Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 16:24   #241
36 rata mi zvuči kao siguran način u potonuće
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 14:19   #242
Isto kao i 12% kamate na sve to
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 12:59   #243
od kad do kad je obracunsko razdoblje? mislila sam da je od 01 do 31. a sad mi pise i da ono sto sam kupila 01.11. ide na naplatu 15.11...
Venera23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:03   #244
obračunsko razdoblje završava 10 dana prije naplate računa. znači kod tebe 5. u mjesecu
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 18:44   #245
Samo kratko pitanje, dignem s go card neki iznos gotovine, ugovorena mi je na 24 rate, dali zaba sama skida svakog 15. u mjesecu 1/24 dio ili moram sam uplacivati ?
Hvala
__________________
That's a very fine chardonnay you're drinking. I want you to clean your vagina.
Sportivo24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 21:53   #246
Ovisi da li imaš ugovoreno izravno terećenje (bivši trajni nalog).
Ako da onda da, ako nemaš ne. Po pitanju pretpostavljam da imaš tekući u zabi da bi mogao to ugovoriti.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2015., 11:39   #247
Nikako ne preporučan ovu karticu...

kamata 12%

Imam iskustva nazalost s 2 go! kartice..
jednu sam otplatila i izgasila
druga je na redu za otplatu.... samo cu vam reć stigao izvod... još 6rata...

iznos koji bih mogla odmah uplatiti i iskljuciti je toliki i toliki---- iznos nakon 6 rata (ako će se plaćat manja cifra iducih 6mj)--- razlika izmedju ta 2 iznosa je 500kuna...

znači doslovno mi se više isplati odma uplatiti i završit tu priču, nego u ratama jer bi me oderalo za 500 kuna

Nikako ne preporučam.. nikako...
e da, kad sam isla prvu karticu raskinuti.. sluzbenica u banci je slozila nekakvu facu, kao da joj vraćam dijamant poklonjeni, a ne tu šugavu karticu i još me pravi glupom kao: zasto vraćate, nije vam to dobra ideja, mozda ce vam zatrebati.... a ja ju gledam
mislim da zaposlenicima u bankama se obracunavaju u statistici bonusi na plaću za ugovorene usluge, a za raskinute im je minus..
kako su ljubazne kad šakom i kapom vrbuju na kartice, tokene, ovo ono.. a kad zelis raskinuti odmah slozu nekakvu kiselu facu..
pih.
ne hvala.. nikakva go kartica, nikakav kredit ne dolazi u obzir...
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 19:37   #248
ja ju imam već koju godinu i nemam problema, kako mi je onda objašnjavala gospođa u banci ot je kombinacija 2 kartice, tj treba čovjek sam znati šta hoće, ja kad napravim neki trošak, dobijem račun za to razdoblje i mogu ga platit odmah u komadu ili ide na rate (naravno uz kamate), broj opet sam korisnik odabere, kao i datum kad mu dolazi na naplatu itd.

ugl odgoda plaćanja i opet se može odjednom, dakle nije niko prisiljen na rate i kamate

naravno da nikakvi krediti nisu dobri i samo za nuždu bi se trebali koristit, al to isto često spada pod disciplinu korisnika
ajant is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 07:49   #249
Quote:
ajant kaže: Pogledaj post
ja ju imam već koju godinu i nemam problema, kako mi je onda objašnjavala gospođa u banci ot je kombinacija 2 kartice, tj treba čovjek sam znati šta hoće, ja kad napravim neki trošak, dobijem račun za to razdoblje i mogu ga platit odmah u komadu ili ide na rate (naravno uz kamate), broj opet sam korisnik odabere, kao i datum kad mu dolazi na naplatu itd.

ugl odgoda plaćanja i opet se može odjednom, dakle nije niko prisiljen na rate i kamate

naravno da nikakvi krediti nisu dobri i samo za nuždu bi se trebali koristit, al to isto često spada pod disciplinu korisnika
da ali i s karticom tekuceg mos na rate kupiti...
dok s go! karticom je kamata bas bezobrazno velika-- 12%


doduse neke stvari ej najbolje mozda u gotovini kupiti skupljat sa strane par mjeseci- i u kešu ostvarit odma gotovinski popust.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:12   #250
go Mastercard????? :(

Prije nekih dva mjeseca nazvala me bankarica ZABE i obavijestila kako u sklopu LEPEZE imam pravo na još dvije kartice revolving i charge... i kako sam "pametna" odem i sredim papire i dobijem go Mastercard revolving karticu. Odabrala sam 5 % plaćanje, datum dospijeća 15.-tog u mjesecu.
Molim odgovoro nekog od vas koji koristi ovu karticu : je li točno da minimalni iznos za naplatu mora biti 95 kuna mjesečno? To bi značilo da ja moram podići 2000 kn ili potrošiti 2000 kn??? i tako svaki mjesec trošiti lovu da bi rata bila 95 kn mjesečno.... jesam li opet nasjela na trik ??? I još jedno pitanje ako je datum dospijeća naplate duga 15.-tog kada je obračun odnosno od kada do kada traje obračunsko razdoblje???
Molim odgovor nekog od vas jer ne mogu dočekati ponedjeljak da mi ona potvrdi koliko sam glupa

Zadnje uređivanje magnificta : 20.06.2015. at 15:25.
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 15:29   #251
U ponedjeljak je praznik btw. ništa ne moraš, to je svojevrsni minimum, plaćaš ili jedno ili drugo, ili 5% ili 95 kn ako je 5% manje od 95 kn. Da karikiram ako potrošiš 100 kn nećeš platiti 5% tj. 5 kn nego 95 kn. Ako potrošiš 500 kn opet plaćaš 95 kn jer je 5% manje od 95.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 16:22   #252
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
U ponedjeljak je praznik btw. ništa ne moraš, to je svojevrsni minimum, plaćaš ili jedno ili drugo, ili 5% ili 95 kn ako je 5% manje od 95 kn. Da karikiram ako potrošiš 100 kn nećeš platiti 5% tj. 5 kn nego 95 kn. Ako potrošiš 500 kn opet plaćaš 95 kn jer je 5% manje od 95.
Hvala, havala, hvala... od sinoć jedem sebe i živce čak sam zaboravila i da je praznik ... ako je tako kako pišeš, a sigurno jest, onda neka ostane go mastercard još neko vrijeme kod mene.. zlu ne trebalo.
magnificta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:20   #253
Otplatila sam materinu GO karticu i svedena je na nulu.

E sad mi recite, ic cemo skupa ju ukinuti u banku... Da sam sigurna da je to isključeno.

Ima li neki period da ona ne moze novu zatraziti.
Ili ona moze vec nakon 2dana zatraziti novu?

S tim da je njoj na tekucem racunu trebao biti ukinut minus--- i onda su joj ga ukinuli na rate. I to je rijeseno. Sada je na tekucem na nuli i ajmo reci uredna je po pitanju tog-- na nuli je na oba racuna.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:52   #254
bez brige, može ona isti dan dobiti i 5 kartica
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 21:57   #255
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
bez brige, može ona isti dan dobiti i 5 kartica
Nista morat cu onda s njom popričati...
Ok, hvala.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 11:18   #256
GO Card i računi

Pozdrav,
imam odnedavno GOCard koji još nisam upotrijebio,
mjesečni limit mi je 10 000kn a dogovorena otplata na 36 rata.
Zanima me može li se kartica koristiti za plaćanje računa i ako da gdje,
jer sam pokušao na pošti pa mi je teta rekla da to može samo kao gotovinska kartica tj ako svotu imam na računu. Riječ je o 6000kn. Da ih imam, ne bih koristio karticu, tj. pokušao koristiti...
Ili, recimo da svaki dan dignem na bankomatu po 2000kn dok ne dobijem traženu svotu, kako će mi se to obračunavati?
Hvala unaprijed!
STashko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2015., 12:45   #257
Quote:
STashko kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
imam odnedavno GOCard koji još nisam upotrijebio,
mjesečni limit mi je 10 000kn a dogovorena otplata na 36 rata.
Zanima me može li se kartica koristiti za plaćanje računa i ako da gdje,
jer sam pokušao na pošti pa mi je teta rekla da to može samo kao gotovinska kartica tj ako svotu imam na računu. Riječ je o 6000kn. Da ih imam, ne bih koristio karticu, tj. pokušao koristiti...
Ili, recimo da svaki dan dignem na bankomatu po 2000kn dok ne dobijem traženu svotu, kako će mi se to obračunavati?
Hvala unaprijed!
Nisam konkretno probao sa tom karticom ali pošta ima uslugu epošta gdje račune možeš plaćati Mastercardom.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2016., 15:11   #258
Question

Pitanjce. ako mi je datum dospijeca placanja 24 u mjesecu, do kojeg satuma u mjesecu je obracunsko razdoblje. I jos pitanje, ako na bankomatu podignem 1000 kn, to se na 12 rata razbija. Da li ako uplatim tih 1000 kn odjednom, dal se rate smanjuju ili ostaju iste?
seka555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:04   #259
Hey pozdrav svima imam par pitanja u vezi mastercard go kartice!Dugogodišnji sam klijent zagrebačke banke,redovito plaća sjeda, dobra firma..itd imam onu dinamičnu lepezu u kojoj mi se nude dvije kartice (običan mastercard već imam) i sada bi htjela go! E sad problem je u tome što imam plaću prosjek 4100,00 a imam kredit gotovinski gdje je rata 860,00.Moja pitanja su
1)da li će mi odobriti karticu
2) Ja bi htjela podignuti gotovinu i to platiti u cijelosti na idućoj plaći i onda promjeniti uvjete(rate) i opet podignuti gotovinu i podijeliti u 4 rate npr! Da li je to moguće izvesti ili ne baš?
peppy1983pu-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:33   #260
Imaš li minus, koliki ti je limit na Masteru u odnosu na plaću? Sve to utječe

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.