Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Pogledaj rezultate ankete: Slažete li se sa odlukom da se oporezuje neobrađeno poljoprivredno zemljište?
Da 31 51.67%
Ne 29 48.33%
Glasovatelji: 60. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2012., 10:13   #61
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Ne bojim se da će me Linić ubiti ! Ubija nas šišanjem po džepu ! Nije crvenim i plavim cilj staviti zemlju u funkciju proizvodnje jer oni za to nemaju pameti ,a niti hoće slušati tko to područje poznaje !

Zamislite i izračunajte da u 119 izumrlih sela , napravimo 119 farmi sa po 300 ovaca i koza ! Tko se sa tim bavi neka Liniću i njegovom šefu Milanoviću objasni da to ;
1. znači život ljudi ,
2. tko se bavi sa ovcama i kozama može Liniću izračunati očekivanu proizvodnju po farmi ,
3. napisano znači očuvanje krajolika , biljnih i životinjskih vrsta ,smanjivanja požara
Nismo svi završili školu demagogije u Kumrovcu ! Od Australije , Amerike i država Europe , Hrvati su dokazali da su vrijedni ljudi ! Najbolja je kombinacija kada rade ; Hrvat , Nijemac i Japanac !
Bolje je da se naša vlada time uopće ne bavi. Jer će ionako samo stvar uprskati do maksimuma. Kao npr: http://danas.net.hr/hrvatska/umjesto...entovic:(:eek:
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 12:31   #62
Đuro slažem se.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2012., 17:40   #63
Ja ću svoju zemlju dat na obrađivanje jer nemam pojma o poljoprivredi i neda mi se seliti u slavoniju. I neću morati plaćat porez ? I zanimljiva je ova anketa, biće je linić i par pijuna glasalo ZA porez.
__________________
..
yeeeah is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:44   #64
Quote:
yeeeah kaže: Pogledaj post
Ja ću svoju zemlju dat na obrađivanje jer nemam pojma o poljoprivredi i neda mi se seliti u slavoniju. I neću morati plaćat porez ? I zanimljiva je ova anketa, biće je linić i par pijuna glasalo ZA porez.
To bi trebao biti državni program , da se privatna zemlja putem zakupa , stavi u funkciju proizvodnje ! U Slavoniji plaćam zakup za jednu privatnu parcelu , ali državna vlast odlukom nesposobnog ministra Jakovine , sada ne može dati u zakup ili prodati državnu zemlju ! Jakovina nastavlja glupost svojih prethodnika i sada nam daju potvrde o zakupu na 1 godinu ! Neka uzme u zakup na 1 godinu šikaru i korov u svojoj općini Bukovlje na jednu godinu ! Ako čita ovo pozdravljam ga ! Imali smo se priliku upoznati !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 14:53   #65
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Liniću treba lova da napuni državnu blagajnu. I zbog toga će smisliti svakojake pizdarije. Kao što je ovaj porez na neobrađenu zemlju. Sada ispada da je on veliki hrvat koji želi da se sva zemlja obrađuje. A to nije istina. On želi samo novac za proračun. Da je vladi stalo do obrade zemlje, to bi trebalo drukčije riješiti. Npr. da se ljude stimulira da nešto rade na zemlji. Ili da se stimuliraju poljoprevredna poduzeća da uzimaju u zakup i neobrađenu zemlju.
Da Linicu treba lova da napuni drzavno blaganju, a isto tako ljudi bi radili zemlju kad bi imali korsti od toga, ima ljudi koji bi voljli radit zemlju, zivit od nje i je nemaju a ima smradova koju se vuku na drzavni proracun ima po 30-40 ha i ne zeli ti da da uz naknadu obrađuješ njihovu zemlju... e pa ako neče da mu se zamlje obrađuje platit ce 100-150€/ha isto tako ako kč ima više udilja,, brzo ce se oni dogovorit čija je zemlja itd, samo da počinju stizat uplatnice jer ovo kako je sad je sramota!! nema šta Hrvatska ne uvozi a ironije u tome da sve šta uvozi mogla bi sama prozivodit i još to izvozit... svi kukaju tamo ovamo a samo u radu je spas! ne mogu svi bit doktori arhitkti inzinjeri i slično!!!
dreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2012., 15:02   #66
Quote:
felida kaže: Pogledaj post
ha gle....ako si nesposobna, nezainteresirana ili lijena obrađivati zemlju onda imaš 3 varijante:

a) prodati pa makar i mukte navedenim osobama (npr.kinezima...oni bi bili sretni)
b) plaćati porez na šikaru....
c) u slučaju da imaš možda srednješkolsko dijete koje poželi studirati npr. u Zagrebu, prodaj dio zemlje pa mu financiraj dio školovanja....ili ako nemaš ti možda ima susjeda pa ćeš još učiniti i dobro djelo...
Niko te nece prisilit da prodaš zemlju, dat ceš svoju zemlju na raspolagnje agenciji ili nekom OPG-u po tvom izboru i riješio si se poreza na neobrađeno zamljišta, a oni koji nece htjeti dat da se njihova zemlja obrađuje platit ce porez a ako ne bude placao kad se bude skupilo neznam koliko duga prema drzavi tuzit ce te i ako ne budeš platio ide ovrha i stavr će se riješit sama po sebi... i isto tako na taj nacin sa ljudima nepoznatog prebivališta u Argentini i neznam di sve ne... očito ako nije bio u hrvatskoj posljednjih 50 godina ta zemlja mu niti netreba!!!
dreja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 20:16   #67
Quote:
dreja kaže: Pogledaj post
Niko te nece prisilit da prodaš zemlju, dat ceš svoju zemlju na raspolagnje agenciji ili nekom OPG-u po tvom izboru i riješio si se poreza na neobrađeno zamljišta, a oni koji nece htjeti dat da se njihova zemlja obrađuje platit ce porez a ako ne bude placao kad se bude skupilo neznam koliko duga prema drzavi tuzit ce te i ako ne budeš platio ide ovrha i stavr će se riješit sama po sebi... i isto tako na taj nacin sa ljudima nepoznatog prebivališta u Argentini i neznam di sve ne... očito ako nije bio u hrvatskoj posljednjih 50 godina ta zemlja mu niti netreba!!!
Napisan je prijedlog Zakona o poljoprivrednom zemljištu , koji je isprintan na jednom drugom forumu !
Po tome tko bude htio moći će zemlju dati u zakup ! Ako vlasnik radi u inozemstvu neće mu biti dovoljan godišnji odmor da to provede po proceduri kakvu su napisali lakrdijaši koji rade nacrt zakona !
Dodatna je lakrdija da bi 30 % od zakupa privatne zemlje , išlo novoj birokraciji zvanoj Agencija za poljoprivredno zemljište !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:12   #68
kad bi se ta zemlja obradjivala i svi imali svijeze voce i povrce konzumu bi pao promet, tako da tesko da ce proc

u svakom slucaju svima bi bilo lakse da se malo bavimo poljoprivredom, a danas kad se uz pomoc interneta mogu nac zanimljive tehnike (permakultura...) jos je lakse
inkpink is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:17   #69
Quote:
inkpink kaže: Pogledaj post
kad bi se ta zemlja obradjivala i svi imali svijeze voce i povrce konzumu bi pao promet, tako da tesko da ce proc

u svakom slucaju svima bi bilo lakse da se malo bavimo poljoprivredom, a danas kad se uz pomoc interneta mogu nac zanimljive tehnike (permakultura...) jos je lakse
Ovaj Zakon će proći jer je u interesu Todoriću i njemu sličnih , a na štetu je obiteljskih gospodarstava !
Taj prijedlog zakona treba rušiti putem referenduma !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 18:01   #70
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Kopirat ću jedan dio teksta:
"Ako bi se zaista ostvarila ideja o oporezivanju neiskorištenog poljoprivrednog zemljišta, tada bi se na udaru ovog zakona našle sve oranice, vrtovi, livade, pašnjaci, voćnjaci, maslinici, vinogradi, ribnjaci, trstici i močvare, kao i drugo zemljište koje se može privesti poljoprivrednoj proizvodnji, ali to nije učinjeno."

Iako je i prošla vlada htjela učiniti isto, izgleda da će ova vlada izgurati do kraja ovaj novi porez.

Što Vi mislite, da li je ovo potrebno?
Ako da-zašto
Ako ne-zašto
IZNACRTA Zakona o poljoprivrednom zemljištu
Članak 15 , neobrađena poljoprivredno zemljište u privatnom vlasništvu daje se u zakup fizičkoj ili pravnoj osobi za poljoprivredne namjene , uz naknadu zakupnine vlasniku zemljišta .
Članak 16 . sredstva ostvarena od zakupa poljoprivrednog zemljišta u privatnom vlasništvu na temelju članka 15. ovoga Zakona , prihodi su vlasnika 70 % i Agencije 30 % , te se pripadajući dio mora isplatiti vlasniku u roku od 15 dana od uplate na poseban račun Agencije !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 12:06   #71
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
IZNACRTA Zakona o poljoprivrednom zemljištu
Članak 15 , neobrađena poljoprivredno zemljište u privatnom vlasništvu daje se u zakup fizičkoj ili pravnoj osobi za poljoprivredne namjene , uz naknadu zakupnine vlasniku zemljišta .
Članak 16 . sredstva ostvarena od zakupa poljoprivrednog zemljišta u privatnom vlasništvu na temelju članka 15. ovoga Zakona , prihodi su vlasnika 70 % i Agencije 30 % , te se pripadajući dio mora isplatiti vlasniku u roku od 15 dana od uplate na poseban račun Agencije !
Dam im racku, a ne 30%
Još jedan razlog da stavim potpis.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 18:20   #72
Quote:
Artois kaže: Pogledaj post
Dam im racku, a ne 30%
Još jedan razlog da stavim potpis.
AGENCIJA ZA POLJOPRIVREDNO ZEMLJIŠTE

Članak 56 . 1. Poslove zaštite , korištenja , raspolaganja , prometa i okrupnjavanja poljoprivrednog zemljište obavlja Agencija kao specijalizirana javna ustanova !

- Budući da su ; županije , općine i gradovi od 2001 - 2011 . kršili Zakon na način da u 182 lokalne uprave nije raspisan ni jedan natječaj za državnu zemlju , sada idu sa osnivanjem nove birokracije ! Novoj birokraciji traže posao i izvor prihoda !

- pišu okrupnjavanje - u nacrtu nisu pojasnili što im znači ta riječ ! Oni neznaju što znači okrupnjavanje !

_ više članaka imate ; Potpisi za referendum ---stavio sam takvu temu da pročitaju i oni koji ne rade zemlju !

- > kockar > je stavio izvadak iz novina na jednoj drugoj temi , gdje i predstavnici Prehrambene industrije izražavaju nezadovoljstvo na nacrt zakona , do kojeg su došli nekim drugim kanalima !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2012., 20:30   #73
pozdrav ekipa!

Slucajno naletih na zanimljivu temu pa cu dat svoje misljenje i komentar.
Za pocetak moram otici malo s teme ali nemojte zamjeriti jer se indirektno veze i na ovu raspravu.
Svi Bogu havla imamo mobitele neki i vise od jednoga a neki za svaku mrezu posebno.
Puno puta mi je palo napamet da bi trebala bit nekakva aplikacija SABOR sa nekakvom govornicom kao ikonicom na mobitelu i svako jutro na tu aplikaciju dobivati izvjesce o dnevnom radu sabora kao i zakonima o kojima ce se glasat i raspravljat za taj dan.
Ono sta je jako bitno kad bi se mogli izboriti (kako zna li ko zivo me zanima?) da se za svaki zakon glasa pojedinacno a ne samo oni u saboru.
Ovim bi se unistilo lobiranje jer se gotovo do zadnje sekunde nebi znalo da li ce pojedini zakon proci ili ne. To bi cini mi se bila fantasticna stvar jer one guzonje koje jedno govore drugo misle i trece rade nebi iamle gotovo nikakvog utjecaja an provedbu bilo kojeg zakona ukoliko to nezeli vecina.
Oni bi mogli imati pravo biranja o pojedinom zakonu ali ne i nesto vise od toga.
Zasto ovo sve spominjem.
Ovo moje prethodno izlaganje ima itekako veze sa cijelom ovom temomi porezom na obradeno i neobradeno zemljiste.
Ja sam misljenja mozda sam u krivu (prihvacam svaku kritiku) da nabijanjem poreza mi polako ali sigurno tonemo sve dublje u komunizam iz kojeg smo jedva zivu glavu izvukli.
Imas zemlju koju si kupio od xy i na to platio porez i ona je postala tvoje vlasnistvo. Medutim ako neplatis ovaj moze bitni porez oni ti ovrhom oduzimaju to tvoje krvavo vise ili manje steceno imanje.
Koji je onda moj zakljucak iz svega ovog.
Vlasnik se u HR nemoze ni biti nicega vec sve pripada narodu (citaj bagri i banditima partijasima itd) tvoje je samo na eventualno koristenje.
S druge strane vec ste iznijeli misljenja sta kad je drzavno neobradeno, neregistrirano itd? Ko za to snosi odgovornost? Oce li netko i za to polagati racune tom istom narodu?
Pa meni je puna kapa vise onih sta sjede u drzavnim sluzbama i uredno primaju placu prvoga u mjesecu a za narod ih zaboli neka stvar.

I za kraj molim admina da mi dozvoli moram prokomentirati jedan dogadaj koji se zbio prije mozda i koju godinu u okolici Drnisa cini mi se.
Covjeku su vukovi poklali svu soku koju je imao. Kasni je se to razvlacilo po novinama ko je kriv i tako dalje.
Krviva je drzava jer imati vlast znaci imati i odgovornost, a vukovi nisu bili u ogradenom zivotnom prostoru vec se radilo o klasicnom upadu na PRIVATNO VLASNISTVO.
Sta se toga tice Sveta zemlja Amerika!

pozdrav i ugodna rasprava
Xarcus Delmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 08:41   #74
Quote:
Xarcus Delmat kaže: Pogledaj post
pozdrav ekipa!

Slucajno naletih na zanimljivu temu pa cu dat svoje misljenje i komentar. Ko za to snosi odgovornost? Oce li netko i za to polagati racune tom istom narodu?
Pa meni je puna kapa vise onih sta sjede u drzavnim sluzbama i uredno primaju placu prvoga u mjesecu a za narod ih zaboli neka stvar.
Od 2001 - 2012 g. Zakon o poljoprivrednom zemljištu kršili su ; općine , gradovi i županije na način da u 182 lokalne uprave nije raspisan ni 1 natječaj za državnu zemlju !

Za kršenje zakona nitko iz vlasti nije kažnjen ! Kažnjeni smo kao država od naših političara u pregovorima sa EU u poglavlju poljoprivrede !

Sada Ministarstvo poljoprivrede je opet napisalo neobvezujući prijedlog za državnu zemlju , bez rokova i kazni za lokalnu vlast !

Možemo reagirati da se napiše bolji Zakon ! Možemo putem referenduma biti ZA ili PROTIV Zakona koji se piše !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:23   #75
Pa šta če oni meni udarit porez na šumu????
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2012., 21:39   #76
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pa šta če oni meni udarit porez na šumu????
zašto ne
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 20:30   #77
Quote:
Felix 3575 kaže: Pogledaj post
Pa šta če oni meni udarit porez na šumu????
Porez na katastarski prihod a to znači i na šumu ukinut je za vrijeme samostalne vlasti HDZ ! Pametni ljudi ! Uveli PDV koji je došao do 25 % !

Ako prodate drvo za ticuću kuna i potrošite novac kod onih koji naplaćuju PDV , Vladi platite PDV !

Ja imam oko 3 ha šume od kojeg sam dio posadio sam ! Nemamo jamstvo da nam lopovi neće pokrasti drvo ?
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 22:32   #78
a kako mislu to izvest ukoliko je više suvlasnika?
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 23:09   #79
palo 20 litara kiše na m2 i moja zemlja pliva. da popizdiš. na koju foru mogu taj komad zemlje pokloniti općini pa nek se zajebavaju s tim? ili državi. činiću? ili dat poreznicima ako zaboravim platit harač? ( namjerno zaboravim, naravno)
__________________
Dođe tako vrijeme kad pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati. - I. Andrić
teta-elza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2012., 00:29   #80
mene zanima oce li lupit porez i na minska polja?
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:12.