Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 15:35   #101
pa problem je u ZABA-i u njihovim kadrovima i njihovim glavama.

to je komunistička banka

imaš tu preko nekoliko topica o ZABA-i. kad pročitaš samo neke od njih sve će ti biti jasno
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 08:20   #102
mislio sam da je komunizam mrtav.
I dalje mi nije jasno takvo ponašanje.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 12:05   #103
Quote:
Alenko V6 kaže: Pogledaj post
Ukratko
Dakle samo informativno, kredit za pos-ov stan.
Ja i supruga, oboje u zabi vec preko 10 godina, nikad kredit, nikad čekovi, minusi, nista sve cisto, dobra primanja, otvoren jedan za sve racun, devizni racun, neka lova na njemu...sve sve.
Uvjeti dogovoreni, manja svota za manji dvosobni ili jednosobni.
Tip u banci mi kaze, ta nekretnina jos ne postoji !?!?!?
A grad je raspisao natjecaj i jedan od uvjeta za dobivanje stana je i taj da banka odobri kredit. Ostale uvjete ispunjavam i nadam se pozitivnom rjesenju.
Stanovi se grade i prodaju, ako ste na listi sljedeci put ste prvi na redu za stan kada se gradi nova runda.
Tip u banci me pita dali imam neku hipoteku za taj kredit. Ja reko pa stan koji
kupujem na njega se upisite. Da imam hipoteku nebih dizao kredit za jos jedan stan niti imam sanse za pos-ov stan.
Ne kuzim.
Odem u erste, odem u raiff., sve normalno, ja pitam a koju hipoteku oni traze a oni u cudu odgovaraju, pa ovu koju kupujete, a koju bi ?
JA sretan, a koju bi.
Donesem vlasnički list naknadno.
...
U cemu je problem u zabi ?. Dali netko zna zasto traze drugu hipoteku, ima li netko slicnu situaciju ko ja ? Pa ja sam u principu idealan klijent. Mladi bracni par, dvoje djece, prvi puta rjesavaju svoje stambeno pitanje, zivimo kod roditelja do sada. Za koga su onda ti stanovi ?
Pa koji ti je to tip u banci, osobni bankar? Nisu ti oni sveznalice, Edgar ti je o svemu tome puno lijepoga napisao, ja ću samo na brzinu:
Član familije ima hipotekarni kredit, ističe za koji mjesec, hipoteka opterećena 10 %, sada možeš dignuti kredu na ostatak hipoteke, a njemu treba oko 10 000 eura, znači nema problema!
No osobna bankarica (biserka kakve nema) kaže najprije ne može nikako, pa onda raspitat ću se i javiti!

On otišao i digao gotovinski kredit bez ikakvih problema u drugoj banci.

Zove ona (brza li je i poduzetna) nakon 10-ak dana i kaže da može na ostatak hipoteke dignut kredu, a on će njoj, hvala, ne treba, već trošim lovu dignutoga kredita, a ona će, bezobraštine, jel te, a kakve su vam uvjete oni ponudili ? Ma mislim stvarno!

Ja imam pak pozitivno iskustvo s gospođom kod koje sam radila kredit, sve je bilo dogovoreno u dva puta po 15 min!

Nazovi u njih pravnu službu pa se informiraj!

Puno sreće!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 09:43   #104
odustao sam od zabe, život je previše kratak da gubim jos vremena sa njima.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:51   #105
Quote:
Alenko V6 kaže: Pogledaj post
odustao sam od zabe, život je previše kratak da gubim jos vremena sa njima.
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:25   #106
najpametnije rješenje
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:38   #107
Quote:
Alenko V6 kaže: Pogledaj post
Ukratko
Dakle samo informativno, kredit za pos-ov stan.
Ja i supruga, oboje u zabi vec preko 10 godina, nikad kredit, nikad čekovi, minusi, nista sve cisto, dobra primanja, otvoren jedan za sve racun, devizni racun, neka lova na njemu...sve sve.
Uvjeti dogovoreni, manja svota za manji dvosobni ili jednosobni.
Tip u banci mi kaze, ta nekretnina jos ne postoji !?!?!?
A grad je raspisao natjecaj i jedan od uvjeta za dobivanje stana je i taj da banka odobri kredit. Ostale uvjete ispunjavam i nadam se pozitivnom rjesenju.
Stanovi se grade i prodaju, ako ste na listi sljedeci put ste prvi na redu za stan kada se gradi nova runda.
Tip u banci me pita dali imam neku hipoteku za taj kredit. Ja reko pa stan koji
kupujem na njega se upisite. Da imam hipoteku nebih dizao kredit za jos jedan stan niti imam sanse za pos-ov stan.
Ne kuzim.
Odem u erste, odem u raiff., sve normalno, ja pitam a koju hipoteku oni traze a oni u cudu odgovaraju, pa ovu koju kupujete, a koju bi ?
JA sretan, a koju bi.
Donesem vlasnički list naknadno.
...
U cemu je problem u zabi ?. Dali netko zna zasto traze drugu hipoteku, ima li netko slicnu situaciju ko ja ? Pa ja sam u principu idealan klijent. Mladi bracni par, dvoje djece, prvi puta rjesavaju svoje stambeno pitanje, zivimo kod roditelja do sada. Za koga su onda ti stanovi ?

banka se upisuje na hipoteku stana koji postoji i koji ima sve uredne papire, ako stan ne postoji ne možeš dobiti kredit jer banka nema na što upisati hipoteku, i niti jedna banka ti neće dati kredit ako nema u tom trenutku isplate nekretninu za hipoteku
i zato te mogu tražiti neku drugu nekretninu za hipoteku

ali ako tebi treba kredit za stan koji se tek gradi i koji ćeš platiti tek kad se napravi i kad će zapravo postojati i u stvarnosti i papirnato, onda će ti se banka upisati hipoteku na taj stan i isplatiti kredit, i tako radi svaka banka pa i ZABA

a ako tebi treba potvrda da ćeš moći dobiti traženi kredit kada stan bude gotov, u banci će ti izdati potvrdu da si kreditno sposoban za taj iznos koji tražiš.

i pošto sam to sve prošla, to ti je iz mog vlastitog iskustva

problem obično nastaje kad u banci nabasaš na onog koji se baš ne razumije najbolje u sve

moje iskustvo je bilo da sam baš u ZABI imala bankara koji mi je sve super objasnio
a u jednoj drugoj banci sam ja bankarici objašnjavala kako sve ide
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:06   #108
moja iskustva su baš obrnuta proporcionalna tvojima

napomena, ak dižeš kredit za nekretninu koja se gradi, isti možeš samo u banci koja prati investitora realizirati, ako ga prati uopće koja
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:29   #109
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
moja iskustva su baš obrnuta proporcionalna tvojima

napomena, ak dižeš kredit za nekretninu koja se gradi, isti možeš samo u banci koja prati investitora realizirati, ako ga prati uopće koja
Pa da jer su banke ionako vec upisane na to sve sto ce se nagradit.....
A malo koji investitor danas radi zgrade bez banaka
__________________
tnt
tnt1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 15:33   #110
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
moja iskustva su baš obrnuta proporcionalna tvojima

napomena, ak dižeš kredit za nekretninu koja se gradi, isti možeš samo u banci koja prati investitora realizirati, ako ga prati uopće koja
kažem da to izgleda više ovisi o bankaru na kojeg naletiš nego o banci

ja sam si našla stan koji se tek gradi, i banka ne prati investitora,ali sam dala kaparu, a kredit će biti realiziran kad stan bude gotov jer se tek tada banka može upisati hipoteku na taj moj budući stan
i u ZABI su mi rekli da mi mogu ako mi treba dati izjavu da sam kreditno sposobna
ali to me investitor nije niti tražio

ali koliko sam ja shvatila pokretača topica on se ljuti jer mu u ZABI ne daju kredit odmah a za koji on misli dati na hipoteku još nepostojeći stan
ali to ne daju niti u jednoj banci, a ne samo u ZABI

moje iskustvo je da su zapravo sve banke više manje slične, i da jako ovisi o bankaru sa kojim kontaktiraš jer o njegovom znanju ovisi koliko ti možeš uvjete banke prilagoditi sebi
neki koji baš i nisu najupućeniji se drže tog papira sa uvjetima koji si i ja sama mogu pročitati na internetu
a drugi koji ipak više znaju, sa njima možeš dogovoriti neke stvari
neovisno o kojoj banci se radi
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 09:08   #111
toncica upravo tako kao sto pises u postu je istina.

U subotu sam opet bio u erste da provjerim jos jednom i prica se promjenila, sada vise ni kod njih to ne ide. JA pitam, pa kako, kolega vas mi je rekao da moze.... ...ne nemoze
I kaj sad ?
Ustvari ovakva je situacija, bio je raspisan natjecaj koja ce banka te stanove
financijski pratiti, koja je to banka, nitko ziv nezna ??!?
Jer ako je bio natjecaj, netko je onda valjda i pobjedio na tom natjecaju.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 10:59   #112
nemora biti

naručitelj natječaj ne mora nužno nekoga odabrati

može ga poništiti bez obrazloženja,
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:15   #113
bit cu ustrajan u ovome do kraja.
Mlada obitelj kreditno sposobna mora dobiti krov nad glavom.
Mora.
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 12:54   #114
ja ne znam kakva je situacija kod tebe jer ja mogu samo govoriti o svom slučaju

ja sam se odlučila za stan koji će biti gotov krajem godine, i dogovorila sam sa investitorom da ću ja uplatiti 10% od vrijednosti stana predujam, a kad stan bude gotov onda ću rješavati kredit i tada će mu biti isplaćena cijela svota.
tako da se mene ne tiče koja banka njega prati, niti to ne mora biti banka kod koje ću ja dignuti kredit

investitor nije tražio da mu ja sad odmah platim cijeli iznos jer ne mogu dignuti sad kredit a da mi taj stan ide na hipoteku kad on još ne postoji.
bilo je jedino opcija da ako mu sada odmah platim onda može cijena po kvadratu biti manja.
pošto ja tih novaca u gotovini nemam, onda plaćam skuplji kvadrat stana ali što je tu je

iskreno, ne znam da li bi i dala cijeli iznos i da imam te novce za nešto što ne postoji još.
toncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 14:14   #115
Stambeni krediti

Prijatelj mi misli kupovati stan (130 000 eura)... triba dignuti 100 000 eura kredita... Sad ga zanima - u kojoj banci su najpovoljniji stambeni krediti...?

Prosjek plaće 13 000 kn, traži kredit na 30 godina....

Zahvaljivam.
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2007., 21:03   #116
To bi i mene zanimalo... Prosim lepo...

Pogotovo bi mi dobro došla kakva razmišljanja na temu stambene štednje u ZABI, budući da mi ista ove god. istiće...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 08:56   #117
Sto je po autoru teme "povoljno"?
Ima li police ž.o., želi li "payment baloon", ima li učešće?
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:53   #118
Kod svake banke pogledaj efektivnu kamatnu stopu, ako te zanima kamatna stopa

Hypo Alpe-Adria-Bank 4,06-7,63

Reiffeisen banka 4,06-5,10

Pogledajte jos bolje te dvije banke, ali mislim da imaju najbolje

http://www.zaba.hr/info/pb/loans/kre/kred9.htm

ZABA stalno ima reklame za taj stres pa vidi tu
Klukas is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:27   #119
Stambeni kredit - kako izbjeći sredstva osiguranja?

Pozdrav,

imam namjeru uzeti stambeni kredit u nekoj od banaka. Međutim, moje pitanje glasi da li se i u kojoj banci može dobiti iznos kredita u omjeru 1:1 (cijena stana=iznos odobrenog kredita) ali bez da se daju dodatna sredtva osiguranja.

Naime banke najčešće daju omjer 1:1.25 ili 1:1.10 + životno ili depozit ili fondovi itd. Ako banka već stavlja hipoteku na nekretninu, zašto onda još traži dodatna osiguranja. Zašto bih ja nap. za stan koji platim 100.000 eura morao otplaćivati tih 100.000+kamate i još 10.000 eura životnog osiguranja? To jako poskupljuje kredit i zato sam ful raspižđen

Meni bi u biti pasalo i omjer 1:1 + 1 jamac ali to opet niti jedna banka ne nudi, bar koliko ja znam!

Ako netko ima nekakvu informaciju više molim da mi pomogne, pliiiiz!
drT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:35   #120
mislim da zaba nudi
mililica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:50.