Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2011., 11:54   #1
Biciklisti u prometu

Radim odmah do Ljubljanske (Zagrebačke avenije) gdje je i autobusno ugibalište...Dolaze policajac na motoru i druga dva u Octaviji , staju na ugibalište te zaustavljaju bicikliste na stazi jer su se vozili u KRIVOM smjeru...obratite pažnju na strelice na stazi, a jednom od njih su i uzeli bicikl....

p.s. s druge strane ima logike jer malo dalje Nehajska izlazi na aveniju i svi vozači gledaju lijevo, a biciklisti im dolaze onda s desne strane, gdje ih nitko ne očekuje...i da, svaki 177-i siđe s bicikla na pješačkom....
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 11:59   #2
od tih biciklista po pločnicima kak se voze imam fraze, pa to se voze kao da su oslobodili Zagreb
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:06   #3
Nenocutlas, tu se slažem 100%......
fiat doblo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:09   #4
nek zaustavljaju pješake koji se šepure po biciklističkom isto tako... njih mi je isto pun... a i zg je pun staza moš mislit
__________________
A zašto ne?
pursuiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:06   #5
više ni biciklu nemoš vozit kako oćeš srića pa u mom selu nema tih staza i smjerova
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:13   #6
Jao do čega smo došli zapljenjuju biikle xD
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:13   #7
Da smo jadni - to sam znao, al da smo TOLIKO jadni - e to je novost ... Čuvajmo Hrvatsku (od poludjelih biciklista).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 17:59   #8
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Čuvajmo Hrvatsku (od poludjelih biciklista).
jadno je ovo zbog čega su kažnjavali(da je na cesti vožnja u krivom smjeru, složio bih se)

ukratko, popis situacija koje vidim redovito u gradu:
-vožnja preko pješačkog prijelaza(često "prelijetanje", a ponekad i kroz crveno)
-paralelna vožnja
-vožnja bez svjetala
-vožnja u krivom smjeru u jednosmjernoj

prvi slučaj je prije desetak dana netko platio glavom, a par dana poslije klinac skoro podletio pod auto... ja sam isto unutar zadnjih 2 tjedna nekoliko puta skoro pokupio grupice koje u 22-23 neosvjetljene voze paralelno,,, jebogapas, sjedite na klupicu ako hoćete pričat, ne treba mi da me netko guzi 10 godina zbog vaše komocije i bahatluka i ja sam bio biciklist, ali nekih pravila se moraš pridržavati
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 12:39   #9
Jutros sam vidio na ulazu u Jurišićevu (od trga) kako je pandur zaustavio curu na biciklu, tamo di se ulazi u Petrinjsku i da ona nešto žustro raspravlja
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:01   #10
Bezobraština biciklista u prometu je stvarno prevelika!

Isto ponašanje imaju u Njemačkoj ali ovdje ih policija redovito kontrolira!

Nema svjetla po mraku ...20€

Alkoholiziranost na biciklu ..ako ima više od 1,1 promila ..ode i vozačka ako je ima !

Ja sam jednog skinul sa bicikla kad mi je trudnu suprugu zakačil u pješačkoj zoni! .....taj to više nikad nebu ponovil!

Misle ako nemaju tablice i da mogu nestat ....ali nije računal da bi ga mogel skinut u jednom potezu! Niš se nije po švapski bunil i zazival policiju! Pobral je svoje još u letu sa bicikla i mir božji!
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 15:11   #11
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Ja sam jednog skinul sa bicikla kad mi je trudnu suprugu zakačil u pješačkoj zoni! .....taj to više nikad nebu ponovil!
Bravo

Trebale bi biti registracije bas za to udaranje pjesaka, odnosno za prelaze na crveno lijepo kamere pa oduzet cibikl i vozacku i globica.

Bezobrazni su jer misle da ih se ne kuzi.

Zadnje uređivanje succorosso : 27.09.2011. at 15:20.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:07   #12
Quote:
fiat doblo kaže: Pogledaj post
Radim odmah do Ljubljanske (Zagrebačke avenije) gdje je i autobusno ugibalište...Dolaze policajac na motoru i druga dva u Octaviji , staju na ugibalište te zaustavljaju bicikliste na stazi jer su se vozili u KRIVOM smjeru


opet murjaci troše novac poreznih obveznika na nebitne stvari...

što ako biciklisti MORAJU voziti "krivim" smjerom jer skreću npr. nakon 50 metara u ulicu?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:24   #13
Ja sam za to da se uvede red, kako na prometnicama, tako i na biciklističkim i pješačkim stazama. Već sam imao par situacija gdje mi je biciklist tako proletio preko pješačkog prijelaza da sam ga jedva uspio vidjeti, a zaista sam pažljiv u prometu, pogotovo oko pješačkih prijelaza..

Na Bundeku postoji staza za bicikliste i rolere i posebno za pješake. Ali glupe babetine se naseru na sred staze za rolanje i hodaju po njoj ko Smogovci. Dva puta sam se razbio s rola zbog njih, prvi put sam se zabio u koš za smeće, a drugi put u klupu pored staze - riskirao sam da si polomim noge, samo da se ne zaletim u glupu babu, što da joj pukne kuk, što ću onda!?
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:33   #14
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Ja sam za to da se uvede red, kako na prometnicama, tako i na biciklističkim i pješačkim stazama. Već sam imao par situacija gdje mi je biciklist tako proletio preko pješačkog prijelaza da sam ga jedva uspio vidjeti, a zaista sam pažljiv u prometu, pogotovo oko pješačkih prijelaza..
Potpisujem.

Istina da policija ima i drugog pametnijeg posla, ali vrijeme je i da se uvede reda i među bicikliste.

Neki dan je mladić na pješaćkom usmrtio biciklistu koji je izletio iz parka direktno na pješački prijelaz tako da ga je ovaj direktno pokupio unatoč sporoj vožnji...
Tako da je krajnje vrijeme da se biciklisti nauče da je pješački prijelaz za pješake, a ne bicikliste i da je nemoguće reagirati kad ti on sa biciklom izleti iza zgrade direktno na pješački s mišlju da češ mu uspjeti stati.
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 13:51   #15
tako treba,a kad se voze sa tim svojim bićikletom među pješacima najrađe bi te pregazili a onda kukaju na ponašanje vozača automobila
__________________
vino voda kruh sloboda
naval is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 22:42   #16
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Potpisujem.

Istina da policija ima i drugog pametnijeg posla, ali vrijeme je i da se uvede reda i među bicikliste.

Neki dan je mladić na pješaćkom usmrtio biciklistu koji je izletio iz parka direktno na pješački prijelaz tako da ga je ovaj direktno pokupio unatoč sporoj vožnji...
Tako da je krajnje vrijeme da se biciklisti nauče da je pješački prijelaz za pješake, a ne bicikliste i da je nemoguće reagirati kad ti on sa biciklom izleti iza zgrade direktno na pješački s mišlju da češ mu uspjeti stati.
Potpis na potpis!

Biciklisti se bune da ih vozači ne doživljavaju kao ravnopravne u prometu, a onda se u stotinku transformiraju iz vozača "u prometu" do pješaka koji ide 40km/h, ovisno kako im odgovara.

Nemoguće ga je skužit kad projuri pješačkim i to još kroz pješake.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 23:07   #17
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Potpis na potpis!

Biciklisti se bune da ih vozači ne doživljavaju kao ravnopravne u prometu, a onda se u stotinku transformiraju iz vozača "u prometu" do pješaka koji ide 40km/h, ovisno kako im odgovara.

Nemoguće ga je skužit kad projuri pješačkim i to još kroz pješake.
Ja se slažem da treba kažnjavat bicikliste koje izlijeću na crveno i sl., ali činjenica je da ne rade to svi. I naravno da mi onda smeta ako me netko ne doživljava ravnopravnom, jer ja ne radim takve gluposti. Nije u redu da se sve bicikliste trpa u isti koš, jer kao što ima i i neodgojenih vozača automobila, ima i takvih biciklista, ali čini se da ljudi odbijaju to shvatiti.
Elessael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 23:45   #18
to je to nekaaaaaaaaa ajmo po dzepu pedalirajuce sabane, a bome i pjesake jer neki su stvarno gori od stada ovaca po pameti
Joško is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 11:47   #19
Quote:
Elessael kaže: Pogledaj post
Ja se slažem da treba kažnjavat bicikliste koje izlijeću na crveno i sl., ali činjenica je da ne rade to svi. I naravno da mi onda smeta ako me netko ne doživljava ravnopravnom, jer ja ne radim takve gluposti. Nije u redu da se sve bicikliste trpa u isti koš, jer kao što ima i i neodgojenih vozača automobila, ima i takvih biciklista, ali čini se da ljudi odbijaju to shvatiti.
Nije onda u redu ni da se stavljaju ležeći policajci, jer ne voze svi 30 iznad ograničenja niti imaju SUVove kojima prijeđu lako preko zapreke.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2011., 00:07   #20
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
Nemoguće ga je skužit kad projuri pješačkim i to još kroz pješake.
Ja tu nevidim baš neki problem ako su pješaci na pješačkom znači da njih trebaš propustiti što te briga jel među njima biciklist druga je stvar da ti doleti na biciklu dok skrećeš u bočnu ulicu al kog vam vraga smetaju biciklisti
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:34.