Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2016., 20:58   #141
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Problem kod takvih tipova upravo i jest što zlouporabljuju koncepte slobode govora i organiziranja na sveučilištima, agresivno promičući svoje stavove i sabotirajući one koji su i službeni u znanstvenim i stručnim zajednicama. Naravno da oni time neće postići ništa izravno na licu mjesta, studentska populacija je ipak malo preinteligentna, preobrazovana i preodrasla da slijepo povjeruje takvim redikulima, ali sam popis gostujućih predavanja u cijenjenim obrazovnim ustanovama daje takvim krepilima lažni legitimitet kojim će se onda predstavljati u javnosti. "Ja sam održao predavanja na Harvardu", reći će takav u javnosti i neki slabo obrazovani stariji čovjek će pomisliti "Wow, mora da ono što on govori ipak ima smisla" I onda će takav, ohrabren svojim novim "saznanjima", na izborima glasati za onu političku opciju koja prepozna da može dobiti glasove ako podilazi mišljenjima takvog elektorata. Pa tako već neko vrijeme imamo situacije na Zapadu da se u školske programe guraju ultra-konzervativne neznanstvene vjerski inducirane baljezgarije bez ikakve veze s mozgom i u direktnoj suprotnosti sa znanjem. To će za direktnu posljedicu imati zaglupljivanje i odmak od znanosti, odnosno društvenu i posljedično ekonomsku regresiju (moderne zapadne ekonomije se temelje na znanosti i tehnologiji).
Ovo o čemu govoriš zapravo potvrđuje usku povezanost načina i sadržaja današnjeg obrazovanja sa svjetonazorom... a posljedično i sa političkim uvjerenjem.
Osim za 'ultrakonzervativce', isto se savršeno može odnositi na 'ultraprogresivce'.
Međutim, sve navedeno prije je posljedica već započete društvene regresije. Ako većina obrazovnog sadržaja služi, umjesto direktnoj primjeni u struci, formiranju svjetonazora i 'društveno-političkom oblikovanju biračkog tijela', tada je na djelu razlaz liberalizma i demokracije, dva nosiva stupa dosadašnjeg poretka na Zapadu.

Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Kako odgovoriti nekome tko tvrdi nešto što je očigledno netočno (jer su te to tako naučili još u vrtiću) a ti pri tom ne znaš ispravno da argumentiraš?

Eto, tako gledajte i na Miloa - pobijte ga argumentima, a ne zabranom govora - ako ga već univerziteti pozivaju da drži govore, zar je reakcija studenata koju ste gore keljili uopće reakcija jednog obrazovanog čovjeka koji kritički misli?

Ja se ne slažem sa Milom u mnogo stvari, ali ne odbacujem a priori sve što govori samo zato što znam da je desničar, flejmer i konzervativac.

Jedan od ciljeva obrazovanja bi trebalo biti osposobljavanje pojedinca za kritičko mišljenje, a ne pretvaranje u indoktriniranu papigu.
Potpis... sad, kome je zapravo cilj 'osposobljavanje pojedinca za kritičko mišljenje' ? Očito, nažalost, ne postoji dovoljno jak motiv za to, više su na cijeni indoktrinirane papige.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:05   #142
Britanski grk koji je katolik i gay i podržava trumpa
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 21:11   #143
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Prestanite reducirati argumente do apsurda. Sloboda govora i autonomija sveučilišta ne podrazumijevaju apsolutno bilo koga kao predavača, jer se gubi suština, smisao obrazovne institucije, to predstavlja gubitak vremena i prilike za neko smislenije predavanje.
Za početak - Milo Y. nije predavač, on je gost na otvorenoj tribini. Njegov nastup nije dio obrazovnog programa, i nije u vrijeme predavanja.
I uvijek napuni dvoranu, koliko vidim. Očito da studenti žele čuti što ima za reći - pa čak i da se radi o stand-up komičaru.



Quote:
Da li na fakultetu geologije ima npr. smisla dovoditi mladozemljaške kreacioniste? Naravno da ne. Njihova strana i njihov uvid je posve nevažan, trivijalan i apsolutno pogrešan.
Usporedba takvih sa Milom je pomalo promašena. Jer Milo uništava oponente argumentima i u prosjeku je na mnogo višoj intelektualnoj razini od SJW huligana koji ga napadaju i ušutkavaju. Da, nije politički korektan, i da narcisoidan je, ali sa oponentima (figurativno) obriše pod.

Ali kad bi netko pozvao i te kreacioniste na trbinu - zašto ne? U čemu je problem? Pa meni je interesantno kad u raspravi sa zadrtim vjernicima navedem da mi objasne zašto je Noina unučad ženila svoje bratiće i sestrične kad to vjera brani, i tko je bila Kainova žena...


Quote:
Na kraju krajeva, fakultet nije zgrada u kojoj svatko može što želi, već institucija čiji sadržaj i razvoj oblikuju profesori i studenti.
Profesori i studenti koji oblikuju ovakav sadržaj/prosvjed :
https://www.youtube.com/watch?v=iARHCxAMAO0
I protiv kakvog su to skupa oni prosvjedovali? Je li na faks došao održati predavanje neki KKK-ovac, neonacist, ratni zločinac?
Ne, nego je predavanje bilo o zabrinjavajučem porastu samoubistava među mladićima i muškarcima srednje dobi. Održano predavanje je ovdje:
https://www.youtube.com/watch?v=P6w1S8yrFz4

Je li to sadržaj koji nikako ne smije biti prezentiran na jednom sveučilištu?

Quote:

(Društveni) odvojak antiintelektualizma je konstanta prijetnja, upletena kroz naš politički i društveni život, ukorijenjena lažnom pretpostavkom da demokracija znači da je "tvoje neznanje jednako vrijedno kao moje znanje".

Isaac Asimov
Stvarni problem je da se antiintelektalizam promovira upravo na samim fakultetima. Spriječavanje intelektualne rasprave pokazuje intelektualnu bijedu onoga koji spriječava drugoga da iznosi svoja uvjerenja. Jer taj intelektualni bijednik znade da nije dorastao sugovorniku - zato i želi zabraniti da uopće govori!
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 22:20   #144
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Problem kod takvih tipova upravo i jest što zlouporabljuju koncepte slobode govora i organiziranja na sveučilištima
Ovo je ustvari srž tvog argumenta za represiju slobode govora, ti želiš odlučiti što je zlouporaba govora, a što ne.

Ja tebi ne vjerujem s takvomom odlukom, niti vjerujem političarima na vlasti, a niti demokratskom izboru društva. Neka su prava izvan dometa arbitrarnih predrasuda zakonodavaca pa i demokratskog odlučivanja ako upopće do tog dođe. Sloboda govora je prvo od tih prava.

Ili bi barem trebalo biti, ako želimo slobodno društvo.

Zadnje uređivanje satnik : 21.09.2016. at 22:57.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2016., 23:19   #145
Sveuciliste koje mu je zabranilo predavanje je to ucinilo zbog navodnih sigurnosnih razloga.
NAime, njegova predavanja prate prosvjedi studenata, ne samo ispred nego i unutar dvorane. Na jednom takvom predavanju je aktivistima BLM skoro i uspjelo prekinuti predavanje i bilo je blizu fizickog izgreda ( postoji na youtube ).
Tako da, oni se pravdaju sigurnosnim razlozima, sto je stvarno jadno jer kakve to studente onda imas ? Bilo bi puno bolje da su rekli kako svakakvim frikovima ne dopustaju predavanja.

Quote:
Cromanst kaže:
Najavio je da će povesti Paradu ponosa kroz muslimanski geto u Stockholmu:

http://www.breitbart.com/milo/2016/0...ghetto-sweden/

Zar to nije primjer gay aktivizma?

I otkazao zbog sigurnosnih razloga. Ma tko bi rekao?
Lupeta da lupeta........
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 05:34   #146
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sveuciliste koje mu je zabranilo predavanje je to ucinilo zbog navodnih sigurnosnih razloga.
NAime, njegova predavanja prate prosvjedi studenata, ne samo ispred nego i unutar dvorane. Na jednom takvom predavanju je aktivistima BLM skoro i uspjelo prekinuti predavanje i bilo je blizu fizickog izgreda ( postoji na youtube ).
I jesu li ti huligani među studentima koji su otvoreno vrijeđali pa čak i prijetii fizičkim nasiljem uklonjeni sa tog sveučilišta?
Negdje sam našao da je sveučilište odbilo zahtjev da interveniraju zaštitari, zabranilo im da uđu u dvoranu.
De facto, sveučilište je dozvolilo političko nasilje.


Quote:
Bilo bi puno bolje da su rekli kako svakakvim frikovima ne dopustaju predavanja.
Nisu to predavanja nego izlaganja na otvorenoj tribini. Siguran sam da bi taj Milo rado da mu se pojuša u raspravi suprostaviti neka od tih silnih SJW veličina. Zašto to nitko ne želi pokušati? Zato jer znade da bi bio poražen.


Quote:
I otkazao zbog sigurnosnih razloga. Ma tko bi rekao?
Lupeta da lupeta........
To sa Paradom ponosa kroz muslimanska geta je bila otvorena pljuska i provokacija koja je pokazala svo licemjerje švedskog političkog establishmenta. Kada treba održati sličan event bilo gdje, onda je apsolutno mjerilo demokratičnosti društva (bar za lijevi politički spektar) da se sudionike osigura pod svaku cijenu - ako treba i po pet interventnih policajaca na jednog sudionka. I ti sudionici nerijetko nose transparente i izvikuju parole koje vrijeđaju vjerske i moralne osjećaje vjernika i konzervativnijih građana. Ali da bi švedska vlada dozvolila da se na isti način vrijeđaju osjećaji imigranata u njihovoh državi?
thortwins is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 09:45   #147
Milo u dragu
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 09:58   #148
Quote:
thortwins kaže:
I jesu li ti huligani među studentima koji su otvoreno vrijeđali pa čak i prijetii fizičkim nasiljem uklonjeni sa tog sveučilišta?
Negdje sam našao da je sveučilište odbilo zahtjev da interveniraju zaštitari, zabranilo im da uđu u dvoranu.
De facto, sveučilište je dozvolilo političko nasilje.
Ne znam sto je sa njima bilo dalje. Slazem se sa mirnim prosvjedima ispred dvorane . KAo sto on ima pravo iznositi svoje misljenje tako i oni imaju pravo prosvjedovati.... ne bi branio ni jedno ni drugo.
Prosvjedi unutar dvorane su takoder nesto sto se tamo dogada... kod nas je to ipak rijede i osobno mi se taj nacin ne svida.

Quote:
Nisu to predavanja nego izlaganja na otvorenoj tribini. Siguran sam da bi taj Milo rado da mu se pojuša u raspravi suprostaviti neka od tih silnih SJW veličina. Zašto to nitko ne želi pokušati? Zato jer znade da bi bio poražen.
Suprostavljaju mu se, ali je to dosta nezahvalno jer pozicija u startu nije ravnopravna. To je njegov teritorij i publika je vecinski njemu sklona, pa nastaju zvizduci i urlanje gdje se on puno bolje snalazi. Bolja su suceljavanja na tv, kojih je bilo i za koja on tvrdi da ih je dobio. Ne znam, predugo traje i neda mi ga se toliko dugo slusati.

Quote:
To sa Paradom ponosa kroz muslimanska geta je bila otvorena pljuska i provokacija koja je pokazala svo licemjerje švedskog političkog establishmenta. Kada treba održati sličan event bilo gdje, onda je apsolutno mjerilo demokratičnosti društva (bar za lijevi politički spektar) da se sudionike osigura pod svaku cijenu - ako treba i po pet interventnih policajaca na jednog sudionka. I ti sudionici nerijetko nose transparente i izvikuju parole koje vrijeđaju vjerske i moralne osjećaje vjernika i konzervativnijih građana. Ali da bi švedska vlada dozvolila da se na isti način vrijeđaju osjećaji imigranata u njihovoh državi?
Super. ZAsto ne pokaze svo licemjerje drzave u kojoj trenutno zivi, pa najavi paradu ponosa kroz neki ghetto? ZAsto ne pokaze licemjerje
navodno njegovog Izraela, pa povede paradu ponosa kroz ortodoksnu cetvrt? Parada ponosa prolazi dijelovima grada koji su najlaksi za osigurati i koji se opcenito smatraju najsigurnijima.
Dakle lupeta da lupeta...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 10:00   #149
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post


Koja trolčina...odličan je!

Samo tako...klin se klinom izbija
__________________
Make America Great Again!
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 11:51   #150
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Suprostavljaju mu se, ali je to dosta nezahvalno jer pozicija u startu nije ravnopravna. To je njegov teritorij i publika je vecinski njemu sklona, pa nastaju zvizduci i urlanje gdje se on puno bolje snalazi. Bolja su suceljavanja na tv, kojih je bilo i za koja on tvrdi da ih je dobio. Ne znam, predugo traje i neda mi ga se toliko dugo slusati.
Gledao sam ih nekoliko, dobio je.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:27   #151
Osvanuo je na naslovnici out magazina ... a u pm, kakva ce sada histerija nastati
Stvarno je kralj svih trollova.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 14:54   #152
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Osvanuo je na naslovnici out magazina ... a u pm, kakva ce sada histerija nastati
Stvarno je kralj svih trollova.
Bog.

Iako se nećeš složiti, po meni on puno više pomaže prihvaćanju gayeva nego svi regular aktivisti.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 15:39   #153
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Bog.

Iako se nećeš složiti, po meni on puno više pomaže prihvaćanju gayeva nego svi regular aktivisti.
Znam da to moze tako djelovati nekome iz vana, ali on u biti steti jer propagira povratak u ormar, smanjenje postojecih prava , te najgore od svega... podrzava averzivne terapije koje su psihicki stetne, a neke od metoda zakonom zabranjene ( jer se mogu klasificirati kao mucenje ) cak i u USA , iako se navodno jos ponegdje provode. Da ne spominjem tvrdnje kako lezbe uopce ne postoje.
Sve sto cini , cini za vlastitu korist, a pokretu uglavnom steti, ali i takvih treba... valjda.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:05   #154
Quote:
Pizvo kaže: Pogledaj post
Nazivanje stvari pravim imenom nije "sprjećavanje intelektualne raznolikosti". Postoji nužna razlika između uskraćivanja slobode podučavanja na sveučilištu i ne puštanja svakog redikula s ceste da drži predavanja i time razvodni diskurs i ukine smisao jedne obrazovne institucije.

1) Milo nije predavač na niti jednom od tih fakulteta (u našem smislu te riječi).
Nema straha da se Milo ubacuje u kurikulum i drži predavanje iz npr. biologije i sl. On je gost koji drži predavanje na poziv neke od mnogih udruga studenata, u njihovim (od faksa dodjeljenim) prostorijama. Na njegova predavanja može doći bilo tko zainteresiran, uz plaćanje karte ili kako već organizator odredi.
Nitko na sveučilištu nije dužan slušati njegovo predavanje i cijela stvar je predivno prepuštena tržištu- ako ima interesenata bit će uspješno, ako nema neće (ekonomija 101).

2) ne može se razvodniti diskurs fakulteta nečime što nema veze sa fakultetom (stvar studentskih organizacija, dokle je po zakonu- sve 5), nego može doprinjeti širenju diskursa među studentima, osim ako netko smatra da mladež treba štititi od loših utjecaja!?

3) "ne puštanja svakog redikula s ceste da drži predavanja"- upravo suprotno, svaki redikul sa ulice je dobrodošao, ako za to postoji interes studenata i financijska podloga.

Da stvari stavimo u perspektivu uzmimo UCLA koji se na svojim stranicama hvali sa preko 1000 studentskih udruga sa rečenicom: With more than 1,000 clubs and student organizations, UCLA is a mosaic of culture and activity
Siguran sam da Star Wars Club ne doprinosi znanstvenoj vrijednosti UCLA pa ipak postoji i studenti u svoje slobodno vrijeme imaju mogućnost sudjelovati u njemu. Ako žele, a u tome je bit.
d_hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 16:06   #155
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Znam da to moze tako djelovati nekome iz vana, ali on u biti steti jer propagira povratak u ormar, smanjenje postojecih prava , te najgore od svega... podrzava averzivne terapije koje su psihicki stetne, a neke od metoda zakonom zabranjene ( jer se mogu klasificirati kao mucenje ) cak i u USA , iako se navodno jos ponegdje provode. Da ne spominjem tvrdnje kako lezbe uopce ne postoje.
Sve sto cini , cini za vlastitu korist, a pokretu uglavnom steti, ali i takvih treba... valjda.
Pokret pomaže u približavanju geyeva onima kojima a priori ne smetaju, liberalima i sl. Dakle, ne radi ništa da bi povećao prihvaćanje gayeva u društvu.
Zakoni su drugo, ali jebeš zakon ako te pola države ne pozna i ne prihvaća. Labavo je to, lagana radikalizacija društva i vratiš se na početak ako ne i gore.

On približava Gayeve onima koji ih ne poznaju i ne prihvaćaju jer oduvijek vide gayeve kao ne samo čudna bića, već i političke/ideološke suparnike.

Kad ovi vide Milu, dosta njih kaže: "Pa nije tako strašan, isti kao i mi samo ga voli primati/davati."

Dugo sam ja propagirao da treba gay desničar (jako desni) da bi približio gayeve cijelom društvu.

Tu Milo igra odličnu ulogu, za gayeve uopće a naravno i za sebe.

PS: I dobar dio pokreta sudjeluje u istom jer ima koristi, naročito oni eksponiraniji.
Ništa drukčije od Mile.
Andrijakos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 20:11   #156
Meni je Milo zasad dobar..tek nedavno saznala za njega
__________________
“If more of us valued food and cheer and song above hoarded gold, it would be a merrier world.”
― J.R.R. Tolkien
TolkienGeek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:57   #157
Quote:
andrijakos kaže:
Pokret pomaže u približavanju geyeva onima kojima a priori ne smetaju, liberalima i sl. Dakle, ne radi ništa da bi povećao prihvaćanje gayeva u društvu.
Zakoni su drugo, ali jebeš zakon ako te pola države ne pozna i ne prihvaća. Labavo je to, lagana radikalizacija društva i vratiš se na početak ako ne i gore.
Zakoni su sve. Ako nisi jednak pred zakonom ti si opako diskriminiran, pa taman te 80 % populacije voljelo. Zakoni su ono sto vecinu ljudi sprjecava da ne opljacka bogatog susjeda, prebije budalu preko puta ili nesto puno gore.
Zalosno, ali istinito. Zato ce manjine uvijek nahebati u koliko dode do radikalizacije. Zato jer ljudsko drustvo nije evoluiralo do " zvijezdano nebo nada mnom, moralni zakon u meni ",ratna zvjerstva su tome svjedok. ZAto je potrebno i nuzno boriti se za dobre zakone koji ce natjerati " budalu preko puta " da dobro razmisli prije nego potegne saku ili nesto gore na: "pedera, migranta, crncugu, kosookog... "

Quote:
On približava Gayeve onima koji ih ne poznaju i ne prihvaćaju jer oduvijek vide gayeve kao ne samo čudna bića, već i političke/ideološke suparnike.
NA nacin da govori ono sto oni zele cuti, ali se na zalost tako i ne ponasa , pa bez obzira na sve Trump sa njim nije razgovarao iako za njega zna... hocemo pogoditi zasto? Milo nikada nije jasno odgovorio na to pitanje.
Ne ponasa se onako kako se ocekuje od konzervativnog pedera. Konzervativni peder je u braku sa minimalno dvoje djece, a novce trosi na hobije, a najdrazi su mu hobi muske prostitutke. Opcionalno zivi u celibatu, a sa ovim prvim dijeli isti hobi. Samo ovo drugo nije bas pozeljno jer konzervativci ( osobito americki ) imaju fiksaciju na obitelj. To je peder po konzervativnim mjerilima i zato ce Milo biti odbacen cim izbori produ, ali zna on to , pa je malo zamracio neke donacije.

Quote:
Dugo sam ja propagirao da treba gay desničar (jako desni) da bi približio gayeve cijelom društvu.

Tu Milo igra odličnu ulogu, za gayeve uopće a naravno i za sebe.
Bilo ih je i prije njega i to znatno radikalnijih, a bit ce i poslije. JEdnako kako je bilo i bit ce Zidova neonacista koji se svim silama trude dokazati kako holokaust nije postojao. JEdni i drugi su iznimke, a ne treba objasnjavati zasto su iznimke i zasto nikada ne preraste u nesto znacajnije.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 00:57   #158
Milo is fabulous
__________________
Majko Hrvatska
ŽUTI MRAVI is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 01:05   #159
Mileta liberali ne mogu smisliti jer u raspravama koristi argumente.
Hugh Mungus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:44   #160
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Zakoni su sve. Ako nisi jednak pred zakonom ti si opako diskriminiran, pa taman te 80 % populacije voljelo. Zakoni su ono sto vecinu ljudi sprjecava da ne opljacka bogatog susjeda, prebije budalu preko puta ili nesto puno gore.
Zalosno, ali istinito. Zato ce manjine uvijek nahebati u koliko dode do radikalizacije. Zato jer ljudsko drustvo nije evoluiralo do " zvijezdano nebo nada mnom, moralni zakon u meni ",ratna zvjerstva su tome svjedok. ZAto je potrebno i nuzno boriti se za dobre zakone koji ce natjerati " budalu preko puta " da dobro razmisli prije nego potegne saku ili nesto gore na: "pedera, migranta, crncugu, kosookog... "
Ljudski narav je i dobar i loš i sve nijanse između te dvije krajnosti, uvijek postoji i kriminala i nasilja, diskriminacije i netolerancije, zakoni to ne spriječavaju. Nismo ti i ja spriječeni od silovanja susjede samo jer je to protiv zakona, niti stotine tisuća zakon sputava od pušenja trave.

Dobar zakon je onaj koji štiti pojedinca od nasilja i prisile, koji štiti njegov tjelesni integritet, njegove slobode i građanska prava, ali i koji mu omogućava pravo na samoobranu protiv možebitnih nasilnika koji bi mu oteli slobodu ili imovinu. I ništa više, sve ostalo bi trebalo biti na nama, ne na političarima.

Fascinantno mi je da Hrvati, koji imaju povijest antiliberalnih i totalitarnih diktatura, još uvijek slijepo vjeruju u jaku centraliziranu državu koja će "dobrim" zakonima stvoriti složno društvo i osloboditi nas ljudske prirode.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.