Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2008., 11:44   #101
zakletva na svastiku
croviking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 11:57   #102
jel narednik podobnik slućaj ili su se naši opčenito iskazali u borbi.nisam uspio ono skinit ni kolega nezna.jel možda znaš šta im piše na trakici na rukavu,gdje mogu skinit slika o našima u staljingradu.čitao sam knjigu od dragana kljakića ali mi se nesviđa .
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:03   #103
croviking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:10   #104
odi na onaj link koji sam ti dao i odi dolje u desnom kutu na free zatim pričekaj da ti učita kod,ak imas brzu vezu obično traje minutu potom
upiši kod koji ti da i stisni download i označi gdje da ti ga stavi na hard disk i kat ti ga skine označi fajl sa DESNIM NA MISU I OZNAČI ESTRAKT HERE I TO TI JE TO
croviking is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:16   #105
Quote:
croviking kaže: Pogledaj post
neko je napisao o nekim ljubavnicama,jel to neko zeza ili zbilja.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 12:42   #106
NAŠI U RUSIJI
fiktoriuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:03   #107
Nisam baš pratio, al čini mi se da nije spomenuta jedna postrojba hrvatskih vojnika koja je ratovala na staljingradskom ratištu- Legione Croata Autotransportibile (imali su talijansko-hrvatske oznake, fasces i grb).
Bila pod zapovjedništvom talijanske 8.armije, uništena u prosincu 1942.
Jest da nije u sustavu hrv.vojske ali činili su je hrvati.
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 18:14   #108
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
Nisam baš pratio, al čini mi se da nije spomenuta jedna postrojba hrvatskih vojnika koja je ratovala na staljingradskom ratištu- Legione Croata Autotransportibile (imali su talijansko-hrvatske oznake, fasces i grb).
Bila pod zapovjedništvom talijanske 8.armije, uništena u prosincu 1942.
Jest da nije u sustavu hrv.vojske ali činili su je hrvati.
bili su.kako nisi pročito pa sve su ljudi ljepo napisali,pogledaj malo bolje.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 19:53   #109
sorry
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 20:19   #110
Thumbs up

Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
sorry
ma ništa samo ti uživaj čitajući.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 21:37   #111
http://i13.tinypic.com/72rr8mp.jpg
http://i14.tinypic.com/8fwt6ja.jpg

naši na crnom moru

Zadnje uređivanje Scotsman : 13.01.2008. at 21:40. Reason: Prevelike slike stavljene u linkove
fiktoriuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2008., 22:30   #112
Quote:
croviking kaže: Pogledaj post
odi na onaj link koji sam ti dao i odi dolje u desnom kutu na free zatim pričekaj da ti učita kod,ak imas brzu vezu obično traje minutu potom
upiši kod koji ti da i stisni download i označi gdje da ti ga stavi na hard disk i kat ti ga skine označi fajl sa DESNIM NA MISU I OZNAČI ESTRAKT HERE I TO TI JE TO
evo napokon skinto,hvala croviking.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 08:28   #113
njemačka komanda je masovnim angažiranjem snaga na pravcima izabranim za za napad i maksimalno iskorištavajući svoje zračne snage bojevima u gradu pristupilo na uobićajen način odnosno kao na manevarskom zemljištu.uboj su ubacivane jake snage koje u gradskim ulicama nisu imale mogućnostda iskoriste svoju nadmoćnost u ljutstvu i materijalu.njemci usljed velikih gubitaka mijenjaju svoju taktiku (smanjuju širinu fronte i divizija i pukova) u napadu.prije svakog napada imali su kratku artiljerisku i zračnu pripremu.odustaju od prakse da sa tenkovima vrše duboke prodore jer se po njihovom zaključku to teško moglo sprovest(pazite radi se o 42g.).počinju koristit taktiku nastupanja od objekta do objektauz sadejstvo pešadijei oklopnih vozila svih vrsta uz redovnu artiljerisku podršku. dok je trajala vatrenih priprema vršena su izviđanja(izviđaćke grupe,izviđačkim vozilima...)u cilju otkrivanja cjelokupne obrane neprijatelja, odnosno nasilna izviđanja radi otkrivanja vatrenog sistema obrane.radi obmanjivanja neprijatelja o mjestu i vremenu napada vršenasu razna pregrupiranja i lažni pokreti .usljed čvrste obrane često se mjenjalo težište napada.nakon prilagođavanja svoje taktike njemci takođe organiziraju jurišne grupe za izvođenje napada po zgradama.po mojim saznanjima grad je bio skoro cijeli u rukama njemaca dok su rusi držali nekoliko manjih mostobrana.u pripremi operacija sa ciljem okruženja jedinica angažiranih u samom gradu,ruske jedinice u samom gradu imaju zadatak aktivnom obranom vezat što više njemačkih jedinica za sebe a radi olakšanja jedinicama u napadu na bokove.100.lovaćka i 79 pejšadiska(ućijem sastavu su bili privremeno)borila se naša 369.ojačana pješaćka pukovnija u samom gradu,uvedena je u borbu 27 9 42g.u rejon tvornice crveni oktobar,au vrijeme kada njemci prebacuju težište ofanzive sa središta na sjever grada.njen zapovijednik(pavičič)po mom mišljenju je bio nesposoban makar je bio zapovijednik domobranske akademije,nema podataka da je ikad obišao vojnike na liniji obrane ili tokom napada.naši vojnici su bili večinu vremena raspoređeni po drugim jedinicama i nisu imali zasebni rejon djelovanja.pokazali su iznimnu hrabrost u borbama(bilo je izuzetaka) ali su u vrlo kratkom roku desetkovani i korišteni su za obranu.
siniša is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 22:48   #114
sve sa ruskih stranica
fiktoriuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:01   #115
Quote:
fiktoriuss kaže: Pogledaj post
sve sa ruskih stranica

Daj link(ove)
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2008., 23:27   #116
promjeni si u postavkama od googla da ti traži samo ruske stranice i upiši хорваты 369 regiment imas tog koliko hočeš evo jedne http://reibert.info/forum/showthread...F0%E2%E0%F2%FB tu ima dosta o našima
fiktoriuss is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 22:58   #117
odlične slike fiktoriuss, za par dana cu i ja postavit o 369 regimenti iz starih njemačkih novina mora mi ih prije braco skenirat i poslat, isto su yeebene
croviking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2008., 23:24   #118
Quote:
fiktoriuss kaže: Pogledaj post
promjeni si u postavkama od googla da ti traži samo ruske stranice i upiši хорваты 369 regiment imas tog koliko hočeš evo jedne http://reibert.info/forum/showthread...F0%E2%E0%F2%FB tu ima dosta o našima

Hm......(to je za mene). Najjednostavniji trikovi su uvijek najbolji. Tnx.

@croviking: možeš li što iskopati o 15/JG52?
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 00:02   #119
da se ubacim u pricu pozz
danas sam nabavio knjigu "Hrvatska pukovnija 369. na istocnom bojistu 41-43"
vec u prvim stranicama vidim da ima dosta detalja i i fakat dosta podataka o svemu....
Dorian_Zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 01:17   #120
Quote:
croviking kaže: Pogledaj post
odlične slike fiktoriuss, za par dana cu i ja postavit o 369 regimenti iz starih njemačkih novina mora mi ih prije braco skenirat i poslat, isto su yeebene
Pa, sad baš odlične...
Dobre su slike, ali ove oznake se po kvaliteti ne razlikuju pretjerano od areholoških rimskih iskopina.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:05.