Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2003., 18:49   #61
Quote:
Sama fizika se protivi slucaju! Drugi zakon TD- o Entropiji se krsi pri postanku univerzuma i zivota, jer iz kaosa takoreci nastaje jedan red, pri cemu se smanjuje entropija, a trebala bi po ovom zakonu TD-a rasti.
Neprotivi se fizika slucaju nego ga ima u sebi (kvantna).
A TD se nekrsi time sto je covjek tu. Jer iako se entropija lokalno smanji ona u cijelom svemiru ipak raste. (u nasem slucaju zato sto sunce sagorijeva).

Tako da bi trebo probati razumjeti stvari prije nego se pocnes pozivati na njih.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 20:38   #62
[QUOTE]AxMi-24 kaže:
Deficite?? Dovoljno mi je da pogledam ono malo pvijesti sto je znam i da budem permanentno alergican na religije (krscanske naravno, budizam i sl su ipak malo normalniji).

1) Slucaj, tj neodredjenost (heisenbergova).
__________________________________________________ _

Pitanje je glasilo: sto je to omnipotentni slucaj?
Heisenbergova "Unschärferelation", je cak putokaz ka Apsolutnom=Bogu, jer dokida Einsteinov determinizam.
Zao mi je, tvoj odgovor nije tocan. Kada sam pitao: stoje to omnipotentni slucaj?, onda je tvoj odgovor neispravan. U ovom slucaju sam mislio na slucaj koji sve moze, jer po znanstvenim pisanjima nekih pseudoznanstvenika, sve je nastalo slucajno. A to niti je moguce niti je istina.
Ako se radi o Heisenberogovu slucaju, onda je on vise nego existentan, jer ukida dogmu kauzalnosti i deteminizma bez tzv. "Causae primae"=Boga. A ako ti poistovjecujes Slucaj i Boga, onda ja nemam nista protiv te konstatacije. OK?

__________________________________________________ __
2) A zasto ti mislis da bi cijeli svemir moro imat nekog smisla?? Sta ego govori da ako si TI tu onda mora imati nekog smisla??
__________________________________________________ _

Pa ja mislim, da Informacija koja je u makro i mikro kozmosu sadrzana upucuje na to. Jer uzrok informacije moze samo i iskljucivo biti Inteligencija, a ne slucaj. Nikakva vrsta slucaja u ovom "slucaju".:-))
Nisam jos nikada cuo, da postoje zakoni koji nebi imali svoga zakonodavca! A ti?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2003., 20:40   #63
[QUOTE]skeptik kaže:
[B]Ma sve je to OK.
Jedino jos nisam shvatio razliku izmedju agnostickog ateizma i ateistickog agnosticizma.
Objasnis mi?
__________________________________________________ __

Zar si ti vidio neku razliku pri tome?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 02:32   #64
Quote:
by Aganor
Nisam jos nikada cuo, da postoje zakoni koji nebi imali svoga zakonodavca!
Ko je donio "bozje zakone"?

Samo pitam.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 10:04   #65
Mojsije - dakle covjek.

Samo odgovaram.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2003., 19:59   #66
[QUOTE]skeptik kaže:
[B]Mojsije - dakle covjek.

Samo odgovaram.
__________________________________________________

Tvoja logika je precizna i jaka. Ali zakonodavac je uvjek Inteligencija, a ne "krokodil"!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 12:03   #67
Quote:
Pitanje je glasilo: sto je to omnipotentni slucaj?
Heisenbergova "Unschärferelation", je cak putokaz ka Apsolutnom=Bogu, jer dokida Einsteinov determinizam.
Zao mi je, tvoj odgovor nije tocan. Kada sam pitao: stoje to omnipotentni slucaj?, onda je tvoj odgovor neispravan. U ovom slucaju sam mislio na slucaj koji sve moze, jer po znanstvenim pisanjima nekih pseudoznanstvenika, sve je nastalo slucajno. A to niti je moguce niti je istina.
Ako se radi o Heisenberogovu slucaju, onda je on vise nego existentan, jer ukida dogmu kauzalnosti i deteminizma bez tzv. "Causae primae"=Boga. A ako ti poistovjecujes Slucaj i Boga, onda ja nemam nista protiv te konstatacije. OK?
Jedno je slucaj. Oce reci da svemir nebi nuzno krenuo istim putem i da ga vratis u pocetno stanje. A drugo tu nekakav slucaj koji sve moze. Ti hoces boga i stalno vuces na to.
Sem toga kako nesto u filozofiji moze biti krivi odgovor??? Pocinjes mi liciti sve vise na fanatike koji sve zivo vuku na svoju foru.

Quote:
Pa ja mislim, da Informacija koja je u makro i mikro kozmosu sadrzana upucuje na to. Jer uzrok informacije moze samo i iskljucivo biti Inteligencija, a ne slucaj. Nikakva vrsta slucaja u ovom "slucaju".:-))
Nisam jos nikada cuo, da postoje zakoni koji nebi imali svoga zakonodavca! A ti?
Uzrok informacije??? Ma ajde??? Svemir bi se jednako ponasao i da nas nema. Sta ti mislis da je ona glupost o macki u kutiji tocna analogija??? NIJE. Svemir vozi svoju foru bili mi tu da to gledamo ili ne. Netreba nikakava inteligancije da bi planeti kruzili oko sunca. A ako mislis na zakone fizike oni su zakoni samo u toliko da smo im mi dali to ime.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2003., 19:40   #68
[QUOTE]AxMi-24 kaže:

__________________________________________________ __
Uzrok informacije??? Ma ajde??? Svemir bi se jednako ponasao i da nas nema. Sta ti mislis da je ona glupost o macki u kutiji tocna analogija??? NIJE. Svemir vozi svoju foru bili mi tu da to gledamo ili ne. Netreba nikakava inteligancije da bi planeti kruzili oko sunca. A ako mislis na zakone fizike oni su zakoni samo u toliko da smo im mi dali to ime.
_________________________________________________

Ovom izjavom gore si se demontirao i diskreditirao sam kao poznavalac fizike, pa ne vidim razloga, da mozes govoriti i pisati u ime fizike na ovu temu, a jos manje kao neka vrsta toboznjeg znanstvenika.
Ovo je diskredit u vlastitoj reziji, bez moje pomoci!
Ako mislis dalje diskutirati, onda se vrati na znanstveni nivo, ili sve zaboravi i idi u odlagaliste tema. ili humor, ili sex i ljubav ili nesto slicno tomu............
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 02:17   #69
[QUOTE]Aganor kaže:
Quote:
AxMi-24 kaže:

__________________________________________________ __
Uzrok informacije??? Ma ajde??? Svemir bi se jednako ponasao i da nas nema. Sta ti mislis da je ona glupost o macki u kutiji tocna analogija??? NIJE. Svemir vozi svoju foru bili mi tu da to gledamo ili ne. Netreba nikakava inteligancije da bi planeti kruzili oko sunca. A ako mislis na zakone fizike oni su zakoni samo u toliko da smo im mi dali to ime.
_________________________________________________

Ovom izjavom gore si se demontirao i diskreditirao sam kao poznavalac fizike, pa ne vidim razloga, da mozes govoriti i pisati u ime fizike na ovu temu, a jos manje kao neka vrsta toboznjeg znanstvenika.
Ovo je diskredit u vlastitoj reziji, bez moje pomoci!
Ako mislis dalje diskutirati, onda se vrati na znanstveni nivo, ili sve zaboravi i idi u odlagaliste tema. ili humor, ili sex i ljubav ili nesto slicno tomu............
Jadan si ti jadan. Odi malo nauci nesto pa ces vidjeti da nije bas sve ko sto pise u vijesniku. Neuci se kvantna fizika iz takvih izvora.

Dok se nisi vrijedjo jos mi se i dalo diskutirati mada bubas gluposti ali sada mi je zbilja dosta. Odi nes nauciti pa se vrati kad budes imo barem najosnovnije razumjevanje fizike
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2003., 23:09   #70
[QUOTE]AxMi-24 kaže:
[B]Jadan si ti jadan. Odi malo nauci nesto pa ces vidjeti da nije bas sve ko sto pise u vijesniku. Neuci se kvantna fizika iz takvih izvora.

Dok se nisi vrijedjo jos mi se i dalo diskutirati mada bubas gluposti ali sada mi je zbilja dosta. Odi nes nauciti pa se vrati kad budes imo barem najosnovnije razumjevanje fizike
__________________________________________________ _

Pa vidim, da nisi u stanju podnijeti kritiku, koja je bila i vise nego adekvatna!
A koliko imas pojma o fizici neka drugi prosude.Meni je svejedno!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 03:23   #71
Ako se vas dvojica koji znate nesto o fizici toliko vrijedjate, sto bi ste tek nagovorili meni, koji pojma nemam. Dajte mi par primjera, please.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 09:56   #72
[QUOTE]Ame®icano kaže:
[B]Ako se vas dvojica koji znate nesto o fizici toliko vrijedjate, sto bi ste tek nagovorili meni, koji pojma nemam. Dajte mi par primjera, please.
__________________________________________________ __

Daj ti meni par primjera, gdje ja vrijedjam?
Da li moze!?
OK?
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 10:42   #73
[QUOTE]Aganor kaže:
Quote:
[i]
Tvoja logika je precizna i jaka. Ali zakonodavac je uvjek Inteligencija, a ne "krokodil"!
Pa i krokodil ima inteligenciju. A stvara i lokalne zakone na podrucju na kojem obitava. Mislim na zakon jacega.

A isto je i s Bogom (ako ga ima). Jaci je od nas, pa nam namece svoje zakone tipa "ako me ne budete velicali i slavili, gorjet cete u paklu, jer da nema mene ne bi bilo ni vas". I jos ima obraza reci kako je on cista "ljubav". Ne vidim neku bitnu razliku izmedju Boga i Tudjmana, osim sto ovaj prvi tiranizira puno veci dio svemira (prostorno i vremenski).
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 13:49   #74
[QUOTE]skeptik kaže:
[B]Pa i krokodil ima inteligenciju. A stvara i lokalne zakone na podrucju na kojem obitava. Mislim na zakon jacega.

A isto je i s Bogom (ako ga ima). Jaci je od nas, pa nam namece svoje zakone tipa "ako me ne budete velicali i slavili, gorjet cete u paklu, jer da nema mene ne bi bilo ni vas". I jos ima obraza reci kako je on cista "ljubav". Ne vidim neku bitnu razliku izmedju Boga i Tudjmana, osim sto ovaj prvi tiranizira puno veci dio svemira (prostorno i vremenski).
__________________________________________________ __

Tudjman ti sjedi duboko u podsvijesti, kao da ti je postao opsesija!
Sto on ima s ovom diskusijom?
Tvoj inteligentni krokodil je onda gospodar svijeta. Sve napravio po volji skeptika!
Puno leseva, jos vise smrada, a najvise nerazumjevanja za svoga stvora-Skeptika, kojega bi najradije progutao sa "kosom i noktima" za dorucak!
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:01   #75
Take a chill pill dude, will ya?
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:36   #76
(da se "igram" moderatora)

za sada se stvari na ovom topicu odvijaju relativno mirno, pa vas molim da tako i nastavite; pazite da jedan drugome ne kazete nesto ruzno ajde sad samo nastavite o fizici, "fizici" itd...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 15:58   #77
Luca, ne ljutis se da malo ubacimo filozofije i religije? A i politike ako zatreba. Onako, da razbijemo suhoparnost i rasplamsamo diskusiju.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 16:24   #78
naravno da se ne ljutim da odvedete diskusiju di god hocete. samo da znate da vas gledam i da me nece veselit ako se osim krokodila ubace i drugi pripadnici zivotinjskog carstva i, da, patoloska stanja iz medicine isto nisu dobro dosla (ono hidrocefalusi, kreteni, debili itd...). sve sto moze nekoga uvrijediti, pokusajte izbjeci
pusa svima i samo nastavite...
luca is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 16:56   #79
Ne znam zasto se ljudi vrijedjaju kad ih nazovete majmunom ili svinjom sto su vrlo inteligentne zivotinje, a ne vrijedjaju se ako ih nazovete krokodilom, vrapcem ili amebom, koji imaju puno manju inteligenciju.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2003., 17:09   #80
Quote:
skeptik kaže:
Ne znam zasto se ljudi vrijedjaju kad ih nazovete majmunom ili svinjom sto su vrlo inteligentne zivotinje, a ne vrijedjaju se ako ih nazovete krokodilom, vrapcem ili amebom, koji imaju puno manju inteligenciju.
nemam pojma... ja u svakom slucaju ne volim kad se vrijedja zivotinje i biljke nazivajuci ljude njihovim imenima !!!
luca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:04.