Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2008., 12:00   #261
Meni stigao prospekt prije sat vremena...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:06   #262
I meni.
Pitanje, kolika je vjerovatnoća za dobiti više dionica od onih na koje imaš prava, u slučaju da netko ne kupi dionice u dokapu?
Koji je zadnji dan za uplatu? Tražim a nemogu naći, 14 dana je rok, ali od kojeg datuma se računa? Na kuverti mi nije čitko otisnut datum.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:09   #263
Meni još ništa nije stiglo. Lokacija Rijeka.
baumbambam is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 13:15   #264
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
I meni.
Pitanje, kolika je vjerovatnoća za dobiti više dionica od onih na koje imaš prava, u slučaju da netko ne kupi dionice u dokapu?
Koji je zadnji dan za uplatu? Tražim a nemogu naći, 14 dana je rok, ali od kojeg datuma se računa? Na kuverti mi nije čitko otisnut datum.
Mislim da ti je to realno za ocekivati samo ako imas preko 50 komada...obicno ih se jako malo ne upise.

Meni je na kuverti 28.4. Valjda od onda...
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:42   #265
Jesam li popušio dokapitalizaciju?

Upisan sam 31.03. 2008. kao vlasnik dionica, nije mi dostavljena ponuda za dokapitalizaciju (u odluci hanfe od 17.04.2008 piše da je rok za dostavu 15 dana od donšenja rješenja). Proletjeli su mi datumi u gužvi svih ostalih zbivanja, a na nekom drugom forumu se spominje 12.05.2008 kao zadnji rok za uplatu. Mislim, ako je tak
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2008., 12:58   #266
Da, jučer je bio zadnji dan upisa tako da si po svemu sudeći zakasnio, no probaj svejedno nazvat ULPL u Pulu pa provjerit dal su ti slali prospet koji im se moguće vratio i na osnovu toga vidi da li možeš išta iskemijati.
Migra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 12:40   #267
Bok svima! Nova sam ovdje na forumu, sa ulaganjem u dionice imam nešto iskustv (INA;HT) no još dosta znanja mi fali. Trenutno me zanima ULPL. Pratim je već neko vrijeme, pročitala sam vaše komentare na forumu, nešto mi je jasno, nešto naravno nije (kao valjda i svima :-( ). Da li mi molim vas neko može objasniti šta se dešava kada firma otkupljuje vlastite dionice? Jedna varijanta je otkupljivanje da bi im se zadržala vrijednost na burzi (ukoliko im cijena naglo pada). No to nije slučaj kod ULPL ili? Zašto im cijena tako naglo raste zadnjih par dana jel to upravo radi tog otkupa ili je nešto drugo razlog? vidim da većini dosta toga nije jasno, no neki komentar bi mi puno pomogao. hvala svima unaprijed!
gabrijela001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:21   #268
Kupuje ih jer te dionice onda ne sudjeluju u dokapu. Sto je vrlo lijepo za one koji imaju hrpu dionica. A takvi su, zna se gdje. Glavni na skupstini koja dopusta kupovinu trezorskih dionica, i u Upravi, koja pak opet obavlja kupnju dionica.

Meni to samo govori da ce biti jos dokapa ubuduce. U vrlo bliskoj buducnosti?!
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 13:54   #269
Pa ako se dobro sjecam, u prospektu su napisali da planiraju i dalje kupovati polovnjake. A ako se zna da su do sada obicno flotu djelili pola-pola i u planu imaju 3 novogradnje za likvide, moglo bi znaciti da u dogledno vrijeme planiraju kupiti jos kojih 3 komada bulkera.
enax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 14:47   #270
Kupuje ih jer te dionice onda ne sudjeluju u dokapu. - iliti drugim riječima dionice kupuje za sebe da bi ostvario pravo na više dionica u dokapitalizaciji po nominalnoj vrijednosti?
još jedno pitanje, znam da nije baš zahvalno, ali kakva su predviđanja vas koji duže pratite ovu dionicu, dokle će joj cijena rasti idućih nekoliko dana/tjedana? ako je suditi po nekoj analizi krivulja, krivulja joj je na niskom nivou tako da bi trebala rasti u nekom razdoblju...
gabrijela001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 15:07   #271
Kupuje ih jer te dionice onda ne sudjeluju u dokapu... - iliti drugim riječima kupuje ih za sebe kako bi ostvario pravo na više dionica u dokapit po nominalnoj cijeni?
Znam da nije zahvalno pitati o procjeni kretanja cijene, no pošto duže pratite ovu dionicu, koje je vaše mišljenje hoće li još i do koje cijene rasti ?
gabrijela001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2008., 18:37   #272
@gabrijela

ULPL je prilično "opasna" dionica obzirom da su im izvješća
jako lijepo frizirana,rekao bih "talijanski design".

To je firma koja ne okreće ultra masnu lovu.
Realna prosječna dobit se vrti oko 10 mil. kvartalno.

Obzirom da su lani prodali 3 broda,a nije mi poznato
kad će stići nove zamjene,ne vjerujem da će ove
godine biti pozitivnih pomaka u poslovanju.
Jedino što ti ostaje jest špekulacija sa dokapom.
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 02:13   #273
Dobit u 1Q 33,251 miljuna kn.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 10:58   #274
Quote:
nulakuna kaže: Pogledaj post
Dobit u 1Q 33,251 miljuna kn.
Vidi AOP 036
__________________
Vidi Avatar u punoj veličini
glembaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 15:40   #275
Ljudi, jel dobio tko potvrdu od SDA o novim dionicama? Nikako ne stiže.... već me brine
invisible f is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:02   #276
Sve ide svojim tijekom.
Quote:
Društvo Uljanik Plovidba d.d. dostavilo je obavijest da je Trgovački sud u Pazinu dana 21. svibnja 2008. godine posebnim rješenjem u sudski registar upisao:
- povećanje temeljnog kapitala Društva na ukupno 232.000.000,00 kn.
Temeljni je kapital Društva podijeljen na 580.000 dionica, nominalne
vrijednosti 400,00 kuna svaka.
- izmjenu Statuta Društva sukladno Odluci Glavne skupštine Društva od 31.
ožujka 2008. godine.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2008., 22:16   #277
Ja dobio pismo od našeg direktora Pavletića da sam upisao dionice. Nije me ulovila niti jedna ekstra. Šteta...
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:28   #278
Nove dionice registrirane na brokera od ponedjeljka a cijena ni gore ni dolje. Mislio sam da će pritisak na prodaju biti veći. Oscilacije su tako male da se ne isplati ni dejtrejdati.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:23   #279
koje su prognoze za ovu dionicu?
matkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 18:31   #280
Ili će gore, ili će dolje, već mi je pun k. ovog tapkanja u mjestu. Bollingeri se suzili ko u šiparice neka stvar.
nulakuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.