Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2003., 01:58   #1
fajt izmedju znanstvenika i anti-znanstvenika.

Evo vam novi topli dom. pa se tu fajtajte koliko hocete. Jer se fajtate oko stvari koje nemaju veze sa homeopatijom vec priznavanjem i krivim definiranjem znanstvenog pristupa.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 02:08   #2
a zašto smo mi "anti-znanstvenici"?
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 02:17   #3
Ja fajtam samo borbe koje ne mogu izgubiti. Protiv sebe samoga.
Ame®icano is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 02:20   #4
pa, ukoliko negiras znanost, onda si antiznanstvenik. no, nisam mislio na tebe vec na drugu osobu koja je ucinila negaciju iste.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 02:24   #5
Quote:
Ame®icano kaže:
Ja fajtam samo borbe koje ne mogu izgubiti. Protiv sebe samoga.
golumeeeeee
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 16:31   #6
Misliom da nitko ne negira znanost, nego samo uočava nedostatke u čisto znanstvenom shvaćanju svijeta i života, i preuske poglede nekih znanstvenika.
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 19:36   #7
"nego samo uočava nedostatke u čisto znanstvenom shvaćanju svijeta i života,"

Koji su to nedostaci?
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 20:08   #8
Ajde znanstveno dokaži ljudsku psihu, dokaži i prikaži kakva sam npr. ja osoba, izračunaj i predvidi kako ću reagirati u pojedinim životnim situacijama od sada pa na 100 god dalje.

kako možeš znanstveno dokazati telepatiju? sinkronicitete?
masovnu psihozu? ...........???????

ili, dokaži Ljubav, i izračunaj njenu količinu, i otkrij kako nastaje....?????????Dokaži Boga.....

htjela sam samo reći da je život multidimenzionalan, i da se ne mogu sve stvari gledati kroz znanstveno dokazivanje, a to nije ni potrebno.
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 21:21   #9
"kako možeš znanstveno dokazati telepatiju? sinkronicitete?
masovnu psihozu? ...........???????

ili, dokaži Ljubav, i izračunaj njenu količinu, i otkrij kako nastaje....?????????Dokaži Boga....."

Nase ne poznavanje necega ne znaci da znanost nesto ne moze dokazati. Napredak znanosti se temelji na sustavnosti i dokazivanju. Zato se znanstvenici niti ne zure definirati stvari za koje nisu sigurni i za koje nemaju dovoljno podataka. Za razliku od nekih drugih.
Znas kako kaze poslovica: Pametan covjek niti ne gleda, tamo kamo budala trci. . . (nemoj ovo shvatiti osobno)
Sto se tice boga ja ne vjerujem da on postoji kao sto ti valjda vjerujes da postoji tako da tu znanost i nema kaj dokazivati. Bog nije stvar dokazivanja nego vjere.
Prije ne tako davno ljudi su smatrali kako covjek nikada nece letjeti, cak i dokazivali kako je nemoguce letjeti brze od neke brzine (dosta male) jer bi se covjek ugusio. Naravno da takvo nesto nitko vise ne spominje. Time sto netko ne zna (jos) objasniti masovnu psihozu (barem ne do kraja) ne znaci da je nece moci, pa ako hoces isto tako i s osjecajima, ali bez zurbe. Znanost polako napreduje u svim sferama. Time sto znanost nesto ne zna, ne znaci da mora prihvatiti prvu budalastinu kaj nekome padne na pamet kao objasnjenje.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 21:58   #10
Ne mogu vjerovati ! Slažem se uglavnom sa svime što si napisao

Osim, što ja ne vjerujem u Boga, nego vjerujem Njemu/Njoj


A ta "prva budalaština" to se odnosi na homeopatiju ili na mene?
jer nemoj homeopatiju suditi po meni.....




Dobro si rekao, Vjera nije stvar znanosti. Isto tako neke druge stvari ne spadaju u znanost, nego u filozofiju, religiju, umjetnost....i nikada ih znanost neće moći objasniti. A za to nema ni potrebe.
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 22:11   #11
Talking Jao - Anti ?

Quote:
illegale prica: no, nisam mislio na tebe vec na drugu osobu koja je ucinila negaciju iste.
Pretpostavljam da si ovim gornjim mislio na mene. Potrajati ce jos nekoliko dana dok dovrsim znanstvene seminarske radove te se uz pomoc velikog duha i svete lule pripremim na ispite koji slijede.

Onda cu imati vise vremena, a nadam se i vise volje, da se prikljucim i konstruktivno pridonesem "epohalnim" raspravama ovdje u nasem malom kutku.

Do tada mi bujte budni
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 22:13   #12
...

a ako vec zelite i b(l)udni
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 22:16   #13
Thumbs up

Sretno na ispitima.

A kasnije i o seminarima možamo popričati. može?
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 23:40   #14
Volio bih vise krvi na ovom topicu. Mozel malo vise krvi?
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 08:10   #15
puko si ko kokica
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 09:17   #16
Ova tema zvuči primamljivo, ali je nekako rekacija mlaka. Kolko mi se čini glavni problem nije u fizici i u biologiji, jer će većina "antiznanstvenika" ipak nekako priznati da se prirodne pojave mogu istraživati i (donekle) objasniti znanstvenim putem. Ono što muči većinu je psiha. Međutim, sve ukazuje na to da psiha = mozak. Mozak, koji se razvio kroz evoluciju i koji ima svoju genetsku osnovu. Ne znam zašto je to mnogima teško prihvatiti i zašto se i dalje love za mit o duši i za razne varijante misticizma? Zašto je tako teško prihvatiti biološku prirodu čovjeka? Zašto se to doživljava kao šamar ljudskom dignitetu i kao put u nihilizam?
Tufir II is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 09:59   #17
tako je, reci ti njima
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 10:45   #18
solaris

Hvala na lijepim zeljama. Naravno da cemo poslije popricati o svemu sto nam srca zele, a ako budes htjela, mozda i prevedem barem koji abstrakt na hrvatski, jer ima, vjeruj mi, pametnih stvari i s onu stranu biologije i fizike.

Puno srece i tebi, bez obzira sto trenutacno radis
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 10:45   #19
Quote:
illegale kaže:
Volio bih vise krvi na ovom topicu. Mozel malo vise krvi?
zar ti homeopatija nije dosta krvava (između redaka) ?!


Ti doprinesi tome prvi
 
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 10:50   #20
Quote:
Tufir II kaže:
Ova tema zvuči primamljivo, ali je nekako rekacija mlaka. Kolko mi se čini glavni problem nije u fizici i u biologiji, jer će većina "antiznanstvenika" ipak nekako priznati da se prirodne pojave mogu istraživati i (donekle) objasniti znanstvenim putem. Ono što muči većinu je psiha. Međutim, sve ukazuje na to da psiha = mozak. Mozak, koji se razvio kroz evoluciju i koji ima svoju genetsku osnovu. Ne znam zašto je to mnogima teško prihvatiti i zašto se i dalje love za mit o duši i za razne varijante misticizma? Zašto je tako teško prihvatiti biološku prirodu čovjeka? Zašto se to doživljava kao šamar ljudskom dignitetu i kao put u nihilizam?
Još nije dokazano da je psiha mozak. nije.
I još 1000 psiho fenomena ne možeš znanstveno objasniti....

nikome nije teško prihvatiti biološku prirodu čovjeka, ali čovjek se ne sastoji samo od svojeg fizičkog dijela, nego i od mentalnog, emocionalnog i duhovnog. Po 101. put ponavljam.

Ali molim te, za vježbu, ida na religiju na parsifalov topic, "Tko sam ja....", nema šanse da ćeš odgovoriti točno....
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.