Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 14:35   #21
Quote:
dora kaže: Pogledaj post
Nisi nigdje eksplicitno napisala da si za zabranu abortusa, ali si napisala kako smatras (gore citirano) kako nisi sigurna koliko je izvodenje abortusa (legalnog) dio ginekoloskog poziva, obveze lijecnika i pruzanje zdravstvene usluge.
A sve to - izvodenje abortusa - jest, ma sto netko o tom postupku mislio.
Bilo ti, bilo taj koji ga izvodi.


Naravno da nisam za zabranu abortusa. Da mi se sa u ovim godinama dogodi trudnoća, što se često događa, išla bi na abortus.

Ali kompliciram, da.
Je li abortus liječenje? Ako jest onda je obaveza liječnika. Ako nije onda po meni nije.
Mislim na to da bi ih se prisiljavalo da to rade i pozivalo ih na lječničku etiku. Možda griješim...ali tak to vidim. Mislim da imaju pravo to odbiti.
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:37   #22
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Je li abortus liječenje? Ako jest onda je obaveza liječnika. Ako nije onda po meni nije.
Da pitam ponovo - čija je obaveza?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Old 04.05.2014., 14:38   #23
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
jesu li amerikanci imali moralno pravo baciti na japanezere a-bombe?
Ne. Bombardiranje civilnih ciljeva po svakom je kriteriju ratni zločin, a svatko tko to odobrava moralna nula.
Quote:
koliko je to mučilo savjest oppenheimera, jel poludio zbog toga ili nečeg drugog??
Ne znam. Ali čini mi se da čovjek kome na pamet padnu riječi Now I am become Death, the destroyer of worlds nije smatrao da je to što radi univerzalno dobro.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Old 04.05.2014., 14:38   #24
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Naravno da nisam za zabranu abortusa. Da mi se sa u ovim godinama dogodi trudnoća, što se često događa, išla bi na abortus.
misliš da si prestara?
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Old 04.05.2014., 14:39   #25
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Je li abortus liječenje? Ako jest onda je obaveza liječnika. Ako nije onda po meni nije.
Ni kontracepcija nije liječenje. Kužiš kud to vodi? Onda ti nije dužan dati ni recept za kontracepciju.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 04.05.2014., 14:41   #26
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
misliš da si prestara?
Ne mislim, znam

Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Ni kontracepcija nije liječenje. Kužiš kud to vodi? Onda ti nije dužan dati ni recept za kontracepciju.
Kužim. To su te moralne dvojbe oko kojih se ljudi gložu. I stupnjevanje istog.
Ja nisam sigurna da se kontracepcija i abortus mogu usporediti.

Ako gledamo o obavezi liječenja i što jest i što nije liječenje, da isto je.
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:46   #27
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Naravno da nisam za zabranu abortusa. Da mi se sa u ovim godinama dogodi trudnoća, što se često događa, išla bi na abortus.

Ali kompliciram, da.
Je li abortus liječenje? Ako jest onda je obaveza liječnika. Ako nije onda po meni nije.
Mislim na to da bi ih se prisiljavalo da to rade i pozivalo ih na lječničku etiku. Možda griješim...ali tak to vidim. Mislim da imaju pravo to odbiti.
Realno nije ni propisivanje kontracepcije zapravo lijecenje (lijecenje od cega? trudnoca jos uvijek nije karakterizirana kao - bolest ). Samo davanje kontracepcije je obaveza lijecnika na koju pacijent ima pravo.

Ista stvar s abortusom.


Edit: probaj zamisliti da svaki lijecnik u RH koji moze izvrsiti abortus kaze da ima ''prigovor savijesti''. I da abortus moras ic radit kod privatnika.
Ne bi li to bilo debelo promaseno?
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 04.05.2014., 14:53   #28
Ne moram zamišljati niti si to želim. No u osnovi je svejedno. Plaćaš i ovako i onako.

Pričala sam o tome s ljudima. Jedan liječnik mi je rekao da je abortus sve ono što se kosi sa samim bitkom njegove struke. Ježi ga, koliko god mi je moje pravo na abortus drago, ja ga razumijem.
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:56   #29
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jedan liječnik mi je rekao da je abortus sve ono što se kosi sa samim bitkom njegove struke. Ježi ga, koliko god mi je moje pravo na abortus drago, ja ga razumijem.
Takav ne bi trebao ići u ginekologe. Vrlo jednostavno.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Old 04.05.2014., 14:57   #30
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne moram zamišljati niti si to želim. No u osnovi je svejedno. Plaćaš i ovako i onako.

Pričala sam o tome s ljudima. Jedan liječnik mi je rekao da je abortus sve ono što se kosi sa samim bitkom njegove struke. Ježi ga, koliko god mi je moje pravo na abortus drago, ja ga razumijem.
Ali shvaćaš da to razumijevanje dovodi do situacije gdje je u zemlji u kojoj je još uvijek legalan abortus skoro praktički nemoguće napraviti ga osim ako nisi u Zagrebu, a da pritom ne iskeširaš svotu?
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 15:01   #31
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne moram zamišljati niti si to želim. No u osnovi je svejedno. Plaćaš i ovako i onako.
Nije svejedno. Uvjeti za operaciju i postoperativnu skrb u bolnici i privatnoj ambulanti nisu jednaki. Ako se bilo što zakomplicira, ambulantno se često ne može pružiti pomoć i problemi se opet rješavaju u bolnicama. Cure itekako stradavaju abortirajući privatno, da ne spominjem činjenicu da ti abortusi nisu zavedeni u njihovim liječničkim kartonima.
Silajn is offline  
Old 04.05.2014., 15:02   #32
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ali shvaćaš da to razumijevanje dovodi do situacije gdje je u zemlji u kojoj je još uvijek legalan abortus skoro praktički nemoguće napraviti ga osim ako nisi u Zagrebu, a da pritom ne iskeširaš svotu?
Pa i u bolnici se AB plaća
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 15:04   #33
Prvi ginekolozi su mi tridesetak km udaljeni, drugi 40-ak, a sljedeći bi mi na putu valjda bio ZG. E da mi je vidjeti toga koji bi mi rekao isto što i Kemik
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Old 04.05.2014., 15:04   #34
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ne moram zamišljati niti si to želim. No u osnovi je svejedno. Plaćaš i ovako i onako.
Placas da, samo nekako mislim da cijena privatnika i cijena drzavne institucije nisu iste.
Neka me netko ispravi.

Quote:
Pričala sam o tome s ljudima. Jedan liječnik mi je rekao da je abortus sve ono što se kosi sa samim bitkom njegove struke. Ježi ga, koliko god mi je moje pravo na abortus drago, ja ga razumijem.
Ja ne.
Ginekologija kao specijalizacija valjda ne ukljucuje jedino ''lijepe'' i ''svakodnevne'' stvari (preglede i pape i pizde materine ).
Ukljucuje i one ''menje lijepe''.
Kao i svaki posao.
Ako nisi svjestan sto sve neki posao ukljucuje, procitaj, nauci, razmisli.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 04.05.2014., 15:06   #35
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Pa i u bolnici se AB plaća
Izvoli. To je stanje na terenu. Zahvaljujući pizdama od liječnika i represiji koja će dovesti i do zabrane na koncu.
I još malo.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 15:18   #36
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Onda da pojasnim, nisam sigurna koliko je elektivni abortus dio ginekološkog poziva i medicine općenito. Kao obaveza liječnika. Kao zdravstvena usluga.
Odbijam vjerovati da si mislila ovo što si napisala. Mislim, vjerujem da si mislila, ali brijem da nisi razradila ideju dovoljno da uvidiš koliko je sumanuta.

Ajd da pojasnimo - ako abortus nije dio ginekologije, dio je koje druge grane medicine?
Ako nije dio medicine uopće, čega je dio?
Ako nije obaveza liječnika, čija je obaveza?
Ako nije zdravstvena usluga, kakva je usluga?


Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Da imam kćeri, nokte bih grizla od muke.
Grizem ih i ja i upravo zato što znam da i Gilda ima curku nije mi jasno ovo što piše.

Quote:
Tejsi kaže: Pogledaj post
To mi dođe kao da Tupelo otvori veterinarsku kliniku za bube i odbije liječit pauke i skakavce i sve vrste letećih buba jer po njezinom mišljenju bi svi pauci i skakavci i sve vrste letećih buba trebale bit mrtve.
I trebaju
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 04.05.2014., 15:27   #37
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Odbijam vjerovati da si mislila ovo što si napisala. Mislim, vjerujem da si mislila, ali brijem da nisi razradila ideju dovoljno da uvidiš koliko je sumanuta.

Ajd da pojasnimo - ako abortus nije dio ginekologije, dio je koje druge grane medicine?
Ako nije dio medicine uopće, čega je dio?
Ako nije obaveza liječnika, čija je obaveza?
Ako nije zdravstvena usluga, kakva je usluga?
Da, naravno da će je raditi ginekolozi. No pokušavam shvatiti liječnike koji ga ne žele raditi i nemaju obavezu povezanu sa strukom jer u biti nije liječenje.
Ja ih ne bi prisiljavala.



Quote:
Grizem ih i ja i upravo zato što znam da i Gilda ima curku nije mi jasno ovo što piše.
Da moja curka poželi abortus ja bi to najnormalnije prihvatila i pomogla joj. Kaj brijete?


Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Izvoli. To je stanje na terenu. Zahvaljujući pizdama od liječnika i represiji koja će dovesti i do zabrane na koncu.
I još malo.
Oprosti, jesi li ti pročitala članak?
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 15:28   #38
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Da.

Zamislite si: da ste frizeri, biste li mogli obrijati potpuno zdravu glavu s kosom puštanom i održavanom 11 godina?

Zašto si baš odabrao 11 godina? Točno toliko ja puštam kosu
Aha, zato što gore piše 11 tjedana... not so scary anymore





Uglavnom ja mislim da liječnik ima pravo odbiti bilo koji zahvat zbog osobnih razloga. Npr. ajmo reći da se eutanazija ozakoni... to je također slično pitanje... netko će biti sretan što može pomoći čovjeku koji trpi užasne muke, a netko će biti prestravljen činjenicom da ustvari mora ubiti čovjeka.

Po meni je još gora stvar ubijati - tj. "uspavljivati" pse lutalice... to pak nikako ne bih mogla. Nisu životinje ništa krive. Ok nije ni fetus, ali tu se radi i o životu žene koja u svojoj utrobi ima fetus. Kod pasa lutalica se ne radi o ničijem životu, samo je pitanje države koja ne izdvaja dovoljno novaca da se jadnim životinjama pomogne i drži u adekvatnom prostoru.

Zadnje uređivanje Quicksand : 04.05.2014. at 15:38.
Quicksand is offline  
Old 04.05.2014., 15:30   #39
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Oprosti, jesi li ti pročitala članak?
Da, a ti? Je li ti normalno da je u zemlji u kojoj je dozvoljen abortus, proći muke tantalove da ga se dobije, ići privatniku ili ići ilegalno i riskirati da cijena bude previsoka, a pritom ne mislim samo u kunama? Je li to sve vrijedno priziva savjesti i da bi nekom duša bila na mjestu iako evidentno nije za taj poziv jer se ginekologija ne sastoji samo od ljepote porađanja? Taj prvi članak obuhvaća i fetuse da, ali drugi, koji prigovor imaš na drugi? Izmišljen je?
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 15:31   #40
Još jednom, jesi li pročitala članak? S obzirom da si se nadovezala na moj post o cijeni ab-a i plaćanja i u bolnicama?
Linkaš mi članak u kojem se u naslovu navodi da Hrvatice plaćaju do 37000 kuna za ab a lijepo u članku piše da je to za ab nakon 12 tjedna dok u klinikama to recimo zakonski ni ne možeš napraviti!?!
Dok se za legalni kaže da može koštati više ali i manje nego u klinikama.
Gilda. is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:53.