Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2010., 15:54   #21
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
ma znaš što ću ti reći...bolje tako nego da se za dva dana nešto iskomplicira...
evo poučena svojim iskustvom: radije bih da mi iduće dijete porode induciranim ali da je sve uredno nego da me puste da dočekam termin a ja otvorena i što sve ne, pa da se svašta može iskomplicirati u međuvremenu. A iskomplicira se za čas. Ja sam 16-og bila kod svog gin na pregledu, sve je bilo super i školski, a dva dana kasnije sam završila na hitnom carskom. Nikad ne znaš.
Sad sam se malo uplašila..

Ja sam 40+3 i jučer na pregledu bila: otvorena 2cm, cerviks skroz skraćen, ctg uredan, nema trudova, plodna voda mliječna, uzv ok, protoci super.. Kažu nema potrebe još za indukciju kad su svi nalazi super..

Ništa me ne boli posebno, jučer od 20h osjećala lagane trudiće pa sve do jutra, ali nije me ništa bolilo i sad preko dana se smirilo pa nisam išla u bolnicu..
Sutra opet pregleg u 11h.
Pa kaj bi se moglo iskomplicirati nešto samo tako od danas do sutra, a da doktori ne vide bar neke indikacije na pregledu dan prije?!
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 16:37   #22
moja frendica je dosta prenjela, a bila je tjedan dana prije termina 2-3cm otvorena, izludila je čekajući jer je očekivala porod svaki tren. na kraju su ju na 41+3 ak se ne varam ostavili u bolnici zbog tlaka, puknuo joj je vodenjak spontano. na kraju se nije više od 5cm mogla otvorit i završila na carskom. to je na SD bilo u listopadu 09, tak da ful nedavno u biti.

tictac, nemoj brinut. uvijek postoje komplikacije i svašta se može dogoditi ali ipak doktori znaju svoj posao (većina) i neće napravit nešto da naštete tebi ili bebi. prema ovo šta si na pisala nemaš nekog razloga za brigu, uzivaj u preostaim trenutcima trudnoće (znam da ti je to sad nepojmljivo al falit će ti ) i prati pokrete bebe. ako ti bilo što bude sumnjivo trk u bolnicu, nemoj opće razmišljat dal ćeš ispast blesava ili paničar. još par dana i bit ćeš mama
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:16   #23
Hvala na lijepim riječima!

Pratim dal se maleni miče.. Svakih sat dva se javi tako da je i to ok..
Ma biti će sve ok, znam, no to isčekivanje kad prođe termin čini većinu ljudi nervozno zbog mogućih komplikacija.

Danas sam grabljala vrt, još idemo u štenju u Maksimir kad dođe MM doma s posla pa se nadam nekom pomaku..
__________________
<3
TicTac13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:22   #24
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
zasto onda gamad meni nece radit serklazu

skracen cerviks i prohodna za prst do ovoja
max otvoren i prohodan za prst nije isto...ja sam u 26+ imala dijagnozu, cervix skraćen i uloživa za vršak, pa nakon toga c. skraćen i prohodna za prst ali u oba slučaja zatvorena...

sad sam skoro 37+, u ponediljak mi je kontrola, prije manje od 15 dana cervix jedva održan ali i dalje zatvorena...naime vanjsko ušće mi je bilo prohodno, a unutarnje zatvoreno-to je ono koje se počne otvarat kad cervix skroz nestane...pa pitaj svog gina jesi li zbilja otvorena prst-unutarnje ušće ili si prohodna do unutarnjeg ušća... ni meni nije rađena serklaža, gin rekla da se ona radi ako se počnem otvarat a i u 2 tj. je bilo i kasno za to, pa sam samo malo više odmarala i pazila (i par tjedana mirovala)

cervix mi je osjetljiv, tako da bi pri vag. pregledima-tj. nakon njih krvarila malo...tako sad pretp. da je to i slučaj s tobom

edit: sad sam pročitala do kraja postove, tako ovo otvorena do ovoja meni nije pisalo...sad možda ipak nije isti slučaj...( al neću sad brisat post, možda netko ima sl. situaciju ko ja....pa eto, možda mu posluži ko info)
__________________
31.05. ...ja&moja jube...

Zadnje uređivanje pingulinka : 07.04.2010. at 17:28.
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:25   #25
Quote:
pingulinka kaže: Pogledaj post
max otvoren i prohodan za prst nije isto...ja sam u 26+ imala dijagnozu, cervix skraćen i uloživa za vršak, pa nakon toga c. skraćen i prohodna za prst ali u oba slučaja zatvorena...

sad sam skoro 37+, u ponediljak mi je kontrola, prije manje od 15 dana cervix jedva održan ali i dalje zatvorena...naime vanjsko ušće mi je bilo prohodno, a unutarnje zatvoreno-to je ono koje se počne otvarat kad cervix skroz nestane...pa pitaj svog gina jesi li zbilja otvorena prst-unutarnje ušće ili si prohodna do unutarnjeg ušća... ni meni nije rađena serklaža, gin rekla da se ona radi ako se počnem otvarat a i u 2 tj. je bilo i kasno za to, pa sam samo malo više odmarala i pazila (i par tjedana mirovala)
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 17:31   #26
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
da, sad sad sam pročitala do kraja i vidila ovo do ovoja...brzopleto sam odgovorila, sorry...

ajde na dr. mišljenje...jer ako si otovrena mislim da bi ti radilo serklaž...
__________________
31.05. ...ja&moja jube...
pingulinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 20:36   #27
Quote:
TicTac13 kaže: Pogledaj post
Sad sam se malo uplašila..

Ja sam 40+3 i jučer na pregledu bila: otvorena 2cm, cerviks skroz skraćen, ctg uredan, nema trudova, plodna voda mliječna, uzv ok, protoci super.. Kažu nema potrebe još za indukciju kad su svi nalazi super..

Ništa me ne boli posebno, jučer od 20h osjećala lagane trudiće pa sve do jutra, ali nije me ništa bolilo i sad preko dana se smirilo pa nisam išla u bolnicu..
Sutra opet pregleg u 11h.
Pa kaj bi se moglo iskomplicirati nešto samo tako od danas do sutra, a da doktori ne vide bar neke indikacije na pregledu dan prije?!
nije mi bila namjera da te plašim, sorry
ja sam ipak poseban slučaj, nemoj me slušati. kod tebe je sve ok, dobro ti je Mrs B napisala. nema mjesta panici osim ako ne posumnjaš u nešto, čak i najmanju sitnicu da ti je čudna - tad pravac bolnica.
htjela sam samo reći da se ne opterećujete puno ako vas šalju na inducirani a u terminu ste. samo to
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 21:54   #28
Quote:
MAX-factor kaže: Pogledaj post
prohodna sam do ovoja i glavice, znaci da sam otvorena jedan prst
i vanjsko i unutarnje usce.

pitat cu ga sutra sve.
to je mislim ona stvar s otvaranjem da se kod prve trudnoće cerviks prvo skraćuje, pa otvara, a kod druge se odmah otvara
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 10:11   #29
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
ja sam ti bila otvorena, prvo 1 cm do ovoja sa 35 tjedana, nitko mi nije rekao niti da mirujem, ja sam se sama pazila, pa sa 37 tj. 3 cm, pa s 38 5cm, nikakvih trudova nisam imala ( što su se svi čudili, onda sa 38 plus 3 5 do 6 cm, rekli su mi ako krenu trudovi, odmah u bolnicu, tu večer me nešto probadalo, ali ništa strašno, drugo jutro se pojačalo, i ja odmah u bolnicu, bila sam i dalje 5 do 6 cm otvorena, sada su već počeli jači trudovi, a kad su prokinuli vodenjak bože me oslobodi od bolova:-)))al brzo je prošlo, za tri sata,
tako da vidiš da nisu meni počimali porod, što je meni i bilo ok...

sada sam opet trudna, nadam se da se neću početi prije otvarati u ovoj trudnoći, rekla mi gin da to nema veze, svaka je trudnoća za sebe, ja se nadam jer imam malo dijete doma, ali zbiljam malo od 7 mjeseci ( trudna 3 i pol mjeseca ) i neznam kako bi mirovala, ah....
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2010., 14:03   #30
ja sam slučaj gdje sam bila otvorena 4 prsta i nisam osjećala trudove iako je ctg pokazivao da ih imam...dr.Košec me na pregledu htjela ostaviti al ja nisam htjela...kad sam nazvala svog privatnog ginekologa(radio prije u Vinogradskoj u rađaoni) i to mu sve rekla poludio je i rekao nek se vraćam u bolnicu....u kratko mi objasnio da u tom slučaju može doći do komplikacija jer imam trudove,a ne osjećam ih a nije mi puknuo vodenjak ia ako se bebica spusti u porođajni kanal prije pucanja vodenjaka onda može biti frka i panika i kompikacije...tak da sam se ja drugi dan vrtatila u bolnicu(utorak) i u srijedu me porodili jer su još cijeli utorak čekali da počnem osjećat trudove....

Herman me na viziti u srijedu odmah pozvao k sebi na pregled i na pregledu samo rekao:Odmah u rađaonu....To je bilo u 10,a rodila u 14:40
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:40   #31
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
U nekoliko godina pročitala sam hrpu priča sa poroda.
Puno priča počinje sa odlaskom na pregled gdje se ustanovi otvorenost 3, 4 cm bez trudova i žena se odma šalje u rodilište. Naravno sljedi drip.

Čemu?
Zašto ne pričekati još malo pa da porod sam krene?

Dosta žena je otvoreno od početka/sredine trudnoće pa normalno čekaju porod.
Upravo to što si napisala se meni dogodilo...
Došla ja 15.3. ( prije mjesec dana - na termin ) na kontrolu plodne vode, doktor me pogleda, kaže otvorena 4 prsta, idi u rađaonu.. A ja od trudova nemam ni t..

Kad sam došla na stol bila sam otvorena 5 prstiju, i dalje nemam bolove pa sa me naravno prikačili na DRIP!!!

A mislim da nije bilo potrebe za tim jer da su me pustili kući ja bih se i dalje bez problema otvarala ( čak i bez bolova što je super ) , ko zna koliko bi se još tako otvorila i možda ni ne bi morala na drip..

Ali valjda znaš i sama da se doktorima ne radi po noći već spava pa je zato on mene odmah poslao u rađaonu, veli bolje odmah da me porodi ( naravno uz drip) nego da im dođem po noći!

To me tako ljuti!!!

iako nisam imala težak porod ko zna koliko bi se još lakše porodila da me nisu stavljali na taj glupi drip koji boli ko sam vrag, a ja se tako fino otvarala i to još bez bolova!

Ne kužim čemu onda to forsiranje s dripom??
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2010., 18:46   #32
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
lakše im je spičiti drip i poroditi ženu preko dana, nego da ona dođe po noći dok ih ima manje u smjeni
E upravo to sam ja sada napisala..

kako me to živcira!!!
Mo'š si mislit.. njima se ne da radit po noći.. Pa zašto su onda izabrali takav posao??

Da im ide satnica kao za noćni ''rad'', a oni da psavaju?

Ja sada kad sam rodila prije mjesec dana, onda je rađala jedna cura po noći i nitko ju od doktora i babica nije htio poroditi!!!
Ona jadna vikala i dozivala ih, a oni bezbrižno spavali i cura se sama porodila!!!

Katastrofa!!!

Ma ja bi ih sve tamo pogušila idući dan!!!
Tinna90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2010., 12:47   #33
Ja sam u prvoj trudnoći bila otvorena 4 prsta 2 tjedna prije termina i poslali su me kući jer je sve ostalo bilo u redu, a od trudova ni T. Hodala sam po stepenicama, svako popodne šetala, skakala na lopti ... i svejedno sam prenesla tjedan dana. Ta otvorenost na kraju trudnoće ne znači niš posebno.
A ako je sredina trudnoće onda je to druga stvar.
__________________
2007-stigao naš mali mišić *** 2009-rodila sam anđelića **** 2010- stigla nam i naša ribica
loptica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 13:03   #34
ja sam sutra 35. tjedan, a jučer na pregledu - prohodna za prst do ovoja i glavice, cerviks na pola, smekšan.
Strogo mirovanje. Doktor je baš bio nekako uzrujan zbog nalaza. Druga trudnoća.
Ima tko kakvo iskustvo s takvim nalazom. Nadam se da ću dočekat makar 37. tjedan.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 14:48   #35
Ja sam u prvoj trudnoći bila otvorena za prst negdje od 36 tjedna. Nitko nije pravio paniku, dapače, rekli su da je to ok.
Na kraju je tako i ostalo do kraja i još 5 dana preko, i nakon dripa, pa sam završila na carskom. Naprosto se dalje nisam otvarala. Jedan prst u 36 tjednu po meni nije za zabrinut.
tara08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 15:10   #36
Quote:
tara08 kaže: Pogledaj post
Ja sam u prvoj trudnoći bila otvorena za prst negdje od 36 tjedna. Nitko nije pravio paniku, dapače, rekli su da je to ok.
Na kraju je tako i ostalo do kraja i još 5 dana preko, i nakon dripa, pa sam završila na carskom. Naprosto se dalje nisam otvarala. Jedan prst u 36 tjednu po meni nije za zabrinut.
da, ali koliko sam shvatila postoji razlika otvorenost za jedan prst i unutarnje ušće zatvoreno, što nije neki bed u tom tjednu, ali otvorenost + prohodnost ušča do ovoja je nešto ozbiljnija + grlić za pola skraćen.
ni moj dr nije radio paniku dok je unutarnje ušće bilo zatvoreno.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 16:56   #37
isto tako je bilo i kod mene...3-4cm sam bila u 7 i pol ujutro otvorena i kao pravac rađaona,bez trudova i u 17i15 rodila..naravno sibnuli mi drip kad sam dosla u rađaonu i 8 sati bila na dripu tako jakom da sam zapamtila doka sam ziva
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 17:20   #38
na pregledu sa 38tj+6d otvorena 3prsta i pita me dr. hoću na inducirani?

ja rekla čuj ak baš ne trebam ne bi ja...pogledao da li imam dovoljno plodne vode, i rekao ok, vidimo se za dva dana na ctg ak ne rodim u međuvremenu
uglavnom rodila sam tek 39+5, nakon 6 dana....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 18:39   #39
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
ja sam sutra 35. tjedan, a jučer na pregledu - prohodna za prst do ovoja i glavice, cerviks na pola, smekšan.
Strogo mirovanje. Doktor je baš bio nekako uzrujan zbog nalaza. Druga trudnoća.
Ima tko kakvo iskustvo s takvim nalazom. Nadam se da ću dočekat makar 37. tjedan.
Ja sam od 32 tj. otvorena 1 cm. Dr. me stavila na partusisten tablete do 36 tj. i mirovanje naravno. U subotu prestajem s tabletama pa i mene strašno zanima što će dalje biti, oću li se sad nastaviti otvarati bez tableta . I meni je ovo druga trudnoća.
Ne znam zašto je dr. baš bio uzrujan, znam dosta slučajeva da se tako otvoren ostane do termina, čak i prenesu.
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:13   #40
Quote:
dada007 kaže: Pogledaj post
Ja sam od 32 tj. otvorena 1 cm. Dr. me stavila na partusisten tablete do 36 tj. i mirovanje naravno. U subotu prestajem s tabletama pa i mene strašno zanima što će dalje biti, oću li se sad nastaviti otvarati bez tableta . I meni je ovo druga trudnoća.
Ne znam zašto je dr. baš bio uzrujan, znam dosta slučajeva da se tako otvoren ostane do termina, čak i prenesu.
Meni nije dao ništa osim magnezija i normabel po potrebi, valjda što sam 35 tjedana...
A ne znam ni ja što se uzrujao, možda što je grlić napola skraćen...
Naručio me za tjedan dana na ctg, kaže da tada možda neće raditi vaginalni pregled. Nemam pojma. Cilj mi je izdržat bar do 37. tjedna.
Valjda budemo i ti i ja.

Inače baš mi je jak pritisak kad se dignem i leđa me znaju zaštrecat, fakat ni ne bi mogla ništa drugo osim ležat. Kontrakcije ne osjećam, možda tu i tamo neka blaga.

Osjećam i po mjehuru probadanja, mislim da bi to mogli bit bebini pokreti?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:48.