Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 13:12   #1
Topic posvećen taticama

Hello trudnjače,mamice i sve žene koje se ovdje okupljamo na trudničkom forumu. Svaki dan vodimo rasprave o bebama,porodu,djeci,nama uglavnom svemu pomalo. Primjećujem da se tatice naših beba rijetko spominju,zato sam odlučila otvoriti ovaj topic samo za njih. Sve koje imate volju pišite kako se odnose prema vama u trudnoći,koliko ih smetaju vaši hormoni,koliko su upućeni u trudnoću i porod,koliko se volite,koliko vas je trudnoća zbližila. Eto,pišite sve bilo pozitivno ili negativno.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:45   #2
aaaa, topik di se hvalim sa svojim ljubljenim?

ne da mi se uopće pisati, samo ću reć da je meni
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:51   #3
Od kad sam trudna on se raspametio i razmazio me grozno.......
madcox is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 13:55   #4
Mom dragom tek sad kad mi je počeo rasti trbuh (4,5 mj) polako dolazi do mozga da će biti tata. Iako trudničke simptome ima već od početka, i to više nego ja!
I da, tjera me da jedem tak da on onda može svaki put jesti samnom, samo u većim količinama.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 14:00   #5
e vidite kod mene je situacija malo drugačija, ja sam strašno živčana, osjetljiva...valjda od svih tih hormona, ali mučnine i to povraćanje me ubijaju i strašno sam loše volje...osim onih rijetkih euforičnih razdoblja kad bi skakala od sreće...dragi se trudi ful, i opere suđe, prostere robu ,počeo je kuhati jer meni hrana smrdi, a ja se opet izderem na njega...čak mi je i mama rakla da se moram smiriti, ali ja ne podnosim ni da me zagrli osim kad to ja hoću...grozna sam i idem na živce samoj sebi ovako jer je on stvarno dobar

jedino me malo smeta što uopće ne priča s bebom i ne mazi pupa, ali valjda ga je strah jer me stalno želudac boli i sve mi smeta...ili još nema osjećaja da je beba tu
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 14:02   #6
meni je moj ljubljiti rekao jučer da sam ja njega razmazila u trudnoći - jer je očekivao da ću pizdit, stenjat, kukat, jaukat, izvoljevat i što sve trudnice ne rade

a ja savršeno normalna, štoviše, srećica čista
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 14:05   #7
ja se nikako ne mogu žaliti na svoju trudnicu...svega sam nekoliko puta morao skočiti po nešto za pojest

inače obožavam osjetiti kako se rita, mazati trbuh i masirati leđa...

čekamo još mjesec dana sretan trenutak i zaista mi je čast i povlastica da mogu biti uz svoju suprugu, kako i tokom trudnoće tako i na porodu.

iako se, kako se sve to približava, osjeća mali strah, al svakako onako pozitivno uzbuđenje....

bilo bi dobro da i koji tatica ovdje napiše kako se nosi sa svom tom novonastalom situacijom kao i iskustva s poroda i slično...
vukovarac69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 17:20   #8
Quote:
madcox kaže: Pogledaj post
Od kad sam trudna on se raspametio i razmazio me grozno.......
Ti i ja samo samo dan razlike termina
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 01:00   #9
Quote:
vukovarac69 kaže: Pogledaj post

bilo bi dobro da i koji tatica ovdje napiše kako se nosi sa svom tom novonastalom situacijom kao i iskustva s poroda i slično...

Najsretniji dan mog života je definitivno dan kad se pojavio +...
Sad čekamo još 45 dana i moram priznati da sam prestravljen...
Ali čvrsto sam odlučio ić s dragom na porod, jer mada joj ne mogu bog zna kako pomoć, barem ću bit siguran da ju niti jedan dotkor ili sestra neće maltretirat... A i naučio sam tehnike disanja pa ak ona zaboravi ja ne bum...
Jedino kaj me strah da ne uđem u rađaonu pa da me za minutu iznesu van u nesvjesti... Sramote...
__________________
Eat, sleep, go fishin´
jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2008., 10:57   #10
Meni je moj mm rekao da je znao prije da ću biti tako lijepa i dobra trudnica bila bi trudna već davno prije.
Šala,naravo. Moram priznati da, budući da smo zbilja jako željeli bebu da se mm totalno raspametio, a pogotovo sada kada mi se trbuh šeće na sve strane, pa je sve već tako stvarno. Ima razumijevanja za sve moje hirove (dobro, skoro sve) jer trudnoća je bila problematična od početka, tako da bez njega uopće ne znam kako bih ja sve to izgurala. I da, naravno da ide na porod.
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 17:15   #11
Moj dragi se skoro rasplakao kad sam mu rekla lijepu vijest.... Ali očekivala sam puno više pažnje, mislila sam da će mi stalno pipkati trbuh, ili bar više pričati o bebi... Nekako je suzdržan, ali i inače je takav, pa se ne smijem žalit... Ali zato guštam gledati ga kad se hvali prijateljima, sav se napuhne od ponosa...
Jedino što me muči je njegova izjava da ne ide sa mnom na porod. Imamo još dosta, ali ja bi stvarno htjela da me prati, pa ću ga nagovarati. Kaže da "šta će on tamo, zamisli da se onesvijesti". Ah taj Hugh Grant mi je zagorčao život.
A neće ni na tečaj!?! Pa kako da ga uvjerim???
__________________
_________________________________

U iščekivanju.........
letecaBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:47   #12
Quote:
letecaBB kaže: Pogledaj post
Moj dragi se skoro rasplakao kad sam mu rekla lijepu vijest.... Ali očekivala sam puno više pažnje, mislila sam da će mi stalno pipkati trbuh, ili bar više pričati o bebi... Nekako je suzdržan, ali i inače je takav, pa se ne smijem žalit... Ali zato guštam gledati ga kad se hvali prijateljima, sav se napuhne od ponosa...
Jedino što me muči je njegova izjava da ne ide sa mnom na porod. Imamo još dosta, ali ja bi stvarno htjela da me prati, pa ću ga nagovarati. Kaže da "šta će on tamo, zamisli da se onesvijesti". Ah taj Hugh Grant mi je zagorčao život.
A neće ni na tečaj!?! Pa kako da ga uvjerim???
nemoj ga nagovarati
ako mu samom ne dođe do glave (i srca), nema koristi

meni je npr drago što moj nije bio na porodu, tako je osjetljiv i čudan, da sam se pobojala da bi mu se što moglo zgaditi, onda ga sigurno ne bih dobila da ponovo radimo bebu. Ako Bog da da ponovo ostanem trudna, dragog ću pitati želi li na porod samnom, neću ga siliti. Mada mi sada, iskreno, ni ne bi smetao njegov stav niti bih se brinula što ako ...

ali rađanje je sveti trenutak koji očevi nikako ne bi smjeli propustiti. To im je najveći pozitivni šok u životu i trebaju iskoristiti te emocije, taj adrenalin, toliku ljubav u zraku ...
__________________
Sve i svi oko tebe tvoji su učitelji
NanaDeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:34   #13
Ja sam bio na porodu sa svojom ljubi i moram priznati da je to jedno od najljepših
trenutaka koje sam doživio pogotovo kada sam vidio našeg bebana .
Ovo joj nisam priznao jer nisam baš dobar u pokazivanju osjećaja ali mislim da to ona zna.
lakuda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 17:28   #14
pa tvoja ženica je prava sretnica..
a i beban sa takvim taticom
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 18:00   #15
Quote:
NanaDeni kaže: Pogledaj post
nemoj ga nagovarati
ako mu samom ne dođe do glave (i srca), nema koristi

meni je npr drago što moj nije bio na porodu, tako je osjetljiv i čudan, da sam se pobojala da bi mu se što moglo zgaditi, onda ga sigurno ne bih dobila da ponovo radimo bebu. Ako Bog da da ponovo ostanem trudna, dragog ću pitati želi li na porod samnom, neću ga siliti. Mada mi sada, iskreno, ni ne bi smetao njegov stav niti bih se brinula što ako ...

ali rađanje je sveti trenutak koji očevi nikako ne bi smjeli propustiti. To im je najveći pozitivni šok u životu i trebaju iskoristiti te emocije, taj adrenalin, toliku ljubav u zraku ...
A tko je onda bio s tobom na porodu?
__________________
_________________________________

U iščekivanju.........
letecaBB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2008., 22:09   #16
Tatica našeg bebača je već 10 dana prije nego smo doznali sretnu vijest-govorio trudana si, trudna si..kad je bilo potvrđeno sav se pogubio, danas 10 tjedana prije termina skroz je super, jedva čeka svog bembonju i vidim da se priprema za njegov dolazak i sigurna sam da će dati sve od sebe da bude najnajnaj tata
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 11:12   #17
moj mm je oduševljen bebom jedva čeka da se rodi i da dođe kući, od prvog dana se uključio za sve što je vezano uz trudnoću,tečaj, kupovina za bebu , mene uređivanje bebine sobe,nisam ga nikada vidjela tako oduševljenog

neki dan je rekao kako je iz razgovora sa nekim ljudima sa posla i nekim prijateljima shvatio da većina muškaraca ima pogrešnu predodžbu o tome "šta znači biti sa suprugom na porodu" a mogu vam reći da su i mene i neke žene iznenadile!
nefertiti27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 12:10   #18
Starije žene i muškarci zaziru i od same pomisli da muž treba biti uz ženu na porodu. Kod nas to uopće nije bilo upitno. Nismo niti razgovarali o tome: oboje smo to željeli i za oboje je to bio najljepši doživljaj u životu
sunnyah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:13   #19
moja dragi ...
iako još neživimo zajedno...ali oćemo za 2,3 tj ...stalno smo zajedno...a kad sam u šk cujemo se svaki odmor..on zove,ja zovem...mazi me i pazi,stvarno...stalno mi kupuje neš za papati i tako..uz mene je...danas je išo 2.put sa mnom na uzv...bio je presretan,tako se raspekmezio...baš mi je bio ...
mislila sam da ce biti sam mrzovoljan ili neš..s obzirom da mi je seks strogo zabranjen,ali nije...prebrižan je..srećica moja

Quote:
sunnyah kaže: Pogledaj post
Starije žene i muškarci zaziru i od same pomisli da muž treba biti uz ženu na porodu. Kod nas to uopće nije bilo upitno. Nismo niti razgovarali o tome: oboje smo to željeli i za oboje je to bio najljepši doživljaj u životu
ja još razmisljam o tome...ne znam...trebali smo ici jos prosli tj na trud.tecaj ali nismo..a kak je meni sad odredemo mirovanje,ne znam ni kad cemo...on zeli bit uz mene na porodu...ali ja nekako ne zelim..znam da ce mi bit lakse i sve,ali... ...joj,i to me još muči...
__________________
GEMINI

Zadnje uređivanje Tashi : 06.10.2012. at 10:53.
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2008., 19:46   #20
Quote:
mateeaa=) kaže: Pogledaj post
ja još razmisljam o tome...ne znam...trebali smo ici jos prosli tj na trud.tecaj ali nismo..a kak je meni sad odredemo mirovanje,ne znam ni kad cemo...on zeli bit uz mene na porodu...ali ja nekako ne zelim..znam da ce mi bit lakse i sve,ali... ...joj,i to me još muči...
Draga ja jedva cekam porod i zelim da MM bude sa mnom,bez njega rekla sam ne zelim radjati.On se slaze,pa to je sve normalno nego da budem sama s doktorima.
a malo se svadjamo zbog sexa jer zeli samo s guza,kaze da mu stomak veliki smeta i da za vrijeme sexa ne moze gledati u veliki stomak
Florena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:45.