Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2009., 12:25   #1
Što nas čeka uskoro?

Svinjska gripa, Iran, Sirija, Izrael, Palestinci, odnosi USA-Rusija-Kina, samo su neke teme koje nas sve muče. Globalno, što nas čeka sutra? Zanima li koga?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 13:48   #2
Čini se da trebam biti malo konkretniji. Kažu: "Na redu je rat USA i GB s Iranom, pa onda Sirijom. Zatim će doći do konflikta ove dvije svjetske sile, sa organizacijom Un, što će rezultirati ukidanjem UN-a. Zatim, ili prije navedenih, uništenje Vatikana... A onda veliki rat takozvanog biblijskog kralja sjevera i kralja juga u kojem će izginuti mnogi...." Kad to već, kao pojedinci, ne možemo promjeniti, možemo se tomu prilagoditi. Kako?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:40   #3
Znači, loše nam se piše
__________________
ljubav je možda slijepa, no svejedno uvijek nađe put.
visoka_peta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 14:59   #4
Obavezno chipiranje - novi svjetski poredak, progon....
__________________
Sloboda je dar koji ne dolazi sam od sebe, moraš si ga uzeti. :D
Pedro Emanuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 15:23   #5
Ako želiš da pogađamo - tu nam neće pomoći ni gatanje u grah, fildžan, karte, kašike, horoskope, pa čak ni teška garda kao što su Nostradamus, Tarabići i slični. Naime, niko nikada nije pogodio više od 50% događaja unaprijed, a i tih 50% se uvijek naknadno 'prepozna' kroz tumačenja.
Ostaje nam mašta. Mislim da će biti isto ovako, samo još gore.
Veliki sam poštivalac teorije o 2012 ali ko zna.
__________________
讓我離開這裡
alquirez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 18:52   #6
nadaleko sutra je kataklizma velikih razmjera...
__________________
Smrt fašizmu, Sloboda - Željezničar 1:0
sven hassel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 19:06   #7
Milan Bandić kuje neki world domination plan..toga se čovječanstvo treba bojat

Iz pouzdanih izvora sam doznao da dijeli neke mikročipirane (ili nanočipirane,nisam 100% siguran) jabuke,i radioaktivne lopte,također sam saznao da je to samo testna faza kontrole ljudi..priprema nešto gore od toga...

Zadnje uređivanje Chansomps : 16.11.2009. at 19:21.
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 01:09   #8
čekaju nas 'zanimljiva vremena', štono bi rekli kinezi u svojoj kletvi. ali trebalo bi biti puno zanimljivije od svega opisanog. pravi fantasy
__________________
don't help them to bury the live
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 07:02   #9
Quote:
alquirez kaže: Pogledaj post
Ako želiš da pogađamo - tu nam neće pomoći ni gatanje u grah, fildžan, karte, kašike, horoskope, pa čak ni teška garda kao što su Nostradamus, Tarabići i slični. Naime, niko nikada nije pogodio više od 50% događaja unaprijed, a i tih 50% se uvijek naknadno 'prepozna' kroz tumačenja.
Ostaje nam mašta. Mislim da će biti isto ovako, samo još gore.
Veliki sam poštivalac teorije o 2012 ali ko zna.


Ima jedna knjiga nad knjigama u kojoj se moze naci sve sto nas moze zanimati, kad je ova tema u pitanju. Radi se o Bibliji, naravno. U njoj je zapisana buducnost vise tisucljeta, ali postoji mali problem. Puno truda treba da se mozaik zapisa o dogadjajima "slozi". Proucio sam sve one vise nabrojene autore prorocanstava, a moje je misljenje da se iz njihovih djela ponesto ipak moze shvatiti.
Sto se tice Biblije evo jednog citata:
“Kralj će raditi što god mu se prohtije uznoseći i uzdižući sebe iznad svih bogova: protiv Boga nad bogovima govorit će hule, i uspijevat će dok se gnjev ne navrši – jer ono što je određeno, to će se ispuniti. Neće mariti za bogove svojih otaca ni za Miljenika žena niti za kojega drugog boga: samog će sebe izdizati iznad sviju. Mjesto njih častit će boga tvrđava, boga kojeg nisu poznavali njegovi očevi, častiti ga zlatom i srebrom, dragim kamenjem i drugim dragocjenostima. Navalit će na tvrđave gradova pomoću stranoga boga: one koji njega priznaju obasut će počastima i dat će im vlast nad mnoštvom i dijelit će im zemlju za nagradu.”

Daniel 11:36-39

Molim da mi netko kaze sto ovo znaci i na cega se odnosi. Malo cu pomoci, jer pretpostavljam da vam citat ne govori puno. Radi se o opisu jednog ljudskog drustvenog sustava. Ako budete zeljeli, iducih dana cu to detaljnije pojasniti, pa cete vidjeti na koji nacin se mogu lakse shvatiti biblijska prorocanstva. Zelim jos nesto reci na kraju ovog posta, a to je stara narodna. "Ni vrag nije tako jako crn (hoce reci strasan), ako ga bolje upoznas!" To vazi i za globalne dogadjaje koji slijede. Ako znas sto dolazi, mozda to ne mozes promjeniti, ali im se mozes prilagoditi. Znanje je moc. Znanje stiti. Lijep pozdrav svima do novog javljanja.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 07:33   #10
Biblijska prorocanstva su laprdanje a ne znanje. Bolje se uhvati i drzi onog djela koji govori kako biti bolji covjek, jer to je ono sto je potrebno za bolju buducnost, a ne halucinacije tamo nekih proroka.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 07:57   #11
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Biblijska prorocanstva su laprdanje a ne znanje. Bolje se uhvati i drzi onog djela koji govori kako biti bolji covjek, jer to je ono sto je potrebno za bolju buducnost, a ne halucinacije tamo nekih proroka.

Svatko treba imati pravo na svoje misljenje. Uvazavam tvoje, iako znam da o tom nista ne znas. Stoga lijepo molim da dopustis da i ja imam pravo na misljenje. Lijep pozdrav.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 08:23   #12
Imaj si sto god hoces, pa i misljenje kako ja o tome nista ne znam. To ne umanjuje beznacajnost "prorocanstava" u kontekstu duhovnosti. Ili ti mislis da je to bitno?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:09   #13
Ako se pokaze da sam u krivu u vezi toga sto znas o prorocanstvima, priznat cu to i javno cu se ispricati. Mislim da je tako posteno. Sto se tice duhovnosti i prorocanstva, to je usko vezano, po meni. Krscanin sam i katolik. Kad mi netko spomene duhovnost, prva misao mi je vezana uz vjeru, iako ne mora biti tako. Svjestan sam da ces tesko ista prihvatiti od onog sto cu sada reci, ako si ateist, no nema veze. Dakle, kao vjernik, godinama sam proucavao Bibliju, koja je puna prorocanstava. Mnoga su ispunjena, a neka jos nisu. No evo nesto u vezi prorocanstava i duhovnosti. Kao vjernik, vjerujem u ponovni silazak Isusa Krista na zemlju, a zapravo sva biblijska prorocanstva koja se odnose na sadasnje i buduce vrijeme, pripreme su za taj dogadaj. Duznost vjernika zadnjeg doba, po Bibliji bi bila, izbjeci sve zamke zadnjih dana, sacekati Isusov ponovni silazak na zemlju i poklonit mu se. Tad bi slijedili zavrsne radnje, koje bi rezultirale ispunjenjem zelje Boga Jahvea, a to je zivot na zemlji sa svojim narodom. Bio bi to zivot bez boli, patnje, straha.... Eto, nadam se ad sam uspio odgovoriti.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:59   #14
Taj silazak je lijepa alegorija i odgovara tvom uspinjanju. Ako stagniras, cekas i duhovno ne rastes silazak se nece za tebe desiti. Za neke druge Krist nikad nije ni otisao. Postivanje univerzalnih zivotnih zakona ili ne kompromitiranje ispravnih principa jest zivljenje u Kristu ili sa Kristom.

Cekaju oni koji ne zive kako bi trebali. Takvima je svijet pun patnje, boli i straha jer su sami puni toga.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:31   #15
Ako nije tajna, kojoj ti vjerskoj grupaciji pripadas?
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 12:46   #16
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Ako nije tajna, kojoj ti vjerskoj grupaciji pripadas?
Sto nije dovoljno da sam covjek? Ne pripadam vjerskoj grupaciji.
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 13:52   #17
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Sto nije dovoljno da sam covjek? Ne pripadam vjerskoj grupaciji.
Ma sve ok što se tiče čovječnosti. Nisam tu došao vrijeme trošiti da se svađam s nekim.Želio sam prenijeti neke informacije, ako nekog zanima. Ako ne, opet ok. Svima sve naj.
satir_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 21:01   #18
Mene baš interesiraju te vijesti budućnosti jer bitno utječu na planove.

Inače, bolje je shvatiti sada, umjesto zabrinjavanjem oko jučer i sutra.
PashkoPata'q is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 18:37   #19
Quote:
satir_ kaže: Pogledaj post
Ako se pokaze da sam u krivu u vezi toga sto znas o prorocanstvima, priznat cu to i javno cu se ispricati. Mislim da je tako posteno. Sto se tice duhovnosti i prorocanstva, to je usko vezano, po meni. Krscanin sam i katolik. Kad mi netko spomene duhovnost, prva misao mi je vezana uz vjeru, iako ne mora biti tako. Svjestan sam da ces tesko ista prihvatiti od onog sto cu sada reci, ako si ateist, no nema veze. Dakle, kao vjernik, godinama sam proucavao Bibliju, koja je puna prorocanstava. Mnoga su ispunjena, a neka jos nisu. No evo nesto u vezi prorocanstava i duhovnosti. Kao vjernik, vjerujem u ponovni silazak Isusa Krista na zemlju, a zapravo sva biblijska prorocanstva koja se odnose na sadasnje i buduce vrijeme, pripreme su za taj dogadaj. Duznost vjernika zadnjeg doba, po Bibliji bi bila, izbjeci sve zamke zadnjih dana, sacekati Isusov ponovni silazak na zemlju i poklonit mu se. Tad bi slijedili zavrsne radnje, koje bi rezultirale ispunjenjem zelje Boga Jahvea, a to je zivot na zemlji sa svojim narodom. Bio bi to zivot bez boli, patnje, straha.... Eto, nadam se ad sam uspio odgovoriti.
ako nije tajna kojoj kršćanskoj sekti pripadaš?
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 01:06   #20
Proročanstva u Bibliji se odnose na sva vremena. Otkrivenje se u prvom redu odnosi na Rimsko carstvo. Isus je rekao da ni on sam ne zna dana i časa kad će se dogodit svršetak, pa onda ni kršćanin ne bi trebao na to gubiti vrijeme ma koliko primamljivo bilo. Preživjeli smo već puno smakova svijeta, i vjerojatno još hoćemo.
Treba imati na umu i prošlost i budućnost al najvažnije je posvjestiti si sadašnjost (ako ona uopće postoji) i nastojat bi bolji čovjek. Ja sam mladost proveo u mozganju kaj će biti i kad će sve propasti, prvenstveno zato što sam bio krajnje nezadovoljan. Sad me samo zanima kako biti što humaniji, bolji...
WildFox is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.