama dva jeftina digitalna toplomjera (cca.20-30kn svaki) koja zbog nepouzdanosti niti ne koristim i jedan stari od žive.. kojega koristim i čuvam kao "oko u glavi" da se slučajno ne razbije..

Zanima me šta je na tržištu trentno u ponudi i što je najpouzdanije? Čuo sam da postoje toplomjeri s galijem, s alkoholom, digitalni. Pa ako netko zna razliku između jednih i drugih? I dali su recimo skuplji digitalni toplomjeri pouzdaniji od ovih jeftinih??
UnknownSoldier is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:19   #351
Mi imamo digitalni toplomjer za uho od Brauna. Imamo ga već 8 godina, i jako smo zadovoljni. Nama je uvijek pokazivalo temperaturu, sad dali je odstupalo malo to ne znam jer nisam nikada uspoređivala sa običnim toplomjerom. Mislim da i ako odstupa malo to nije važno, jer ako imaš temperaturu to toplomjer i pokaže (tako je svejedno dali imaš 38,3 ili 38,7, bitno je da znaš dali imaš povišenu temperaturu). Slažem se da bi u bolnici trebali biti ozbiljniji, ali za nas doma ovaj za uho je skroz ok.
Toplomjer je super za djecu jer se temperatura mjeri u sekundi, a i mi odrasli smo se toliko navikli da više ne bih koristili običan topolomjer.
IvanaVuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 10:56   #352
Quote:
IvanaVuk kaže: Pogledaj post
Mislim da i ako odstupa malo to nije važno, jer ako imaš temperaturu to toplomjer i pokaže (tako je svejedno dali imaš 38,3 ili 38,7, bitno je da znaš dali imaš povišenu temperaturu).
pa nije baš svejedno ak odstupa za 0,5, a ti to ne znaš. meni bi bilo jako važno da znam da li mali ima 36,7 ili 37,2, a ne da pogađam da li ima ili nema i kolika je točno. također ta razlika mi može biti vrlo važna kod odluke hoću li mu dati antipiretik ili ne.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:45   #353
niti jedan nije dobar osim onog starog na živu, koji se više ne da nigdje kupiti

nama u bolnici taj na uho pokazivao da nema temp, a vrući mi bio jako. hodale sestre oko njega, mjerile, nema, ne sjećam se više koliko smo mjerili
ja sam sa sobom imala onaj "daljinski" (ne znam kako se to zove), isto ništa
onda netko donio onaj sa živom, 40C izmjerili
ne vjerujem više niti jednom
nemam nažalost na živu pa mjerim s digitalnim
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 14:46   #354
mi imamo živin i čuvamo ga ko oko u glavi.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 18:07   #355
Imate u Bosni jos zivinih pa ako vam tko ide tamo da znate.
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 20:29   #356
Sa usnim toplomjerima treba ZNATI mjeriti. Treba naučiti pod kojim kutom stavljati u ušni kanal.
Kad jednom shvatite mjeri veoma toÄŤno, na decimalu.
Odstupanja mogu biti kod osoba čiji ušni kanali proizvode jako puno ceruma....tako da je tu bitna i usna higijena koja se održava uljnim sprejevima za uši.
Tako da....nemojte govoriti kako ušni toplomjerima nisu dobri ako niste naučili kako baratati sa njima.

Moj sin je jednom išao na ispiranje ušnih kanala jer je imao puno ceruma. Nakon toga je toplomjer na decimalu mjerio.
Od tada odrĹľavamo higijenu uha i usni kanali su prohodni za mjerenje.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 21:44   #357
Nije problem u odstupanju ako je ono uvijek isto i ako toplomjer uvijek daje identicna uzastopna mjerenja (nas Philips Avent je savrseno precizan i tocan al pokaze uvijek za 0,7 krivo, pa sam vec naucena samo to zbrojit).

Problem kod nekonzistentnih mjerenja je meni prvenstveno u tome sto ne bi mogla zakljuciti da li temperatura raste/pada i kolikom brzinom. Kod odraslih i vece djece to i nije mozda bitno al kod malih i pogotovo onih s konvulzijama je to itekako bitno
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 23:01   #358
ima i kod nas alkoholnih za kupiti, malo im duze treba samo

inace, nama je usni bio uzas, nikad joj nismo mogli s time izmjeriti, kako drzat na silu glavu mirno nemam pojma
ispod pazuha smo mjerili sa 7-8 mjesevi bez beda.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 07:30   #359
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post
Sa usnim toplomjerima treba ZNATI mjeriti

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk

pa ako medicinska sestra na pedijatrijskom odjelu bolnice ne zna mjeeriti temperaturu onda stvarno ne znam tko zna?
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2016., 08:32   #360
Koliko vi dugo čekate sa živinim toplomjerima ispod pazuha? Mi oko 5 minuta..
IgorVG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:05.