Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2024., 20:17   #1
Treći svjetski rat — vol. 4 (pročitaj prvi post!)

Link na Vol. 1, Vol. 2, Vol. 3

Ušli smo u četvrti nastavak ovog forumskog okupljališta stručnjaka za geostrategiju. U temi se bavimo aktualnim svjetskim sukobima i razmatramo kako to utječe na sve nas, hoće li biti velikog rata ili neće, itd.

Neka pravila teme:
  1. Zapamtite da smo na pdf-u Alternativa pa komentirajte tko kome vuče konce i izbjegavajte aktualne događaje na ratištu.
  2. Govor mržnje strogo se kažnjava,
  3. Ne pretjerujte u copy/pasteu i zatrpavanju teme,
  4. Dozvoljeno je imati stav o bilo kojoj strani, ali nije bilo kakvo naslađivanje nad žrtvama ratova,
  5. Uspoređivanje ukrajinske vlade i svih njenih državnih službi s nacistima nije dopušteno,
  6. Moderatorske odluke komentiraju se na za to predviđenom podforumu, nikako u ovoj temi.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 02:27   #2


Oh Lemonzoo, vidiš da ima boja

Pravilno je mrziti Državu Izrael, i Hamas, i Putlera.

Ako ne, jebise.
__________________
There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus.
Human beings are a disease, a cancer of this planet. You’re a plague and we… are the cure.”
Gingerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 07:20   #3
Interesantan youtube kanal nekog dečka iz Mariupolja.
Videa su mu uglavnom vezana za obnovu Mariupolja.
https://www.youtube.com/watch?v=QsYAwOvVbvo

U dvije godine je odrađena fascinantna količina radova na obnovi.

U nekoliko videa je opisao i njegov život pod opsadom i kasnije izbjeglištvo u drugi grad te povratak u Mariupolj.

Opisuje što su im radili Azovci i Ukrajinske vlasti.
Od zabrane Ruskog jezika do razno raznih vrsta maltretiranja na nacionalnoj osnovi.
Govori o tome kako Azovci nisu dozvoljavali evakuaciju civila kad su Rusi tražili da se civili evakuiraju. Kako su Azovci koristili civile kao živi štit sklanjajući se u zgrade sa civilima i držeći svoje baze u zgradama gdje žive civili.
I što su radili Rusi i zašto je postao prorus.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 08:38   #4
Pratim ga odpočetka. Žalosno što je morao proći kao tinejder. Rekao je i da je uspio pobjeći u Donetsk, ali se vratio nakon što se situacija u Mariupolju smirila, jer je Donetsk granatiran skoro svaki dan i osjeća se sigurnije u Mariupolju. Možeš ga i pitat, odgovara u komentarima, npr po kojem ključu dodjeljuju obnovljene stanove. Rekao je i da prije Majdana, nitko nije osjećao neku posebnu narodnu pripadnost i da uglavnom ljudi nisu ni obraćali pažnju na Rus- Ukrajinac, bilo im je svejedno. Katastrofa kako ljudi naj.bu ni krivi ni dužni.
vayaone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 08:47   #5
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Interesantan youtube kanal nekog dečka iz Mariupolja.
Videa su mu uglavnom vezana za obnovu Mariupolja.
https://www.youtube.com/watch?v=QsYAwOvVbvo
Eto super. Ako Ukrajinci uspiju povratiti svoje teritorije, imat će manje posla oko obnove.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 09:19   #6
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Interesantan youtube kanal nekog dečka iz Mariupolja. (...) U dvije godine je odrađena fascinantna količina radova na obnovi. (...) I što su radili Rusi i zašto je postao prorus.
Da se pitaju ovi dični "alternativci", oni bi po ovom sigurno rado i da je svojedobno onaj šofer Vučurević iz Trebinja okupirao, razvalio i potom izgradio "ljepši i stariji Dubrovnik", kako je najavljivao... Našao bi se potom u 2024. i pokoji alternativni izdajnik koji bi snimao "videa" o obnovi oslobođenog srpskog Dubrovnika, te forumski "prosrbin" (kad već ovaj gore tupi o "prorusima") koji bi ih s užitkom i naslađivanjem objavljivao...
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 09:23   #7
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Da se pitaju ovi dični "alternativci", oni bi po ovom sigurno rado i da je svojedobno onaj šofer Vučurević iz Trebinja okupirao i potom izgradio "ljepši i stariji Dubrovnik", kako je najavljivao... Našao bi se potom u 2024. sigurno i pokoji alternativni izdajnik koji bi snimao "videa" o obnovi oslobođenog srpskog Dubrovnika, te forumski "prosrbin" (kad već ovaj gore tupi o "prorusima") koji bi ih s užitkom i naslađivanjem objavljivao...
Nije nemoguće. Franjo je tako obećao da ćemo sagraditi još stariji Stari most, i ispunio je obećanje
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 09:45   #8
Quote:
lemonzoo kaže: Pogledaj post
Nije nemoguće. Franjo je tako obećao da ćemo sagraditi još stariji Stari most, i ispunio je obećanje
samo nije priznao da ga je i srušio -- njegova palitika i smrad od praljka (detaljno opisano na politici prije dosta godina dok sam istrebljivao tuđmanoide)

vidiš kako se pomalja polako sve o čemu sam pisao ... imam prijatelja "od tamo", nikakva rusofilija ili putinofilija, samo otpor nekrofiliji u koji su neki zapali
uglavnom beskićmenjaci i dupeglaci po ustaljenom običaju .. ..glavnonošci nisu spomenuti jer su oduvijek u takvom bezživotnom okruženju u svom crnilu.

kao i kod nas nekad, čemu mir kada može rat dalje od tvojih vrata i obje strane imaju samo nenadoknadive gubitke, tugu, štetu i mržnju
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 10:32   #9
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
samo nije priznao da ga je i srušio -- njegova palitika i smrad od praljka (detaljno opisano na politici prije dosta godina dok sam istrebljivao tuđmanoide)

Opet se ti vraćaš na te stvari, a pojma nemaš o njima. Taj jebeni Stari most bio je legitimni vojni cilj, jer su svaki dan (čitaj SVAKI) muslimanski vojnici prelazili preko njega i pucali na HVO. I onda mi dođe neki pacijent poput tebe cmizdri za takvim mostom. Iskreno, kad je srušen, bolio me kurac za takvim mostom, taman da je još deset takvih srušio.

Praljak je te iste muslimane spašavao i puštao im je humanitarnu pomoć, a nije morao, da bi ga oni poslije spremili u Hag. Sinko, još ti ne znaš tko su muslimani i na što su sve spremni.

Što se tiče Tuđmana, imao je mana, ali jao ti ga nama da ga nije bilo. Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo. Vjerejatno bi svi završili u Neretvi.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 10:37   #10
@ felga

nije nužno da svaki put pokazuješ kao da ti je felga pala na glavu nekoliko puta pa još zvoni, a i nije tema ..imaš li koji video "masovnog" prelaska, nemoguća misija zbog snajpera i strojnica na "našoj" strani, a bio je i uništen te prepun rupa. . bili su improvizirani mostići skroz pri vodi.
A dalje - ne sramoti hrvate. Most nije bio cilj nego izrugivanje i mržnja.
a praljak je smrad i cirkusant kakvog nema jer je smrad samog sebe uvalio, došao kao svjedok budale li .
Fakultete u Zagrebu je završavao tako što je premjestio skelu sa jednog na drugi ..

eto i nemoj više, educiraj se, ne boli .. osim ako ponovo skočiš u prazan bazen, samo pazi, ne na noge da se ne potrgaš ...
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 10:43   #11
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
@ felga

nije nužno da svaki put pokazuješ kako ti je felga pala na glavu, a i nije tema ..imaš li koji video "masovnog" prelaska . bili su improvizirani mostići skroz pri vodi.
A dalje - ne sramoti hrvate. Most niej bio cilj nego izrugivanje i mržnja.
a praljak je smrad i cirkusant kakvog nema jer je smrad samog sebe uvalio, došao kao svjedok budale li .
Fakltete u Zagrebu je završavao tako što je premjestio skelu sa jednog na drugi ..

eto i nemoj više, educiraj se, ne boli .. osim ako ponovo skočiš u prazan bazen, samo pazi, ne na noge da se ne potrgaš ...


Ja sramotim Hrvate, a ti laješ na Tuđmana, a hvališ ratnog profitera i kriminalca Tutu. Završili smo o ovoj temi.

Praljak je školovan čovjek, za razliku od tebe.

Dobro ti je napisao Lemonzoo, Tuđman je obećao da će napravit još stariji i ispunio je obećanje. Kraj priče.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 10:47   #12
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Opet se ti vraćaš na te stvari, a pojma nemaš o njima. Taj jebeni Stari most bio je legitimni vojni cilj, jer su svaki dan (čitaj SVAKI) muslimanski vojnici prelazili preko njega i pucali na HVO. I onda mi dođe neki pacijent poput tebe cmizdri za takvim mostom. Iskreno, kad je srušen, bolio me kurac za takvim mostom, taman da je još deset takvih srušio.

Praljak je te iste muslimane spašavao i puštao im je humanitarnu pomoć, a nije morao, da bi ga oni poslije spremili u Hag. Sinko, još ti ne znaš tko su muslimani i na što su sve spremni.

Što se tiče Tuđmana, imao je mana, ali jao ti ga nama da ga nije bilo. Ne smijem ni pomisliti šta bi bilo. Vjerejatno bi svi završili u Neretvi.
S obzirom da je ovdje glavna mantra sta Rusi rade u Ukrajini. Oni su agresor cim ratuju u drugoj državi, itd, bez sagledavanja dublje slike.

Mozemo li tom mentalnom akrobacijom reći da smo mi bili agresori u ratu? Jer što mi imamo slati našu vojsku u BiH?

Ili kad mi idemo braniti naš narod u Hercegovinu od četnika i muslimana - onda je to u redu?

A kad isto rade Rusi, onda to nije u redu?
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 10:55   #13
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
S obzirom da je ovdje glavna mantra sta Rusi rade u Ukrajini. Oni su agresor cim ratuju u drugoj državi, itd, bez sagledavanja dublje slike.

Mozemo li tom mentalnom akrobacijom reći da smo mi bili agresori u ratu? Jer što mi imamo slati našu vojsku u BiH?

Ili kad mi idemo braniti naš narod u Hercegovinu od četnika i muslimana - onda je to u redu?

A kad isto rade Rusi, onda to nije u redu?
Ne, mi nismo bili agresori, nego smo spasili BIH od četničke agresije. Muslimani su tako loše bili organizirani, da nije bilo HVO-a, BiH bi Srbi poklopili kao što kažeš keks. Što se tiče akcije Maestral poslije Oluje, Tuđman i Izetbegović potpisali su dogovor da HV može izvodit akcije na teritoriju BiH.

Tu je sve kristalno čisto, a vi opet nasjedajte na muslimansku propagandu, kako su tobože Hrvati agresori.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 11:03   #14
Što se tiče Izraela, nije sve crno bijelo kao što izgleda. Izraelci prave zločine i to je za svaku osudu, ali ni Palestincima nije maslo za ramazana. I te kako oni imaju putra na glavi.

Zato nema opravdanja, kad muslimani iz Bosne samo vide kao zločince Židove. Znači istu pilitiku koriste, baš kao i u ratnim danima BiH.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 11:09   #15
Ima li težih riječi, nego kad Hamas kaže da Izraelce kao narod ne priznaju i da nemaju pravo na državu, a ni postojanje.

I onda netko po BiH maše sa Palestinskim zastavama.

To su jako opasne poruke od multietniĆara.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 11:23   #16
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ima li težih riječi, nego kad Hamas kaže da Izraelce kao narod ne priznaju i da nemaju pravo na državu, a ni postojanje.
Uzrok svemu je politika cionizma koja je dovela do etničkog čišćenja Palestinaca i okupacija teritorija. Svi pričaju o palestinskoj mržnji prema Izraelcima, ali uzrok leži u cionističkoj težnji da riješe palestinsko pitanje. Niti jedna palestinska poitika nije odgovarala Izraelcima. Niti Fatah, niti Hamas, niti bi im odgovarala neka treća koja bi bila konstruktivnija.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 12:00   #17
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
S obzirom da je ovdje glavna mantra sta Rusi rade u Ukrajini. Oni su agresor cim ratuju u drugoj državi, itd, bez sagledavanja dublje slike.

Mozemo li tom mentalnom akrobacijom reći da smo mi bili agresori u ratu? Jer što mi imamo slati našu vojsku u BiH?

Ili kad mi idemo braniti naš narod u Hercegovinu od četnika i muslimana - onda je to u redu?

A kad isto rade Rusi, onda to nije u redu?
Mi nismo započeli niti jedan rat 90ih. Donjeck i Lugansk, tj njihovo odvajanje su orkestrirali rusi sa malim zelenima, srušili i onaj putnički avion da bi se onda to još dodatno sve koristilo kao argument za aneksiju i širenje fronte na čitavu državu jer je Ukrajina "veštačka nacija" puna "ustaša". Sada je izašlo da je Putler nudio Poljacima i Mađarima komade Ukrajine kada/da se riješi to pitanje "nepostojećeg" naroda, isto kako su srbendare nudile talijanima Istru.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 12:13   #18
Mapa ukrajinskog (crveno) i ruskog (plavo) sustava rovova u Zaporožju i zapadno od Donjecka. Zeleno je crta bojišnice. Vidi se koliko je stvar ogromna i seže u dubinu teritorija. Uočite veliki kružni sustav ukrajinskih utvrda oko komunikacijskog čvora SZ od Donjecka - Krasnoarmejsk/Pokrovsk. Očito je to centar ukrajinske obrane prema Donjecku.

https://t.me/geromanat/22329
ruka-slave is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 12:26   #19
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Ne, mi nismo bili agresori, nego smo spasili BIH od četničke agresije. Muslimani su tako loše bili organizirani, da nije bilo HVO-a, BiH bi Srbi poklopili kao što kažeš keks. Što se tiče akcije Maestral poslije Oluje, Tuđman i Izetbegović potpisali su dogovor da HV može izvodit akcije na teritoriju BiH.

Tu je sve kristalno čisto, a vi opet nasjedajte na muslimansku propagandu, kako su tobože Hrvati agresori.
Nisam ja rekao da smo mi agresori ni. Nego samo koristim Vasu logiku. Kazes mi smo spašavali Bosanci od cetnicke agresije? Slazem se.

E pa onda Rusi spasavaju milijune Rusa u Ukrajini od ugnjetavanja.

Ne mozes za jedne naci opravdanje, a za druge. To je definicija licemjerja.
iguodala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 12:54   #20
Quote:
iguodala kaže: Pogledaj post
Nisam ja rekao da smo mi agresori ni. Nego samo koristim Vasu logiku. Kazes mi smo spašavali Bosanci od cetnicke agresije? Slazem se.

E pa onda Rusi spasavaju milijune Rusa u Ukrajini od ugnjetavanja.

Ne mozes za jedne naci opravdanje, a za druge. To je definicija licemjerja.
Jok. Prvo i osnovno, ruse nitko nije ugnjetavao. Drugo, Rusi su sami namjerno uzrokovali separaciju donjecka i luganska. Da su jednostavno se ne petljali u Ukrajinske unutarnje poslove, baš ništa od svega ovoga se ne bi dogodilo. Kako jesu, žale se da su im krivi svi, samo ne oni sami (isto kao i komšije kojima su krivi svi, samo ne oni).
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:36.