Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2015., 14:41   #8801
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Med je hrana za pčele i medar koji vrca med mora ostaviti nadomjestak pčelama da mogu preživjeti, isto tako mlijeko, mlijeko je hrana za bebe životinja, a m iim to uzimamo. To je stsvvrgana koje ja poznajem. I ti bi vegani najradije dali kravama da glasaju, smatrsju da su životinje diskriminirane u društvu.

Proces proizvodnje svile je stravičan.
jhgljgljglkgčzz87tofjhj
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 23.03.2015., 14:43   #8802
Quote:
roxene kaže: Pogledaj post
A ja volim skoro svo voće, lakše mi je nabrojati koje, nije da ne volim ali mi nije baš po ukusu. Npr, kruške, višnje.

A što se tiče vrta, sanjam da jednog dana imam svoj mali eko vrt. Imam okućnicu, ali samo travnjak i tu i tamo koja ukrasna biljka (jorgovan je moj najljepši i najmirisniji cvijet) i par voćkica. Čekam da sazrije u meni odluka o vrtlarstvu, a onda kad krenem nema mi kraja.
Go Roxi go

Kreni odmah, imaš vremena uzgojiti i vlastite sadnice prije svibnja, a možeš za početak i kupiti neke manje zahtjevne vrste, uz pretpostavku da nemaš iskustva, i svake godine pomalo širiti vrt, dodavati nove vrste, baštovanstvo je divsn kardio trening, čučiš, klečiš, ma ležiš ako treba, kopaš, na svježem si zraku, bukvalno pustiš mozak na pašu

Motikom protiv stresa
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 23.03.2015., 14:44   #8803
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
jhgljgljglkgčzz87tofjhj
Tblt
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 23.03.2015., 14:45   #8804
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
I meni su ružni ljudi koji o sebi misle da su bolji od drugih.
Meni nisu 😊 lako je biti los
biti dobar zahtijeva puno vise truda
i odlicna stvar je kad se ima cilj biti dobar
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 23.03.2015., 14:47   #8805
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Meni nisu �� lako je biti los
biti dobar zahtijeva puno vise truda
i odlicna stvar je kad se ima cilj biti dobar
Evo, upravo o ovome pričam, moral, trud, dobrota sve sama vrlina na vrlinu.

U Bibliji kaže da nema pravednog čovjeka i to je istina, treba znati nositi svoj križ spoznaje o svojoj nepravednosti, možeš li ti to? Ah ne, ti si dobra, ne zbog tebe nije umro niti jedan kukac od pesticida, niti jedan sitni glodavac, niti jedna sitna ili krupna divljač dok su se širila polja soje, kukuruza i pšenice, a staništa divljih životinja, šume i prirodni pašnjaci pretvarani u polja i industriju koja stvara hranu koju jedeš.

Koliko je debel tvoj obraz, to mene zanima? Koliko te se puta mora našamarati da shvatiš da si vrhunski konstruiran predator? Ne, ti ćeš od te nepobitne činjenice bježati u veganstvo i govoriti da su ružni ljudi koji jedu meso.

Ti si ružna.
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 23.03.2015., 14:52   #8806
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Evo, upravo o ovome pričam.
Samo ti pricaj
Niko ti ne brani 😂
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 23.03.2015., 14:53   #8807
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Go Roxi go

Kreni odmah, imaš vremena uzgojiti i vlastite sadnice prije svibnja, a možeš za početak i kupiti neke manje zahtjevne vrste, uz pretpostavku da nemaš iskustva, i svake godine pomalo širiti vrt, dodavati nove vrste, baštovanstvo je divsn kardio trening, čučiš, klečiš, ma ležiš ako treba, kopaš, na svježem si zraku, bukvalno pustiš mozak na pašu

Motikom protiv stresa
E Flo, sve znam u teoriji i svake godine kažem da ću sljedeće. Ideja kao takva mi je super. . .

Ali, sin mi je na jesen preštihao mali komad, ali baš mali za početak tako da
sad nemam izgovor. Javim da budeš u toku.
__________________
One good thing about music, when it hits you, you feel no pain! Bob Marley
roxene is offline  
Old 23.03.2015., 14:53   #8808
Quote:
Dr. Božo kaže: Pogledaj post
Zasto?
Ape ti je objasnio
__________________
Jesus von Nazareth hat auch den Schmerz der Tiere gespürt, die auf die Schlachtbänke der Menschen gelegt werden. Als
er nämlich mit ansehen muss, wie ein Mann ein Tier schlägt, ruft er: "Weh euch, die ihr nicht hört, wie es zum Schöpfer im
Himmel klagt und um Erbarmen schreit! Dreimal wehe aber über den, über welchen es in seinem Schmerz schreit und klagt.
suma_ is offline  
Old 23.03.2015., 14:57   #8809
Quote:
suma_ kaže: Pogledaj post
Ape ti je objasnio
Ne kužim?!??

Ape je rekao da mužjake kolju i "desetinu" odvajaju za oplodnju... (to mi je jasno)

Kakve to veze ima sa pitanjem zašto ne konzumiraš mlijeko i jaja???
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 23.03.2015., 14:58   #8810
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Čitao sam to davno...


Why is all suffering bad?

I suffer every day. Sometimes out of boredom. After all, every single person who rots in a cubicle for 10 hours a day is suffering. The only difference between that type of suffering and an animal's, is that humans volunteer to suffer through things like work, school and marriage. That's because we know that with the exception of marriage, suffering sometimes has rewards.
__________________
Science is the belief in the ignorance of experts.
Apemant is offline  
Old 24.03.2015., 12:18   #8811
Nastavak ovdje.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:08.