Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2012., 11:09   #941
Quote:
wild_rose kaže: Pogledaj post
Jutros sam ga sanjala
Hodam ulicom blizu koje zivim, i sa strane gdje je sada videoteka, tu je ruševina, srušen taj prostor skroz, a sa suprotne strane su neki ljudi sa stolovima koji prodaju posteljinu, stolnjake i ja dolazim do jednog stola i tu ima raznih knjiga, al vecinom domaci autori. Ja pitam curu sto tu radi ima li ista od stranih autora i ona trazi i pokazuje mi neke knjige ali na engleskom jeziku. Vadi mi jos nekih knjiga i stavlja ih na stol i ja je pitam posto su ona kaze jedna 5 maraka druga 4 marke. Ja joj govorim steta pa sam izasla vani bez novcanika jer bih ih odmah kupila. Cura odlazi i ja ostajem listati knjige i vracam ih do police gdje stojem i upraćam neku zanimljivu knjigu, neki je indijski autor i pravo je stara i pohabana. I kako je ja uzimam slucajno joj nekom vezicom poderem malo korice. Ta djevojka ponovo dolazi i govori da bi me sve knjige koštale 13 maraka.
I to je to cega se sjecam, nadam se da ces mi ga moci protumaciti.
Ovo je jedan od onih snova koji je prezentiran na način koji nazivam "službeno izvješće". Zato jer je napisan kao neka vrsta kronologije radnje bez emocionalne pratnje, pa je jako teško razumjeti što je sanjač stvarno prolazio u njemu i takve snove je teško tumačiti ovako virtualno. Zato ću se osvrnuti samo na očite simbole koji se javljaju u snu.



Karta



Tumačenje sna:

Simbol koji je dominantan u ovom snu zasigurno jest simbol knjige. Knjiga je simbol intelekta, znanja, mudrosti...u svakodnevnom životu knjige su izvor informacija i mjesto stjecanje znanja. One mogu upozoriti na činjenicu da imamo nešto novo naučiti i da bismo trebali utrošiti vrijeme na savladavanje novih znanja.

Značenje riječi knjiga koje je sadržano u značenju riječi izvorne latinske imenice libere je slobodan. Knjiga simbolizira intelekt, ona ljude "oslobađa od neznanja" i u snovima se najčešće odnosi upravo na to... No cijeli ovaj san unatoč istaknutoj simbolici knjige je zapravo neodređen i ne nudi neke nove ili određene perspektive. Em sanjač u snu hoda "poznatom okolinom" (ulicom u kojoj živi), em to mjesto gdje traži knjige nije "specijalizirana knjižara" već prije neki buvljak, a ni sanjač nije preveć zainteresiran za neku posebnu knjigu niti išta što bi uputilo na to da sanjač točno zna što mu treba u životu. Tako da je sve to vrlo bezlično i na nivou razgledanja, a ne neke istinske zainteresiranosti prema širenju znanja.

Kupovanje knjiga na buvljaku može označavati i osjećaje podcijenjenosti, odnosno podcjenjivanje vlastita znanja/vještina u životu. To se vidi i iz ovog detalja u kojem su te knjiga vrlo jeftine a sanjač je zaboravio novčanik što ukazuje i da prava namjera kupovanja nije zapravo niti postojala.

Buvljak može govoriti i o nadi da će se pronaći nešto vrijedno na mjestu gdje se to ne očekuje...




Astrološka simbolika sna:

U pitanju je jedna specifična natalna karta, već o tome nekoliko puta pisah. Radi se o natalnoj karti koja ima obrazac klupka i to vrlo uskog, gdje su sve planete smještene u svega osamdesetak stupnjeva. O karti koja ima samo dva sekstila, a nema niti opozicija niti kvadrata pa ovdje osoba i njen život ostaju "sklupčani" u određenom "životnom obrascu" jer nema prirodna poticaja prema odlikama koje osoba treba razvijati u životu. S druge strane postoji jaka konjunkcija Sunca na Merkur 0º Jupiter što predstavlja potrebu za učenjem i razumijevanjem - odatle knjige u snu. Kao i ovaj detalj s knjigama stranih (Jupiter) autora. Dispozitor te konjunkcije je Saturn (staro) koji se nalazi u vrlo bliskoj konjunkciji s Plutonom pa odatle ove ruševine i buvljak.






Zaključak:

Saturnov tranzit koji je započeo tranzitom preko Mjeseca je početak jednog dugotrajnog "pesimističkog" razdoblja života u kojem slijedi njegov prelazak preko centralnog područja u cijeloj karti. Način kojim se osoba može nositi u tom razdoblju života jest taj da bi trebala naći načina da konkretno zadovolji svaki kreativni impuls koji se pojavi jer je u pitanju sakupljanje vrijednog životnog iskustva. U tom smislu popravci, programi samo-poboljšanja i projekti "strukturne nadogradnje na mentalnom planu" koji zahtijevaju ustrajnost sada su korisni - iako napredak može biti spor.





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 12:09   #942
Hvala Fish jako zanimljivo tumacenje, znaci ovi brojevi 5,4 i 13 nemaju nikakvo znacenje? A sto se tice emocija u snu znam da sam samo bila iznenadjena srusenom videotekom i razocarana sto nisam ponijela novcanik kad su tako knjige jeftine (Inace jako volim citati i kupovati knjige).Cuj dolazi mi pesimisticko razdoblje, a ja se trudim uvijek biti u svemu optimista (iako sam vise realista).Pokusavam se baviti raznim hobijima,prijavljujem se na razne kurseve npr. izradu nakita, šivanje isl, jer zelim sto vise razlicitih stvari nauciti, pa valjda ce mi to pomoci da prebrodim to nadolazece pesimisticko razdoblje
__________________
Moja natalna karta
wild_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 13:54   #943
Quote:
wild_rose kaže: Pogledaj post
Hvala Fish jako zanimljivo tumacenje, znaci ovi brojevi 5,4 i 13 nemaju nikakvo znacenje?
Naravno da imaju, sve u snu ima značenje. Samo što on-broj može označavati jako puno stvari, od datuma, kućnog broja, broja godina, mjeseci ili neke druge vremenske jedinice koja ima veze s snom...itd...

Quote:
A sto se tice emocija u snu znam da sam samo bila iznenadjena srusenom videotekom i razocarana sto nisam ponijela novcanik kad su tako knjige jeftine (Inace jako volim citati i kupovati knjige).Cuj dolazi mi pesimisticko razdoblje, a ja se trudim uvijek biti u svemu optimista (iako sam vise realista).Pokusavam se baviti raznim hobijima,prijavljujem se na razne kurseve npr. izradu nakita, šivanje isl, jer zelim sto vise razlicitih stvari nauciti, pa valjda ce mi to pomoci da prebrodim to nadolazece pesimisticko razdoblje
Pa to je odličan način rekla bih za pristup nadolazećem razdoblju. Stare vještine, zaboravljeno ili zapostavljeno znanje, veze iz prošlosti je dobro njegovati odnosno ulagati vrijeme i trud u to...isto kao i hobije budući da će se glavnina tog tranzita odnositi na 5. polje.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 14:49   #944
A sta mislis je li moguce da 5,4 i 13 oznacavaju 05.04.2013?
__________________
Moja natalna karta
wild_rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 16:30   #945
San

San sam sanjala 06.11.2012. ujutro, buđenje je bilo oko 7 h, možda oko 5 minuta do 7 h.
Sjedim na fotelji/dvosjedu/trosjedu (ne znam točno što) u svojoj dnevnoj sobi koja ne liči na moju dnevnu sobu, i odmah ispod tog komada namještaja nalazi se nešto kao otvor za kanalizaciju, ali ne klasičnog izgleda, već s bijelim plastičnim poklopcem poput onih poklopaca koji se nalaze na utičnicama. Poklopac je poluotvoren, i ja načujem neko šuškanje, podignem ga i vidim da je netko nagurao papiriće (od bombona? čokolade?) a ispod toga primijetim dugačak štakorski rep, i brzo poklopim poklopac. Poklopac se ne može fiksirati, i osjetim da ga štakor silom hoće otvoriti i izići (glavom?, tijelom?), držim ga s obje ruke, zovem pomoć. Odnekud dolazi djed od supruga (čula sam samo priče o njemu, nisam ga poznavala, davno je umro), i viče nekomu vani "pričekaj, samo da vidim što hoće mali" (to bi bio moj suprug). Suprug mi nije doma, i ja zovem djeda da dođe, da ja ja zovem. On vidi što se zbiva, skida kapu (šiltkapa, ona s kratkim šiltom, tamno plava), prebacuje ju preko odvoda s poklopcem i u tom trenutku štakor probija poklopac i ulijeće u kapu. Ja stisnem kapu (kao vreću) i držim štakora unutra, ali on se bori, grebe, i uspije se iskoprcati, izviri glavom, razjapi usta (zubi mu ne liče na zube glodavaca, više na šiljaste zube mačke, s tim da mu vidim unutrašnjost usta koja je crna, a ne ružičasta kakva bi trebala biti) i ugrize me za mjesto na dlanu između palca i kažiprsta lijeve ruke. Tad se užasnuta budim.
Inače ne sanjam ružne snove, dapače. Ili ne sanjam uopće (ne sjećam se?) ili sanjam lijepo.
Nisam na životnoj prekretnici, a stresove imam svakodnevne u obliku sveprisutnog stresa koji je postao uobičajena pojava u društvu (posao, domaćinstvo, djeca,), no ništa što bih izdvojila.

Napomena: U istoj kući gdje živim s suprugom i s djecom živi i suprugova baka (čiji je pokojni muž onaj djed iz sna), samo na prizemlju. Ima 87 godina i unazad 2 godine dementna s psihotičnim epizodama (halucinacije, rascjep ličnosti).
Unaprijed hvala na tumačenju sna.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi...TL-u1352151565

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 10.11.2012. at 22:49. Reason: spajanje postova
Kiflon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 00:17   #946
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
.

... tražim posao. Zapravo ga ja ne tražim već mi drugi žele pomoći da dobijem posao iako ja uopće ne pokazujem želju za formalnim poslom. Valjda oni misle da to tako treba biti. Jedna prijateljica koju u snu ne raspoznajem no prijateljica je me pokušava zaposliti preko veze kod svoje prijateljice u trgovini odjećom. Kao ... sada bi me zaposlili kao prodavača, a kada se otvori bolje radno mjesto bi me zaposlili na to bolje radno mjesto. Dolazim raditi, upoznajem kolege - dečko, cura, pomalo razgledavam trgovinu i počinjem slagati odjeću malo po malo. Kao da uvodim red - reda radi, kada sam već tu da radim. Odjednom se cijeli taj kontekst pretvara u pozornicu, mnoštvo je ljudi na okupu, djece i odraslih, a velik dio njih je rodbina. Dijelimo se u grupe i dobivamo zadatke pripremiti etide. Ja sam se sva prepustila tomu, predala sasvim i dosta dobro sam to sa svojom grupom odradila. Odlično i iz prve. Kao da sam razmišljala da mi je to prva i poslijednja prilika. Osjećam se potpunom i povlačim se u kut pozornice da mi se malo u miru slegnu dojmovi. Iz kuta promatram svoju prijateljicu kako se šepuri po pozornicu, radi gluposti, a sve da bi se svidjela i bila zapažena. U jednom trenutku imam osjećaj da glumi mene, kao da želi pobrati vrhnje od mog rada na pozornici. Nailazi fotograf koji nas sve fotografira, jednog po jednog, neke je ljude morao fotografirati nekoliko puta jer nije bio zadovoljan fotkama, a kada je došao do mene okinuo je jednu sliku koja je na prvu ispala odlična pa me je samo pogledao i pokazao palcem gore ...

... sa 02. na 03.11.
Već smo puno tvojih snova ovdje opisivali i puno smo toga u vezi tvog poimanja profesije bistrili i na drugim temama - ne znam što nije jasno u vezi ovog sna? Pa evo ukratko:



Karta



Tumačenje sna:

...još jedan od snova u nizu u kojem je sanjač ispoljava svoju preokupiranost profesijom i "svojim mjestom u svijetu" (čitaj uspjehom u životu). Pa tako on ovdje sebe postavlja u startnu poziciju, započinje kao običan trgovac (dakle u domenu svjetovnog posla) gdje se trudi. No u jednom trenutku taj "svjetovni posao" se pretvara u pozornicu i potpuno "prelazi u umjetničke vode". Sanjač svoj zadatak obavlja savršeno, a svemu se oslikava i osjećaj neprobitačnosti (povlači se i gleda drugu osobu koja želi pobrati zasluge)...međutim tu eto sva sreća pa nailazi i osoba koja sanjačevu "nadarenost i trud" jasno zapaža (opet se javlja fotograf - potrebno je povezati ovaj san s snom na str. 30). Ovo je i slika neke vrste "povjerenja u sebe" koja je u snu oslikana kroz ovog fotografa koja zamjećuje sanjačevu sposobnost, posebnost i talent.




Astrološka simbolika sna:

U vrijeme sna Sunce tranzitira 5. polje (pozornica, nastup) taman nasuprot natalnog na način da radi opoziciju na Mars (isticanje) odatle sanjač koji blista na pozornici. Zatim Merkur koji tranzitira 6. polje i time označava ovaj svjetovni posao trgovca, a kako iz te pozicije kvadrira Neptunovski MC (profesionalni uspjeh, profesionalni cilj) odatle ta slika svjetovni-idealni posao odnosno čarolija u kojoj se "zemaljski posao" pretvara u nešto posve drugo...




Zaključak:

Rekla bih da je ovo još jedan u nizu snova koji kontemplira na temu vlastite profesionalne realizacije koja sanjača već duže vremena zaokuplja, a obzirom na Neptunov tranzit MC-om to bude još potrajalo.






Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 00:36   #947
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Već smo puno tvojih snova ovdje opisivali i puno smo toga u vezi tvog poimanja profesije bistrili i na drugim temama - ne znam što nije jasno u vezi ovog sna? Pa evo ukratko:
... da mi je sve bilo jasno, ne bih pitala ... budem se ja sama dalje time bavila, neću više zamarati.

Hvala na odgovoru.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 00:44   #948
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da mi je sve bilo jasno, ne bih pitala ... budem se ja sama dalje time bavila, neću više zamarati.

Hvala na odgovoru.
Ma ne zamaraš, što ti je...kako uvijek vrlo sistematično, jako duboko i zrelo spoznaješ "procese u sebi" tj. kod puno kompliciranijih stvari bilo mi čudno što si ovdje "zapela".

Nema na čemu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 01:25   #949
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Ma ne zamaraš, što ti je...kako uvijek vrlo sistematično, jako duboko i zrelo spoznaješ "procese u sebi" tj. kod puno kompliciranijih stvari bilo mi čudno što si ovdje "zapela".

Nema na čemu.
... meni je ovaj san nalikovao kao na poruku "odozgo" da je životna pozornica puno šire područje od svakodnevnog posla (trgovac), da postoji rodbina, prijatelji (kakvi god da jesu - postoje) ... i da je krajnje vrijeme da se i time pozabavim, da nemam svo vrijeme ovog svijeta i da se potrudim i u tim segmentima života dati sve od sebe ("uspjeti iz prve") ... samo mi nije bilo jasno tko je fotograf ... pa sam htjela vidjeti kako stvari astrološki stoje ... i sada mi se čini da taj "fotograf" predstavlja 07. polje - taj segment života, odnose s ljudima, partnerstva - poslovna ali i ljubavna i da tu osobu trebam prepoznati u stvarnosti ... no uvijek sam nesigurna, može biti ovo, može ono, može nešto treće i što više razmišljam o značenjima to me više zbunjuju ... eto ... otud moja bezbrojna pitanja.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 02:10   #950
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... meni je ovaj san nalikovao kao na poruku "odozgo" da je životna pozornica puno šire područje od svakodnevnog posla (trgovac), da postoji rodbina, prijatelji (kakvi god da jesu - postoje) ...
Meni je bilo predivno ono što si prošli put napisala:

Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... ... nekako mislim da čim čovjek ima određeni doživljaj, da je to za njega postojeće, stvarno bez obzira što to drugi možda nisu doživjeli jer ... nemaju svi iste ciljeve kada je općeživotno postignuće u pitanju ... nekim je ljudima dovoljan unutarnji osjećaj ispunjenja ... i on je njima stvaran.
Tj. mislim da je to ono što cijelo ovo vrijeme "prolaziš" u snovima. Ovaj "zemaljski dio" nikako ne da da se osoba pusti, njemu biku je to frka. Bik je znak koji stvara - znak ukorijenjenosti, od svih znakova zodijaka on je najpostojaniji tj. ima najsnažniju potrebu da "stvari zadrži". On je poput snažnog stabla koje je posađeno i stvoreno da pusti korijenje, da raste i buja i stvori sočne plodove...i ne da se pomaknuti jer je ukorijenjeno. Bik ima potrebu da se očituje kroz stvaranje, bik također vole novac i "materijalno", to je njegov produkt stvaranja i izvor sigurnosti i stabilnosti u životu, ne možemo pobjeći iz ovozemaljske kože, ona nam je dana s svrhom koju moramo ispuniti...i to je to što se cijelo vrijeme osjeća i prolazi u snovima. Neptun na MC-u previše "diže" a bik "drži pri zemlji".
Quote:
i da je krajnje vrijeme da se i time pozabavim, da nemam svo vrijeme ovog svijeta i da se potrudim i u tim segmentima života dati sve od sebe ("uspjeti iz prve") ...
Jest, to je isto dio sna. U većini snova tu se provlači obitelj, tj. to je i onaj rakovski dio koji treba familiju.
Quote:
samo mi nije bilo jasno tko je fotograf ... pa sam htjela vidjeti kako stvari astrološki stoje ... i sada mi se čini da taj "fotograf" predstavlja 07. polje - taj segment života, odnose s ljudima, partnerstva - poslovna ali i ljubavna i da tu osobu trebam prepoznati u stvarnosti ...
Da, tu s fotografom malo "miksaš" odnosno proširuješ temu uspješnosti na ukupni život. Kako je u snu egzaktan tranzit Sunca 5. poljem na Mars mislim da se odnosi i na emocionalni dio, tj. muškarca koji "tvoju posebnost prepoznaje".
Quote:
no uvijek sam nesigurna, može biti ovo, može ono, može nešto treće i što više razmišljam o značenjima to me više zbunjuju ... eto ... otud moja bezbrojna pitanja.
Kužim...u pravu si, uvijek je lakše stvari sagledati kada se tiču drugih nego kada smo sami u njima.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 03:56   #951
10.11.'12., jutro (oko 11h.).

natalna karta

Već danima sanjam malo izopačene snove (tipa da mi "novi" momak ima 70 godina i pomalo izopačene i čudne motive i ljude, ako se sjećaš onoga s onim starcima amputiranih ruku ...).

Uglavnom, ovaj bih izdvojila jer je stvarniji za razliku od drugih.
Prvo da dam podlogu zašto mi se baš taj momak pojavio u snu.

Nekoliko zadnjih puta kad sam izlazila vani s prijateljicama uhodio nas je jedan "čudak" i taj tip se doslovno fiksirao na mene i onako vrlo bolesno. Nisam strašljiva, ni išta slično, i ne preuveličavam stvari nikad, ali taj tip me stalno ugnjetavao. Čak su ga prijatelji u jednom trenutku micali od mene, a on se nije htio pomaknuti, i tako danima, svaki put kad bih došla u taj klub. Meni je strašniji bio njegov prijatelj jer je uvijek stajao sa strane i šutio nekako "zadovoljno" se smiješeći, uglavnom, neka bolesna atmosfera. Jedan od onih ljudi od kojih te prođe neki neugodan osjećaj čitavim tijelom kad ga ugledaš i kad uočiš njegov pogled i njegove oči na sebi.


...



Sada san: znači, ja stojim ispred neke "institucije", važne zgrade u kojoj ne postoji internet. Sve stranice s neta koje posjećujem su se našle u toj ogromnoj zgradi. U tom trenutku ispred mene se nađe taj njegov prijatelj čudnih očiju. I sve ono što ja volim on ruši nekom čudnom snagom. Urušava zgradu i sve te stranice i moje nekakve "uspomene" koje se tu nalaze. I opet ima taj samozadovoljni osmijeh.

U jednom trenutku, to postaje tako sadistički i odvratno, kao da u njemu postoji čak i neka naturalistička, ljigava crta. Pokušavam mu nekako pobjeći. Ne znam što se zapravo događa, sve je nekako maglovito i ja njega stalno gledam, a on me na jedan odvratan način dodiruje. Svuda. Počne me ljubiti, a ja imam osjećaj kao da su mi noge ukopane, rukama ne mičem, nemam nikakvu ekspresiju. Kao da sam se pretvorila u kip, nepomična sam. Krene me silovati i ja ništa ne osjećam, samo želim da prestane i stalno gledam te njegove oči koje uživaju u svim tim emocijama koje se nakupljaju u meni.

Nakon toga ja nekako pobjegnem i pokušavam ga se riješiti (ne želim ga vrijeđati, valjda iz razloga da me ne ubije), te mu kažem da bih rado ostala u njegovom zagrljaju, ali me baš čeka dečko i moram ići. Nekako ga uspijem uvjeriti i odem svojoj kući. Naletim na svoju mamu i sva prestravljena joj kažem što se dogodilo. On u tom trenutku opet uđe u moj stan (iako mi stan u snu izgleda sasvim drugačije, ja znam da je baš moj) i ja mami kažem sva u strahu - on je taj. A ona kaže nešto tipa "Hvala Bogu da je došao, taman na vrijeme da popravi ormar." I ja sam skroz šokirana tom njenom izjavom i pokušavam mu opet umaknuti.

Sada zadnji dio sna, dolaze neki njegovi prijatelji i nagovaraju ga da sad kad je popravio ormar ode jer im nešto treba. Ali, on se ne želi odvojiti od mog stana i mene. Na to se ja nekako saberem i počnem pričati s njim kao da sam zaljubljena i kao da ga podržavam u svemu. Na kraju, on ipak odluči otići i prije toga ga ja onako nježno, prisno zagrlim i dodirnem mu lice i pomilujem vrat. U tom zagrljaju mi na jedan užasan način postane ugodno i lijepo. Kao da sam prihvatila to za "istinu" i da je ta izopačenost zapravo normalna i "zdrava".
Kao da je dio mene...

P.S. razumjet ću ako ne uspiješ dati svoju analizu jer je vjerojatno zbilja predugo za forum.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."

Zadnje uređivanje Raven 99 : 11.11.2012. at 04:06.
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 22:46   #952
Quote:
mali fikus kaže: Pogledaj post
27.10.2012(između 1 i 7 ujutro)

Sanjam da se na ulici svađam sa meni nepoznatim dečkom. On me pokušava uvjeriti da sam krivo shvatila njegove postupke i da njegova namjera nije bila takva. Bijesna sam jer me pokušava uvrijeti u nešto što je u njegovom interesu i što ne shvaća moj ljutnju i povrijeđenost. Nažalost ne sjećam se u svezi čega smo se svađali ali znam da me on uporno uvjerava da sam nešto krivo shvatila i cijelo vrijeme se opravdava i pokušava mi objasniti kako je došlo do nesporazuma. Odmičem se od njega i on me slijedi i cijelo vrijem nastavljamo svoju žustru raspravu. Stvarno mi ide na živce i kažem mu da se makne od mene. Ulazim u svoju zgradu i stan ali me slijedi i kad pokušavam zatvoriti ulazna vrata on mi priječi i moli me da ga pustim i da će mi sve objasniti. Popuštam jer je fizički jači od mene i jer od njega ne mogu zatvoriti vrata. Slijedi me kroz stan do spavaće sobe i govori da se ne mogu vječno skrivati u tami i pokazuje mi na prozor i vidim da su unatoč sunčanom danu škure na prozorima potpuno zatvorene. On odlazi do prozora i otvara prozore i škure. Ulazi danje svjetlo i oba dva ostajemo u šoku. U kutu na stropu na suprotnoj strani od prozora nalazi se velika nakupina vinskih mušica. Neke su se malo odvojile i miču se prema sredini. Bez riječi sam i nema poima kako da ovo riješim. Znam da sam htjela uzeti metlu i rastjerati ih kroz prozor ali onda sam se zaustavila jer sam postala svjesna da će se mušice samo razletiti po sobi i po ostatku stana i onda ih se nikad neću riješiti. Ako ih ostavim kako jesu isto ih se nikad neću riješiti. Očajna sam jer mi se čini kao nerješiv problem, u velikoj sam nevolji. Nakon toga sanjam drugi san….


Karta




Tumačenje sna:

Cijeli san kada se pročita u globalu svodi se prije svega na oslikavanje osjećaja "stjeranosti u kut". Ono što se odmah zamjećuje jest da se tu javlja ista simbolika kao iz sna ovog ljeta što upućuje na to da se radi o istom problemu u osnovi - tamo u istoj funkciji javljao simbol sunčanih naočala iza kojih se sanjač krio "u mraku", a ovdje je to ista igra samo je san koristio drugačiji igrokaz na razini svijetlo/mrak. Dakle, opet je tu mrak u kojem se sanjač skriva od svijetla dana, a ovdje je san otišao korak dalje, pa je pokazao da se problem sastoji u obliku gomile vinskih mušica. Eeh, to je dakle to...sada ajmo na vinske mušice.


Vinskoj mušici smeta izravno sunčevo svjetlo i zato se više razmnaža u prostorijama do kuda ono ne dopire i tu se vidi ta "idenifikacija" između sanjača i baš te životinjice. Nadalje, vinske mušice su prilično bezopasna stvorenja, hoću reći vrlo je očito da sanjačeva panika i strah od njih (neš ti nerješivog problema) ima veze s nečim drugim - onim što mušice simboliziraju.

Vinske mušice se sakupljaju oko živih stanica kvasca uglavnom iz truljenja voća i povrća (grožđa), ali ono što je karakteristično za ovu životinju jest velika sposobnost mutacije. Mutacija je proces u kojem dolazi do promjene nasljedne informacije DNK i kao posljedica toga javljaju se promjene u pojedinačnim obilježjima pa je ona je u tom smislu simbol višeznačja, "mutiranja prema potrebi", promjenjivosti i šarenog prikaza... I zato ako se malo bolje pogleda zapravo je i taj strah u snu od njihove "raspršenosti" posljedica straha od osobine "neuhvatljivosti" usljed brzine promjene.




Astrološka simbolika sna:

Malene životinje i bube su astrološki opisane Merkurom, a mutacija aspektom Merkur/Uran. U natalnoj karti je u vrijeme sna Merkur je u konjunkciji s natalnim Uranom na DSC očito da je ovaj san povezan s područjem partnerstva.




Zaključak:

Postoji izraz kada se opisuje mušičavost pa se za nekoga kaže "da ima mušice", mislim da se dijelom i na to odnosi ovaj san. Dakle, prava pitanja ovdje su slijedeća: Što je to što sanjač ne može istjerati na svijetlo dana? Koje i čije su to "mušice" (promjenjivosti) kojih se plaši na način da taj problem vidi nerješivim? S čijom se to mušičavošću sanjač bori do razine da se osjeća bespomoćno? Itd...





Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 08:03   #953
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?l...&nhor=1&nho2=1

Sanjao sam nočas čudan san.Dolazi vijest da zbog , fenomena koji će se dogoditi 21.12.2012,doći će do pada ogromnog kometa ili asteroida na zemlju ili neke apokalipse.Ljudi nisu u panici tolikoj , nego spremaju se u skloništa,spremaju stvari, neke osobe neće se skrivati u skloništima(npr.moj brat).
Odjednom pokazujem mami,kako su ove himalajske planine ogromne(ne znam kako sam tamo dospio), i kako se više zadubljujem postaju sve veće i veće planine koje polako izlaze iz magle, na jednoj od njih vidim neku crkvu ili samostan.
Na nebu počinje se dešavati potresi, pojavljuje se u daljini neki ogoman crveni planet i oko njega se dešavaju svakakva čudesa, eksplozije, ogromni dimni oblak oko njega itd.Djeluje fascinantno no ne i zaštrašujuće,teško mi je opisati šta se dešavalo sve.Odjednom se nalazim u koloni ljudi koja polako hoda i gleda, ogroman broj galaksija kako se,velikom brzinom, u jednom smjeru kreću po nebu iz smjera sad nemogu se točno sjetiti da li su išli od gore pa prema dole zalazivši iza horizonta ili su kao sunce kad se rađa dizali se prema gore ali u puno večoj brzini , i bilo ih je ogroman broj.Kraj mene u toj koloni , je neki stariji čovjek , koji mi objašnjava šta se sad sve događa ali više sa znanstvenog pristupa ,kraj nas je i neka djevojčica od nekih 12- 13 godina.

Zadnje uređivanje dhanurx : 13.11.2012. at 09:05.
dhanurx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 22:37   #954
@ Raven 93

Nije problem u snu, ovaj tvoj san je zapravo vrlo jednostavan ali iziskuje razgovor. No mislim da ga možeš vrlo lako povezati s vlastitim emocionalnim svijetom ako malo bolje sagledaš što se u tvojoj vezi i u tebi samoj događa.

Znam da si pisala da imaš dečka, no sada je Uran na Lilith i DSC i ovdje ima puno svega što upućuje na neke druge stvari. ...npr. ova igra riječi s "zgradom u kojoj nema interneta" može upućivati na to da se gaji tajna internetska veza. Imaš li internetsku vezu "zbog koje se gadiš samoj sebi"? Kakva je tvoja veza i odnos s dečkom? Ima li neki dio te veze koji ne prihvaćaš ili da se izjasnim djevičanskim jezikom - ti se gadi ili koji smatraš izopačenim? Kako se ti osjećaš u toj vezi? Itd...sve su to pitanja koja su važna za ovaj san.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 00:30   #955
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Raven 93

Nije problem u snu, ovaj tvoj san je zapravo vrlo jednostavan ali iziskuje razgovor. No mislim da ga možeš vrlo lako povezati s vlastitim emocionalnim svijetom ako malo bolje sagledaš što se u tvojoj vezi i u tebi samoj događa.
Puno puta ni sama ne znam što se sa mnom događa, ako me kužiš.

Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Znam da si pisala da imaš dečka, no sada je Uran na Lilith i DSC i ovdje ima puno svega što upućuje na neke druge stvari. ...npr. ova igra riječi s "zgradom u kojoj nema interneta" može upućivati na to da se gaji tajna internetska veza. Imaš li internetsku vezu "zbog koje se gadiš samoj sebi"? Kakva je tvoja veza i odnos s dečkom? Ima li neki dio te veze koji ne prihvaćaš ili da se izjasnim djevičanskim jezikom - ti se gadi ili koji smatraš izopačenim? Kako se ti osjećaš u toj vezi? Itd...sve su to pitanja koja su važna za ovaj san.
Da, imam dečka... Dugo smo zajedno, malo više od 4 godine. Ne znam što bih ti rekla. Svaka veza ima svoje uspone i padove, pa tako i ova moja.
Mislim, vjerujem da si zaključila iz moje priče, a i iz snova, da su ti "teži" periodi vezani uz mene. Uz moje premišljanje, razmišljanje... To sam uostalom i pokušala objasniti opisujući opoziciju SA/VE i SA u 5.polju.

U zadnje vrijeme sam sretna s njim, mislim, da mi se ne sviđa on i da mi veza ne valja i ne odgovara, sigurno ne bih bila s njim. On mi je potpuna osoba od povjerenja. Rijetko kome u životu vjerujem, rijetko kome dopustim uopće da mi se približi previše, ali on je taj koji mi je prije svega uvijek i prijatelj i oslonac. I da mi se sve okrene naopako i bude loše, znam da je on tu. To je i više puta dokazao.

Nema ništa izopačeno u vezi. Jedino ponekad, kao i većina dugih veza, naša upadne u kolotečinu. I meni ponekad zafali malo "avanturizma", tada često u svojim očima ispadnem balavica koja ne zna cijeniti što ima. I onda me uhvati ona grižnja savjesti i ima perioda kad se doslovno mrzim i gadim samoj sebi, tj. to je onaj osjećaj da ne možeš dati toj osobi ono što treba i zaslužuje, osjetim se nekad kao da nisam sposobna voljeti... Komplicirana sam ja biljka - i on me upravo takvu prihvatio.

Ali, isto tako, sebe ne mogu zamisliti kraj bilo koga drugog. Otkad sam s njim u vezi, nije mi se zapravo svidio nijedan dečko, da sam sad poželjela ostaviti ovo što imam zbog nekoga... Ako mi se netko svidi i ako uhvatim sebe kako "maštam" o toj osobi, to će biti nekakva nestvarna osoba (npr. uloga Jamesa Spadera u Secretary ili nekakav pjevač), uglavnom nešto skroz nestvarno.


...
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."

Zadnje uređivanje Raven 99 : 14.11.2012. at 00:38.
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 00:53   #956
@ Raven93

Kao što napisah već ranije, ljudi su u snovima puno iskreniji nego u zbilji naprosto zato jer san zaobilazi cenzure koje budan um sebi stavlja što zbog odgoja, što zbog okoline i onog što će drugi misliti, itd...

Tvoj san odnosno sada već niz snova pokazuju da imaš neke želje kojih se zapravo sramiš i negiraš ih. O kome se radi ti ćeš najbolje znati ali čini se da se pališ na nekog starijeg frajera preko neta (Venera u 11. polju 180 Saturn u 5. polju).
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 01:07   #957
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
@ Raven93

Kao što napisah već ranije, ljudi su u snovima puno iskreniji nego u zbilji naprosto zato jer san zaobilazi cenzure koje budan um sebi stavlja što zbog odgoja, što zbog okoline i onog što će drugi misliti, itd...

Tvoj san odnosno sada već niz snova pokazuju da imaš neke želje kojih se zapravo sramiš i negiraš ih. O kome se radi ti ćeš najbolje znati ali čini se da se pališ na nekog starijeg frajera preko neta (Venera u 11. polju 180 Saturn u 5. polju).
Ne skrivam ništa, sve sam ti rekla. Znaš da sam neke neugodnije i osobnije stvari pisala. Ne dopisujem se ni s jednim likom preko neta, to me ne zanima.

Uglavnom, željela bih u vezi ovoga nešto s tobom podijeliti kada si već ovu temu načela, pošaljem ti PM, nadam se da ti neće smetati.
__________________
Moja natalna karta. ... “There's so many different worlds. So many different suns. And we have just one world. But we live in different ones."
Raven 99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:39   #958
Bok :-)

Sinoć sam sanjala svog dečka kako mi nešto priča, u jednom trenutku sam primjetila da mu nedostaje prednji zub i pomislila, kako ću sada biti s njim takvim.



Karta

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 15.11.2012. at 17:15. Reason: link
jelovnici is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 14:14   #959
Inače sama tumačim svoje snove ili mi ih drugo pomognu protumačiti

ali zaintrigiralo me ovo sa astrologijom i sa ovim snom od sinoć tako ako nađete vremena rado bih čula što bi ovo moglo značiti. Tenks

Dakle, sanjam da sam u nekom bircu sa frendicama i one se jadaju kak nema posla, kak im je zurka loša.... Meni je dosta toga svega i odlazim. Govorim kako sve može izaći na dobro i da se ja taman idem prijaviti za posao u neku novootvorenu tvrtku.
Kad sam se digla i pogledala u prozor na kojem je bila spuštena roletna pa je djelovao kao zrcalo vidjela sam da imam dugu kvalitetnu lijepu plavu kosu (sad mi je poluduga) i ono baš mi se sviđa kako je ošišana. Frendica do se opet žali. U snu je plava, u stvarnosti smeđokosa i mislim si baš ti je dobra ta plava boja.

Dolazimo do tog posla.. sve neka strka oko nas.. ova kasni sa prijavom. Krivo je unijela adresu stanovanja.. I lik joj govori adresu, a meni smiješan njen naziv i smijem se ..

Tu je i ogledalo. POnovno se gledam i vidim sve je baš na mjestu.. Vedre oči, zurka štima, boja .. malo podočnjaka ali pošto sam puno radila u zadnje vrijeme kužim zašto su tu. I žarko crveni ruž. Ok, velim sebi. Malo ga je i previše. Onak, izgledao je smiješno tak, kao da sam bila na onom punjenju usana. Popravim ga tako da obrišem dio izvan kuta usana i on SAVRŠEN

Nešto novo i drugačije, što još nisam isprobala.. full me razvedrio.
Ali onda se sjetim da je takvu vrstu ruža nosila i cura od dečka koji mi se sada sviđa i mislim si hm... zar je kopiram?

moja natalna.. http://tinypic.com/view.php?pic=2196gpg&s=6
__________________
Its my life,and its now or never, I aint gonna live forever, I just wanna live while I m alive...
COWEC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2012., 01:10   #960
Sanjala sam da se nalazim na nekom otoku sama i tako šetam ja i sretnem jednu prijateljicu iz bivše srednje škole, začudilo me što tu uopće ima ljudi, ugl. ona me pita kao što ja radim tu sama dva tjedna, zatim se idemo kupat, ona se ozljedi i ja je izvučem iz mora, bude cijela izrezana po licu, ja začuđena je pitam je li ona to sama sebe jer su nekako preravne porezotine, dalje se sjećam da mislim u sebi kao možda će sad skužit da nisam tako loša, kad sam je spasila, u to vrijeme dođu policajci koji komentiraju za mene: evo imamo novu knjigu (oni ljude nazivaju knjigama) na otoku, ali sigurno neće dugo ostati ovdje..
San sam sanjala 15. 11. oko 11 sati ujutro
Natalna:
http://www.gophoto.it/view.php?i=htt...f#.UKWDhYc0FvA
it is I is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:27.