Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2012., 13:40   #81
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Video sa prijevodom hrvatski

Ovo je sigurno najveće zavjera, propaganda i kako bi naši prijatelji rekli paranoja pogledajte samo 10 minuta
Politika je najmočniji ozakonjeni sustav po kojem se prazne džepovi običnih ljudi. Svakih par godina oni od nas traže da glasujemo za njih i na taj način ih ovlašćujemo da upravljaju svim našim novcem i dobrima - našim životima. Kad dobe dozvolu oni još i po pravilnicima uzimaju pare za stranke. Ma koje gospodarstvo, koja privreda, poljoprivreda može primiti tolike količine novca svake 4 godine da ne govorimo dalje....

Mi smo jedino u mogućnosti da pokušamo očuvati svoje obitelji i djecu. Što je moguće zdraviju i ovakve teme svakako su doprinos svjesnosti o stvarima oko nas.
komar is offline  
Old 29.01.2012., 14:14   #82
potaknut ovom temom pokušao sam pronači tko je vlasnik monsanto korporacije.
osnovana je od stane židovske obitelji prije 200-300 godina.
zastao sam na zanimljivom intervjuu jednog farmera.
stavit ću link na 2/3 dio intervjua, pa ako vas zainteresira pogledajte 1. i 3. dio...
http://www.youtube.com/watch?v=eHnP1..._order&list=UL
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 29.01.2012., 18:15   #83
O ovome je bilo riječi 2009. godine da li je to samo prošlost ili zastrašivanje, kakva nam je današnjica ili nas to čeka u budućnosti pitanje je. Najvjerojatnije puno toga ovisi o nama samima.

Stiže nam Codex Alimentarius

http://www.codexalimentarius.net/web/index_en.jsp

Vrlo vjerojatno velika većina vas nije čula za Codex Alimentarius, zar ne? Ako niste čuli za njega, to znači da je elita postigla svoj cilj, jer im upravo to najviše odgovara. Kada biste znali šta je Codex, njihov bi opstanak bio ugrožen. A upravo to želim postići ovim blogom, jer Codex dolazi. Stavlja se u upotrebu 31. prosinca ove godine. Možda vam u ovom trenutku to ništa ne znači, ali nakon što vam obrazložim šta je zapravo Codex, bit će vam jasno. Ako ćete nakon toga poćeti razmišljati o njemu, moj će cilj biti postignut.

Šta je zapravo Codex?

Codex Alimentarius je skup pravila za regulaciju poljodjelstva i potpunu kontrolu hrane od sjemena do konačnog proizvoda. Pokušat ću na što jednostavniji način napisati šta znači njegova primjena.

- Pod Codexom više nije potrebno označavati životinje koje su genetski promjenjene, što je do sada bilo obavezno.

- Povrće i sjeme će biti izloženo zraženju. Trenutno se to radi samo kod sjemenja i povrća koje mora dugo putovati, kako bi ostalo što duže svježe. Pod Codexom će to biti obavezno za sve životinje.

- Uvođenjem Codexa će sve životinje, koje se uzgajaju za hranu ili mlijeko, morati dobivati Monsanto hormon rasta i Monsanto antibiotike. Kod toga ću vam još reći da je Monsanto najveći proizvođač genetskih uzgojenih životinja na svijetu.

- Ljudi će oboljevati zbog konzumiranja genetski uzgojene hrane. Tu uskače farmacija, koja će im nuditi pomoć u obliku svojih ljekova. Gotovo svi prirodni lijekovi postaju zabranjeni i označeni kao opasni, a bit će dozvoljeni samo farmaceutski proizvodi. Pa neka mi još netko kaže da je kemija zdravija od prirodnih pripravaka. Prirodni lijekovi su konkurencija farmaciji, te ih zato žele ukinuti. Vitaminski dodaci moći će se dobiti samo na recept.

- Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno organsko ratarstvo. Da još jednom sve povežem. Codex Alimentarius će svu kontrolu nad hranom dati u ruke farmaciji i Monsantu kao najvećem proizvođaču genetski prerađene hrane. Ako se ostvare sve crne slutnje, u roku od 10 godina ćemo na policama u trgovinama imati samo genetski uzgojenu hranu, a organske, ekološke i biološke neće više biti. Seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od Monsanta, a njihovo sjeme ima ugrađen gen koji sprečava daljnje razmnožavanje. Drugim riječima, ne proizvode sjeme, te seljaci moraju svake godine iznova kupovati sjeme. Naravno, od Monsanta.

IIronija je u tome da ćemo možda u prosjeku duže živjeti , ali će kvaliteta života biti slabija, jer će prehrana biti nekvalitetna. Biti će puno bolesti, farmacija će nam prodavati svoje proizvode i lijekove, tako da i oni dobe svoj dio kolača. A sada ono najstrašnije. Zbog posljedica uvođenja Codexa na svijetu će umrijeti oko 3 milijarde ljudi. Da, tako je. 3 milijarde!!! Zašto? Zbog pomanjkanja hrane, nekvalitetne hrane, čak i od bolesti od kojih je moguće ozdraviti, jer će prirodni lijekovi biti zabranjeni, imunitet oslabljen zbog nekvalitetne genetski uzgojene hrane.

Koje je rješenje i šta se može učiniti?

Širite ovu vijest. Recite svim prijateljima, znancima, školskim prijateljima, suradnicima, obitelji i jednostavno svima koje poznajete. Pišite blogove, šaljite mailove, pričajte o tome. Vremena je malo, ali još nije prekasno. Codex treba stupiti u upotrebu 31. prosinca 2009. i zato treba požuriti.

Za Codex je zadužena posebna Codex Alimentarius komisija. 1994. godine su pokušali uvesti Codex u SAD, ali su ljudi uvidjeli o čemu se radi i naveliko pisali lakoalnim političarima, kongresmenima. Trgovačkim lancima je postalo jasno da će propasti ukoliko se uvede Codex, te su sami lobirali za sprečavanje njegovog uvođenja. I zajedno su postigli da Codex na kraju nije uveden. Nato se komisija okrenuli Evropi i, prema svim pokazateljima, tu će im uspjeti. Računaju na veću podjeljenost trgovine i slabiju komunikaciju među državama, što je točno. 31. prosinac je dan D. Još nije kasno, zato vas molim da širite vijest.

Šta ako se Codex stvarno uvede?

U tom vam slučaju toplo preporučam da jedete što je više moguće doma uzgojene i prerađene hrane. I još nešto vrlo važno. Čuvajte sjeme!!! Uvođenjem Codexa će biti teško ili gotovo nemoguće kupiti genetski neprerađeno sjeme. Zato ih obavezno spremajte kod kuće. Ako imate mogućnost, povećajte svoj vrt i pokušajte napraviti što veće zalihe zimnice, kako biste i preko zime mogli jesti što više zdrave hrane. Budite oprezni šta kupujete. Najčešće su proizvodi večih i najviše reklamiranih proizvođača ustvari najgori za zdravlje.

ZAKLJUČAK:

Pitam se, je li moje stanje svijesti orijentirano na utopiju? Obožavam seriju Zvijezdane staze, obožavam viziju ljudske budućnosti gdje su ljudi uspjeli nadići osobne interese, kapital, profit, prestali zagađivati i uništavati sve oko sebe i postali istraživači, postali vrsta koja ima prioritet mir i prosperitet, koja cijeni i poštuje pojedince koji imaju u interesu samo jedno – postizanje općeg dobra. Je li takva budućnost moguća, ili će započeto administrativno porobljavanje od strane EU završiti totalnom robovanju korporacijama?

Svijet je u našim rukama – uvijek možemo stati i reći jasno i glasno – NE! Ali to moramo učiniti zajedno i složno. Uvijek volim iznova ponavljati kako se svijet mijenja onoliko koliko se i mi samo mijenjamo, a ako želimo vidjeti neku promjenu u svijetu, onda kao preduvijet i sami moramo biti promjena koju želimo vidjeti u svijetu, a ne pognuti glavu i složiti se s svime što nam nameću. Ja sam počela, a vi?[/COLOR]

Zadnje uređivanje komar : 29.01.2012. at 18:20.
komar is offline  
Old 30.01.2012., 08:40   #84
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
- Codex u osnovi sprečava i ukida prirodno organsko ratarstvo. Da još jednom sve povežem. Codex Alimentarius će svu kontrolu nad hranom dati u ruke farmaciji i Monsantu kao najvećem proizvođaču genetski prerađene hrane. Ako se ostvare sve crne slutnje, u roku od 10 godina ćemo na policama u trgovinama imati samo genetski uzgojenu hranu, a organske, ekološke i biološke neće više biti. Seljaci će svake godine morati kupovati sjeme od Monsanta, a njihovo sjeme ima ugrađen gen koji sprečava daljnje razmnožavanje. Drugim riječima, ne proizvode sjeme, te seljaci moraju svake godine iznova kupovati sjeme. Naravno, od Monsanta.

...

U tom vam slučaju toplo preporučam da jedete što je više moguće doma uzgojene i prerađene hrane. I još nešto vrlo važno. Čuvajte sjeme!!! Uvođenjem Codexa će biti teško ili gotovo nemoguće kupiti genetski neprerađeno sjeme. Zato ih obavezno spremajte kod kuće. Ako imate mogućnost, povećajte svoj vrt i pokušajte napraviti što veće zalihe zimnice, kako biste i preko zime mogli jesti što više zdrave hrane. Budite oprezni šta kupujete. Najčešće su proizvodi večih i najviše reklamiranih proizvođača ustvari najgori za zdravlje.

ZAKLJUČAK:

Svijet je u našim rukama – uvijek možemo stati i reći jasno i glasno – NE! Ali to moramo učiniti zajedno i složno. Uvijek volim iznova ponavljati kako se svijet mijenja onoliko koliko se i mi samo mijenjamo, a ako želimo vidjeti neku promjenu u svijetu, onda kao preduvijet i sami moramo biti promjena koju želimo vidjeti u svijetu, a ne pognuti glavu i složiti se s svime što nam nameću. Ja sam počela, a vi?[/COLOR]
Sjeme skupljam i nabavljam stare sorte (btw, znate li koliko je već danas teško doći do starih sorti i netretiranog sjemena?) Ako netko želi, mogu mu poslati knjigu o skupljanju i pohranjivanju sjemena (imam jednu dobru staru knjigu na hrvatskom u digitalnom obliku).

Na Novom Zelandu su već zabranili ljudima da sami uzgajaju hranu.

Da mi je vidjeti tko će mi to zabraniti, ima da mu glavu otkinem sa ramena! Bolje grob nego rob!
__________________
All that we see or seem is but a dream within a dream.
Ahisma is offline  
Old 30.01.2012., 08:59   #85
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
IIronija je u tome da ćemo možda u prosjeku duže živjeti
to je diskutabilno jer europa kao kontinent odumire (kao i hrvatska).
starih ljudi je sve više, ali sadašnji starci neke zauvijek živjeti.
jednom će doći do preokreta jer je sadašnje stanje vezano za život zadnjih 40 godina.
razmnožili smo se od početka korištenja naftnih proizvoda (zadnjih 150 godina).
a nafta je svoj vrhunac doživjela proteklih desetljeća.
nebi me iznenadilo da idućih desetljeća broj ljudi počne opadati, a dužina prosjećnog života stagnira.
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 30.01.2012., 10:12   #86
Quote:
Ahisma kaže: Pogledaj post
Bolje grob nego rob!
Ima ih još koji su u tome vidjeli izlaz - http://www.vecernji.hr/vijesti/zbog-...a-clanak-96018

Nikako nisam željela da se takve grozne stvari događaju mojoj lijepoj i našoj - evo kako je na stranicama obitelji Sever opisano tržište hrane:

U posljednjih pola stoljeća proizvodnja hrane svela se na industrijsku proizvodnju koja se temelji na neracionalnoj primjeni agrokemikalija i fosilne energije. Jedini cilj ovakve proizvodnje je iz svakog pojedinog polja i životinje u najkraćem roku izvući što je više moguće. Unatoč tome što je ovakav način proizvodnje doveo do zadivljujućih povećanja prinosa, on je doveo i do niza ekoloških, ekonomskih i socijalnih problema: onečišćenja tla i voda, smanjivanja raznolikosti biljnih i životinjskih vrsta, izumiranja vrijednosti ruralnog načina života, smanjenja broja poljoprivrednika i poljoprivrednih gospodarstava te degradacije krajobraza. Jedna od posljedica ovakvog, neodrživog načina proizvodnje namirnica jest i potpuno "anonimni" prehrambeni sustav. Potrošači biraju proizvode s polica trgovina, ne znajući pri tom odakle dotični proizvod potječa, tko ga je i na kakav način proizveo. S druge strane, proizvođač za svoje proizvode dobiva sve manje novca jer glavninu onoga što plaća potrošač ostali sudionici u tom lancu, poput prehrambene industrije, maloprodajnih lanaca, veletrgovaca itd. Proizvođač također proizvodi za potpuno anonimnog potrošača. On ne zna tko i gdje konzumira njegove proizvode, pa je veza između ove dvije grupe posve izgubljena.

Naši političari nisu svjesni što čine... nekad se govorilo <misli globalno, a radi lokalno> a danas su se stvari promijenile pa mi današnjica izgleda >radi globalno, spavaj lokalno<. Gledam Milanovića kako govori da sad u EU mi nismo samo promatrači, već kreatori i trebamo nešto raditi... i sve se pitam kako mogu oni koji doma nisu u stanju napraviti ništa konstruktivno, pokretački i motivirajuće budu tam radili. Budu, kao što sam ja pjevala u zboru... Kad mi je grlo bilo upaljeno otvarala sam usta i zbor je zvučao fantastično i svi su vidjeli da pjevam, a to što nisam puštala glasa nikome nije bilo u tom trenutku važno! Zbog svega što se događa oko nas i s nama - uhvatim se kako tupo sjedim u fotelji i osluškujem pikanje oko srca. I dok tako sjedim svjesna sam da ima oko mene puno onih kojima je još i teže!

Zadnje uređivanje komar : 30.01.2012. at 11:22.
komar is offline  
Old 31.01.2012., 03:38   #87
Quote:
franjo7 kaže: Pogledaj post
Kako se vi mislite boriti protiv tvrtke koja ima godišnji prihod 10,5 milijardi dolara i čistu zaradu 1,1 milijardu. Ima preko 24 000 zaposlenih, financira i republikance i demokrate u SAD-u, a samo u 2008. je za legalno lobiranje potrošila 8,8 milijuna dolara ( o ilegalnom da i ne govorim )? Kako se boriti protiv tvrtke koja je potpisala ugovor o strateškoj suradanji sa BASF-om koji je najveći europski proizvođač pesticida i sjemena? Kako se boriti protiv tvrtke koja tuži stotine američkih farmera koji ne žele sijati GMO sjeme, a većina od njih nema novaca za skupe odvjetnike i dugotrajne parnice? Kako se boriti protiv tvrtke koja je već potpuno "inficirala" zemlju poljoprivrednika u Južnoj Americi, Meksiku, Indiji, pa čak i Kini? A u Novom Zelandu gura zakon kojim se pokušava zabraniti sadnju povrća u vrtovima za osobne potrebe?
Ja sam protivnik GMO-a, ali ne vidim načina borbe protiv Monsanta
Nema načina, zato glavu u pijesak i UMRIMO MI I NAŠA DJECA!!!
SvetiPetar is offline  
Old 31.01.2012., 04:02   #88
tako nešto bi točno Sveti Petar napisao
a na tom tragu je i papina politika
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 31.01.2012., 06:53   #89
Za špricanje koristim sumpor i bakar, kupiti ću ga od veterine, a ne od strane firme. To je moj doprinos. Kad bi 20% vinogradara, tražilo samo robu od domaćeg proizvođača, i kad bi prodaja BASF i ostalima pala samo 5% na godinu umjesto da raste, šta misliš, da li bi netko od stranačkih vlasnika pitao ove koji rade za njih ovdje: kaj se događa tu kod vas, oni bi se preznojavali bojeći se za svoje stolice i lovu.
Samo je šteta kaj naši ljudi to ne razumiju, i kaj ih nije briga.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 31.01.2012., 23:28   #90
O sjetvi na privatnom zemljištu odlučuje vlasnik zemljišta, vlasništvo je neotuđivo.

Zašto se bojte GMO-a kad je njegov uvoz zabranjen, i u hrani (proizvodi u svim zemljama EU ne smiju imat više od 0,9% gmo dodataka - pravilnik), i u sjetvi (netko je ranije naveo krivi podatak 50 km je radijus kontaminacije).

Mene više brine nestanak sorti na koje smo navikli, svi smo se navukli na hibride, tko još doma ima sjeme domaćeg paradajza šljivara, je volovsko srce smo sačuvali, ali što je sa zagrebačkom ranom. Gdje su nestali kratki crveni slatki feferoni koje je ljubljanska semenarna prodavala, što je sa saltnim krastavcima sunčani potok, nema u prodaji, ali ima u katalogu, kao što im i cikle bikor (ali kupi ako nađeš).

Svakom njegovo, ako gospoda mikrobiolozi, etimolozi, biolzi, prirodnjaci ili što već bili (nikad nisam srela inžinjere koji, zagovaraju gmo). Ali pitam se zašo ne bi omogućili uvoz takvih proizvoda, pa neka gospoda testiraju na svojoj koži, neka se prodaje u konzumu, meraktoru, interštaru... pa svaka nova tehnologija treba svog zamorčića, ako se nude što ih ne bi iskoristili i tako takva ispitivanja trebaju proč 30-50 godina da bi bili sigurni u reprodukcijska svojstva, ja sam spremna ili priznat grešku ili donirat za spomenik pralim borcima u znanstvenoj bitci.

Ali u mojoj kuruzi toga ne bu. (i to se malo drugačije kaže, ali eto da budem pristojna)
d@d@ is offline  
Old 01.02.2012., 09:16   #91
Ne možeš zabraniti uvoz.
Meni je na predavanje došao jedan od odvjetnika koji je baš radio na slučaju WTO vs EU i moratorij na GMO. Ono sto se sjecam jest da EU nije imala sanse dobiti taj slucaj i da je bio prilicno clear cut slucaj.

Argument koji je EU potezala jest princip predostroznosti (precautionary principle) koji otprilike kaze da u slucaju nepostojanja znanstvenog dokaza i sumnje u stetnost neke akcije, imas pravo donijeti odredjene odluke (u ovom slucaju zabraniti uvoz GMOa). WTO s druge strane ima pravilnik koji se zove SPS ili http://www.wto.org/english/thewto_e/..._e/agrm4_e.htm koji takodjer kaze: It allows countries to set their own standards. But it also says regulations must be based on science. They should be applied only to the extent necessary to protect human, animal or plant life or health. And they should not arbitrarily or unjustifiably discriminate between countries where identical or similar conditions prevail.

Buduci da je EU potegla potez, na nju je pao teret dokaza. Sud je u skladu sa SPSom donio odluku da EU ima pravo dokazati stetnost GMOa u roku godine dana (toliko je predvidjeno SPSom). Buduci da je za ovakvo ispitivanje potreban daleko duzi rok, EU je izgubila slucaj, tj. nije u roku godine dana uspjela dokazati stetnost GMOa. U ovom slucaju radi se o tome da je trgovacki zakon jaci od zakona (principa) zastite okolisa, te da se zabranom uvoza dira u svetost slobodne trgovine postavljanjem barijera.

Tak vam je to.
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Old 01.02.2012., 17:09   #92
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Link na članak ne govori o nikakvom vezivanju ruku malom čovjeku već napredak u samoj zaštiti potrošača gdje se više neće moći lažno reklamirati prirodni proizvodi kao ljekovi bez stvarnog dokaza o njihovom djelovanju.
Ovaj komentar na članak o zabrani prodaje ljekovitog bilja i čajeva mi je legendaran http://www.advance.hr/vijesti/eu-dan...ilja-i-cajeva/

Izrodiše se na svijetu toliko pamentni ljudi da će zaštititi druge od života, liječenja i suradnje s prirodom. Ništa bez dokaza i potvrda jer naš život nije dovoljan dokaz!

Prije 100 godina, prije 1000 godina a sa sigurnošću se zna da i prije 5000 godina je priroda bila jedini preduvijet za opstanak života - današnji frikovi prodaju neke nove fore... GMO budućnost.

Da li je prekasno ili još uspijevamo učiniti nešto - nemam pojma, ali bar se trudim razgovarati o toj temi: http://www.causes.com/causes/546966-...tural-remedies a i drugi se druže na isti način
komar is offline  
Old 02.02.2012., 19:52   #93
isuse, kao da citam teme na politici a ne poljoprivredi. ljudi mili, stvarno ce mi trebati iohoho vremena da sve pohvatam.

diabolica, necemo reklamirati distributere zastitnih sredstava, ali kad si vec spomenuo veterinu, nisu li malkice skupi?
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 02.02.2012., 19:59   #94
Znam da je baza svega opet uvoz ili licenca, ali domaće je domaće.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Old 02.02.2012., 20:06   #95
slazem se u potpunosti s tobom. uvijek cu radije ( kad imam love) kupiti hrvatski proizvod. medjutim, prosle godine je izbila frka sa zastitnim sredstvima, dobili smo naputak da se drzimo gornje preporucene doze ili cak da stavimo vise sredstva jer su nasi domaci sprckali. a ja ne smijem riskirati, vremena su bajna i gleda se na svaku kunu. barem kod mene. a imenovana firma mi bas ne daje neke lude rabate, pa prema tome
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 02.02.2012., 20:40   #96
lijepo molim uvazene forumase za minimum samokontrole prilikom obracanja neistomisljenicima. uvrede, niski udarci i trolanje biti ce sankcionirani sukladno pravilima foruma. danas samo brisem nepocudne postove. hvala.
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Old 03.02.2012., 14:16   #97
Prošlo je svega nekoliko dana od kada smo rekli DA europskoj uniji...
U tako kratkom vremenu počele su izlaziti na površinu sve negativne stvari,o kojima nitko u vrijeme kampanje nije pričao...
Svima je jasno da je SAD glavni pobornik guranja GMO hrane u svijetu (najviše se to očituje u ratarstvu),no i Europa također gura onaj dio svoje GMO mašinerije u kojem su trenutno najjači u svijetu,a to je povrće...
Nedavno su donešeni upisnici integrirane proizvodnje u poljoprivredi usklađeni sa zakonima EU...
U ratarstvu je tako između plodoreda,reducirane zaštite i ostalih mjera,zabranjeno sijanje GMO usjeva...
No,međutim u povrtlarstvu su GMO usjevi dozvoljeni,kao i zatvoreni sustav hidroponske proizvodnje (uzgoj u kamenoj vuni i ostalim inertnim supstratima)...
Takvo povrće ćemo u budućnosti jesti označeno sa oznakom "BIO"...
Znači,u ratarstvu gdje veći dio proizvodnje ide za stočnu hranu je zabranjen GMO,a u povrtlarstvu gdje sva količina uzgojenog povrća ide u svježu potrošnju i preradu za ishranu ljudi je GMO dozvoljen...
F@@hrenheit is offline  
Old 03.02.2012., 21:02   #98
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Ovaj komentar na članak o zabrani prodaje ljekovitog bilja i čajeva mi je legendaran http://www.advance.hr/vijesti/eu-dan...ilja-i-cajeva/
Ovdje se ne govori o zabrani same prodaje, nego zabrani reklamiranja nečega kao ljekovitog, ako nema dokazana ljekovita svojstva.

To ukratko znači da razni prodavači magle i nadrilječnici neće više legalno moći varati naivne ljude.
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Izrodiše se na svijetu toliko pamentni ljudi da će zaštititi druge od života, liječenja i suradnje s prirodom. Ništa bez dokaza i potvrda jer naš život nije dovoljan dokaz!

Prije 100 godina, prije 1000 godina a sa sigurnošću se zna da i prije 5000 godina je priroda bila jedini preduvijet za opstanak života - današnji frikovi prodaju neke nove fore... GMO budućnost.

Da li je prekasno ili još uspijevamo učiniti nešto - nemam pojma, ali bar se trudim razgovarati o toj temi: http://www.causes.com/causes/546966-...tural-remedies a i drugi se druže na isti način
Možda si ti jedna od osoba koja šarlatanstvom zarađuje na patnji drugih. U tom slučaju svoje proizvode više nećeš moći reklamirati kao ljekovite bez dokazanog ljekovitog učinka. Dakle, svoju religiju nećeš moći prodavati pod krinkom znanosti i tako varati kupce.

A, ako si pak jedna od onih naivnih osoba koja puši takve nedokazane tvrdnje, ništa te neće spriječiti da kupiš neki proizvod za koji ti vjeruješ da je ljekovit, makar tom proizvodu bude bilo zabranjeno da se reklamira kao ljekovi. Ovjek postoji netko tko je spreman naivčini olakšati novčanik.
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Old 03.02.2012., 21:10   #99
Quote:
Niflheim kaže: Pogledaj post
Dakle u SAD-u su farmeri zakonski prisiljeni kupovati GMO sjeme? Stvarno?
Može link na taj zakon?
http://cmcforum.com/opinion/09162009...-medical-bills
Bunga Bungalow is offline  
Old 03.02.2012., 21:21   #100
I kakve ovo ima veze s mojim pitanjem?

Nikakve
__________________
All glory to the Hypno-Toad!
Niflheim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:24.