Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 13:32   #2081
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Žene su tek faktički od nedavno prestale biti ekonomski nametnici. Ono kako se živjelo nekad, ne treba pretjerano glorificirati. Bilo je tako iz potrebe. Za preživljavanjem. Glava se držala dolje jer su žene zbog nemogućnosti reproduktivne kontrole, veći dio svog života bile neopisivo ovisne. Ženski poslovi, oko kojihse i danas glođemo su po definiciji takvi jer su jedini koje je i mogla obavljati trudna ili dojeća žena.

Danas kada su žene podjednako obrazovane kao i muškarci te vrijede na tržištu rada koliko i doprinose, možda su po prvi put u povijesti samostalne i mogu sebi i svom potomstvu osigurati egzistenciju bez ičije pomoći. Ne oviseći o dobroj volji ikoga. Oca, brata, muža.

Nekoga sve to plaši. Nekakav muškarac bi vrlo rado sigurnost koju mu je nudila ženska ovisnost o njima. Ali žao mi je, toga više nema.
ne znam baš jel žao ili ne, usudila bi se napomenuti da i dobroj većini muškaraca to paše što sam starija to sam više sklonija misliti da nam je ženska emancipacija naškodila..

sem toga, pognute smo glave i ostale ugl..ok..imamo lovu, al treba nam ljubav, no teško je dostupna zapravo.i muškarci su promijenili ploču.
honeychild is offline  
Old 21.06.2017., 13:32   #2082
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Jedna stvar evo najlakse da objasnim
Mene kod zena privalce velike sise. Sumnjam da takve sise privlace zene kod muskaraca.
Tako isto zenska cednost je vise na cijeni nego muska.
Pa kako ne, ekvivalent tome su veliki pektoralisi kod muškaraca
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 21.06.2017., 13:32   #2083
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Jedna stvar evo najlakse da objasnim
Mene kod zena privalce velike sise. Sumnjam da takve sise privlace zene kod muskaraca.
Tako isto zenska cednost je vise na cijeni nego muska.
Jesi li ti stvarno usporedio imanje muških sisa sa čednošću?
calea is offline  
Old 21.06.2017., 13:33   #2084
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
molim te, prevedi mi taj post
U davna vremena je bilo sasvim normalno, čak dapače zakonski regulirano, da žena koja je ostala bez muža se ima udati za muževog brata ili postati ženom svih mušjaraca u obitelhi.

Danas živimo u možda njakreposnijem periodu ljudske vrste ikad.

A kad pričate o tome kako nekad nije bilo promiskuiteta i posljedične prostitucije, evo vadim knjigu samo zavas nevjerne Tome i prepusujem njegove riječi iz knjige De regimine principum

"Oduzmite prostitutke iz društva, razvrat će ga mučiti neredima svih vrsta. Prostituke su u gradu ono što je odvodna jama palači. Maknite jamu i palača će pistati prljavo i zarazno mjesto.




Kada je monogamija postala strogim pravilom, zadovoljstva su se tražila uvijek izvan ognjišta. Žene koje su izlaz iz teške ekonomske pozicije nalazile u bavljenju najtarijim zanimanjem na svijetu su licemjerno marginalizirane, ali i tolerirane zbog muških potreba.
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 13:35   #2085
Quote:
harderfaster kaže: Pogledaj post
Kako mislis vratili Helenu...rabljenu
pa, da...
malo izjebanu, kako ti kažeš
ionako, da ju je agamemnom češće koristio, paris ne bi imao šanse


znaš i sama da je helena bila izgovor

ali
ovi dečki koji su napadnuti, radi novca i teritorija, kako kažeš, morali su se boriti ...za svoj život, ako za ništa drugo...
dakle, nisu izabrali rat, bili su uvučeni u njega
a to je velika razlika
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 13:37   #2086
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ovdje su inače defilirale ortodoksne feministkinje (shtefy, amary, rachella, listen21), i ove pamtene cure, koje su kao za ravnopravnost, ali ipak, jel, da , da ne bi bilo zabune, jer mi smo žene pametniji i jednakiji spol
(Huxley : Životinjska farma ...sve su životinje jednake, samo su neke jednakije od dugih

ali, nekako, uvijek i ove pametne, mamekica, ertinken,jopko bobko itd, u jednom času zaborave da su prije svega ljudsko biće i neizostavno se spotaknu o svoj spol
Jel si ti negdje išao na tečaj ili ti je od rođenja?

Inače, što bi tebi bilo po volji, da amputiramo pičke i pustimo brčine, pa da zaboravimo da smo žene?

Eh da, svijet je pun muškaraca koji svjesno potiskuju to što su muškarci, sve kako bi bili prvenstveno ljudska bića. Naročito ovdje na Balkanu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 21.06.2017., 13:39   #2087
Quote:
calea kaže: Pogledaj post
Jesi li ti stvarno usporedio imanje muških sisa sa čednošću?
Usporedio sam instinkte.
Da ce uvijek zenska cednost biti na cijeni kod muskog roda jer na je mozak jos po instnkitima u davninama.
A sise nas realno privlace jer sisata zena moze bolje prehraniti mladuncad
a sise na muskarcu su bespotrebne jer ne proizvode mlijeko ali prmjerice jak i visko muskarac koji moze bolje uloviti privlaci zene.
Da ljepota je u principu odabir majke ili oca za vlastito potomstvo.
romkius is offline  
Old 21.06.2017., 13:39   #2088
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Jel si ti negdje išao na tečaj ili ti je od rođenja?

Inače, što bi tebi bilo po volji, da amputiramo pičke i pustimo brčine, pa da zaboravimo da smo žene?
oni koji to znaju najmanje,uvijek znaju najglasnije
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 13:40   #2089
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
ne znam baš jel žao ili ne, usudila bi se napomenuti da i dobroj većini muškaraca to paše što sam starija to sam više sklonija misliti da nam je ženska emancipacija naškodila..

sem toga, pognute smo glave i ostale ugl..ok..imamo lovu, al treba nam ljubav, no teško je dostupna zapravo.i muškarci su promijenili ploču.
Nekim ženama je danas teže. Onima zgodnima, jer si zamišljaju da samim time što jesu takve bi se mogle ostvariti ne radeći ništa. Samo odabravši sposobnog muškarca.

Nema tiga više maco
__________________
@Anderlon: Ne sanjajte o demokraciji na Forumu. To nikad nije postojalo i neće postojati.
Mamekica is offline  
Old 21.06.2017., 13:43   #2090
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa, da...
malo izjebanu, kako ti kažeš
ionako, da ju je agamemnom češće koristio, paris ne bi imao šanse


znaš i sama da je helena bila izgovor

ali
ovi dečki koji su napadnuti, radi novca i teritorija, kako kažeš, morali su se boriti ...za svoj život, ako za ništa drugo...
dakle, nisu izabrali rat, bili su uvučeni u njega
a to je velika razlika

Helena je bila zena od Menelaja, brata od Agamemnona.

Mozda da se prestanes referirati na knjizevnost?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 21.06.2017., 13:44   #2091
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nekim ženama je danas teže. Onima zgodnima, jer si zamišljaju da samim time što jesu takve bi se mogle ostvariti ne radeći ništa. Samo odabravši sposobnog muškarca.

Nema tiga više maco

pa nema da..
ja nebi imala niš protiv da niš ne delam cijeli život i ispijam đin tonik po cijele dane dok me mužić uzdržava evo priznam. pospremila bi i skuhala bi ručak i bila bi dobre volje(đin tonik) i za seks (đin tonik)

ovak je stanje sljedeće

rintam 8,5 sati dnevno
budim se u 6
svejedno se očekuje
1)skuhano
2) da sam dobre volje
3) za seks
4) koji kurac piješ toliko alkohola, pa kaj si ovisnik???




ima još neko tu da kuži?
honeychild is offline  
Old 21.06.2017., 13:45   #2092
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
oni koji to znaju najmanje,uvijek znaju najglasnije
Ne možeš bolje?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Old 21.06.2017., 13:46   #2093
gđo nausikaja

znam to...
i to nije književnost, već grčka povijest, po dokumentima, a ne samo po homeru
agamenm+nom je odavno želio okupit vojsku, priča s helenom je vjerojatno samo mit, a činjenica je da se brat tome protivio
da mi je šešće bario ženu, možda bi ranije krenuli u rat
a da to prestaneš sa nebitnim upadicama, jer o grčkoj povijesti s tobom vrhunskom terapeutkinjom, zaista ne mislim raspravljati
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 13:47   #2094
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
pa nema da..
ja nebi imala niš protiv da niš ne delam cijeli život i ispijam đin tonik po cijele dane dok me mužić uzdržava evo priznam. pospremila bi i skuhala bi ručak i bila bi dobre volje(đin tonik) i za seks (đin tonik)

ovak je stanje sljedeće

rintam 8,5 sati dnevno
budim se u 6
svejedno se očekuje
1)skuhano
2) da sam dobre volje
3) za seks
4) koji kurac piješ toliko alkohola, pa kaj si ovisnik???




ima još neko tu da kuži?
Ae sister aj get ju
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 21.06.2017., 13:47   #2095
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
pa, da...
malo izjebanu, kako ti kažeš
ionako, da ju je agamemnom češće koristio, paris ne bi imao šanse


znaš i sama da je helena bila izgovor

ali
ovi dečki koji su napadnuti, radi novca i teritorija, kako kažeš, morali su se boriti ...za svoj život, ako za ništa drugo...
dakle, nisu izabrali rat, bili su uvučeni u njega
a to je velika razlika
Danas si skroz nekoncentriran 😊
Agememnon joj je bio djever, a da li su imali seks, Homer nije ništa zapisao 😉
Zezam se malo, ali mislim da se ti poprilično spotičeš o sopstveni spol. Nerjetko spocitavas nekom osobine koje bi taj trebao imati po tvom mišljenju (predrasudi ). Postoji li i najmanja šansa da nisi apsolutno uvijek u pravu? Ja sam sigurna da ja nisam i nije mi problem priznati.
Postavljanje žena u inferioran položaj, makar i na forumu, je nešto što teško i najemancipiranijim muškarcima ne isklizne iz tastature. 😊
Ertrinken is offline  
Old 21.06.2017., 13:48   #2096
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Usporedio sam instinkte.
Da ce uvijek zenska cednost biti na cijeni kod muskog roda jer na je mozak jos po instnkitima u davninama.
A sise nas realno privlace jer sisata zena moze bolje prehraniti mladuncad
a sise na muskarcu su bespotrebne jer ne proizvode mlijeko ali prmjerice jak i visko muskarac koji moze bolje uloviti privlaci zene.
Da ljepota je u principu odabir majke ili oca za vlastito potomstvo.
Ne misliš da bi smislenija usporedba bila na relaciji recimo sise - široka ramena?
calea is offline  
Old 21.06.2017., 13:48   #2097
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
Nekim ženama je danas teže. Onima zgodnima, jer si zamišljaju da samim time što jesu takve bi se mogle ostvariti ne radeći ništa. Samo odabravši sposobnog muškarca.

Nema tiga više maco
Čini mi se da se jako puno žena pogubili u tom nazovimo ga feminizmu. Danas žene žele više glumiti muškarce nego li biti žene. Lak, nokti, šminka, dekolte nisu ono što ženu čine ženom. A danas žene samo izgledom valjda dokazuju da su žene, a ostalim stvarima se natječu s muškarcima da su veći muškarci od njih samih.
kokicha is offline  
Old 21.06.2017., 13:50   #2098
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
ok
tvoje (bahato) pravo...

pitanje
zašto se jedna prava žena, nepatvorena očito, koja tako lijepo zna odrediti tko je bahat u izražavanju, a tko ne, skriva iza muškog nicka?

jopko bobko...
dok mi se nisi obratila, nisam ni čitao postove, misleći da je to neki muškarac:klap:
ne kužim, ti ne čitaš postove muškaraca?

Jopko bopko je izvedenica od jopko, a jopko je izvedenica od jopac, a nastao je tako što sam ja spominjala neku posteljinu na jopce, muž me pitao što je to, odgovorila sam: "Mali, smiješni čovječuljak", on je rekao: "Pa to si ti". I tako je nastao nadimak. Slučajno je u muškom rodu, isto kao što je i tvoj vjerojatno slučajno rodno neopredjeljen.
Uostalom, ni ne ispravljam kad mi se obraćaju u muškom rodu, jer mislim da je nebitno kojeg sam spola, i kojeg su spola općenito forumaši- bitno je što se piše; što opet ima neke veze sa stavom o trenutnoj raspravi tako da nisam off topic.
jopko_bopko is online now  
Old 21.06.2017., 13:51   #2099
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
Danas si skroz nekoncentriran 😊
Agememnon joj je bio djever, a da li su imali seks, Homer nije ništa zapisao 😉
Zezam se malo, ali mislim da se ti poprilično spotičeš o sopstveni spol. Nerjetko spocitavas nekom osobine koje bi taj trebao imati po tvom mišljenju (predrasudi ). Postoji li i najmanja šansa da nisi apsolutno uvijek u pravu? Ja sam sigurna da ja nisam i nije mi problem priznati.
Postavljanje žena u inferioran položaj, makar i na forumu, je nešto što teško i najemancipiranijim muškarcima ne isklizne iz tastature. 😊
forum, jel tako?

i svatko izražava svoje mišljenje, jel da?

pa onda mi dozvoli da ja, kao i još bar petnaestak muškaraca koji pišemo na topicu Život u dvoje, smatramo da je feminizam uzeo maha

i na forumu i u životu

kad god to argumentiram statistikom
(UE STAT izvor :"rvacka je 3.zemlja po rodnoj neavnopravnosti u europi"), svi me poklope

pa ona jebeš argumente, branim svoje mišljenje
to je valjda dozvoljeno
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Old 21.06.2017., 13:55   #2100
iako radim i kakti sam emancipirana, ja u muškarcu tražim zaštitu na više razina. jbg.
nije da ne mogu sama, ali sigurna sam tek kad me ušuška i osjećam da sam u "dobrim" rukama. i vjerujem da se svaka žena tako osjeća. i glupo mi je više glumit da sam jača nego kaj jesam.nisam .i jebe mi se.samo sam žena.slatka i ranjiva, nažalost nije mi pinpek narasto koliko got sam ja to željela
honeychild is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:55.