Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2011., 19:26   #41
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Meni nije dao ništa osim magnezija i normabel po potrebi, valjda što sam 35 tjedana...
A ne znam ni ja što se uzrujao, možda što je grlić napola skraćen...
Naručio me za tjedan dana na ctg, kaže da tada možda neće raditi vaginalni pregled. Nemam pojma. Cilj mi je izdržat bar do 37. tjedna.
Valjda budemo i ti i ja.

Inače baš mi je jak pritisak kad se dignem i leđa me znaju zaštrecat, fakat ni ne bi mogla ništa drugo osim ležat. Kontrakcije ne osjećam, možda tu i tamo neka blaga.

Osjećam i po mjehuru probadanja, mislim da bi to mogli bit bebini pokreti?
A koliko dugo ti je rekao da piješ magnezij, navodno da se i on pije do 36, 37 tj. (ali ne znam, tako sam čula).
I ja imam taj pritisak već dugo jer je beba jako nisko i stalno upire, prepone bole, leđa...a mjehur je u zadnje vrijeme katastrofa, najbolje bi mi bilo niti ne izlazit iz wc-a
Kad čujem vaše izvještaje s pregleda slabo mi dođe, meni u knjižici piše doslovno 3-4 riječi, ctg 0 bodova, jedino ono što ispilam usmeno da mi objasni inače ne bi ništa znala
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 19:51   #42
Quote:
dada007 kaže: Pogledaj post
A koliko dugo ti je rekao da piješ magnezij, navodno da se i on pije do 36, 37 tj. (ali ne znam, tako sam čula).
I ja imam taj pritisak već dugo jer je beba jako nisko i stalno upire, prepone bole, leđa...a mjehur je u zadnje vrijeme katastrofa, najbolje bi mi bilo niti ne izlazit iz wc-a
Kad čujem vaše izvještaje s pregleda slabo mi dođe, meni u knjižici piše doslovno 3-4 riječi, ctg 0 bodova, jedino ono što ispilam usmeno da mi objasni inače ne bi ništa znala
nije mi ništa spominjao dokad da pijem, čini mi se da je više zabrinut hoću li ja uopće dočekat te tjedne.
ja uopće ne znam jel ta količina magnezija ima ikakav učinak, pomalo sam skeptična. Razmišljam da pijem dvije od 300 mg...

i ja moram često na wc i fakat sam sva neka nikakva. Kad si ti 36 tjedana?
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 21:43   #43
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
nije mi ništa spominjao dokad da pijem, čini mi se da je više zabrinut hoću li ja uopće dočekat te tjedne.
ja uopće ne znam jel ta količina magnezija ima ikakav učinak, pomalo sam skeptična. Razmišljam da pijem dvije od 300 mg...

i ja moram često na wc i fakat sam sva neka nikakva. Kad si ti 36 tjedana?
U subotu mi je 36 tj. Nadam se da ćemo obje izdržati još koji tjedan, termin je ipak termin kad je s bebom sve ok bolje da bude unutra koliko i treba
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 22:57   #44
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
Meni nije dao ništa osim magnezija i normabel po potrebi, valjda što sam 35 tjedana...
A ne znam ni ja što se uzrujao, možda što je grlić napola skraćen...
Naručio me za tjedan dana na ctg, kaže da tada možda neće raditi vaginalni pregled. Nemam pojma. Cilj mi je izdržat bar do 37. tjedna.
Valjda budemo i ti i ja.

Inače baš mi je jak pritisak kad se dignem i leđa me znaju zaštrecat, fakat ni ne bi mogla ništa drugo osim ležat. Kontrakcije ne osjećam, možda tu i tamo neka blaga.

Osjećam i po mjehuru probadanja, mislim da bi to mogli bit bebini pokreti?
odmaraj ....što više budi u ležečem položaju
mene isto probada kod mjehura tak da to to nije nešto alarmantno....
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 00:54   #45
Quote:
dada007 kaže: Pogledaj post
Ja sam od 32 tj. otvorena 1 cm. Dr. me stavila na partusisten tablete do 36 tj. i mirovanje naravno. U subotu prestajem s tabletama pa i mene strašno zanima što će dalje biti, oću li se sad nastaviti otvarati bez tableta . I meni je ovo druga trudnoća.
Ne znam zašto je dr. baš bio uzrujan, znam dosta slučajeva da se tako otvoren ostane do termina, čak i prenesu.
Miruj još koi dan, doktori znaju paničariti i bez potrebe.
Meni su prepisali isto neke tablete koje smanjuju kontrakcije (Ginpral), Normabel i magnezij. Pila sam samo magnezij i mirovala. Nisam pobornik nikakvih tableta u trudnoći. Uglavnom otvorena sam od 28tjedna taj 1cm, evo sad 39 tjedana i uvjek taj 1cm i neide dalje.
Da odeš potražiti mišljenje drugog ginekologa možda ti uopće nebi rekao mirovanje i tu terapiju (jer si ipak drugorotka), to ti se razlikuje od doktora do doktora.

Vjerujem da ćeš dočekati termin baš kao i većina
Donatellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 07:37   #46
Quote:
klarah kaže: Pogledaj post
nije mi ništa spominjao dokad da pijem, čini mi se da je više zabrinut hoću li ja uopće dočekat te tjedne.
ja uopće ne znam jel ta količina magnezija ima ikakav učinak, pomalo sam skeptična. Razmišljam da pijem dvije od 300 mg...

i ja moram često na wc i fakat sam sva neka nikakva. Kad si ti 36 tjedana?
Ja pijem Mg 400 svaki dan zbog grceva u listovima po noci, a nekad popijem cak i po 2 tbl (ako me ipak uhvati grc). A vec sam 37+2 tj. Ne moze od njega nista lose biti. Najgore sto moze biti je da ne djeluje
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 09:33   #47
Quote:
Donatellaa kaže: Pogledaj post
Miruj još koi dan, doktori znaju paničariti i bez potrebe.
Meni su prepisali isto neke tablete koje smanjuju kontrakcije (Ginpral), Normabel i magnezij. Pila sam samo magnezij i mirovala. Nisam pobornik nikakvih tableta u trudnoći. Uglavnom otvorena sam od 28tjedna taj 1cm, evo sad 39 tjedana i uvjek taj 1cm i neide dalje.
Da odeš potražiti mišljenje drugog ginekologa možda ti uopće nebi rekao mirovanje i tu terapiju (jer si ipak drugorotka), to ti se razlikuje od doktora do doktora.

Vjerujem da ćeš dočekati termin baš kao i većina
Ma i ja se nadam da ću izdržati do kraja, jedino što je beba odavno jako nisko i nekad mi se čini da će ispast ako se dignem pa zato malo brinem da izdržim što duže.
Dr. je meni rekla da je norm. da se kao drugorotka ranije otvorim i da je beba niže jer više nije maternica i sve tako čvrsto kao kad ne rodiš, a eto neki drugi dr. šalju odma u bolnicu tako da sam je sretna da sam ostala doma i tu čekam
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 09:43   #48
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Ja pijem Mg 400 svaki dan zbog grceva u listovima po noci, a nekad popijem cak i po 2 tbl (ako me ipak uhvati grc). A vec sam 37+2 tj. Ne moze od njega nista lose biti. Najgore sto moze biti je da ne djeluje
Magnezij opušta mišiće, pa tako i mišiće maternice i odgađa trudove kad prijeti prijevremen porod.A pred kraj trudnoće se ne preporuča da ne odgodi prave trudove. Pa sad ne znam, ako dr. kaže da ne smeta onda je valjda tako, vjerojatno ovisi o dozi. Tako sam pročitala pa citiram samo
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:23   #49
Quote:
dada007 kaže: Pogledaj post
Magnezij opušta mišiće, pa tako i mišiće maternice i odgađa trudove kad prijeti prijevremen porod.A pred kraj trudnoće se ne preporuča da ne odgodi prave trudove. Pa sad ne znam, ako dr. kaže da ne smeta onda je valjda tako, vjerojatno ovisi o dozi. Tako sam pročitala pa citiram samo
Kaj da prestanem onda i ja s tim? Nista mi dr nije rekla da prestanem, a zna da ih pijem. Bojim se tih grceva u listovima. Tako su me uhvatili par puta da sam pozeljela umrijeti. Ali ako to znaci da su mi vece sanse za induciranje poroda, davanje dripa-prestajem odmah.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 11:43   #50
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Kaj da prestanem onda i ja s tim? Nista mi dr nije rekla da prestanem, a zna da ih pijem. Bojim se tih grceva u listovima. Tako su me uhvatili par puta da sam pozeljela umrijeti. Ali ako to znaci da su mi vece sanse za induciranje poroda, davanje dripa-prestajem odmah.
Ajoj ne znam što bi ti rekla, samo nemoj dr. reći da ti je neka ludača s foruma paniku stvorila.
Mene zadnjih mjesec dana isto grčevi muče ali nije tako strašno pa sam si ja sama kupila šumeći magnezij i to popijem tu i tamo (ne vjerujem da išta pomaže kad se tako neredovito pije), ali sad više neću ni to.
Ja kad idem kod dr. onda je pitam što se tiče tableta jel sve i dalje po starom?Tako provjerim jel se ona sjeća što pijem i da li nastavljam, pa pitaj i ti vidi oće li ti reći što nova
dada007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:22   #51
Ja sam isto dugo na mirovanju, otvorena 2 prsta od oko 31.tj i beba jako nisko i nisam dobila nikakvu terapiju osim strogog mirovanja. Sama sam ga pitala za mg. i rekao je da ne zna koliko ce to pomoci ali da mogu piti (nece naskoditi) ali da prestanem od 36.tj. Nisam pitala zasto. Danas sam
36+0, a mg. ne pijem vec tjedan dana, mirujem i cekam srijedu kad mi je kontrola da vidim sta ce mi reci
noa1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2011., 12:57   #52
Znači ima nas dosta s istim problemom :-)
Meni je dr. u prošloj T rekla da pijem 600mg magnezija i jako je naglašavala dobrobit magnezija, ovaj dr. mi u nalazu uvijek napiše da pijem Mg 300, ali nikad nešto ne naglašava. Ja ni sama ne znam dal vjerujem u bilo kakav učinak magnezija po tom pitanju.
kad sam pred prvi porod bila na tečaju u Petrovoj, doktori su bili jako skeptični prema učinku magnezija, ali su naglasili da ne može štetit.
Na jednom drugom forumu gdje na pitanja odgovara dr. ginekolog, jednom prilikom je nekom napisao da magnezij nije učinkovit u toj dozi koja se nama obično propisuje. E sad...

ma bitno da mi svi doguramo što više, kako god. Ja sam maloprije popila normabel jer me počelo jako stezat po trbuhu, a vjerojatno jer sam se prejela prije toga, ali uhvatila me panika i popila sam. Sad bi radije da nisam jer i jučer sam jedan popila.
klarah is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2011., 11:13   #53
pozz ja sam nova. ja sam u srijedu dosla iz bolnice do sam lezala tjedan dana jer sam dobila lazne trudove i otvorila se. inace sam u 26 tjednu i nisko nosim. sa prve dvije curice sam bila podvezana a sad su rekli da je prekasno za to. otvorena sam za prst do unutarnjeg usca koje je zatvoreno. moram strogo mirovati. pijem samo duphaston 1/1 i nista drugo osim prenatala. kaj bi mi jos preporucile za piti pa da bar izdrzim do 37 tjedna?(prva dva poroda su bila u 38 tjednu s tim da sam bila podvezana)
mala 82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 12:31   #54
Quote:
mala 82 kaže: Pogledaj post
pozz ja sam nova. ja sam u srijedu dosla iz bolnice do sam lezala tjedan dana jer sam dobila lazne trudove i otvorila se. inace sam u 26 tjednu i nisko nosim. sa prve dvije curice sam bila podvezana a sad su rekli da je prekasno za to. otvorena sam za prst do unutarnjeg usca koje je zatvoreno. moram strogo mirovati. pijem samo duphaston 1/1 i nista drugo osim prenatala. kaj bi mi jos preporucile za piti pa da bar izdrzim do 37 tjedna?(prva dva poroda su bila u 38 tjednu s tim da sam bila podvezana)
Mislim da ćeš dobiti više informacija na temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=291283

sretno, pozz
*bibi* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 14:10   #55
evo i moj slučaj - prije 3 dana sam bila 39. tjedan i na kontroli mi doktor kaže da sam otvorena 3 cm i pitao me hoću inducirani ili čekati doma svoje trudove, naravno da sam otišla doma jer me bilo strah dripa i sl... e sad čekam i čekam...ja mislila kako je rekao da ću u roku max. 2 dana dobiti trudove al još ništa,osim što me leđa jako bole...
lamarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 15:49   #56
ja sam bila otvorena 3 cm od 37og tjedna, prenjela još 12 dana
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 17:27   #57
Evo mene s pitanjem. Sad sam 38+5 i nalaz mi je sljedeći:

portio jako skraćena, 1/2 čl., CC za 2cm prohodno do ovoja i glave koja na ulazu.

Jel to znači da mi je i unutarnje ušće otvoreno, tj. da skoro mogu očekivati porod?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 12:51   #58
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Evo mene s pitanjem. Sad sam 38+5 i nalaz mi je sljedeći:

portio jako skraćena, 1/2 čl., CC za 2cm prohodno do ovoja i glave koja na ulazu.

Jel to znači da mi je i unutarnje ušće otvoreno, tj. da skoro mogu očekivati porod?
pa nalaz je takav da sumnjam da ćeš proći termin, ali nitko ti ne može reći kad ćeš roditi. e sad... s obzirom na sam nalaz i činjenicu da si 38+5 po meni možeš računati na porod u idućih nekoliko dana, ali to može doslovce biti sutra, a može biti i za 7 dana... mislim da ti nitko ne može odgovoriti na pitanje drugačije...
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 01:18   #59
Super, hvala na odgovoru!
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2012., 18:40   #60
u 34tt me stavili na mirovanje, prst sam bila otvorena. danas 39tt, bila u TA u Vinogradskoj i nalaz je: "portio smeksana, skracena, CC lako za 2 cm prohodan do ovoja i glavice na ulazu." E sad, jel to znaci da sam 2 cm otvorena? tek sam kasnije google-ajuci skuzila da prohodnost i otvorenost nije uvijek isto pa nisam niti pitala doktoricu..
brbr79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:26.