Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 20:07   #501
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Koje gluposti Negiranjem Boga negira se da postoji išta
više od čovjeka ša bi se moglo Bogom nazvati. A izvlačenjem
zaključka kakvog si ti izvukao, jedino se negiraju logičke
osnove, ne čovjek.
Ti si toliko intelektualno mizeran da čak ne znaš i ne vidiš da si TI više biće svojoj stanici i svojim stanicama koje te čine. Prestani mahati sa tim tvojimn nakardnim logikama koje nigdej više ne postioje osim u tvoj glavi. Svako biće stvara više biće sebi i to je BIT suština, svrha i smiso evolucije, svakog postiojanja i svake evolucije.
Proteze ljudskih osjetila Čovjeka čine GIGANTOM !!! Počnite ljudi govoriti o tome, a ne o pilajrskim budalaštinama? Vrijeme se eksponencijalno ubrzava prema Singularnosti. Tu će se svašta događati. Konzumirat će se čak i čipovi za pamet. Krajnje je vrijeme i za to. Glupih je već previše, moram reći, ne svojom voljom, već voljom edukatora.
__________________
geza
geza is offline  
Old 25.07.2007., 21:50   #502
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Ti si toliko intelektualno mizeran da čak ne znaš i ne vidiš da si TI više biće svojoj stanici i svojim stanicama koje te čine. Prestani mahati sa tim tvojimn nakardnim logikama koje nigdej više ne postioje osim u tvoj glavi. Svako biće stvara više biće sebi i to je BIT suština, svrha i smiso evolucije, svakog postiojanja i svake evolucije.
Proteze ljudskih osjetila Čovjeka čine GIGANTOM !!! Počnite ljudi govoriti o tome, a ne o pilajrskim budalaštinama? Vrijeme se eksponencijalno ubrzava prema Singularnosti. Tu će se svašta događati. Konzumirat će se čak i čipovi za pamet. Krajnje je vrijeme i za to. Glupih je već previše, moram reći, ne svojom voljom, već voljom edukatora.

Sve se meni čini da se tu ne radi toliko o mojoj navodnoj
intelektualnoj mizernosti, već o tebi u 70-im godinama života
i želji da dokažeš ponajviše samome sebi da se "vrijeme
eksponencijalno ubrzava prema Singularnosti" i da će se
u tvome životu još "svašta događati". To bi opravdalo sve
te monologe, jer ti očajnički želiš ponajviše sebe uvjeriti u
to sve ša pišeš
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Old 25.07.2007., 22:55   #503
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Ti si toliko intelektualno mizeran da čak ne znaš i ne vidiš da si TI više biće svojoj stanici i svojim stanicama koje te čine. Prestani mahati sa tim tvojimn nakardnim logikama koje nigdej više ne postioje osim u tvoj glavi. Svako biće stvara više biće sebi i to je BIT suština, svrha i smiso evolucije, svakog postiojanja i svake evolucije.
Proteze ljudskih osjetila Čovjeka čine GIGANTOM !!! Počnite ljudi govoriti o tome, a ne o pilajrskim budalaštinama? Vrijeme se eksponencijalno ubrzava prema Singularnosti. Tu će se svašta događati. Konzumirat će se čak i čipovi za pamet. Krajnje je vrijeme i za to. Glupih je već previše, moram reći, ne svojom voljom, već voljom edukatora.
Geza majstore to da se vrijeme ubrzava prema singularnosti nije dokazano. Mozda ce svemir zavrsiti entropijskom smrcu ako nema dovoljno mase. Ako se vec hvalis svojim znanstvenim radovima koje si ocigledno napisao prije nego sto si puko, onda prihvati neka temeljna nacela znanosti. A to je da ne mozes svoje teorije i misljenja predstavljati kao cinjenice.
lakota is offline  
Old 26.07.2007., 07:35   #504
Quote:
LNP20 kaže: Pogledaj post
Sve se meni čini da se tu ne radi toliko o mojoj navodnoj
intelektualnoj mizernosti, već o tebi u 70-im godinama života
i želji da dokažeš ponajviše samome sebi da se "vrijeme
eksponencijalno ubrzava prema Singularnosti" i da će se
u tvome životu još "svašta događati". To bi opravdalo sve
te monologe, jer ti očajnički želiš ponajviše sebe uvjeriti u
to sve ša pišeš
Eto vidiš kako se brzo pokaže tko si i što si? Ti umjesto da cijeniš znanje i mudrost " starca " ti po tome pokušavaš pljuvati zato što ti je taj " starac " od 70 godina pokazao da radnici graditelji piramida u Egiptu nisu bili robovi kako tumači tvoje mizerno znanje, već su bili uvaženi, dobro njegovani i i dobro zbrinuti radnici sa cijelim svojim obiteljima po uzoru na modernih radnika svijeta. Čak su dobivali i kreme za zaštitu od sunca. Ti po čovjeku koji ti ovako nešto pametno napiše pljuješ s izjavom da su to bedastoće. To dokazuje da si nekulturna i slabo obrazovana osoba. Da je to i dosita tako dokazuje i tvoje drugo ismijavnje Singularnosti o kojem govori jedan od najvećih umova čovječanstva Kurzweil. Umesto da afirmiraš i informiraš ljude o tome što se događa u svijetu, ako već nisi sposoban sam nešto pametno napisati, ti odvodiš ljude u neznanja i zastarjele intelektualne bedastoča kao što je svako bedastoča o robovima i robovlasničkom sistemu marksističkog tipa.
I ovo je naravno monolog jer nisi sposoban dijalogizirati.
__________________
geza
geza is offline  
Old 26.07.2007., 09:02   #505
Izjednačavanje Boga i čovjeka je vrhunac egoizma i antropocentrizma i toliko je glupo da govori o pravoj prirodi većine monoteističkih religija.
Danchy55 is offline  
Old 26.07.2007., 11:31   #506
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Izjednačavanje Boga i čovjeka je vrhunac egoizma i antropocentrizma i toliko je glupo da govori o pravoj prirodi većine monoteističkih religija.

To može biti glupo samo za glupog čovjeka koji nema pojma o povijesti religija. A što bi ti htio, umjesto antropocentrizma možda majmunocentrizam? Zato što nema antropocentrizma, ili je slab, ljudi se međusobno ubijaju - tamane kao muhe? Ne poštuju se, ne uvažavaju se kao što ti ne uvažavaš moju spoznaju, moje mišljenje, moje znanje, već samo svoje. Ti si egosit i ti si antropocentrist u smislu u kojem pišeš. Izjednačavanje Boga i čovjeka nije nikakvo antropocentrično niti egoističko gledište, već je fenomenologijsko, koje daje odgovor na najvažnije pitanje Čovjeka i čovečanstva: Od kuda, kuda i zašto? Zašto ti i ti tvoji ne - izjednjavaći Boga i čovjeka do sada nisu odgovorili na ova prevažna pitanja?
__________________
geza
geza is offline  
Old 26.07.2007., 11:39   #507
nisam čitao temu , al da kažem šta mislim.

Ateist sam , i neznam dal bog postoji.

Nisam ga vidio , nije mi se obratio , nije mi pomogao , ništa.
Znači nema ga

Neznam , ali ako ljudi vjeruju možda ga ima ?

Uglavnom , neznam dal postoji , ali mene boli briga dali ga ima , nema ili šta.
ne vjerujem u njega , jer je za mene to obično trošenje vremena
Aaron McLoughlin is offline  
Old 26.07.2007., 11:43   #508
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Tko si ti i što si ti da bilo što negiraš,a kamo li da negiraš ono u što vjeruju i što znaju milioni ljuidi? Stani negdje na " petrolejsko bure " i deri se do mile volje kako NEGIRAŠ BOGA, ali i pored tvog silnog negiranja hramovi, crke i katerdrale diljem svijeta ostaju i dalje, kao što već stoje tisućama i stotinama godina i u njima ljudi koji se svakodnevno mole vrhonaravnom biću Bogu likom Čovjeka, kojeg eto ti negiraš?
A tko si ti i što si ti da pitaš tko sam ja i što sam ja? Ja sam ja, onaj koji jesam. Milijuni i milijarde ljudi su "znali" nešto i tisućama godina prije, pa više ni traga od toga. Vjere dolaze, vjere prolaze. Pa što ako crkve postoje tisućama godina? Žaba postoji na ovom svijetu već 5 milijuna godina, pa što? Kolikim vjerama je nestao svaki trag, a svaka je za sebe tvrdila da je jedina prava, nepogrešiva i vječna. Nestat će i sadašnjima.
Upamti jedno: nitko fanatično ne viče: Sunce će i sutra izaći, jer je to općepoznata činjenica. Najglasnije se zagovara ono u što se najviše sumnja. Tvoja stvar u što ćeš vjerovati ili nećeš, kao što je i moja. Moje mišljenje nije ništa manje vrijedno od tvojeg.
BluesCat is offline  
Old 26.07.2007., 11:57   #509
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
To može biti glupo samo za glupog čovjeka koji nema pojma o povijesti religija. A što bi ti htio, umjesto antropocentrizma možda majmunocentrizam? Zato što nema antropocentrizma, ili je slab, ljudi se međusobno ubijaju - tamane kao muhe? Ne poštuju se, ne uvažavaju se kao što ti ne uvažavaš moju spoznaju, moje mišljenje, moje znanje, već samo svoje. Ti si egosit i ti si antropocentrist u smislu u kojem pišeš. Izjednačavanje Boga i čovjeka nije nikakvo antropocentrično niti egoističko gledište, već je fenomenologijsko, koje daje odgovor na najvažnije pitanje Čovjeka i čovečanstva: Od kuda, kuda i zašto? Zašto ti i ti tvoji ne - izjednjavaći Boga i čovjeka do sada nisu odgovorili na ova prevažna pitanja?

Zato što ta pitanja postoje u tvojem umu! Um nosi odgovornost i kada bi životinje mogle misliti, a ne trebaju jer su prirodno opskrbljene za opstanak, postavljale bi ista pitanja: tko sam ja? kako sam nastao? koji je smisao mog postojanja? I onda bi nakon nekoliko desetaka tisuća godina na njih iznašli odgovor, upravo onoliko koliko je trebalo i čovjeku. Ja uvažavam tvoju spoznaju i uopće mi nije na kraj pameti da je mijenjam, samo iznosim svoje mišljenje. A nije ti možda palo na pamet da odgovori na ta l j u d s k a pitanja ne postoje, već da postavljajući ih, lakše podnosimo egzistenciju. Fenomenologijsko je upravo onako kako ti sa prethodno određenom vrijednosno orjentiranom spoznajom pristupaš fenomenima.
Danchy55 is offline  
Old 26.07.2007., 18:34   #510
Quote:
geza kaže: Pogledaj post
Eto vidiš kako se brzo pokaže tko si i što si? Ti umjesto da cijeniš znanje i mudrost " starca " ti po tome pokušavaš pljuvati zato što ti je taj " starac " od 70 godina pokazao da radnici graditelji piramida u Egiptu nisu bili robovi kako tumači tvoje mizerno znanje, već su bili uvaženi, dobro njegovani i i dobro zbrinuti radnici sa cijelim svojim obiteljima po uzoru na modernih radnika svijeta. Čak su dobivali i kreme za zaštitu od sunca. Ti po čovjeku koji ti ovako nešto pametno napiše pljuješ s izjavom da su to bedastoće. To dokazuje da si nekulturna i slabo obrazovana osoba. Da je to i dosita tako dokazuje i tvoje drugo ismijavnje Singularnosti o kojem govori jedan od najvećih umova čovječanstva Kurzweil. Umesto da afirmiraš i informiraš ljude o tome što se događa u svijetu, ako već nisi sposoban sam nešto pametno napisati, ti odvodiš ljude u neznanja i zastarjele intelektualne bedastoča kao što je svako bedastoča o robovima i robovlasničkom sistemu marksističkog tipa.
I ovo je naravno monolog jer nisi sposoban dijalogizirati.

Stariju osobu ću cijeniti jedino ako bi ju cijenio pod istim uvjetima da
je mlađa. A osoba koja mi u nijednom pogledu ne pokaže svoje znanje
i mudrost no to ju ne priječi da SAMA SEBE egoistično naziva mudrom
i punom znanja, e takva osoba ne zaslužuje moje poštovanje ni pod
razno, imala ona 10 ili 100 godina. Ša se tiče neznanja, zanemarivanja
argumenata, izvrtanja riječi ili pukog neshvaćanja napisanog, slobodno
se vrati na onaj topic, na kojemu je lijepo ukazano na činjenicu tko se
istime bavi.


I ovo je naravno dijalog, jer za razliku od tebe nemam potrebu pod
pritiskom vremena i godina sam sebe uvjeravati da će se u mome
životu još svašta događati.
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Old 27.07.2007., 09:15   #511
Quote:
Whatever2 kaže: Pogledaj post
nisam čitao temu , al da kažem šta mislim.

Ateist sam , i neznam dal bog postoji.

Nisam ga vidio , nije mi se obratio , nije mi pomogao , ništa.
Znači nema ga

Neznam , ali ako ljudi vjeruju možda ga ima ?

Uglavnom , neznam dal postoji , ali mene boli briga dali ga ima , nema ili šta.
ne vjerujem u njega , jer je za mene to obično trošenje vremena
šTO NA UMU TO NA DRUMU. To je dobro i samo tako nastavi. Ne budu nikada licemjer i mentalni terost. Uvijek ostavi mogućnost i za drugo i drugačije rješenje. Svaka stvar ima barem četiri lica kao što Zemlja ima četiri strane svijeta. Ako Bog postoji onda postoji i bez tvog, mog ili bilo čijeg mišljenja.
Dok ga se ne " opipa " ili dok se ne pojavi je apstrakcija, umišljaj, hipoteza. Budući da teologija kaže da je Bog u Čovjeku, uzimam to zdravo za gotovo, i " pipam " Boga u Čovjeku. Možda je to za tebe ili nekog drugog pre realistično nakon toliko godina " misterija ". Pazi teologija nije " glupa "! Ona ima Boga na NEBU i na ZEMLJI. Pitanje o kojem Bogu se govori?
__________________
geza
geza is offline  
Old 29.07.2007., 14:58   #512
ja sam ateista i mislim da je Bog samo mrtvo slovo na papiru, i da su sve religije stvorene samo da bi ljudima uzeli novac, ispirali mozk i držali ih pod kontrolom.
maria 8 is offline  
Old 29.07.2007., 23:42   #513
Geza... crkve i hramove nisu gradili glupani nego vjernici koji vjeruju da bog postoji jednako kao što ljudi vjeruju u teorije zavjere ili da je moguće napraviti vremenski stroj i prebaciti čovjeka u vrijeme isusa krista...tako vjeruju da bog postoji...A zapravo ima toliko definicija i viđenja boga da se zapravo ne zna što bi to točno trebalo postojati...inače sam upućen u sve religije...i poznajem znanstvenu povijest isusa i kršćanstva...bilo je mnogo takvih proroka...Znači to što je ta vrsta vjerovanja dugo opstala garantira da bog postoji..?jako dobar dokaz...Ja ne mislim da su zabludjeli ljudi glupani...ali su zabludjeli i vjeruju u neistine...Ja ne tvrdim da imam odgovor na SVA pitanja koja si postavljaju religije, ali zar nije pametnije ostaviti te stvari neriješenim nego davati neke proizvoljne nebulozne odgovore tipa BOG..?
Ili ovako...ajde ti ovdje ljudima jednostavno reci što ili tko je bog, definiraj ga...Možeš ti to! Ja vjerujem da bi sa takvom sigurnošću i znanjem mogao preobratiti 99.5 % tih zabludjelih ateista?
macronimo is offline  
Old 07.01.2009., 18:59   #514
Quote:
Secundus kaže: Pogledaj post
Postavljati pitanja i sam na njih odgovarati nebi bilo vise interesantno. Zato ja pitam one koji su nosioci te "religije".
S.

Ateizam nije religija. Ni s navodnicima ni bez njih. Religioznost je prihvaćanje dogmi i vjerovanje u nešto što je netko drugi izložio. Prihvaćanje tuđeg stava i mišljenja. I pokoravanje istom.

Ateist ne prihvaća dogme, ravna se po vlastitom moralnom kodeksu i vlastitoj savijesti.

Što se tiče ateističke predodžbe boga...ateist pod pojmom bog podrazumjeva otprilike isto sto i teist. S razlikom da ateist ne misli da takav bog postoji.
Dekadencija is offline  
Old 07.01.2009., 19:25   #515
Meni je ateizam totalno nelogican po meni jer kada se zapocne tema odakle sto kako je sve nastalo neka misticnost mora postojat jel pocetak se nemoze racionalno objasnit. Iz nicega nemoze nesto nastat. Mora nesto postojat al to je covjeku nepojmljivo. Ja sam stoga agnostik.
Adriana Lima fan is offline  
Old 07.01.2009., 20:26   #516
Quote:
Secundus kaže: Pogledaj post
Ateisti su ljudi, koji tocno znaju da Bog ne postoji. Ili su to ljudi, koji "znaju" da Bog postoji, ali ga onda jednostavno nijecu !?

Neki su mi rekli, biti ateist znaci : biti bez Boga i bez bilo kakve slike ili predodzbe o Bogu.

Mene zanima, kako se to moze spojiti ?
Kako se moze ustvrditi, da se ne vjeruje u Boga, a da se ne posjeduje niti predodzba o tome, sto je to Bog. ?

Dakle, da li mi mozete objasniti, u sto ateisti ne vjeruju ?
Sto je Bog za jednog ateistu ?

Ja sam vrlo radoznao sto cete mi odgovoriti ! Voila!
S.
ja sam ateist od kad znam za sebe i ne vjerujem u boga niti ikakve druge "sile".
za mene pojam bog uopce ne postoji. to je zamene samo rijec na papiru, pojam koji su izmislili vjernici. cesto mi se tijekom zivota dogadalo da kad bih rekla da sam ateist, ljudi su se cudili i pitali me kako je mogu ne vjerovati u sebe (??). da odmah razjasnim, ja vjerujem u sebe, ali ja ne vjerujem u nikakve bogove i ateizam je vezan jedino uz to, odnosno religioznu vjeru, a ne vjeru u sebe, svoje prijatelje, obitelj i takve stvari.
smijesna mi je sama pomisao na to da je bog neka sila ili covjek koji sjedi na nebu i gleda sto mi radimo i utjece na nase zivote i osjecaje. ne vjerujem da je on rekao "čiri bu, čiri ba" i stvori cijeli svijet. ja vjerujem u znanost, ne u boga!
Vesela Gljiva is offline  
Old 07.01.2009., 20:32   #517
I kako znanost objasnjava postanak? Ja ne kazem da vjerujes u Jahvea i bradatog covjeka al nes postoji.... I znanost na tom pitanju nema nis konkretno.
Adriana Lima fan is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:11.