Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2007., 15:38   #21
Quote:
hiTme kaže: Pogledaj post
ja sam djevica i prepoznajem se samo u par karakteristika djevice. U onoj kritike i analitike. osjecaje uvijek iskazujem, ali naravno ako ih ima urednost mi nikad nije isla od ruke, odgovornost isto tako. jedino sto patim od detalja, ono analiticnost uvijek na maximumu. i posebni fetis na ruke i obucu jedan puknut nokat crno ispod nokta patike na kojima mi se nesto ne svidja i sve otpada za kupit cipele da i ne govorim ali zato kad mi netko prodje, onda nemam granice....cak dapace, osjecam se vise kao neki ultra topli znak nego kao neki hladni, kako ga cesto opisuju.....mozda jos jedino sto je tocno u opisu znaka i mene je racionalnost. Ne apsolutna, ali uglavnom prevladava. Zato imam strasnu nekompatibilnost sa sanjarima i slicnima...to me i-z-l-u-đ-u-j-e.
slazem se fenomenalno sa vagama, jarcima, lavovima...nikako sa ribama i rakovima. a i zene skorpionu mi nisu na maximumu. blizanac mi je naporan, osim za izlaske...heheheh
i ja se osjećam kao topli znak...
međutim, sama spadam u sanjare, pa se s istima i dobro slažem, prije svega sa ribama i rakovima , koji tebi ne pašu

dakle, ne može se univerzalno pričati niti o jednom znaku...

u podznaku sam vaga, u mjesecu blizanac...mix samo takav

ima super stranica http://www.astro.com, na kojoj po datumu, mjestu i satu rođenja možeš pročitati tvoje karakteristike.
ja sam se tamo poprilično pronašla...
__________________
akutna nejebica je stvar trenutka.
onog trenutka kada shvatiš da je zadnja stvar koja se digla u tvojoj blizini parket (c) shishachpudli
themoment is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 01:40   #22
ja sam za djevice čula i da su frigidne. sa više strana
so not true.
a inače, u rječniku kraj pojma urednost stoji moja slika. prekrižena
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2007., 02:20   #23
djevice mi izgledjau kao bliznaci, svuda su, o svemu pričaju, uvijek spremni napraviti uslugu, ali za razliku od blizanaca vrlo su točni i drže obećanja. znaju stotine ljudi, a nikad nemaju vremena ... za samog sebe.


Quote:
Self-portrait kaže: Pogledaj post
Ja sam djevica i imam cak 5 planeta u djevici ! I muz mi je djevica, a on ima 6 planeta u djevici !
Dosta mi je djevice !!!
znači još uvijek ste djevice ?
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 13:35   #24
ja sam djevica...al neznam ni koji mi je podznak niti mjesec niti niš,a bas me zanima to! ko mi hoce reći?
rodena sam 20.rujna u ponoć i 15 min...

Analiza mi je srednje ime..
__________________
Put your hands in the air and give me all your money!
female is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 14:07   #25
nemreš napravit natalnu kartu bez godine rođenja
__________________
Na obodu su kruga početak i svršetak zajedno.
polyhymnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2007., 17:48   #26
Quote:
female kaže: Pogledaj post
ja sam djevica...al neznam ni koji mi je podznak niti mjesec niti niš,a bas me zanima to! ko mi hoce reći?
rodena sam 20.rujna u ponoć i 15 min...

Analiza mi je srednje ime..
isti dan, isto srednje ime
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2007., 18:28   #27
Quote:
znači još uvijek ste djevice ?
Naravno !
Mislim da je izvrsno sacuvat tu jednu dozu "zagonetnosti, samozatajnosti" ili akohoces i nevinosti...uzbudjenje je snaznije....znamo mi djevice sta je dobro

I ziva istina da smo svi od reda vrlo vjerni prijatelji, od rijeci, iskreni i posteni...znak koji ne mora biti svima simpatican ali medju djevicama uglavnom nema muljatora i povrsnih osoba...

I nismo bolesno uredne u doslovnom smislu...vise u smislu da ne volimo nedovrsene stvari, volimo klasifikacije, kontrolu nad svime...
I da, ta nenormalna analiticnost je i moja najveca karakteristika...puno mi i pomaze, ali i - odnemaze...

Bez obzira sto ja i muz imamo 5 odn. 6 planeta u Djevici, dosta se razlikujemo zbog ovoga :
JA - djevica (znak) - rak (mjesec) - vaga (asc.)
ON - djevica - lav - strijelac

Znaci, ocito je ipak to sto kod njega ima i puno vatre (koju te silne djevice stisavaju) a kod mene vatrenih ni na vidiku....Ja sam veci analiticar, intuitivac i control - freak, a on veci impulsivac ali i samouvjereniji (valjda zbog lava asc....svi lavovi koje znam su uzasno samouvjereni)
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 11:43   #28
Ja sam Djevica, podznak Škorpion i pronalazim se u dosta karakteristika. Sve živo analiziram, sklona sam kritici, ali više onoj konstruktivnoj nego negativnoj. Svi me prijatelji znaju kao "Maricu za sve", pomažem, savjetujem, letim na sve strane, ali kao što je netko rekao, nedovoljno se posvećujem sebi. Nisam frigidna ni hladna, možda zbog podznaka, ali sve Djevice koje ja znam nemaju problema s izražavanjem osjećaja i sl.

Dečko mi je također Djevica, ali ne znam koji podznak. Odlično se slažemo i iako sam ja vrlo uredna, on je jako daleko od toga. Katkad se pitam kako je moguće da je on Djevica, ali vidim da ovdje ima još takvih
Gipsyqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 19:27   #29
Ev me.
Znak i podznak

Ne znam vama, al meni je zabavno sa sobom
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:26   #30
Djevica & ostali sunčevi znaci (zabava/copy s neta)

Djevica i Djevica

Koliko su ovo dvoje ljudi stvoreni jedno za drugo, doista je vidljivo i iz njihove priče kako su se upoznali i zaljubili jedno u drugo. Vjerojatno će Vam započeti pričati o tome kako su se prvo nekoliko mjeseci pogledavali vrlo sramežljivim i sakrivenim pogledima, da bi se nakon možda godinu dana upoznali i hodali još nekoliko godina da bi se na kraju i oženili, jer je to prikladno radi okoline u kojoj žive. Naime, njihova ljubavna priča neće gotovo nikada nalikovati na ljubavnu priču, nego više na ispovijest ljudi koji su zajedno zato jer je to u redu, a ne zato što se vole. Oni su oboje vrlo stidljivi i ni jedno od njih ne voli pričati o sebi. U krevetu ih neće vezivati neke velike strasti i vatra koja iz njih sijeva, već će se oboje postepeno navikavati na partnera, međusobno analizirajući i raspravljajući o najboljim ili najprikladnijim načinima da naprave nešto zajedno, a sigurno neće nikada raspravljati o kvaliteti seksa koji upražnjavaju. Oni su dobri supružnici jedan drugome i ne razmišljaju o promjenama u vezi, jer su uvijek zadovoljni postojećim stanjem.
Dobra veza koja obećava dugotrajan brak, iako ne i vatren i strastven.


Djevica i Jarac

Ovo dvoje ljudi bi se mogli izvrsno slagati u svim životnim segmentima, pogotovo u poslu. Već i na prvi pogled ovo dvoje ljudi su vrlo slični jedan drugome, pa nije ni čudno da će se već na prvom sastanku zaljubiti jedan u drugoga onako kako se nikada prije nisu. Ako je žena Djevica tada će ona biti u potpunosti zadovoljena, barem u onom dijelu koji se tiče novaca i materijalnih dobara, jer je njoj materijalna stabilnost najvažnija stvar na svijetu, bez obzira na ljubav i sve što ide s njom. Muškarac Jarac biti će zadovoljan sa pažnjom i svime što dobiva od svoje Djevice pogotovo sa onime što će ga uvijek dočekati kada dođe umoran sa posla, a to je uredan i miran dom. Djevica je rođena majka i dobro će se brinuti o djeci, domu i cijeloj Jarčevoj obitelji, nikada ne zaboravljajući rođendane, imendane i važnije datume u životima svojeg partnera. Ako je kombinacija obrnuta, žena Jarac i muškarac Djevica, tada će situacija biti nešto složenija jer su oboje prilično tvrdoglavi i neskloni promjenama i prilagodbama bilo kome, pa i ljubavi.
Dosta dobra veza, ali traži mnogo obostranog rada i prilagođivanja.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 06.07.2007. at 13:13.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:27   #31
Djevica i Vaga

Mogli bi se privući ovo dvoje ljudi već na prvi pogled, iako će malo vremena proći da shvate kako i nisu baš jedno za drugo. Djevici će odmah na početku zasmetati narcisoidnost, plitkoća i nezrelost Vage, u gotovo svim životnim segmentima koje će dotaknuti, pa će se pitati što joj je uopće trebalo sve to silno udvaranje toj Vagi, jer ionako ništa ne vrijedi. Vaga je totalno nespremna za bilo kakve nenadane kompromise u životu, stoga će se vrlo teško moći naviknuti na Djevicu koja je tvrda i nepristupačna za sve ljude, i totalno različita od nje. Bolja kombinacija je ako je muškarac Vaga u vezi sa nježnom i ženstvenom Djevicom koja će mu u većini slučajeva dati točno ono što njemu treba. Iako su muškarci Vage dosta nepovjerljivi i ljubomorni na svoje partnerice, sa Djevicom neće imati problema te vrste, jer je ona izuzetno vjerna i brižna, a posebno dobra majka, pa nikada neće ni imati potrebu ne vjerovati joj na riječ. Ako je kombinacija muškarac Djevica i žena Vaga situacija je mnogo lošija i takva veza teško da će uspjeti, jer će je on uvijek zakinuti u emocijama.
Ovo i nije jako loša kombinacija, samo što neće biti ni posebno strastvena ni posebno promjenljiva.


Djevica i Vodenjak

Teško da će se ikada ovo dvoje ljudi moći složiti u ičemu osim u seksu. Ako se i kada se pronađu, ovo dvoje ljudi neće imati mnogo toga za pričati jedan drugome, bez obzira što su oboje vrlo inteligentni i pričljivi po prirodi, ali će zato završiti odmah u krevetu i to je spona koja bi ih mogla čak i dosta dugo držati jednoga uz drugoga. Nešto je bolja situacija ako je žena Djevica a muškarac Vodenjak, jer u tom slučaju ona dobiva potpuno slobodu u svom životu da radi što god želi dok joj partner nije uz nju, ali i on traži jednako tako za uzvrat. S obzirom da žene Djevice i nisu posebno sklone ljubomori, one će svakako svojem Vodenjaku dati sve što treba, i ugodnost doma i dobar seks, pa Vodenjak u tom slučaju neće imati potrebu zadovoljavanja svojih seksualnih potreba negdje drugdje. Ako je muškarac Djevica, a žena Vodenjak, tada bi se mogli često sukobljavati, pogotovo u pitanjima njene slobode, jer muškarac Djevica nije uviđavan kao ženski dio tog znaka, pa će je sigurno ograničavati u svim njenim aktivnostima.
Loša i nemirna veza koja nema mnogo šansi za dugovječnost.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:29   #32
Djevica i Škorpion

Kada se sretnu Djevica i Škorpion, oni će samo gledati na to kako da jedan drugoga pobijede u svemu čega se dotaknu. Radi se o vrlo neobičnoj iako čestoj, kombinaciji dvaju znakova koji su iznimno tvrdoglavi i natjecateljski po svojoj naravi, pa neće biti čudno da se odmah na prvom sastanku posvađaju oko sasvim nevažnih sitnica koje ni jednom ni drugom baš ništa ne znače. Problem nastaje kada se Djevica, prije ili kasnije, mora naučiti kompromisima a ne svađom i nametanjem pristupiti Škorpionu i dati mu njegovo pravo da vlada u vezi, jer je sigurno on mnogo jači od nje i mnogo se bolje nosi sa svakodnevnim problemima nego Djevica. Doduše Djevicu će uvijek privući Škorpionov erotizam i mašta koje ga krase, jednako kao i velika količina energije koja ga okružuje, dok će Škorpiona uvijek privući Djevičin seksipil i čistoća koje ona nikada posebno ne naglašava. Oboje imaju problema sa izražavanjem svojih osjećaja prema drugoj strani, pa će se dobro slagati u braku jer neće previše tražiti, a i malo će davati. Kompromisna i čvrsta veza.
Relativno je podnošljiva kombinacija žene Djevice i muškarca Škorpiona ali obrnuta situacija nije dobra ni za jednu ni za drugu stranu.


Djevica i Ribe

Djevica i Riba su dvoje ljudi koji bi mogli funkcionirati u vrlo dobroj vezi, pogotovo ako će se prepoznati odmah na prvi pogled. Kod njih će se uvijek dogoditi ljubav na prvi pogled, jer će Djevica odmah pasti na šarm Ribe i bez velikog razmišljanja će se oboje vrlo neobavezno i opušteno upustiti u vezu. Ribi će svakako odgovarati to što je Djevica sa obje svoje noge čvrsto privezana za zemlju, što razmišlja uvijek svojom glavom a ne osjećajima kao ona i to će je sigurno dosta dugo vremena zadržati uz Djevicu bez obzira na to da li ima ljubavi u njoj ili ne. Djevica će pak s druge strane, uživati u mašti i neprekidnim pričanjima Ribe o njenim životnim željama i ljubavima sve dok jednog dana ne uvidi da njena Riba voli izmišljati više nego što je to njoj prihvatljivo i tada bi Djevica mogla otići u potragu za nekim novim iskustvima. No ipak ova dva znaka dobro pristaju jedan drugome, dobro komuniciraju jedan sa drugim i što je najvažnije mnogo razgovaraju, te sve pokušavaju riješiti normalnim raspravama i razgovorima. Njihova veza neće uvijek biti strastvena kao na početku, ali će uvijek ostati nježna i romantična, baš kao i prvog dana.
Ako Ribi uspije u Djevici probuditi uspavane strasti i zainteresirati je za seks, tada će veza ova dva znaka biti iznimno duga i plodna. Dobra kombinacija.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 21:30   #33
Djevica i Strijelac

Ovo je vrlo platonska i neobična veza, pa makar se samo radilo o prijateljima, jer od njih ljubavnici nikada ne mogu ni postati. Djevica je vrlo inteligentno biće, što će vrckavog i nemirnog Strijelca odmah privući k njoj kao da se radi o privlačnosti magneta. Strijelac je oduševljen znanjem i metodičnošću Djevice koja će ga odmah šarmirati svojim posebnim intelektom, a Djevica će opet ostati šokirana količinom iskustva koje Strijelac posjeduje, a da nije nužno mnogo putovao po svijetu. Iako je ljubav posljednja stvar sa kojom će se Strijelac zamarati, Djevica bi ga mogla vrlo lako uvjeriti kako je ljubav najljepša stvar na svijetu ako je koristiš logično i u umjerenim količinama, što bi on čak i mogao prihvatiti, jer prevelikih iskustava Strijelci baš i nemaju, pa bi joj mogao u tome čak i popustiti. Oboje su pomalo nezainteresirani za seks, a jednako tako i oboje misle da je inteligencija mnogo važnija od ljubavi i to su stvari koje će to dvoje ljudi vezati kao prijatelje i dugo vremena nakon što im se veza ugasi, jer će uvijek ostati dobri prijatelji.
Ovo nije dobra veza za brak, već je više orijentirana na prijateljstvo i poštovanje, pa je takvom treba i održavati.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 13:35   #34
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ali to ne bi pokazale ni da nas kolju

ma nije istina, neke od nas bi. Ja neam s tim problema. Mislim da čovjek može veću grešku napravit ako NE pokaže osjećaje, nego ako ih pokaže...
~B.Davies~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 20:49   #35
Ja sam djevica u hor,ali sam u podznaku rak tako da sam jako osjecajna dosta
artemis7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 02:49   #36
Četiri jako bliske mi osobe (troje ih je familija) su isti datum rođene u znaku djevice. Volim taj znak, mada me njihova krtičnost zna katkad izluditi.

Jedna od boljih rečenica koju sam pročitala o djevicam je:
Kad vas djevica krene kritizirati, nije vam utjeha saznanje da su prema sebe 10 puta gori.
__________________
Getting there is writing because you can´t stop writing.
Being here is not being able to start writing.
kisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 03:11   #37
Kad dođem kod svoje prijateljice Djevice u kuću tj apoteku poželim je za cimerku
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 10:26   #38
Ma kakvi, nisu djevice bezobrazno kriticne. One su analiticne, zahtijevne ali i puno daju, vjerne su kao prijatelji.
One su vise - tihi kriticari . One "babetine" koje svima sole pamet i tracaju naokolo nikad nisu djevice. Najveci traceri su vage i skorpije, prema mom iskustvu.
Djevicu ne zanimaju oni s kojima nema nekakav "odnos" , djevice najcesce gledaju svoja posla, nisu zavidne ni zlobne. Pa im je i kritika konstruktivna, i izgovaraju je samo onome koga vole .
Prepristojne su i prestidljive da bi nekome tek tako u oci rekle nesto neugodno (to najlakse cine vatreni znakovi)

Zadnje uređivanje Self-portrait : 08.07.2007. at 10:28. Reason: greska
Self-portrait is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 13:05   #39
I ja sam jednom negdje procitala da kad ti djevica uputi kritiku znaci da te voli..
Odmah mi je bilo draze oko srceka kad me je kritizirao..

To da su zahtjevne ali i da puno daju takodjer stima.
Kadkad sam se osjecala kao riba. Vrlo lukavo me je namamio na kopno i potom pustao da se koprcam tj. borim, al kad bi ostajala bez zraka naisao bi kao val i udahnuo me.

Btw.. "fish 1968" ne napisa kako se djevica slaze s rakom..
Bunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 13:12   #40
Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Djevica i Škorpion
Doduše Djevicu će uvijek privući Škorpionov erotizam i mašta koje ga krase, jednako kao i velika količina energije koja ga okružuje, dok će Škorpiona uvijek privući Djevičin seksipil i čistoća koje ona nikada posebno ne naglašava. ...
Istina, istina

Quote:
fish 1968 kaže: Pogledaj post
Relativno je podnošljiva kombinacija žene Djevice i muškarca Škorpiona ali obrnuta situacija nije dobra ni za jednu ni za drugu stranu.
I ovo je nažalost istina
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.