Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2015., 20:54   #61
Može li itko išta reći o Suncu u 1. kući u kompozitu? Pitam jer ne pronalazim nikako karakteristike te moje veze, u opisima na koje sam naišla.
Iskreno, najbolje i najtočnije je opisuje egzaktna Ve0Pl u 12. kući....Ve je i vl. asc
__________________
Be like water making its way through cracks. Do not be assertive, but adjust to the object, and you shall find a way around or through it.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 11:39   #62
Imam jedno pitanje, mislim da je prikladno za ovu temu.

Ima li posebno značenje činjenica da su i u Davisonu i kompozitu 4 iste planete u istim znakovima sa istim aspektima u oba slučaja? tri planete medjusobno u konjukciji opozicioniraju cetvrtu.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2016., 15:39   #63
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tako je, i onda se taj kompozitni usporedi sa natalnom svakog pojedinca iako je ponekad dovoljan i kratak pogled na kompozitni horoskop da se primjeti priroda te veze.

Imao sam jednu odličnu knjigu za kompozitne horoskope ali je negdje "nestala"
Znači li to i kompozitni planeti u odnosu na natalne?
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 13:41   #64
Citala sam na par mjesta da se stelijum u 4. kuci kompozita cesto javlja u dogotrajnim vezama (ne znaci i sretnim). Imam s osobom s kojom se vidjam punu 4. kucu i to Uran (znaci ne mozemo zivjet konvencionalno, njemu je jako bitno da se to nikako ne zove veza iako se ponasa kao dio para), zatim Sunce, Merkur i Neptun (da nam to sve jos dobro zamagli, nadam se da ima i neko pozitivno djelovanje) i jos P. Fortune sve to u Strijelcu. S time da Sunce, Neptun i P. Fortune jos rade opoziciju na Jupiter u 10. kuci u Blizancima. Ima li tu potencijala za neku duzu vezu koliko god cudna bila, to bi nam vjerojatno i pasalo??

I gdje se gledaju djeca u kompozitu, ja sam dosta starija (37g) i gubim nadu da se dijete dogodi uopce. Venera nam je u kompozitu u 5. kuci u Jarcu, Mjesec je u 8. kuci u Ovnu. Kroz 5. kucu nam tranzitira Pluton.

Ako se itko kuzi bas me zanimaju misljenja. Hvala!
Ganapati is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 00:46   #65
Citam knjigu Relationships and how to survive them od Liz Greene i ima poglavlje o kompozitu. Puno su mi jasnije neke stvari, a da ne govorim o "otkricu" promatranja tranzita na kompozit.... Sve je tamo, glavne selidbe i neki ostali dogadjaji...wow
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:33   #66
A to se gleda na neki poseban način, ili uobičajeno?

Ja sam imala vl. 7. kompozita Mars, na 0 Vage, gdje je u vrijeme početka veze bio tranzitni Sa.
Pa kad smo počeli zajednički život, Sa je bio na asc kompozita.
Ali problem je što ne vidim kako je veza završila.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 16:42   #67
Da, gleda se uobicajeno. Gledas tranzite na planete i kutove kompozita. Mislim da su zavrseci malo kompliciraniji. Nekad je zavrsetak kad ti u glavi zavrsis s necim, radije nego formalna separacija. Procitah isto da npr. cesto kad jedan od partnera nadje nekoga drugog to se na neki nacin vidi kao zavrsetak u kompozitu.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 14:41   #68
Sada sam gledala nas kompozitni, nama je Mars 30 09' Vage i u IV kuci, komparativni - ma trebali bi biti dream team.
I u principu: ako se izbace sve negative- ja i on imamo slicne ciljeve, slicne bazicne crte, samo sam ja extrovert, on teski introvert(bar posto u zadnje vrijeme), ja sam vise zivi i pusti druge da zive, imam dosta poznanika, prijatelja...privlacim ljude.
Bili smo dobar tim, a otkako smo se vjencali je sve krenulo naopacke.
Jedino, moram priznati(da li je to do mog znaka ili sto vec) ja u njega nikad nisam imala apsolutno povjerenje. Sa mojim dobrim prijateljem sam smijela i na kraj svijeta, i ako se bojim dubine, sa njim sam plivala(i on je Bik, stalno sam okruzena bikovima), a sa ovim se bojim i u bazenu(od pocetka) Da li je to moja skorpionska intuicija, ili koji vrag.
Ja sam Skorpija/ Bik, on Bik/ lav, a meni je Mjesec u Lavu i u IV kuci.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 15:02   #69
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Sada sam gledala nas kompozitni, nama je Mars 30 09' Vage i u IV kuci, komparativni - ma trebali bi biti dream team.
I u principu: ako se izbace sve negative- ja i on imamo slicne ciljeve, slicne bazicne crte, samo sam ja extrovert, on teski introvert(bar posto u zadnje vrijeme), ja sam vise zivi i pusti druge da zive, imam dosta poznanika, prijatelja...privlacim ljude.
Bili smo dobar tim, a otkako smo se vjencali je sve krenulo naopacke.
Jedino, moram priznati(da li je to do mog znaka ili sto vec) ja u njega nikad nisam imala apsolutno povjerenje. Sa mojim dobrim prijateljem sam smijela i na kraj svijeta, i ako se bojim dubine, sa njim sam plivala(i on je Bik, stalno sam okruzena bikovima), a sa ovim se bojim i u bazenu(od pocetka) Da li je to moja skorpionska intuicija, ili koji vrag.
Ja sam Skorpija/ Bik, on Bik/ lav, a meni je Mjesec u Lavu i u IV kuci.
Kompozit opisuje vezu, kao poseban entitet. Sinastrija se vise gleda da se vidi kakav utjecaj jedan partner ima na drugoga. Zato ako zelis vidjeti zasto on na tebe tako djeluje pogledaj vasu sinastriju.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:58   #70
Da li se kompozitna karta može gledati(tumačiti)za odnos koji još ni nije počeo?
Točnije,može li kompozitna karta odrediti način na koji će se desiti "prvi susret"ako se desi?
Može li se kompozitnu kartu promatrati na taj način ili ona striktno služi za analizu već definiranog odnosa?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 11:35   #71
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Da li se kompozitna karta može gledati(tumačiti)za odnos koji još ni nije počeo?
Naravno, tko ti brani.

Može se kompozit napraviti i za osobu koja je živjela u prošlosti, ali onda treba znati na koji način se takva karta tumači. Jer takvi odnosi onda nisu "materijalne prirode" budući da se osobe ne mogu u ovoj inkarnaciji fizički susresti. Ali bez obzira na to dvije individue se mogu dodirnuti ili biti kompatibilne u nekim drugim sferama. Npr. ako netko napravi kompozit s osobom koja je glazbenik koji je osobi jako blizak i koji je glazbeno na nju imao jedno totalno posebno djelovanje (a ta osoba je živjela u prošlosti i nisu se mogli susresti)...onda će se to vidjeti u kompozitu na taj način.
Quote:
Točnije,može li kompozitna karta odrediti način na koji će se desiti "prvi susret"ako se desi?
Kompoziti horoskop općenito služi tomu da se kroz njega vide potencijali koji žive u spoju dviju individua. Što s tiče prvog susreta, to najbolje opisuje točka ASC-a u njihovom kompozitu.
Quote:
Može li se kompozitnu kartu promatrati na taj način ili ona striktno služi za analizu već definiranog odnosa?
Pa samo kompozitna karta "ujedinjuje" u sebi dvije osobe i ona jest karta jednog odnosa i onog što nastane kada su osobe u odnosu, ali ju ne bi trebalo nikada tumačiti odvojeno od natalnih karata i konteksta vrste odnosa, odnosno ovog što sam gore pisala u prvim redovima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 22:52   #72
Odlično!
Tumačenje kompozitne karte mi sada otvara nove dubine i percepciju(nivo)astrologije.

Hvala
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 01:32   #73
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Bili smo dobar tim, a otkako smo se vjencali je sve krenulo naopacke.
Jao, jao

Ljudi, ako se mislite ženiti/udavati, radite elekcione (iliti izborne) karte za vjenčanje ! To je natalna karta braka, i ona mora biti POVOLJNA za brak i zajedništvo. Ako je nepovoljna, piši kući propalo, možete vi imati i 20 godina skladnog zajedničkog života iza sebe ali ako imate u trenu stupanja u brak neku zeznutu ili slabu Ve, ili sve kvadrate na Ur - znate i sami sto slijedi... Deeee-vorce

Pa sigurno znate i sami takve slučajeve, da su ljudi sto godina skupa, a netom se vjenčaju, vec se i rastanu. 'Ajde upregnite tu astrologiju, da malo i ona radi za vas i bude na vašoj strani! Izaberite si povoljne dane i sate.
UpsyDaisy is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:42   #74
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Kompoziti horoskop općenito služi tomu da se kroz njega vide potencijali koji žive u spoju dviju individua. Što s tiče prvog susreta, to najbolje opisuje točka ASC-a u njihovom kompozitu.
Koja je razlika između kompozitne karte i karte Davison predikcije odnosa dviju osobnosti?
Kompozit je - "što bi bilo kada bi bilo?" princip?!? A Davison se bavi vezom dviju osobnosti kao opipljive strukture nakon što se veza desila,ostvarila?!?
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:30   #75
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Koja je razlika između kompozitne karte i karte Davison predikcije odnosa dviju osobnosti?
Kompozit je - "što bi bilo kada bi bilo?" princip?!? A Davison se bavi vezom dviju osobnosti kao opipljive strukture nakon što se veza desila,ostvarila?!?
Davison karta se dobiva tako da se matematičkim izračunom nađe srednji datum i srednje vrijeme i koordinate srednjeg mjesta između dvije osoba i onda se za te podatke datuma, vremena i mjesta (iz efemerida) napravi jedna karta. Ta karta onda može pratiti u vremenu i prostoru kao i natalna karta i zapravo je odraz stvarnih okolnosti u kojima egzistira jedan odnos.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 22:44   #76
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Ali problem je što ne vidim kako je veza završila.
A vidim u Davisonu.
Saturn na dsc, što je opozicija na Ve na asc.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 23:05   #77
Opet proucavam kompozitne i uvijek se iznenadim koliko govore o vezi/braku. Kompozitna karta mog braka upravo potvrdjuje ono sto se pokazuje u sinastriji. U sinastriji imamo Mjesec kvadrat Pluton, oboje. A u kompozitu imamo Pluton konjukcija Mjesec u 1. kuci (egzaktna) . Mislim da je Pluton koji je zasjeo na Mjesec glavni "krivac" tog nekog osjecaja duboke povezanosti, koji nikad nisam mogla racionalno objasniti. Dosta smo drukciji...on voda i zemlja, ja vatra i zrak. Ko nebo i zemlja smo...Premda mi moj Skorpion na AC i Neptun i Mjesec u 1. daju dozu "vodenosti" na koju se zakace "vodeni" tipovi.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 10:30   #78
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
A u kompozitu imamo Pluton konjukcija Mjesec u 1. kuci (egzaktna) . Mislim da je Pluton koji je zasjeo na Mjesec glavni "krivac" tog nekog osjecaja duboke povezanosti, koji nikad nisam mogla racionalno objasniti.
...ova istaknuta konjunkcija Mjesec/Pluton je vrlo snažna i u pogledu promjene mjesta za život i "domaćinstvo".
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:00   #79
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
...ova istaknuta konjunkcija Mjesec/Pluton je vrlo snažna i u pogledu promjene mjesta za život i "domaćinstvo".
Gle, nisam uopce o tom razmisljala...istina...dosta smo se seljakali, ali sve nesto s loseg na gore . Nazalost i Saturn radi kvadrat na ovu konjukciju (egzaktan)...

Super mi je kako se u kompozitu isto moze vidjeti kome ce od partnera veza bolje lezati, tko ce se osjecati prirodnije u njoj. Npr. koji element prevladava itd. A isto, konjukcije s natalnim planetama. Mom suprugu su natalni Venera, Mars i Mjesec u konjukciji s kompozitnim Suncem, Venerom i Merkurom. Mjesec mu je egzaktno u konjukciji s komp. Suncem i Merkurom.
Moja je pak Venera tocno na komp. MC i u konjukciji s komp. Marsom.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2017., 12:10   #80
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Gle, nisam uopce o tom razmisljala...istina...dosta smo se seljakali, ali sve nesto s loseg na gore . Nazalost i Saturn radi kvadrat na ovu konjukciju (egzaktan)...

Super mi je kako se u kompozitu isto moze vidjeti kome ce od partnera veza bolje lezati, tko ce se osjecati prirodnije u njoj. Npr. koji element prevladava itd. A isto, konjukcije s natalnim planetama. Mom suprugu su natalni Venera, Mars i Mjesec u konjukciji s kompozitnim Suncem, Venerom i Merkurom. Mjesec mu je egzaktno u konjukciji s komp. Suncem i Merkurom.
Moja je pak Venera tocno na komp. MC i u konjukciji s komp. Marsom.
Gdje si ti rođena, a gdje on? Tj. koga je veza više "iščupala" iz "domaćinstva" (Mjesec)?
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.