Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2007., 18:37   #41
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
justapixel se nešto zamjera AxMiju, pogotovo otkad je bio onaj razgovor o onom voću...

uglavnom, po čemu je ta knjiga najbolja ikad? što fali odiseji 2001?...
Justapixela čeka jedan ban uskoro vidim ja

Anyway ako trebam objašnjavat onda očigledno nisi pročitao (ima 20 stranica pa nebi trebao biti problem). A ako jesi onda pažljivije pročitaj opet i razmisli o implikacijama onog šta piše tamo.
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 18:53   #42
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Justapixela čeka jedan ban uskoro vidim ja

Anyway ako trebam objašnjavat onda očigledno nisi pročitao (ima 20 stranica pa nebi trebao biti problem). A ako jesi onda pažljivije pročitaj opet i razmisli o implikacijama onog šta piše tamo.
je, imaš pravo, sve je nekako nemiran. crvi rade. o da. *ulizivanjeadminu:

razmišljam, AxMi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:09   #43
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 19:16   #44
pohvala adminima jer dugo nisam bio ovdje i s obzirom na zadnji put podforum je pregledniji sistematičniji i nekako bolji..
fiki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:35   #45
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Može i:
4.) Penetration into moisty depths of science
5.) Milking rich and horny juices of fulfilling knowledge
6.) Enlarge your science

.
Moze li 10-inch science?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:37   #46
Quote:
AxMi-24 kaže: Pogledaj post
Otkači ih. BTW posljednje pitanje nije sticky zato što je jako posjećena tema nego zato što se radi o najvišem dostignuću ljudske literature (IMNSHO ) anyway. Znam da nekima bode u oči pa ih makni. Nema veze. Preživjet će mo
Ma ja bi predlozio da se ta knjiga ipak mozda pusti kao top tema, ali u tom slucaju neki od ljubitelja tog knjizevnog djela (recimo, AxMi) neka procisti oba topica i spoji ih u zajednicku top temu. Jer stvarno nema smisla imati dvije top teme o jedno te istoj knjizi!

Moze li?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:38   #47
Quote:
Maisie kaže: Pogledaj post
Onaj topic o online knjigama... da li se tu trpaju i linkovi ala http://mathworld.wolfram.com i ima li neki topic za takve stvari?
Mozes i takve stvari tamo trpati. Ta top tema je zamisljena kao nekakav dobar resource na netu.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 20:40   #48
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Biblija je bolja.


gottcha!
A ne ne! Ja mislim kako bi umjesto Asimova za top temu trebalo staviti svima nadasve odlicno poznato i popularno djelo Geze Zeka, 'Filozofija ishodista'.

I objavljivati svaki tjedan po jedno poglavlje, s ekskluzivnim komentarima autora. Gdje ces veci ekskluzivitet i propagandu!!
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 21:33   #49
Quote:
El Tomo kaže: Pogledaj post
A ne ne! Ja mislim kako bi umjesto Asimova za top temu trebalo staviti svima nadasve odlicno poznato i popularno djelo Geze Zeka, 'Filozofija ishodista'.

I objavljivati svaki tjedan po jedno poglavlje, s ekskluzivnim komentarima autora. Gdje ces veci ekskluzivitet i propagandu!!
ajmo sada svi u zboru:






a što se tiče ideje o onoj knjizi, može i tako, samo da se spoji. inače, ne vidim razloga tome :D
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:17   #50
U vezi s onim zanimljivim pojavama, ja bih među njih ubrojio i stvari iz živog svijeta, ako naletim na koju. Ima par stvari koje se zbivaju u dosta kratkom periodu i to samo jednom godišnje.
Na primjer, jedna vrsta gusjenica (čije ime, naravno, ne znam) se u kukuljice umata tako da se objese na par metara svilenog konca, a onda umataju uvijajući se natrag prema grani. To se zbiva u par dana negdje u proljeće i tada šetnje šumom budu zanimljive. Takvih stvari ima još, ali nemam kompetencije da o njima pričam.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:36   #51
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
U vezi s onim zanimljivim pojavama, ja bih među njih ubrojio i stvari iz živog svijeta, ako naletim na koju. Ima par stvari koje se zbivaju u dosta kratkom periodu i to samo jednom godišnje.
Na primjer, jedna vrsta gusjenica (čije ime, naravno, ne znam) se u kukuljice umata tako da se objese na par metara svilenog konca, a onda umataju uvijajući se natrag prema grani. To se zbiva u par dana negdje u proljeće i tada šetnje šumom budu zanimljive. Takvih stvari ima još, ali nemam kompetencije da o njima pričam.
odlična ideja. svakako, tamo spadaju i teme iz biologije. ajde nekako formuliraj, pa da ubacim. to bi išlo pod pojave na tlu...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 22:58   #52
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
odlična ideja. svakako, tamo spadaju i teme iz biologije. ajde nekako formuliraj, pa da ubacim. to bi išlo pod pojave na tlu...
Rekoh, fali mi kompetencija. Moglo bi se to prodati pod rjeđe ili nesvakodnevne pojave u živom svijetu.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2007., 23:59   #53
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
U vezi s onim zanimljivim pojavama, ja bih među njih ubrojio i stvari iz živog svijeta, ako naletim na koju. Ima par stvari koje se zbivaju u dosta kratkom periodu i to samo jednom godišnje.
Na primjer, jedna vrsta gusjenica (čije ime, naravno, ne znam) se u kukuljice umata tako da se objese na par metara svilenog konca, a onda umataju uvijajući se natrag prema grani. To se zbiva u par dana negdje u proljeće i tada šetnje šumom budu zanimljive. Takvih stvari ima još, ali nemam kompetencije da o njima pričam.
Ili recimo Norijada.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2007., 22:27   #54
Quote:
justapixel kaže: Pogledaj post
Ili recimo Norijada.

.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:35   #55
Pomoć oko restrukturiranja Chat Laboratoryja

Čujte i počujte, radni narode ovih prostora... forum.hr-a.

Chat Laboratory je izgubio svoju funkciju, a ta je biti središnje mjesto za chat na bivšem Internet Monitor Forumu. CL u jednu ruku mrtav, a oživljavaju ga tek glupe rasprave kojima smo ovih dana mogli biti svjedoci.
Današnji forum.hr svoje funkcije središnjeg mjesta za chat ima u jednoj od top-tema podforuma Baš razno kojeg moderiraju kolege kemik i cosanostra.

Čisteći Chat laboratory od "pomozite"-tema, savjetovao sam se s AxMijem oko novih pravila. Na CL uvodimo barem ove dvije novine:
1) svi threadovi čija je zadnja aktivnost starija od 30 dana, brišu se
2) uvodi se sticky thread (top-tema) koji će imati istu funkciju kao i Brbljaonica podforuma Na rubu.

Novina pod brojem 2) je bitna, jer tu tražimo vašu pomoć.
Treba nam ime tog središnjeg mjesta na kojemu ljudi koji vise po ovom podforumu mogu chatati. Imate fore nekoliko dana za smišljanje kratkog, pamtljivog i po mogućnosti, legendarnog imena.
Tako bi CL postao mjesto na kojem možete imati specifični chat o specifičnoj temi (koje se nakon 30 dana neaktivnosti brišu) te jednog glavnoj koja se neće brisati.
Zahvaljujemo na suradnji.



edit: palo mi je na pamet na Chat Laboratory zakačiti temu o Posljednjem pitanju. Mislim da bi to bila dobra stvar.
__________________
.

Zadnje uređivanje Endimion17 : 15.07.2007. at 23:32. Reason: Editirao sam boju, jer AxMi-24 kaže da je plava njegova... Iako ju svi drugi modovi isto koriste. :P
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:43   #56
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Treba nam ime tog središnjeg mjesta na kojemu ljudi koji vise po ovom podforumu mogu chatati.
Podrum, kotlovnica, tovilište...
Izokron is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:49   #57
Palo mi je na pamet "Kabinet". Ajmo ljudi, navalite.
Shit idem staviti ovo u sig, ovako nikad ništa...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 21:58   #58
Meni se kotlovnica bas svida.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2007., 22:00   #59
Promjene mi se cini sasvim ok. Malo mi je samo zao sto se ta mogucnost foruma ne koristi vise. A mogli bismo nabaciti i jedan chat uzivo. Evo dugo vec nismo, jos od koldinga (ili gdje to bjese).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 15:14   #60
Za chat uživo je barem lagano. IRC i dalje postoji samo javi koji server i kada pa da raspalimo (a nebi škodilo ni nešto permanentno imat za chat dok se čeka kalibracija instrumenta ili tako neš zabavno (scaniranje AFMom koje traje 45 minuta a čim izađeš iz sobe odma se tip digne pa ga moraš stalno nadgledat je idealan za IRCanje).
__________________
Knowledge is power but ignorance is bliss
BOINC - Seti@Home - BOINC - LHC@Home - BOINC - Einstein@Home - BOINC - SIMAP - BOINC - Orbit@Home
IMF - Šah [AxMi-24 - Axhind]
AxMi-24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:09.