Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 16:51   #521
Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgvoru! Kao druga varianta: može li suprug (Ivan Horvat) platiti jamčevinu sa svog računa ali navesti da to je jamčevina za Lidiju Horvat? Ili ipak bolje da on stavi novac na moj račun onda ja plačam?
da, ja sam platila sa svog racuna jamcevinu za clana obitelji
navesti u opis placanja ....lidija horvat, jamcevina za jd po ovr123
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 10:13   #522
Question Spor radi utvrđenja prava vlasništva

Hvala na odgovoru! U Izvadatku iz ZK navedeno:

A. Posjedovnica: adresa...

B. Vlastovnica: stan ...čm... Pokemon d.o.o.
2.1. Zaprimljeno 27.03.2007 br.Z-/07 Na temelju napisa tužbe Općinskog suda u Zagrebu od 27.03.2007. zabilježuje se spor predlagatjelice X koji se vodi pred OS u Zg povodom tužbe radi utvrđenja prava vlasništva od 27.03.2007

C. Teretovnica:
1.1 Primljeno 29.05.2003. br.Z-/03
Temeljem JB ugovora o namjenskom kreditu br... uknjižuje se pravo zaloga u iznosu XXX eura ... za korist: Zagrebačka banka d.d., Paromlinska 2
2.1. Zaprmljeno 12.08.2009. br.Z-/09
Temeljem rješenja posl.br. Ovr-/09 od 21.09.2009. zabilježuje se ovhra.

Nakon prodaje stana na dražbi ovrha će biti izbrisana iz ZK. Da li ostaje spor?

Na webu OSS provjerila sam status predmeta (po broju). Piše:
Primljeno 27.03.2007
Sadržaj prijedloga: Zabilježba spora u ZK
Biliješka o kretanju spisa: spis na plombiranju 27.03.07.
Način rješenja: udovoljeno
Datum rješenja: 06.06.2007.
Datum provedbe: 13.06.2007.
Datum otpreme: 15.06.2007.

Može li netko objasniti što to znaći? Hvala!
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 22:25   #523
ovo za plombiranje, znači da je u spis stavljena plomba i vlasnik ne može prodati stan dok se spor ne riješi (odnosno spor je unesen u vlasnički list)

kredit je iz 2003. godine...nebitno jeli 2007. vlasnik postao mate ili je ostao jure, banka ima pravo i matin i jurin stan prodat i dati ga novom vlasniku

po meni je tu sve čisto, ali najbollje ti je provjeriti sa sucem koji vodi ovrhu
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:46   #524
Quote:
spirou kaže: Pogledaj post
po meni je tu sve čisto, ali najbollje ti je provjeriti sa sucem koji vodi ovrhu
Hvala! Tako ću i napraviti. Za par dana idem na sud da sve provjerim i da prvo vidim zaključak o prodaji, ime suca itd.
Još jedna zagonetka: u srijedu proučila sam svu oglasnu ploču u Vukovarskoj i našla samo 1 oglas za dražbu. Na ovrha.hgk samo za sljedeći tjedan najavljeni su 8 dražbi (svi su u Vukovarskoj). Zar nije bi trebal zaključak o prodaji biti na oglasnoj ploči suda 30 dana prije ročišta? Ili to stoji tamo 30 dana od datuma odluke o prodaji?
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 21:23   #525
Quote:
gabrijela001 kaže: Pogledaj post
ja također namjeravam kupiti stan na drugoj dražbi koja će se održati u 9mj ove godine. dosad ste sve točno objasnili koji je postupak prije, na i nakon dražbe. no ima još jedna stvar. SVE se MOŽE I TREBA dogovoriti UNAPRIJED, prije same dražbe, kako bi se naknadno izbjegli problemi o kojima pišete (naravno ukoliko ste jedini potenc.kupac). na konkretnom stanu postoji založno prao Raiffeis.banke i jedan sudski proces koji se vodi (upisano u ZK izvatku). stan ima 80m2, procjenjen je na 60tis eur i na drugoj dražbi početna cijena je 1/3 procj.vrijed (20tis eur). Sadašnji vlasnik je 2007g. digao stamb.kredit na 40tis eur koji je nekoliko godina otplaćivao te od 2009g. ne plaća ništa i mu banka zaračunava kamate.
1. Kontaktirala sam Raiffeis.banku i dogovorila s njima da stan kupim za 38tis eur (čime oni zatvaraju postojeći stam.kredit koji su odobrili).
2.Zatim kontaktirala sutkinju koja vodi ovršni postupak i ona će mi odobriti rok od 60 dana za konačnu isplatu nekretnine (da uspijem realizirati stambeni kredit) koji ću dići u Raiffeisen banci (također prethodno dogovorila s bankom). 3. Kontaktirala sam i sadašnjeg vlasnika (koji je građevinski poduzetnik i spreman je "odreći" se te nekretnine) i on pristaje na prodaju stana, no pošto se njegov dug banci popeo na 50tis eur (kredit + kamate) on traži 50tis eur za stan. Čovjek mi je također i rekao koji se to sudski spor vodi (upisan u ZK izvatku). Sustanari ga tuže zbog neplaćanja stamb.servisa. Ono šta hoću reći, je da je kupnja takve nekretnine riskantna, ali ipak moguća. Potrebno je SVE unaprijed jako dobro provjeriti, dogovoriti i biti "korektan" prema svim stranama. Teoretski bih stan mogla kupiti za 20tis, no uz puno problema naknadno. Ovako se nadam da ću stan koji je procjenjen na 60tis, kupiti za 38tis eur, ili u najgorem slučaju 50tis eur... Lp,
Nažalost, nema nastavka te priće iz 2012g.
Je li to uopće izvjedljivo? Mi ćemo, vjerojatno biti jedini kupci na dražbi zbog visoke jamčevine. Ako, recimo ovršenik, banka i mi prije dražbe dogovorimo oko cijene, može li stan biti prodan normalnim kupoprodajnim ugovorom?
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 03:53   #526
Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Nažalost, nema nastavka te priće iz 2012g.
Je li to uopće izvjedljivo? Mi ćemo, vjerojatno biti jedini kupci na dražbi zbog visoke jamčevine. Ako, recimo ovršenik, banka i mi prije dražbe dogovorimo oko cijene, može li stan biti prodan normalnim kupoprodajnim ugovorom?
da, definitivno.

to je nesto najbolje sto se ovsenicima moze desiti, ako su pametni.

bankama nije u interesu gomilanje nekakvih nekretnina vec povrat duga

ovrsenik (i ti) mozete zajedno kontaktirati banku i reci im da bi kupoprodajna cijena pokrila dug.

Banke se u pravilu slazu s tim i povlace ovrhu te do javne drazbe ne dolazi, sve to je moguce uciniti takoreci do pred samu javnu drazbu.

Najbolja opcija ponajprije za ovrsenika, zatim za banku, a i za tebe ako ti kupoprodajna cijena odgovara.

btw., visoka jamcevina uopce nije pokazatelj za malo interesenata
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:11   #527
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
ovrsenik (i ti) mozete zajedno kontaktirati banku i reci im da bi kupoprodajna cijena pokrila dug.
Bilo bi dobro da se dogovorimo. Samo pitanje u vezi zabilježbe spora za taj stan:
Vlasnik ne može prodati stan dok se spor ne riješe,
Banka ne može prodati stan osim preko dražbe.

Ili postoje kakvi mogučnosti?
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 11:54   #528
Prvi pokušaj

Bili smo na sudu da pratimo jednu dražbu za stan u Ilici 78 (29 m, procjena 310k k, minimalna 206k k). Došlo je oko 10 sudionika, onda javnost nisu pustili u sobu zbog nedostatka mjesta.
Ali slučajno smo sreli svog susjeda, on je sudjeluje kao kupac baš u ovaj dražbi! On je naravno išao unutra 🙂, još nisam ga zvala da saznam resultat.
Drugo, sud ne stavlja nikakve oglase (zakljčke) o prodaje nekretnine na oglasnu ploču. U ovršnoj pisarnice nama su rekli da ako to željimo vidjeti moramo napisati zahtjev sucu i čekati njegovo odobrenje.
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:14   #529
Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Bili smo na sudu da pratimo jednu dražbu za stan u Ilici 78 (29 m, procjena 310k k, minimalna 206k k). Došlo je oko 10 sudionika, onda javnost nisu pustili u sobu zbog nedostatka mjesta.
Ali slučajno smo sreli svog susjeda, on je sudjeluje kao kupac baš u ovaj dražbi! On je naravno išao unutra 🙂, još nisam ga zvala da saznam resultat.
Drugo, sud ne stavlja nikakve oglase (zakljčke) o prodaje nekretnine na oglasnu ploču. U ovršnoj pisarnice nama su rekli da ako to željimo vidjeti moramo napisati zahtjev sucu i čekati njegovo odobrenje.
daj, molim te, napiši kako je prošla ta dražba

jedan kolega je trebao biti na aukciji, ali mu je nešto iskrslo i nije mogao doći

čisto da mu znam reći jeli se zafrkao ili nije što nije otišao na aukciju
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 13:33   #530
Za 360 otišao je stan, ovršenikov odvjetnik je odmah podneo prigovor na rješenje, sutkinju, predsjednika suda itd. Obečao je min. 2 godine odugovlačenja.
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 14:32   #531
Quote:
Roxolana kaže: Pogledaj post
Za 360 otišao je stan, ovršenikov odvjetnik je odmah podneo prigovor na rješenje, sutkinju, predsjednika suda itd. Obečao je min. 2 godine odugovlačenja.
mos si mislit

mogu se oni zaliti i upravi vodovoda, nis od toga i to je njihovom odvjetniku itekako jasno

hebate, stan je prodan za cijenu vecu od procjene, moze biti sretan- sav novac koji premasuje dug i troskove ovrhe kasira upravo sam ovrsenik

a ako je dug bio ogroman, pitam se s kojim uopce pravom onda ovrsenik svojata tu nekretninu????
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 10:54   #532
Baš me zanima kako će sve to završiti. Možda susjed poslje sazna kakvu info.
Roxolana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:18   #533
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
mos si mislit

mogu se oni zaliti i upravi vodovoda, nis od toga i to je njihovom odvjetniku itekako jasno
Šta "mo'š misliti"? Da nije realno da joj tolko to sve otegne raznim žalbama?
Moš si ti misliti da neće...
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 14:03   #534
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Šta "mo'š misliti"? Da nije realno da joj tolko to sve otegne raznim žalbama?
Moš si ti misliti da neće...
pa ljudi koji pišu na ovoj temi kažu da se radi o cca 12 mjeseci.

inače taj stan gore je prazan poslovni prostor, koji se vodi na pravnu osobu...ne znam mijenja li to išta u procedurama

ali cijena je stvarno više nego solidna...da mi ga vlasnik izravno ponudi za tu cifru, vjerujem da ga ne bi uzeo
realno, nije mi jasno zašto bi vlasnik dalje sebi nabijao troškove suda i odvjetnika u takvoj situaciji
__________________
Lukšaoil ❤️
‐-----------------
Ti kao krilo Hajduka moraš svaku drugu utakmicu imati gol ili asist. (I.L.)
spirou is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:36   #535
Quote:
Nata07 kaže: Pogledaj post
Uh, baš puno pitanja Aquamen ....
Prvi pokušaj deložacije bio je bez uspjeha pa je onda sudski ovršitelj zakazao drugi pokušaj sa policijom a svaka dražba koštala je 145 kuna za sudskog ovršitelja da izađe i sve to na moj teret .....
Od upisa u zemljišne knjige do stupanja u posjed prošla je godina i 5 mjeseci ...... (naše sudstvo)
Meni je dosao Zakljucak da moram u roku od 15 dana uplatiti 25040 kn predujma za izalak sudskog ovrsitelja ili ce se postupak obustaviti. Platila sam, ali jedva. Sad me zanima kako je moguce da neki sud trazi 145 kn, OS u Zg mene trazi toliki iznos. Tko to odreduje i temeljem kojih kriterija? Nije bas da imam 25k koje mi ne trebaju

Hvala!
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:46   #536
novonastale ovrhe bivseg vlasnika na mojoj, na drazbi kupljenoj, nekretnini

Quote:
trajekt kaže: Pogledaj post
Ti kao kupac na sudskoj dražbi dobivaš čistu nekretninu očišenu od svih vjerovnika.
U mom slucaju to nije tako. Da, u Rjesenju je pisalo da ce se brisati svi tereti koji su postojali na nekretnini u vrijeme prodaje, ali od kad sam kupila nekretninu pa dok sam upisana kao vlasnik, na njoj su se pojavile 2 nove ovrhe koje su upisane u teretovnicu! I jos 2 nove plombe za druge 2 nove ovrhe - ukupno njih 4!
Iste sekunde kad se pojavila 1 plomba za 1 ovrhu, obavijestila sam sud, trazila brisanje nje i svih drugih koje bi se mogle pojaviti. To je bilo u 8. mjesecu, nista nije napravljeno, samo upisuju nove ovrhe na starog vlasnika, a sada sam vlasnik ja!
Stalno sam na gruntovnici, stalno pisem prijedloge i pozurnice, sud ne radi nista! Pisala sam ponovo u 10. mjesecu molbu da se obrise ta 1. ovrha - nikakav prijedlog gruntovnici od strane OS u Zg nije poslan!

A kad sam u 8.mj isla na razg sudskoj savjetnici koja vodi tu 1. ovrhu i koja ne prima stranke, rekla mi je da takve stvari ne pisem (molbu za brisanje) jer to onda ona mora citati i donositi zakljucke. Zamislite! Naravno da mi nikako rjesenje moje molbe nije poslala niti ista ucinila da se to obrise.

A da ne pricam da su mi kao vlasniku upisali krivu adresu, krivi grad. I za to sam slala molbu da isprave u 10. mjesecu, nista jos nisu predali ZK-a.

Kaj da radim? Zasto da ja placam prijedloge u ZK-a (biljege) ako to nista nije mojom krivnjom upisano?

Hvala
Damaiondie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:00   #537
Ma nije moguće.

Pa vidiš da tu na threadu teče samo med i mlijeko.

Kupiš stan pod ovrhom za siću i unutra si u roku mjesec dana bez ikakvih dodatnih troškova.

Nema šanse da te dočekaju goli zidovi ili da se slučaj počne odugovlačiti godinama.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 13:49   #538
Quote:
Damaiondie kaže: Pogledaj post
U mom slucaju to nije tako. Da, u Rjesenju je pisalo da ce se brisati svi tereti koji su postojali na nekretnini u vrijeme prodaje, ali od kad sam kupila nekretninu pa dok sam upisana kao vlasnik, na njoj su se pojavile 2 nove ovrhe koje su upisane u teretovnicu! I jos 2 nove plombe za druge 2 nove ovrhe - ukupno njih 4!
Iste sekunde kad se pojavila 1 plomba za 1 ovrhu, obavijestila sam sud, trazila brisanje nje i svih drugih koje bi se mogle pojaviti. To je bilo u 8. mjesecu, nista nije napravljeno, samo upisuju nove ovrhe na starog vlasnika, a sada sam vlasnik ja!
Stalno sam na gruntovnici, stalno pisem prijedloge i pozurnice, sud ne radi nista! Pisala sam ponovo u 10. mjesecu molbu da se obrise ta 1. ovrha - nikakav prijedlog gruntovnici od strane OS u Zg nije poslan!

A kad sam u 8.mj isla na razg sudskoj savjetnici koja vodi tu 1. ovrhu i koja ne prima stranke, rekla mi je da takve stvari ne pisem (molbu za brisanje) jer to onda ona mora citati i donositi zakljucke. Zamislite! Naravno da mi nikako rjesenje moje molbe nije poslala niti ista ucinila da se to obrise.

A da ne pricam da su mi kao vlasniku upisali krivu adresu, krivi grad. I za to sam slala molbu da isprave u 10. mjesecu, nista jos nisu predali ZK-a.

Kaj da radim? Zasto da ja placam prijedloge u ZK-a (biljege) ako to nista nije mojom krivnjom upisano?

Hvala
Netko je itekako napravio debele greske, tj.dopustio naknadno zabiljezbe ovrha.
Nemas ti nista s dugovima i ovrhama ovrsenika. Sud je morao naloziti Zemljisnoknjiznom odjelu da izvrsi zabiljezbu dosude.
Sva prava i tereti na nekretnini prestaju prodajom nekretnine.
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 14:03   #539
Quote:
forumnickxy kaže: Pogledaj post
Ma nije moguće.

Pa vidiš da tu na threadu teče samo med i mlijeko.

Kupiš stan pod ovrhom za siću i unutra si u roku mjesec dana bez ikakvih dodatnih troškova.

Nema šanse da te dočekaju goli zidovi ili da se slučaj počne odugovlačiti godinama.
Nekretnine se ne prodaju za sicu vec cak i za cijenu visu cijenu (pogledaj post kolegice).

Nije bas za mjesec dana, ali recimo za 6-10 mjeseci, uz zalbe mozda i 18 mjeseci.
Znas, ovrsni postupci spadaju u zurne i nemoj ih mijesati s drugim predmetnima koji zaista traju jako dugo. Ovrsni ne i zadnjih par godina vise jednostavno nema "odugovlacenja godinama".

Dodatni troskovi u konacnici idu, i to s pravom, na racun ovrsenika koji ih je i sam prouzrocio.

Bas krasno, ovrseniku s 2+2 ovrhe za nagradu bi mozda trebalo otpisati sve dugove i pokloniti nekretninu?

Ili, zaliti nekoga tko je ovrhom izgubio nekretninu za 350 tisuca franaka kao iz slucaja ovdje navedenog prije nekog vremena. 350 tisuca franaka! Pa da je i beskamatni kredit kakvo je to megalomansko preseravanje??? (ispricavam se na izrazu).
dsvbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 15:37   #540
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post

Nije bas za mjesec dana, ali recimo za 6-10 mjeseci, uz zalbe mozda i 18 mjeseci.
Ne znam nikoga tko ide u kupovinu nekretnine svjestan i spreman čekati 18 mjeseci da stupi u vlasništvo.
Quote:
Dodatni troskovi u konacnici idu, i to s pravom, na racun ovrsenika koji ih je i sam prouzrocio.
Ok, sada mi objasni na koji način ću ja dobiti povrat love od ovršenika koje mi je isti prouzročio odugovlačenjem postupka, npr.izlazak ovršitelja na teren,troškovi odvjetnika i drugo, ako mu je račun blokiran i nema imovine niti će vjerovatno imati jer je već sada u gabuli a tonuti će još dublje.
Quote:
Bas krasno, ovrseniku s 2+2 ovrhe za nagradu bi mozda trebalo otpisati sve dugove i pokloniti nekretninu?

Ili, zaliti nekoga tko je ovrhom izgubio nekretninu za 350 tisuca franaka kao iz slucaja ovdje navedenog prije nekog vremena. 350 tisuca franaka! Pa da je i beskamatni kredit kakvo je to megalomansko preseravanje??? (ispricavam se na izrazu).
Ne kažem da mu treba nešto pokloniti niti otpisati.
Cijela poanta svega je da u startu treba zaobići takve kupovine.
Jest, ishod je siguran bilo prije ili kasnije ali što te sve na tome putu čeka,
ne hvala. To što si ti imao/imala sreće u svojem slučaju ne znači gotovo ništa. Ti si manjina. Jer oni koji su prilikom kupovine nagrabusili i pojeli
**vno ne pišu po forumu jer ih je sram.
Pogledaj thread unatrag, sve samo med i mlijeko, možda par posto postova sa lošim iskustvima...
Zaista misliš da je i u stvarnosti tako ?



I da dodam, ovaj slučaj gore kažeš da nije otišlo za siću.
Koliko ja znam to je i dalje debelo ispod realne tržišne cijene tako da ti ni taj argument ne stoji.
forumnickxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.