Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2014., 12:32   #81
Imam ga u teglama, ali to mi nije dovoljno, pa sam mislila što ne bi rastao i ispod loza.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2014., 12:33   #82
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Bosiljak možeš uzgajati u tegli. Smjesti ga na kuhinjski prozor i uvijek ti je pri ruci. I nema puževa.
Mi smo prije 2 dana, nakon onog pljuska, na kuhinjskom prozoru, dasci ispod njega i po roletama imali jedno 50 puževa

Bosiljak smo, srećom, na vrijeme stavili s unutarnje strane prozora.

Inače stoji vani, i gotovo svaki dan, usred bijela dana, po suncu, najmanje jedan poludjeli puž dođe do njega i počne jesti
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:38   #83
veli mi jedan susjed da je najbolji način za očiostiti zemlju od crva, puževaii ostalih nametnika tako da se pospe vapno po zemlji i zatim zaore zemlja. Što vi mislite o tome?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 08:48   #84
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
veli mi jedan susjed da je najbolji način za očiostiti zemlju od crva, puževaii ostalih nametnika tako da se pospe vapno po zemlji i zatim zaore zemlja. Što vi mislite o tome?
nećeš vapnom ništa potamaniti osim što ćeš popraviti strukturu zemlje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:00   #85
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
nećeš vapnom ništa potamaniti osim što ćeš popraviti strukturu zemlje.
ali gle što piše

Quote:
Oprez!

Živo i gašeno vapno nagrizaju i nadražuju kožu, sluznice dišnih organa i oči, pa je pri radu sa vapnom potrebna zaštitna oprema.
po nekoj logici, ako zaista tako djeluje na ljude, može biti opasno i za crve i puževe.

Gdje da nabavim vapno bez aluminija?
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:05   #86
Quote:
Tako dodavanjem vapna možemo povećati pH-vrijednost i ta tako dodamo kalcijev karbonat(CaCO3) ili vapnenac od algi, nikako ne koristiti živo vapno jer čete tako uništiti čitavi život u tlu. U proljeće posipajte vapnu u količini od 100do 200g po metru kvadratnom i tako podignite pH-vrijednost.
http://www.cvijet.info/savjeti/promj...u_vrtu/71.aspx

i sad ako zaista pospem živo vapno uništit ću sve živo u tlu....hm???? recimo ako to napravim u jesen do proljeća bi se tlo trebalo oporviti...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 23:12   #87
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
http://www.cvijet.info/savjeti/promj...u_vrtu/71.aspx

i sad ako zaista pospem živo vapno uništit ću sve živo u tlu....hm???? recimo ako to napravim u jesen do proljeća bi se tlo trebalo oporviti...
Nisam mislio na živo vapno. I nemoj eksperimentirati s njim jer ćeš stvarno uništiti zemlju.

Daleko jednostavnije je pokriti zemlju crnom folijom sada u ljeto, ostvaiti do jeseni i toplina (vrućina) će sterilizirati tlo pod folijom. Na jesen makneš foliju i imaš apotekarski čistu zemlju. Nema korova, nema štetnika...istina, nema ni korisnih mikroorganizama.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 13:32   #88
Ja sam kupila preko ebaya neki Bayerov pužomor, mogu staviti link ako nekoga zanima (a mogu i prodati dio, ako ima zainteresiranih ) i nemam doslovno nikakvih sumnji u to funkcionira li Stavila sam ih prije 3 dana, i do sad sam skupila oko sto komada mrtvih, na mom dvorištu od 70 kvadrata. Stvarno funkcionira, gotovo trenutno, kako pojedu komadić tog pužomora, tako uginu, a fakat im je fino i napadaju na to k'o ludi.

Za sad sam jako zadovoljna Mislim da ću vrlo, vrlo uskoro počistiti svu gamad iz svog dvorišta, a onda samo nasuti uz rubove da se ne nasele ponovo
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 22:08   #89
Može link na taj pužomor?
bibiivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 22:35   #90
I ja bi link, ovo kaj ja imam ne funkcionira. I dalje se goste po salati

A teta u poljoapoteci mi je rekla da iduće godine takva sredstva ne bude moguće nabaviti. Zna neko nešt o tome?
nyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:52   #91
http://www.ebay.com/itm/121041834344...%3AMEBIDX%3AIT


Kažem, ako netko želi kupiti od mene malo za probu, javite se na pm. Imam kilu, kila mi stvarno ne treba
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:58   #92
Quote:
nyla kaže: Pogledaj post
I ja bi link, ovo kaj ja imam ne funkcionira. I dalje se goste po salati

A teta u poljoapoteci mi je rekla da iduće godine takva sredstva ne bude moguće nabaviti. Zna neko nešt o tome?
Teta u poljoapoteci trebala bi znati da je novi zakon već na snazi...
http://www.zakon.hr/z/703/Zakon-o-od...rabi-pesticida
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 14:32   #93
a u novom zakonu piše da:

(3) Pesticidi namijenjeni neprofesionalnim korisnicima smiju se prodavati u prodavaonicama u kojima se ne prodaje hrana kao što su trgovački centri, vrtni centri, cvjećarnice, odjeli za vrt i sl. i ne moraju se prodavati u fizički odvojenom dijelu prodavaonice, ali se moraju držati odvojeno i na način koji sprječava bilo kakav nepovoljan utjecaj na druge proizvode.

(10) Za kupnju pesticida koji su namijenjeni neprofesionalnim korisnicima nije potrebna izobrazba ili položen ispit iz članka 5. stavka 2. ovoga Zakona, ali osoba koja prodaje takve pesticide treba imati odgovarajuću izobrazbu i položen ispit iz članka 5. stavka 2. ovoga Zakona.


već sam naletila na više mjesta sa takvim dezinformacijama. da se vani pesticidi ne mogu kupiti. da će to doći i kod nas i kao dokaz link na strategiju di takvo što uopće ne piše. samo treba pročitati.
postrožavaju se uvjeti za profesionalnu upotrebu. i nacionalna strategija je smanjiti korištenje i podići razinu svijesti o štetnosti.. to je sve.


e, a kako se zove onaj ogromni i još mesnatiji sivi puž golać? na crne točkice. istrijebila sam većinu ariona.
zadnjih tjedana katkad stavim po par granulica u stupice tek toliko da vidim što ću sutradan nać. i nađem te sive velike ko omanji miš
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:06   #94
Bayer ima na našem tržištu preparat pod nazivom Mesurol i on djeluje i ima važeću dozvolu do kraja 2014.-te.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 14:53   #95
imate li iskustva s KUPOVNIM mamcima za suzbijanje puževa? http://www.njuskalo.hr/…/ferramol-ma...uzeva-o… pogotovo iskustvo s kišom? 50-60kn je kutija, navodno je ekološko i ok za kišu. stavljal bi to u cvjetnjake i druga gusta mjesta gdje se puževi skupljaju kroz dan
_filo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:08   #96
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
veli mi jedan susjed da je najbolji način za očiostiti zemlju od crva, puževaii ostalih nametnika tako da se pospe vapno po zemlji i zatim zaore zemlja. Što vi mislite o tome?
Za vapno ne znam, ali pepeo je super protiv puževa. Ja se grijem na drva i sakupljam pepeo kroz zimu, a u proljeće kad okopavam vrt nasipam taj pepeo i preorem. Mogu reć da prošle godine nije bio skoro niti jedan, a ove ćemo još vidjeti
Himalajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2016., 15:11   #97
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja sam kupila preko ebaya neki Bayerov pužomor, mogu staviti link ako nekoga zanima (a mogu i prodati dio, ako ima zainteresiranih ) i nemam doslovno nikakvih sumnji u to funkcionira li Stavila sam ih prije 3 dana, i do sad sam skupila oko sto komada mrtvih, na mom dvorištu od 70 kvadrata. Stvarno funkcionira, gotovo trenutno, kako pojedu komadić tog pužomora, tako uginu, a fakat im je fino i napadaju na to k'o ludi.

Za sad sam jako zadovoljna Mislim da ću vrlo, vrlo uskoro počistiti svu gamad iz svog dvorišta, a onda samo nasuti uz rubove da se ne nasele ponovo
Pužomor nije zdrav - to mi je rekao jedan agromom. U njemu ima, nemam pojma koji je metal rekao, ali jedan vrlo gadan metal. Ako je otrovan za puževe sigurno je i za ljude. A nije ni dobar za ostale korisne stanovnike vrta.
Himalajka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:35   #98
Puževa se možete riješiti na vrlo jednostavan,100% učinkovit i jeftin način,bez ikakvih posljedica za vaše zdravlje i trovanja korisnih životinjica...
nemaslug.co.uk/nemasys-instructions/16-nemaslug-large-instructions
F@@hrenheit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 17:42   #99
Par pataka (raca)!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 18:50   #100
Quote:
F@@hrenheit kaže: Pogledaj post
Puževa se možete riješiti na vrlo jednostavan,100% učinkovit i jeftin način,bez ikakvih posljedica za vaše zdravlje i trovanja korisnih životinjica...
nemaslug.co.uk/nemasys-instructions/16-nemaslug-large-instructions
šta je sad to, nešto kao Ferramol??
gdje kupiti i jesi li probao?
zarana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:37.