Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 14:32   #41
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Da, naravno da će je raditi ginekolozi. No pokušavam shvatiti liječnike koji ga ne žele raditi i nemaju obavezu povezanu sa strukom jer u biti nije liječenje.
Ja ih ne bi prisiljavala.
Već je napisano - nije ni kontracepcija liječenje. To ti je isto okej, da ginekolozi odbijaju izdati recept za kontracepciju ženama koje imaju uredne nalaze i nemaju nikakve kontraindikacije za uzimanje pilula?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Old 04.05.2014., 14:33   #42
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Još jednom, jesi li pročitala članak? S obzirom da si se nadovezala na moj post o cijeni ab-a i plaćanja i u bolnicama?
Linkaš mi članak u kojem se u naslovu navodi da Hrvatice plaćaju do 37000 kuna za ab a lijepo u članku piše da je to za ab nakon 12 tjedna dok u klinikama to recimo zakonski ni ne možeš napraviti!?!
Dok se za legalni kaže da može koštati manje ali i više nego u klinikama.
Ok, pročitaj onda drugi. Pa me zanima koji prigovor imaš na drugi.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 14:33   #43
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Oprosti, jesi li ti pročitala članak?
Da, ni meni nije jasno. Gdje bi točno žena u 12 tjednu trebala (i mogla) napraviti pobačaj? Osim na crno i da to masno plati.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 04.05.2014., 14:35   #44
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ok, pročitaj onda drugi. Pa me zanima koji prigovor imaš na drugi.
Jesam li ja ovdje napisala da bi one koji odbijaju raditi ab u bolnicama a rade ga u privatnim klinimkama rješavala lječničke licence? Jesam.
I kakve taj članak ima onda veze s ovim stavom što ja zastupam na temi?
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:37   #45
za fetus do 4 mjeseca nek bude legalno, a za dužu trudnoću nek rode, pa daju na usvajanje. tako bih ja to uredio.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Old 04.05.2014., 14:38   #46
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Jesam li ja ovdje napisala da bi one koji odbijaju raditi ab u bolnicama a rade ga u privatnim klinimkama rješavala lječničke licence? Jesam.
I kakve taj članak ima onda ima s ovim stavom što ja zastupam na temi?
Ima veze s tim što smatraš da je priziv savjesti ok. A zbog priziva savjesti je ženi jako teško napraviti abortus igdje.

Evo ti još malo, da mi ne jašete sad po tom prvom članku:

Quote:
Prema nekim podacima 70 % hrvatskih ginekologa i ginekologinja odbija prekinuti trudnoću, a prije nekoliko godina, ginekologe sa prigovorom savjesti moglo se nabrojiti na prste jedne ruke. Slično je stanje u Općoj bolnici Sveti Duh i Petrovoj bolnici. Na Svetom Duhu, prije 5,6 godina, samo 2 ginekologa nisu obavljala pobačaj na zahtjev žene. Danas, od njih 18, svi imaju prigovor savjesti, dakle, odbijaju obaviti pobačaj. U Petrovoj, kao što sam rekla, stanje je vrlo slično, od njih 38, više od polovice liječnika izražava prigovor savjesti. Zanimljivo je što su naglo svi odlučili odjednom postati puni morala, ili.. Džepova. Dakako, izuzeci i dalje postoje, nađu se ona 2,3, pa i 5 liječnika kojima se odluka o prigovoru savjesti u potpunosti temelji na njihovom stavu o neopravdanosti pobačaja i pobačaju kao smrtnom činu. Što je s ostalima? Ništa, prijepodne imaju savjest, a poslijepodne je kao i zarađeni novac, spreme u džep. Cijene pobačaja u privatnim klinikama prema dostupnim podacima kreću se oko 5000 kuna
To što bi ti rješavala njih licence je nebitno jer i ti i ja znamo da se to neće desiti, ali ono što bi se trebalo desiti je oštra osuda i istjerivanje pravde da se prestane s praksom priziva savjesti jer je to jedini način da oni prestanu zarađivati na tuđoj muci i da žene konačno u zemlji gdje je abortus legalan ga mogu napraviti bez komplikacija.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 14:41   #47
Ja se na ovaj način ne želim raspravljati. Ja kažem jedno a ti mi kao kontra dokaz linkaš nešto što i ja osuđujem i kažem isto. Ajde plizzz...jednu temu si usrala sad ćeš i drugu
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:44   #48
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja se na ovaj način ne želim raspravljati. Ja kažem jedno a ti mi kao dokaz linkaš nešto što i ja osuđujem i kažem isto. Ajde plizzz...jednu temu si usrala sad ćeš i drugu
Da čitaš s razumijevanjem vidjela bi da se to odnosi na tvoje razumijevanje priziva savjesti koje i jest uzrok što je abortus u Hrvatskoj zajebano izvesti.

Naravno da se ne želiš raspravljati, ti se samo želiš čuditi.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 14:44   #49
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Ja ih ne bi prisiljavala.





Da moja curka poželi abortus ja bi to najnormalnije prihvatila i pomogla joj. Kaj brijete?
Kako bi joj pomogla? Dovela bi ju u 8. tjednu trudnoće doktoru kojeg ne bi prisiljavala, kažeš, da joj obavi pobačaj.

Tražila bi drugog, koji bi to isto, po tebi s pravom, mogao odbiti, i tako tražila onog koji bi to ipak pristao, a vrijeme teče... I to bi ti bilo OK?

Da ne spominjemo popratne pojave koje to nosi sa sobom. Imaš u bolnici 5 ginekologa, četvorica imaju savjest, a onaj peti ispada monstrum i krvnik i ništa drugo i ne radi nego ono za što su četvorica njegovih kolega presavjesni? Što bi ti napravila na mjestu petoga? Nabavila savjest, i mislila sam.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 04.05.2014., 14:44   #50
Quote:
ćumez kaže: Pogledaj post
za fetus do 4 mjeseca nek bude legalno, a za dužu trudnoću nek rode, pa daju na usvajanje. tako bih ja to uredio.
Jesi ti pri sebi? Zašto bi netko čekao 4 mjeseca da pobaci? Ja bi stavila 8 tjedana kao gornju granicu, sve iznad samo u iznimnim okolnostima. Isto tako, hrpa ljudi bi htjela usvojiti djecu. Zašto se radije ne proradi na boljim zakonima i propisima vezano uz to.
Quicksand is offline  
Old 04.05.2014., 14:46   #51
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Kako bi joj pomogla? Dovela bi ju u 8. tjednu trudnoće doktoru kojeg ne bi prisiljavala, kažeš, da joj obavi pobačaj.

Tražila bi drugog, koji bi to isto, po tebi s pravom, mogao odbiti, i tako tražila onog koji bi to ipak pristao, a vrijeme teče... I to bi ti bilo OK?

Da ne spominjemo popratne pojave koje to nosi sa sobom. Imaš u bolnici 5 ginekologa, četvorica imaju savjest, a onaj peti ispada monstrum i krvnik i ništa drugo i ne radi nego ono za što su četvorica njegovih kolega presavjesni? Što bi ti napravila na mjestu petoga? Nabavila savjest, i mislila sam.
U našim klinikama vjerovali ili ne se abortusi najnormalnije rade.
Gilda. is offline  
Old 04.05.2014., 14:47   #52
Možda blagajnice dobiju pravo na prigovor savjesti pa ni kondome nećemo moći kupiti. Samo kalendariće na blagajni i termometre za mjerenje bazalne temperature.
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Old 04.05.2014., 14:50   #53
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
U našim klinikama vjerovali ili ne se abortusi najnormalnije rade.
Aha...

I linka koji je stavila Eksača:

Quote:
"Dobar dan, jesam li dobila CESI?", upitao je pomalo preplašeni ženski glas s druge strane žice.
"Da, jest. Izvolite", kazala je aktivistica Centra za edukaciju, savjetovanje i istraživanje.
"Znate... Trudna sam i ne želim dijete. Htjela bih pobaciti, a u gradu u kojem živim, u Našicama, ginekolozi ne žele izvršiti abortus. Zvala sam i susjedni gradi i oni su me također odbili. Nisam znala što ću, pa sam na internetu našla Vašu udrugu. Je li mogu kod vas izvršiti abortus?", upitala je zbunjena žena preko telefona.
__________________
Premnoge šuplje stvari su nam smisao života, zašto si se sad okomila na riječi? (vrrrlet)
Vraćamo se u prethistoriju. Ovo je civilizacija slike. Što ne zahtijeva sposobnost apstraktnog mišljenja. (MmeTipfeler)
Perzefona is offline  
Old 04.05.2014., 14:51   #54
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Da, naravno da će je raditi ginekolozi. No pokušavam shvatiti liječnike koji ga ne žele raditi i nemaju obavezu povezanu sa strukom jer u biti nije liječenje.
Evo, palijativna skrb i palijativni zahvati nisu liječenje.
Smatraš li da onda smiju postojati npr. onkolozi koji će odbiti pacijentu staviti pumpicu za drenažu jer smatraju da lijeka nema pa nema smisla da se produžuje nečija agonija ili troše skupe pumpice?
Smatraš li da je ok da liječnik npr. zbog svojih uvjerenja da će terminalnim pacijentima biti bolje u raju nego u hospiciju odbije terminalnim pacijentima dati lijek ili izvesti zahvat koji će mu život učiniti podnošljivijim ili lakšim?
Jer pazi, ako ima pravo odbiti abortus jer to nije liječenje, liječnik mora imati pravo odbiti i staviti i jebenu pumpicu za drenažu terminalno bolesnom čovjeku.

Ginekologija i opstetricija nisu jelovnik pa da biraš kaj ti se sviđa.
Moraš znati sve unutar specijalizacije i raditi sve unutar nje.
Samo glupa ili zla/zločesta osoba odabrat će specijalizaciju koja značajnim dijelom obuhvaća i postupke i mjere od kojih joj se dižu ćudoredne ili čovjekoljubne lasi na glavi.
__________________
...We sail tonight for Singapore
We're all as mad as hatters here...

Tom Waits, Singapore
Tupelo is offline  
Old 04.05.2014., 14:51   #55
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Možda blagajnice dobiju pravo na prigovor savjesti pa ni kondome nećemo moći kupiti. Samo kalendariće na blagajni i termometre za mjerenje bazalne temperature.
A možda bude baš obrnuto pa će se u svakoj ambulanti moći dobiti kartica za bodove pa ti je šesti abić (copyright JPK) free nakon što si ih pet odradila na istom mjestu.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Old 04.05.2014., 14:53   #56
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
A možda bude baš obrnuto pa će se u svakoj ambulanti moći dobiti kartica za bodove pa ti je šesti abić (copyright JPK) free nakon što si ih pet odradila na istom mjestu.
Možda.
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Old 04.05.2014., 14:54   #57
Quote:
SubSignoVeneni kaže: Pogledaj post
A možda bude baš obrnuto pa će se u svakoj ambulanti moći dobiti kartica za bodove pa ti je šesti abić (copyright JPK) free nakon što si ih pet odradila na istom mjestu.
Oduran post. I odurno impliciranje da je onima koji su za pravo na abortus to sprdnja, a ne muka. Valjda prizivači savjesti i njihovi pajdaši imaju copyright na osjećaje.
ex anais is offline  
Old 04.05.2014., 14:55   #58
Quote:
Tupelo kaže: Pogledaj post
Ginekologija i opstetricija nisu jelovnik pa da biraš kaj ti se sviđa.
Moraš znati sve unutar specijalizacije i raditi sve unutar nje.
Samo glupa ili zla/zločesta osoba odabrat će specijalizaciju koja značajnim dijelom obuhvaća i postupke i mjere od kojih joj se dižu ćudoredne ili čovjekoljubne lasi na glavi.
This!

Onaj tko odabere ovu specijalizaciju (a kažem, nije ju lako dobiti), s namjerom da odbija napraviti sve ono što je pravilnikom o toj specijalizaciji propisano, ima isključivo namjeru to raditi zbog a) zgrtanja love u privatnoj klinici
b) mogućnosti da ženama u trenutku krajnje ranjivosti moralizira i propovijeda
Petra Pan is offline  
Old 04.05.2014., 14:58   #59
Quote:
petra-pan kaže: Pogledaj post
This!

Onaj tko odabere ovu specijalizaciju (a kažem, nije ju lako dobiti), s namjerom da odbija napraviti sve ono što je pravilnikom o toj specijalizaciji propisano, ima isključivo namjeru to raditi zbog a) zgrtanja love u privatnoj klinici
b) mogućnosti da ženama u trenutku krajnje ranjivosti moralizira i propovijeda
c) možda ima savjest samo ako to čini vlastitim rukama, a inače se udruži s "nesavjesnim" frendom kojemu šalje pacijentice pa dijele lovu. FOFofski
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Old 04.05.2014., 14:58   #60
Quote:
Quicksand kaže: Pogledaj post
Jesi ti pri sebi? Zašto bi netko čekao 4 mjeseca da pobaci? Ja bi stavila 8 tjedana kao gornju granicu, sve iznad samo u iznimnim okolnostima. Isto tako, hrpa ljudi bi htjela usvojiti djecu. Zašto se radije ne proradi na boljim zakonima i propisima vezano uz to.
mnogo tukica niti ne zna da je trudno već 2 mjeseca kad je trudno. a ima i drugih razloga zašto baš 4 mjeseca. eto zato.
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.