Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 18:08   #1
Kriptovalute - praktična pitanja

Poštovani korisnici foruma,

Da li netko ima iskustva sa kupovinom Bitcoina sa firmom registriranom u Hrvatskoj (d.o.o.) ?

Kako dobiti račun koji vam je potreba da ga predate u knjigovodstvu da opravdate odljev novca sa računa firme tj. uplatu nekoj stranoj firmi?

Gdje se registrirati, na kojem Exchange marketu u inozemstvu?

Ma kako to pravdati kada vam ta ista firma koja je vlasnik Walleta ili slično uplati novac na račun firme, stvarno jako malo o tome ima na internetu.

Hvala svim članovima unaprijed.
MEDARDOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:40   #2
Quote:
MEDARDOO kaže: Pogledaj post
Poštovani korisnici foruma,

Da li netko ima iskustva sa kupovinom Bitcoina sa firmom registriranom u Hrvatskoj (d.o.o.) ?

Kako dobiti račun koji vam je potreba da ga predate u knjigovodstvu da opravdate odljev novca sa računa firme tj. uplatu nekoj stranoj firmi?

Gdje se registrirati, na kojem Exchange marketu u inozemstvu?

Ma kako to pravdati kada vam ta ista firma koja je vlasnik Walleta ili slično uplati novac na račun firme, stvarno jako malo o tome ima na internetu.

Hvala svim članovima unaprijed.
Googlaj si kupovinu vrijednosnih papira namijenjenih prodaji, šema je ista.
e88e92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 21:54   #3
Quote:
MEDARDOO kaže: Pogledaj post
Poštovani korisnici foruma,

Da li netko ima iskustva sa kupovinom Bitcoina sa firmom registriranom u Hrvatskoj (d.o.o.) ?

Kako dobiti račun koji vam je potreba da ga predate u knjigovodstvu da opravdate odljev novca sa računa firme tj. uplatu nekoj stranoj firmi?

Gdje se registrirati, na kojem Exchange marketu u inozemstvu?

Ma kako to pravdati kada vam ta ista firma koja je vlasnik Walleta ili slično uplati novac na račun firme, stvarno jako malo o tome ima na internetu.

Hvala svim članovima unaprijed.
U principu Bitcoin transakcije niti jedna država ne kontrolira niti ima pristup osim u zbilja rijetkim slučajevima. ( sudskim putem )

Po mojem mišljenju bilo bi najbolje prikazati račun kupovine BTC tj pretvaranje kuna u BTC a to možete napraviti najjednostavnije da kupite u nekoj domaćoj mjenjačnici - postoje registrirane firme.

Što ćete dalje raditi s BTC mislim da je manje važno, kasnije opet prikažete obrnutu transakciju iz BTC u kune. ( prikažete račun )

Potpuno je svejedno da li ćete koristiti mjenjačnicu ili jednostavno čekati povoljni trenutak pa zaraditi na cijeni i prodati BTC.
deckozgslavonac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 13:53   #4
Knjigovodstveni dio

Hvala svima na odgovorima.

Točno, u Hrvatskoj postoji ta mogućnost i postoje firme
koje to rade. Pošalje se narudžbenica i dobije se R1 račun za
kupovinu Bitcoina ili ti za transakciju pretvaranja Bitcoina u HRK.

Sada još ostaje pitanje kako to knjižiti u knjigovodstvu tj. gdje
to uvrstiti u bilanci firme?

To je već pitanje za knjigovodstveni dio foruma. :-)

Lp
MEDARDOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:45   #5
Kriptovalute - praktična pitanja

S obzirom da se na ostalim temama raspravlja većinom o tome što će se dogoditi i kakav je daljnji tijek razvoja situacije s kriptovalutama, mislim da je potrebna i ovakva tema, o problemima u praksi i tehničkim pitanjima, što i kako napraviti.

Pa da krenem s pitanjem. Imam BTC na coinbase, koje bih htio prebaciti na bitstamp(danas sam vidio mailom da mi je account potvrđen). Zanima me je li moguće prebaciti ih direktno? Kako? Koliko bi vremena trebalo za takvu transakciju? Ili bih lovu trebao vratiti na tekući, pa onda na bitstamp uplatiti?
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:48   #6
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
S obzirom da se na ostalim temama raspravlja većinom o tome što će se dogoditi i kakav je daljnji tijek razvoja situacije s kriptovalutama, mislim da je potrebna i ovakva tema, o problemima u praksi i tehničkim pitanjima, što i kako napraviti.

Pa da krenem s pitanjem. Imam BTC na coinbase, koje bih htio prebaciti na bitstamp(danas sam vidio mailom da mi je account potvrđen). Zanima me je li moguće prebaciti ih direktno? Kako? Koliko bi vremena trebalo za takvu transakciju? Ili bih lovu trebao vratiti na tekući, pa onda na bitstamp uplatiti?
Ha? Jel se zajebavaš ili? Odi na BitStamp,. klikni depozit, kopiraj adresu, preseli se na coinbase, klikni withdrawal, pejstaj, sedni, zapali cigaru, i pričekaj pola sata do nekoliko istih, i voila, rješeno.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:49   #7
Sorry, da znam, ne bih pitao. I hvala na odgovoru
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:54   #8
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Sorry, da znam, ne bih pitao. I hvala na odgovoru
Nema problema nikakvih, nego se toliko trolčina nakotilo pa pušem i na hladno.

S BitCoinom si u principu ok, sa etherom zna bit škakljivo, jer ako burza ne podržava smartcontractse sretno ti dopisivanje sa službom na podršku i potragom za nestalim coinima.
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:00   #9
Nadam se da sam ubrao i da sam ispravno ukucati sve

Ma raspitivao sam se već zadnjih desetak dana na onoj temi, pa mi se postovi većinom izgube u masi filozofije. Zato mislim da je dobro imati temu za konkretna pitanja, kad već postoji pdf
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 20:22   #10
Ima li ekipe još uvijek koja čeka verificiranje računa od Bitstampa? Meni su račun potvrdili valjda kroz desetak dana, od uspješno dostavljenih dokumenata.

Pitam, zato što znam da je dio ekipe rekao da čeka od listopada
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 22:56   #11
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Ima li ekipe još uvijek koja čeka verificiranje računa od Bitstampa? Meni su račun potvrdili valjda kroz desetak dana, od uspješno dostavljenih dokumenata.

Pitam, zato što znam da je dio ekipe rekao da čeka od listopada
a zašto bitstamp? Jel nemaš boljih alternativa?
Katza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 22:51   #12
Jel nije manji fee ako prebacuješ LTC? Samo onda prebacivanje iz BTC na LTC na coinbaseu je opet pun k feeova...jooj taj coinbase stvarno mariše puno para...
Katza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 09:14   #13
Koja je bolja? Fee po transakciji na CB skoro 10$(5€+ 2 puta 0,5%), a na bitstamp 2 puta 0.25%(1,xx $). Trenutno 7-8 puta jeftinije. S vremenom će biti manja razlika, ako se budžet poveća, ali opet je 1% više od 0.5
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:31   #14
Na Poloneix se moze poloziti fiat? Registrirao sam se ali sam ostavio tako, nista nisam gledao.
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:36   #15
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
Na Poloneix se moze poloziti fiat?
Ne može.
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:32   #16
Quote:
Cafa kaže: Pogledaj post
Ja za altove koristim Poloniex, zadovoljan sam i s naknadom za trejdanje (0.15% maker, 0.25% taker) i donekle s bitcoin feejem za withdrawal (0.0005 BTC). Nema verifikacije identiteta za limit podizanja do $2000 dnevno, s verifikacijom se ide na $25000 dnevno.
Binance ima fee kod trejdanja 0.05% ako koristiš njihov BNB coin (inače je 0.1%), a bez verifikacije možeš withdravat do 2 BTC-a dnevno. Da ne govorim da stranica nije u USA koji stalno nešto reguliraju, a nisu niti u Kini - mada je Hong Kong dio nje ali opet ima neka svoja pravila.
abusaef is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:36   #17
Quote:
abusaef kaže: Pogledaj post
Binance ima fee kod trejdanja 0.05% ako koristiš njihov BNB coin (inače je 0.1%), a bez verifikacije možeš withdravat do 2 BTC-a dnevno. Da ne govorim da stranica nije u USA koji stalno nešto reguliraju, a nisu niti u Kini - mada je Hong Kong dio nje ali opet ima neka svoja pravila.
Ok pogledat ću. Koliki je fee kad šalješ BTC od tamo na neku drugu adresu?
__________________
Spice must flow.
Cafa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:03   #18
na coinbase seru da se ne poklapaju podaci i ne mogu regat kreditnu, na poloinexu za id treba web cam ja ju nemam, suport im se svodi na templates unaprijed vec napisane odgovore, debilana
creat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:07   #19
bitcoin mjenjacnica + binance
__________________
Not my problem.
Carlos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 19:11   #20
Quote:
Carlos kaže: Pogledaj post
bitcoin mjenjacnica + binance
sta je to bitcoin adresa ? pretpostavljam da ubacim tako bitcoin na binance ?
creat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:58.