Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2017., 14:52   #61
Quote:
Blackorwhite kaže: Pogledaj post
mislim da se treba uzeti u obzir i Veneru zbog hormona koji dovode ženu u vrijeme PMS-a u emocionalnu i psihičku nestabilnost. A možda i Mars,zbog muških hormona.Pa to sve nekako povezati s Mjesecom.
Da, samo se meni čini da će prije neka plodna Venera izazvati takve simptome, jer proizvodi dosta ženskih hormona.
Moja mi u Djevici jedino stvara probleme u probavnom sustavu. To mi je jedini simptom.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:08   #62
Ako su za porođaj važni peta kuća i Mjesec, ja stvarno ne znam kako sam oba puta rodila s nevjerojanom lakoćom.

U petoj mi je Jupiter napadnut sa svih strana (opozicija Sunce, kvadrat Mjesec), a Mjesec mi u Ribama u drugoj kući, na njega nasjeo Saturn (egzaktna konjukcija), opozicija Mars i sve tako naopako, a dječica na svijet došla bez ikakvih problema.
Nemam više pojma. Toliko buljim u tu natalnu. Po svojim sam aspektima davno trebala crknut, a ja još uvijek i živa i zdrava.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 15:42   #63
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Da, samo se meni čini da će prije neka plodna Venera izazvati takve simptome, jer proizvodi dosta ženskih hormona.
Moja mi u Djevici jedino stvara probleme u probavnom sustavu. To mi je jedini simptom.
valjda,ali s druge strane Mars(Pluton) ima neke veze s mjesečnim ciklusom,on donosi muške hormone.Nisam dovoljno stručna da objasnim taj hormonalni balans.A kad dođe u mjesečnom ciklusu faza PMS,onda se nešto s tim hormonima poremeti,pa ili žene plaču ili su agresivne,možda i oboje. Ja sam bila tužna u PMS-u,a kad mi je situacija s jajnicima uznapredovala,znala sam iznutra, u sebi, biti baš ljuta.Obično bi se to rješavalo seksom.
Moj Mjesec u Djevici što se tiče ciklusa, bio je u redu,redovan do zadnjeg, mjesečni ciklus za poželjeti.Jedino je ,kao što kažeš, probava bila mjerilo kad će što biti u tom ciklusu.
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 14:24   #64
...

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Ako su za porođaj važni peta kuća i Mjesec, ja stvarno ne znam kako sam oba puta rodila s nevjerojanom lakoćom.

U petoj mi je Jupiter napadnut sa svih strana (opozicija Sunce, kvadrat Mjesec), a Mjesec mi u Ribama u drugoj kući, na njega nasjeo Saturn (egzaktna konjukcija), opozicija Mars i sve tako naopako, a dječica na svijet došla bez ikakvih problema.
Nemam više pojma. Toliko buljim u tu natalnu. Po svojim sam aspektima davno trebala crknut, a ja još uvijek i živa i zdrava.
Pa kad vidim sve ove zbrojane nepovoljno povezane planete,,,,onda po tome ja sam neću ni imati probleme....

Takodje mi je Mjesec u Ribama 180 Mars ,,,ja nešto kontala biće operacije i ko zna što, carski rezovi i ostali ukrasi
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 17:50   #65
Quote:
Rejnna kaže: Pogledaj post
Pa kad vidim sve ove zbrojane nepovoljno povezane planete,,,,onda po tome ja sam neću ni imati probleme....

Takodje mi je Mjesec u Ribama 180 Mars ,,,ja nešto kontala biće operacije i ko zna što, carski rezovi i ostali ukrasi
Zapravo bih htjela dodati da je prava sreća da nisam ništa znala o astrologiji prije nego što sam ostala trudna i dobila djecu, jer da sam to sve vidjela, mislim da bi me negativne misli dokrajčile.
Ali to još nije sve.
Taj Mars mi je u osmoj kući i još je i u napetom aspektu s Uran.

Neka se i to zna, da tu natalnu ne trebamo uzimati zdravo za gotovo.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:47   #66
,,

Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Zapravo bih htjela dodati da je prava sreća da nisam ništa znala o astrologiji prije nego što sam ostala trudna i dobila djecu, jer da sam to sve vidjela, mislim da bi me negativne misli dokrajčile.
Ali to još nije sve.
Taj Mars mi je u osmoj kući i još je i u napetom aspektu s Uran.

Neka se i to zna, da tu natalnu ne trebamo uzimati zdravo za gotovo.
Sigurna sam da ima drugih postavki koje su dobro učinjele...dispozitori su sigurno podržali.
Ja baš povezah jer imamo sličnu postavku...a meni Saturn prilično pravi problem po svim pitanjima,,,kao i Mars...
Rejnna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 23:31   #67
Pozdrav. Zanima me što bi u natalnoj karti moglo ukazivati na mogući spontani pobačaj, kao i kakvi tranziti bi mogli dovesti do spontanog?
Mislim da treba nekako biti umješan Uran? Zna netko stručniji detaljnije?
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 20:07   #68
Uran/Mjesec, Uran 5. kuća...Ali ne vidim zašto, ovisno o uzroku, to ne bi mogao biti i neki drugi planet. Npr. tranzitni Mars bi to mogao okinuti.
Nekako me spoj Mo/Ur asocira na iznenadnu, neplaniranu trudnoću, pa kako došlo tako ošlo.
AceOfCups is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 07:54   #69
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me što bi u natalnoj karti moglo ukazivati na mogući spontani pobačaj, kao i kakvi tranziti bi mogli dovesti do spontanog?
Mislim da treba nekako biti umješan Uran? Zna netko stručniji detaljnije?
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Uran/Mjesec, Uran 5. kuća...Ali ne vidim zašto, ovisno o uzroku, to ne bi mogao biti i neki drugi planet. Npr. tranzitni Mars bi to mogao okinuti.
Nekako me spoj Mo/Ur asocira na iznenadnu, neplaniranu trudnoću, pa kako došlo tako ošlo.
i Pluton natalno u negativnom aspektu na Mjesec.Vladar 5. kuće Mars,Uran, Pluton.
Tranziti malefičnih planeta planeta na benefik u 5. polju. U direkcijama negativni aspekt Marsa na natalni benefik (Mjesec, Venera).
Blackorwhite is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 10:24   #70
Da, možda i tranziti Marsa/Plutona preko vladara 5.?

Hvala vam na odgovorima.
Ice_scorpio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 15:56   #71
Mislim da su tranziti, a i dispozitori Mjeseca i vladara 5. kuće ipak bitniji vezano za trudnoću nego sami aspekti iz natala.

U natalu imam konjunkciju Mjeseca i vladara 5. kuće Jupitera u Vodenjaku (orbis 8 stupnjeva). U kvadratu su s Plutonom i Marsom (koji su međusobno u opoziciji). Imam više od 30 godina i do sada sam imala jednu planiranu normalnu trudnoću i zdravo dijete. Porod je bio težak, ali nije ni čudno s obzirom na tranzitni Saturn u kvadratu I Mars u sekstilu s Mjesecom. Kod mene je vjerojatno presudio dispozitor Uran koji je uglavnom pozitivno aspektiran (trigoni s Merkurom i Venerom i kvadrat sa Suncem).
Stalno se pitam što me čeka u skoroj budućnosti kad se Saturn I Pluton još malo približe Mjesecu.
ana225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2018., 17:16   #72
Quote:
Ice_scorpio kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Zanima me što bi u natalnoj karti moglo ukazivati na mogući spontani pobačaj, kao i kakvi tranziti bi mogli dovesti do spontanog?
Mislim da treba nekako biti umješan Uran? Zna netko stručniji detaljnije?
Quote:
AceOfCups kaže: Pogledaj post
Uran/Mjesec, Uran 5. kuća...Ali ne vidim zašto, ovisno o uzroku, to ne bi mogao biti i neki drugi planet. Npr. tranzitni Mars bi to mogao okinuti.
Nekako me spoj Mo/Ur asocira na iznenadnu, neplaniranu trudnoću, pa kako došlo tako ošlo.
Evo npr. ja sam imala prijevremeni porod kada mi je tranzitni Sa (vl.5) sjeo na natalni Ur (u 5.) i tranzitni Pl mi već neko vrijeme šeta preko natalnog Sa (u 5.).
Bila sam u 27.tj trudnoće, malena je izdržala samo par dana u inkubatoru..e sad doktori sve prije 28.tj zovu pobačaj..ugl bilo kako bilo Ur, Sa i Pl su bili ključni kod mene

Moja natalna:
https://imgur.com/a/ofaWX
BellaVita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2019., 15:17   #73
Draga Fish,
puno bi mi značilo čuti tvoj osvrt na prošla događanja vezana za reproduktivni sustav;
- teško začeće i carski porod kompliciran zbog eklampsije, odnosno visokog tlaka

ali i na trenutnu osjetljivost reproduktivnih organa;
- endometriozne ciste na jajniku zbog kojih je zakazana operacija (okvirno) u drugoj polovici kolovoza

inače sam vrlo dobrog zdravlja i gore spomenuto su jedini ozbiljniji problemi
kojji aspekti i tranziti su doprinijeli razvoju bolesti? također, je li predloženi termin povoljno vrijeme za operaciju?

natalna
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2019., 16:33   #74
Zanimljiva tema meni osobno jer sam zadnjih mjeseci u mislima o zacecu...

Dva poroda do sad, jedan laksi od drugoga.
S prvim djetetom postporodjajna depresija, bas izrazena.
Prestala nakon cca 6 mjeseci.

Nakon drugog poroda, niti naznake PPD (premda sam ju oocekivala).

Izmedju njih jedna vanmaternicna
Je li ona i kako vidljiva?
Tj. predvidljiva?

I, molim vas, gdje i kako vidite tranzite za odredjeni datum?
Epla is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2019., 13:03   #75
Evo pokušat ću ja dati doprinos temi na dva primjera iz svoje okoline. Nadam se da neću puno mašiti.

Ž1: Majka djevojčice od 14 mjeseci. Natalno ASC (tijelo) je u Raku, vladar Mjesec je u Jarcu (u padu) i u opoziciji s ASC. Iako je Mjesec ovdje u padu, Jarac je zemljani znak pa ga možemo smatrati plodnim.
V. kuća je u Škorpionu, znači vodeni i plodan znak, iako je Škorpion. Pluton je u V. kući također ali ne radi natalno aspekte na Mjesec i Veneru.

Znači: Mjesec - ok što se tiče plodnosti, V. kuća ok što se tiče plodnosti.

Nadalje, Venera je u Ovnu, znači u izgonu ali mislim da je Mars ne nadjačava jer je on u Blizancima gdje nije ni slab ni jak, a Venera prima sekstil od Marsa pa mislim da to ublažava položaj Venere. Također, Venera je u konjukciji sa Suncem.

Znači: Venera - u malo slabijem položaju ali prima lakši aspekt od Marsa koji nije jak.

Zna kada je otprilike ostala trudna pa su tranziti oko tog razdoblja:
Tranzitni Mjesec je bio u V. kući i radio je sekstil na natalni Mjesec i trigon na ASC. Ujedno i konjukciju s natalnim vladarem 5. kuće, Plutonom. Tranzitni Pluton, je pak konjuktirao natalni Mjesec.


Ž2: Strašno želi imati dijete ali ne uspjeva. Imala je minimalno 2 spontana prekida trudnoće i to rano u trudnoći (mislim ispod 10 tjedana).
Kod nje prvo što upada u oči je Sunce u V. kući. Samo što je ta V. kuća u Vodenjaku, koji je neplodan znak a i Sunce je tu u izgonu.

Znači: V. kuća - ne baš plodna

Nadalje, natalni Mjesec je u Škorpionu. Mjesec jest u lošijem položaju ali Škorpion je plodan znak. Problematično je to što Mjesec (maternica) radi kvadrat sa Suncem u V. (jak fokus na djecu). Ovo sugerira da postoji napetost između svjesne želje za djetetom i nesvjesnih emotivnih blokada vezanih za majčinstvo.

Zatim, Venera. Venera je vladar ASC (tijelo) i radi opoziciju na ASC. Također ta Venera je u Ovnu i u konjukciji s Marsom, također u Ovnu. Ovdje je Venera u puno goroj situaciji nego kod Ž1 jer je u svom izgonu a još je u konjukciji nadvladava Mars koji je u domicilu i također u opoziciji s ASC. Mislim da se sve ovo odražava na fizičko tijelo. Ako uzmemo simbolički da Venera predstavlja ženske hormone, a Mars muške, ovdje bi mogao biti hormonalni disbalans koji utječe na tijelo u smislu sposobnosti začeća.
__________________
Don't submit to stupid rules, Be yourself and not a fool
Don't accept average habits
Open your heart And push the limits
Tritogeneia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 19:58   #76
Kako se analizira kasna trudnoca, poslije 45 godine?

hvala
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 20:21   #77
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Kako se analizira kasna trudnoca, poslije 45 godine?

hvala
Pa isto...u karti se gledaju odnosi sa serijom 4...s tim.sto se paznja ovdje posebno usmjerava na odnos sa uranom i njegovom serijom jer je to neuobičajena trudnoca i uvijeti su netipični ...buduci da se osoba zvanično nalazi "izvan" svog generativnog doba a potom i odnosi sa saturnom zbog istog tog razloga...samo ovdje u kontekstu kasne trudnoce.
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 20:34   #78
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa isto...u karti se gledaju odnosi sa serijom 4...s tim.sto se paznja ovdje posebno usmjerava na odnos sa uranom i njegovom serijom jer je to neuobičajena trudnoca i uvijeti su netipični ...buduci da se osoba zvanično nalazi "izvan" svog generativnog doba a potom i odnosi sa saturnom zbog istog tog razloga...samo ovdje u kontekstu kasne trudnoce.
senad90 divan si, hvala

ja zelim djete

moja Venera( 6 polje, Blizanac) ima trigon sa Mjesecom ( 2 polje, Vodenjak) , ima trigon sa Uranom ( 9 polje, Vaga, ali polje pripada Djevici)

4 polje je u znaku Ovan ( Mars u 7 polju) , a znak Rak je umetnut u 7 polju , sa Suncem u istom polju ( da li je to serija 4?)

Zaista zelim bebicu
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 21:24   #79
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
senad90 divan si, hvala

ja zelim djete

moja Venera( 6 polje, Blizanac) ima trigon sa Mjesecom ( 2 polje, Vodenjak) , ima trigon sa Uranom ( 9 polje, Vaga, ali polje pripada Djevici)

4 polje je u znaku Ovan ( Mars u 7 polju) , a znak Rak je umetnut u 7 polju , sa Suncem u istom polju ( da li je to serija 4?)

Zaista zelim bebicu
Pa eto imas veneru u trigonu s mjesecom u vodenjaku i trigonu s uranom u devetoj ..Te bazne energije nije da ne ogledaju simboliku iznosenja te "netipične" ,nekonvencionalne trudnoće ali uz nekakvu nuznu pomoc suvremene medicine jer je venera u sestom polju...i akcentovano bi bilo to odrzavanje i mirovanje tijekom trudnoce jer je mjesec u drugom polju ali je on vodenjacki po prirodi ..dakle hirovit pa mu je to mirovanje poseban izazov...i nzm sta je sa saturnom u cjeloj prici.

Da ...to je serija 4 uz ovaj mjesecek koji joj isto tak pripada.

Znaci vladar cetvrtog polja je mars u padu u sedmom polju?

E pa to vec je malo veći izazov za tijek trudnoce i trazi mnogo ucenja o ravnotezi ,balansu (sedmo polje) tvog aktivnog (i drustvenog ) zivota sa "drugim stanjem" (rak) u koji bi ušla...da ga ne bi ugrozila (mars)
Snen is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2019., 21:32   #80
Quote:
senad90 kaže: Pogledaj post
Pa eto imas veneru u trigonu s mjesecom u vodenjaku i trigonu s uranom u devetoj ..Te bazne energije nije da ne ogledaju simboliku iznosenja te "netipične" ,nekonvencionalne trudnoće ali uz nekakvu nuznu pomoc suvremene medicine jer je venera u sestom polju...i akcentovano bi bilo to odrzavanje i mirovanje tijekom trudnoce jer je mjesec u drugom polju ali je on vodenjacki po prirodi ..dakle hirovit pa mu je to mirovanje poseban izazov...i nzm sta je sa saturnom u cjeloj prici.

Da ...to je serija 4 uz ovaj mjesecek koji joj isto tak pripada.

Znaci vladar cetvrtog polja je mars u padu u sedmom polju?

E pa..to vec je prilican izazov za tijek trudnoce i trazi mnogo ucenja o ravnotezi ,balansu (sedmo polje) tvog aktivnog (i drustvenog ) zivota sa "drugim stanjem" (rak) u koji bi ušla...da ga ne bi ugrozila (mars)
Mars je u 7 polju u znaku Lava , a 7 polje je u vrhu znaka Blizanca , a znak Rak umetnut sa planetomm Sunce u 7 polju

Saturnn je 6 polje , konjukcija Venera ( 6 polje) , oboje su u Blizancima


plasis me sa 7 polje, iako je vladar 7 polja u 7 polju , Lav Merkur
YunStrijelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:59.