Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Pogledaj rezultate ankete: Posjećujete li zoološke vrtove?
Da 87 50.88%
Ne 35 20.47%
Prije jesam, više ne 48 28.07%
Prije nisam, sad da 1 0.58%
Glasovatelji: 171. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 20:06   #141
Ima li novosti o splitskom zoloskom?
Starstrider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 05:17   #142
Ne posjećujem zoološke vrtove.Bio sam ko klinac u Maksimirskom i znam kako izgleda.
Zašto bih išao gledati lava kralja životinja psihički uništenog od zarobljeništva kako je tamo sav sjeban s mrtvim pogledom i roditelje s djecom kako se tome vesele.Zoološki vrt plaća da ode u zoološki vrt.
Što se mene tiče to je odvratno i ukinuo bi taj tip zooloških vrtova.

Zadnje uređivanje GosponProljeće : 06.11.2014. at 05:22.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 05:20   #143
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ja sam s tobom završio! a ti se i dalje bahati i pravi glupa
Ti se izgleda baš i ne praviš,ženska ti je sve dobro rekla.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 08:33   #144
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Ne posjećujem zoološke vrtove.Bio sam ko klinac u Maksimirskom i znam kako izgleda.
Zašto bih išao gledati lava kralja životinja psihički uništenog od zarobljeništva kako je tamo sav sjeban s mrtvim pogledom i roditelje s djecom kako se tome vesele.Zoološki vrt plaća da ode u zoološki vrt.
Što se mene tiče to je odvratno i ukinuo bi taj tip zooloških vrtova.
Tak je. Čista poganština, podsjeća me kako su rimljani mučili životinje u arenama.

Trebalo bi u te zoo-zatvore metnuti ljude - ubojice, silovatelje, pedofile, rođe, lopove/političare - i onda ih fino promatrati.
Gama7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2014., 16:39   #145
ne idem, nije mi zanimljivo gledat zivotinje u kavezima ili ribe u bazenima.

100x veci gust mi je vidit srnu u sumi ili npr. tunja dok ronim (ovo pogotovo), nego cilo zivotinjsko carstvo u ZOO-u.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:25   #146
Ja sam bila, ali vise poslom..., i stvarno mi je muka kad gledam tamo te jadne zivotinje
Mislim da bi ih trebalo ukinuti. U Kolumbiji su navodno ukinuli zoo-ve.

Uopce ne razumijem smisao toga?

Ima dobra stvar u zg zoo - zeljezni kavez u koji svatko moze uci, i pise na njemu da je upravo zato to tu da ljudi mogu uci unutra i osjetiti kako je tim zivotnjama.
Nekad netko i ude, i prije je vani nego unutra.

Sto se zagrebackog tice, posebno mi je nerazumljivo zasto ga vec nisu izmjestili, ili barem prosirili ( navodno im onaj fakultet do njih ne da zemljiste), kad su koncerti ili utakmice, a i tramvaji i citav gradski promet se odvija s druge strane zivice.

Imala sam prilike ici u zooloske u dosta gradova, ali nisam nikad.
I, svoje dijete nikad ne bih vodila tamo; kad i bih, objasnila bih mu da je to muciliste,i primjer zatocenistva u kojem zivotinje treba gledati sa sucuti.
__________________
Sada sam vrač, ali ne baš odličan, nego kao i oni slabo pismeni, samo utoliko ukoliko je to meni samom dovoljno.
rosenkreuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 18:14   #147
1. te životinje su rođene u zatočeništvu, one ne znaju za drugačiji život
2. one bi umrle od gladi da ih se pusti u divljinu, jer dobivaju hranu od ljudi
3. te životnje žive dulje od pripadnika iste vrste u divljini
4. ZOO ima vrlo vrijednu ulogu u zaštiti rijetkih životinja
5. nisu svi ZOO sa kavezima
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 19:54   #148
Ja sam sa starcima kao klinac često išao u Zoo u Maksimiru(bar jednom-dvaput godišnje),ali sad već nisam bio godinama.Volio bi opet otići tamo jer mi je čak i dosta blizu,ali jednostavno nemam vremena.
LeopardGecko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:35   #149
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1. te životinje su rođene u zatočeništvu, one ne znaju za drugačiji život
2. one bi umrle od gladi da ih se pusti u divljinu, jer dobivaju hranu od ljudi
3. te životnje žive dulje od pripadnika iste vrste u divljini
4. ZOO ima vrlo vrijednu ulogu u zaštiti rijetkih životinja
5. nisu svi ZOO sa kavezima
1. To ne znači da im je dobro. Mnogi ljudi žive u groznim uvjetima, ne znaju za drugačije, ali znaju da im nije dobro.
2. Nije bilo potrebe ni da ih se zatvori i učini ovisnima o ljudima, na prvom mjestu.
3. Zanimljiva stvar recimo kod slonova je što im se zubi stalno troše i rastu novi. Nakon određene životne dobi prestaju rasti novi zubi. Na kraju nemaju čime jesti i kopne polako. Zapravo, kad se vratimo na točku 1., tim gore što im je život dug.
4. Možda. Možda i ne.

"Zoo director David Hancocks said: “There is a commonly held misconception that zoos are not only saving wild animals from extinction but also reintroducing them to their wild habitats. The confusion stems from many sources, all of them zoo-based… In reality, most zoos have had no contact of any kind with any reintroduction program.”
Quoted in ‘Who Cares for Planet Earth?’ B Jordan, 2001

5. Većina jesu.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 21:45   #150
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
1
2. one bi umrle od gladi da ih se pusti u divljinu, jer dobivaju hranu od ljudi
4. ZOO ima vrlo vrijednu ulogu u zaštiti rijetkih životinja
hmm, kako ima ulogu u ocuvanjeu neke vrste, (i to VRLO VRIJEDNU ulogu!!), ako te zivotinje ne mogu kasnije opstati u divljini?

kakva korist od toga sta ce se ocuvat vrsta ako ce zivit samo u kavezima? ako se mene pita, onda bolje da potpuno izumre. nego se ljudi samozavaravaju da drzanje zivotinja u kavezima nekako pomaze njihovom opstanku, to pridonosi sliki da se kao nesto pokusava napravit...mos mislit.

u nekim zemljama se napusteni mladunci divljih i ugrozenih vrsta od malena pokusavaju naucit zivotu u divljini, i imaju dosta uspjeha. to je beskonacan i mukotrpan posao, i zasluzuje svaku pohvalu. ali ZOO-i se sa time ne mogu svrstat u istu recenicu. ZOO je primarno napravljen kao zabavni sadrzaj za ljude, i nista vise

vise bi ta bestija gustala dva dana u divljini pa makar krepala od gladi nego sta gusta zatvorena u krletki.
traktor123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 23:12   #151
jel treba napisati popis životinja koje su bile istrijebljene u prirodi i pomoću ZOO-a se ponovno namnožile?
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 17:55   #152
Jebiga takvim rezoniranjem se može sve opravdat,mogu ja i holocaust objasnit kao nešto u biti pozitivno ali to ipak baš i nije tako.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 07:38   #153
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Jebiga takvim rezoniranjem se može sve opravdat,mogu ja i holocaust objasnit kao nešto u biti pozitivno ali to ipak baš i nije tako.
ne pričaj gluposti

kakve veze ima holokaust sa zoo?!
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 11:19   #154
Quote:
traktor123 kaže: Pogledaj post
vise bi ta bestija gustala dva dana u divljini pa makar krepala od gladi nego sta gusta zatvorena u krletki.
Jako cesta zabluda.
Ljudi si romantiziraju divljinu, misle da gepard uziva lezeci u sumrak na vrhu termintnjaka u Africi, gleda zalazak sunca na savani i sanjari o tome kako ce sutra u slow motionu trcati kroz, oh ah, rosom okupanu travu i uzivati u lovu. Grrrr...

A u biti mu je svaki dan mozda zadnji, pod ogromnim je stresom jer djeli staniste sa hrpom njih koji su jaci, boji se svoje vrste i drugih vrsta, pun je bolesti, parazita, svaka ozljeda je kobna, gladan je i neuhranjen.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:10   #155
Ima ZOO vrtova i ZOO vrtova... ma daj, stvarno
Od onih po vani gdje životinje imaju veću kuću i okućnicu od 98% ljudi na svijetu i do onih u kojima ti fakat bude žao jadnih životinja , kao npr. u Zg. ZOO vrtu medvjeda , ili određenih ptica

One prve podržavam, druge bi pod hitno trebalo zatvoriti ili preurediti... doduše u Zg. ZOO vrtu su već počeli s preinakama i nadam se da će svi stanari, redom, dobiti veće nastambe a da je život u prvom tipu ZOO vrtova manje stresan nego u divljini bome je.
nema gladi, žeđi, nema opasnosti da će te netko pojesti, ozlijediti, da ćeš se razboljeti... cijena za imanje svega toga je ne imanje slobode... e sad, da životinje mogu pričati baš me zanima što bi rađe
Rostilj-peka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:43   #156
Izdvojite minutu vremena

Nisu baš kućni ljubimci ali ne znam gdje bih postavila temu. Ukratko, otkriven je još jedan zoo koji se odnosti prema životinjama kao prema smeću, a da bi ga se zatvorilo treba skupiti određen broj potpisa. Molila bih vas da izdvojite minutu da životinje oslobodimo muka, doslovno je potrebno manje od 60 sekunda
https://www.change.org/p/dr-susilo-b...e-surabaya-zoo
SQShipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:53   #157
Potpisano
__________________
I stress about stress before there is even stress to stress about.
Meravigliosa Creatura is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 21:54   #158
Također
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 01:27   #159
Premješteno sa KLJ.
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 16:50   #160
Quote:
Gama7 kaže: Pogledaj post
Trebalo bi u te zoo-zatvore metnuti ljude - ubojice, silovatelje, pedofile, rođe, lopove/političare - i onda ih fino promatrati.
to i nije loša ideja, uopće ne znam zakaj zatvori nisu otvoreni za posjetitelje da ih sigurne udaljenosti promatramo
pic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.