Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 21:27   #61
Quote:
Skitaljka kaže: Pogledaj post
Kad se ide na bracno savjetovanje, onda postoje termini kad svaki partner razgovara sam s terapeutom te seanse kad su zajedno.
Ne znaci da ce ti bracna terapija spasiti brak, mozda ce ga dokrajciti.
Terapeti nam pomazu da vidimo stvari, sebe i partnera iz druge perspektive.
Ja bih radije potrazila dobrog bracnog terapeuta nego ovdje pisala masu postova jer je tesko objasniti situaciju na ovaj nacin, a i mi nismo strucnjaci.
Znam Skitaljka. Točno je to što pišeš.
Predložio sam joj da idemo kod terapeuta. Ići ćemo, makar to dokrajčilo našu priču. No, možda popravi naš odnos kao roditelja našeg dijeteta.
Ovdje sam da skupim iskustva i savjete drugih ljudi, da možda sagledam stvari iz drugog kuta. Ne može škoditi.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:25   #62
nema.

pisi kuci propalo.

modlock:
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:38   #63
Hm... meni se činite previše različiti da bi opstali zajedno. Ona svakako ima težak problem s tom ljubomorom, vjerojatno iz vlastite nesigurnosti i nedostatka samopozdanja. Čini se grčevito veznom uz tebe, a ti nisi toliko vezan uz nju, doimaš se samostalnije i samopouzdano. Ima li ona kakve prijateljice s kojim se nalazi, izlazi li s njima van dok si ti sa svojim društvom negdje? Imate li neke zajedničke interese ili hobije osim posla po kojima ste slični?
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:48   #64
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Slažem se sa svime što si rekla, osim s ovim zadnjim.
Da, bilo je perioda kad je izgledalo kao pakao, kao i perioda kad je izgledalo kao raj. Istina je možda u sredini.
Meni je patološka ljubomora pakao, što uopće ne mora značiti da je i nekome drugome. Vidiš da ima forumaša kojima ljubomora nije tako strašna

Mene, recimo, užasava i nedostatak razuma. Uopće ne mogu zamisliti suživot s osobom s kojom moram paziti mi kako pričam i kako se ponašam da si ne bi nešto krivo protumačila ili se uvrijedila

Ali... nešto ti je očito jako pasalo kod te žene. Možda bi bilo najbolje da se usredotočiš na to i vidiš koliko je voljna raditi na sebi/ići na terapiju.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 22:54   #65
Autore, slažem se s upisima koji predlažu savjetovanje.

Ako je ona spremna poraditi na sebi, vjerujem da jedna kvalitetna psihoterapija može utjecati na problem kakav imate.

Stekla sam dojam da vam sve drugo osim te njene ljubomore štima, tako da mi ima smisla pokušati uz stručnu pomoć nešto promijeniti.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:01   #66
Kakva god ona bila, zaljubljen si u nju. Koliko je bezveznih odnosa bez emocija ili s mlakim emocijama, mislim da tamo gdje ima ljubavi i jakih osjećaja se isplati boriti.

Svatko je u životu bar jednom osjetio ljubomoru, još nisam upoznala osobu koja to sama nije izjavila. Ali ovo njeno je patološki. I mogu te ljudi tapšati i govoriti da bježiš od "luđakinje", ali ta razina ljubomore koju ona ima je bolest. Bolest se liječi. End of story. Sretno.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:45   #67
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Jednom sam ju pitao: "što bi bilo da sam trgovački putnik...ili da sam svaki tjedan na službenom putu? Što bi bilo da se iz bilo kojeg razloga trebamo odvojiti npr. na mjesec dana?". Dobro se sjećam što mi je rekla: "Ne bi to mogla izdržati. Raspala bi se. Raspali bi se." Na tom sam joj odgovorio:"onda je naša veza slaba, nejaka. Dovoljna je privremena odvojenost i sve bi išlo u PM."
Pa i nisi baš neki motivacijski govornik.

"Ne, ne bi se raspali. Jer se volimo i jer postoji sms, watsup ili skype a mjesec dana brzo prođe. Ne bi ni primjetili a to bi prošlo".

Pa ne moraš ju još ubiti u pojam (a i sebe) sa "Pa da, za drek smo ko par".
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:55   #68
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Hm... meni se činite previše različiti da bi opstali zajedno. Ona svakako ima težak problem s tom ljubomorom, vjerojatno iz vlastite nesigurnosti i nedostatka samopozdanja. Čini se grčevito veznom uz tebe, a ti nisi toliko vezan uz nju, doimaš se samostalnije i samopouzdano. Ima li ona kakve prijateljice s kojim se nalazi, izlazi li s njima van dok si ti sa svojim društvom negdje? Imate li neke zajedničke interese ili hobije osim posla po kojima ste slični?
Nema frendica s kojima se druži. Doduše, ima ih nekoliko iz fakultetskih dana, no, sve su uglavnom daleko. S njima se ponekad čuje telefonski i vidi max. 2-3 puta godišnje. Ja sam ju poticao na to da ima neku svoju ekipu, barem za neku povremenu kavu....npr. sa ženama od mojih prijatelja, ali čini mi se da s njima nije "kliknula".
S druge strane, ja imam puno prijatelja, rekao bi i previše, jer kad imaš obitelj i djecu ne možeš za prijatelje izdvojiti dovoljno vremena pa s mnogima izgubiš redovni kontakt.
Da, previše je usredotočena na mene, često mi je prigovarala za moje interese i hobije (iako su od njih ostali samo tragovi, nemam više vremena za to).
Imali smo neke zajedničke hobije: ako se šetnje s psom, fitness i trčanje mogu smatrati hobijima
Prije trudnoće smo gotovo svaki vikend i svaki godišnji sjeli na motor i putovali po Hrvatskoj, Italiji, Crnoj Gori...to nam je bila zajednička strast.
No, da budem iskren, uvijek je imala sklonost prilagođavati se meni. Uvijek sam ja bio taj koji je predlagao aktivnosti i putovanja. Često mi je bilo (i danas jest) teško izvući iz nje informaciju što bi ona htjela, kako bi provela zajedničko vrijeme.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 23:55   #69
Upoznao sam prije nekog vremena jednu djevojku, izrazito sam joj se svidio.

U mjesec dana kod mene joj je smetalo: svi moji prijatelji, moj nacin saljenja, moje ponasanje, sto neki put idem kasnije spavati, sto izlazim sa prijateljima, sto ne izgovaram njeno prezime dobro.
Nakon sto sam prekinuo sa njom plakala je i jecala da nastavimo. Pitao sam je zasto mi toliko prigovara a tek smo poceli. Rekla je kao da je to normalno i da je to smeta. ( sto se tako ponasam )
Nije trpila niti najmanju salu niti prigovor na svoj racun, cak je abnormalno puno toga smatrala da se radi protiv nje. Primjer drago mi je sto ti dobro ide posao. Njen odgovor pa sta tebe smeta sta ja radim posao koji radim.
Optuzivala me je da cu je varati. Inace joj najduze veze sto sam poslije saznao traju mjesec dva
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:01   #70
Pa nije čudo da je fokusirana na tebe kad nema nijednu frendicu. Uvijek me zapanji kako čovjek može proći kroz život da ne stekne bar dvoje troje ljudi s kojima se redovno viđa. Ako se i udalji od nekih, dođu novi.

U čemu je problem, je li pretjerano introvertirana ili se baš ne slaže s drugim ženama?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:03   #71
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa nije čudo da je fokusirana na tebe kad nema nijednu frendicu. Uvijek me zapanji kako čovjek može proći kroz život da ne stekne bar dvoje troje ljudi s kojima se redovno viđa. Ako se i udalji od nekih, dođu novi.

U čemu je problem, je li pretjerano introvertirana ili se baš ne slaže s drugim ženama?
Inace postoje zene koje ne vide dalje od braka pa im je cudno kada muskarac ima potrebu izaci sa prijateljima.
Nemam namjeru ovdje generalizirati i optuzivati za nesto zenski rod ali kod muskih jos to nisam vidio.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:08   #72
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Inace postoje zene koje ne vide dalje od braka pa im je cudno kada muskarac ima potrebu izaci sa prijateljima.
Nemam namjeru ovdje generalizirati i optuzivati za nesto zenski rod ali kod muskih jos to nisam vidio.
Ma postoje i muškarci bez prijatelja. Imaš dosadnih ljudi oba spola koji nemaju neke naročite interese u životu pa se prilijepe jedno za drugo i tako parazitiraju. Nezgoda je kad je samo jedno takvo. Ali dvoje bez prijatelja baš čine lijepi match.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:11   #73
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
U mjesec dana kod mene joj je smetalo: svi moji prijatelji, moj nacin saljenja, moje ponasanje, sto neki put idem kasnije spavati, sto izlazim sa prijateljima, sto ne izgovaram njeno prezime dobro.
Nakon sto sam prekinuo sa njom plakala je i jecala da nastavimo. Pitao sam je zasto mi toliko prigovara a tek smo poceli. Rekla je kao da je to normalno i da je to smeta. ( sto se tako ponasam )
Nije trpila niti najmanju salu niti prigovor na svoj racun, cak je abnormalno puno toga smatrala da se radi protiv nje. Primjer drago mi je sto ti dobro ide posao. Njen odgovor pa sta tebe smeta sta ja radim posao koji radim.
Optuzivala me je da cu je varati. Inace joj najduze veze sto sam poslije saznao traju mjesec dva
Moja nije toliko radikalna.
Ipak, bilo je frendova koji su joj smetali, kao što je bilo i bezazlenih šala koje su joj smetale, smetalo bi joj i kad bi si uzeo vrijeme za sebe, za neke svoje zanimacije. Šale na svoj račun također. Ne sjećam se da se ikada našalila na svoj račun. To je isto znak manjka samopouzdanja.
Najviše me deprimira to što mi ne vjeruje kad joj ukazujem da ima problem. Kad joj ukazujem na tu prokletu manipulaciju krivnjom (koja frustrira), kad joj ukazujem na njene pretjerane i neracionalne strahove koji ju sputavaju u životu.
Izrazito teško prihvaća i najkonstruktivniju kritiku u tom pogledu.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:13   #74
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ma postoje i muškarci bez prijatelja. Imaš dosadnih ljudi oba spola koji nemaju neke naročite interese u životu pa se prilijepe jedno za drugo i tako parazitiraju. Nezgoda je kad je samo jedno takvo. Ali dvoje bez prijatelja baš čine lijepi match.
Pogotovo ako nisu neki samozatajni tipovi koji u biti ne zele prijatelje, vec oni koji se zele druziti sa ljudima ali se bas nitko ne zeli druziti sa njima
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:24   #75
Quote:
Gregorius kaže: Pogledaj post
Moja nije toliko radikalna.
Ipak, bilo je frendova koji su joj smetali, kao što je bilo i bezazlenih šala koje su joj smetale, smetalo bi joj i kad bi si uzeo vrijeme za sebe, za neke svoje zanimacije. Šale na svoj račun također. Ne sjećam se da se ikada našalila na svoj račun. To je isto znak manjka samopouzdanja.
Najviše me deprimira to što mi ne vjeruje kad joj ukazujem da ima problem. Kad joj ukazujem na tu prokletu manipulaciju krivnjom (koja frustrira), kad joj ukazujem na njene pretjerane i neracionalne strahove koji ju sputavaju u životu.
Izrazito teško prihvaća i najkonstruktivniju kritiku u tom pogledu.
Ova djevojka koju sam ja upoznao primjerice nije vidjela greske u svom zivotu u svom nacinu ponasanja.
Ostali smo jos neko vrijeme dobri pa sam joj probao dati prijateljski savjet na neke stvari. Kada nije odgovorila sa ljutnjom nije vidjela grijehe u tome.
Jedan od problema primjerice. Imala je dosta muskih prijatelja a meni branila bilo kakav kontakt sa zenskim rodom. poslije sam iz njenih razgovora shvatio da je sa polovicom imala nesto. Rekao sam joj da je glupo postavljati ljestvicu tako visoko i meni braniti bilo kakav kontakt sa zenskim rodom a da se ona onda i dalje druzi sa tipovima sa kojima se sevila.
Izrazito je inzistirala na nekoj finoci, mene opominjala za psovke a radila puno gore stvari.
Stalno je napominjala kako je ona fina cura i cedna. Nikada nisam upoznao niti jednu curu da na tome toliko inzistira to je za nju bio ajmo reci dvosjekli mac jer niti je bila fina niti cedna.
Evo jos jedan primjer. Ona meni da kako mogu imati sex sa curom iste veceri kada ju upoznam, saznao sam u vremenu prijateljstva da je ona imala toga podosta
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:27   #76
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Pa nije čudo da je fokusirana na tebe kad nema nijednu frendicu. Uvijek me zapanji kako čovjek može proći kroz život da ne stekne bar dvoje troje ljudi s kojima se redovno viđa. Ako se i udalji od nekih, dođu novi.
U čemu je problem, je li pretjerano introvertirana ili se baš ne slaže s drugim ženama?
Mislim da nije nekomunikativna i pretjerano introvertirana. Primjećujem da se s tim starim frendicama jako dobro slaže, šali i smije. S njima mi stvarno izgleda kao druga osoba, opuštena, brbljiva, pozitivna, šaljiva.
No, sa curama od mojih frendova je uvijek bila rezervirana, zatvorena, nekomunikativna, nekako nesigurna....a sasvim su fine, normalne i dobre cure.
Da, kritičnija je prema ženama, neke joj se žene ne sviđaju onako "na prvu", čak i prije nego ih bolje upozna postavi zid.
Meni s druge strane prigovara da sam previše srdačan, otvoren i iskren prema ljudima, čak i na poslu. Kao "naivan si, neoprezan" ili "ljudi će to iskoristiti", a ja joj na to kažem da me boli ona stvar, nek iskoriste. Ne mislim to mijenjati, jer mi je u životu donijelo više pozitivnih nego negativnih iskustava.
S druge strane, zbog tog njenog načina, rezerviranosti i nepovjerljivosti teško nalazi prijatelje.
EDIT: u ovih 10 godina ipak ima jednu novu frendicu. Ide s njom povremeno na kavu, iako rijetko.

Zadnje uređivanje Gregorius : 13.07.2017. at 00:37.
Gregorius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:32   #77
Quote:
romkius kaže: Pogledaj post
Inace postoje zene koje ne vide dalje od braka pa im je cudno kada muskarac ima potrebu izaci sa prijateljima.
Nemam namjeru ovdje generalizirati i optuzivati za nesto zenski rod ali kod muskih jos to nisam vidio.
Ne neg mi živimo i dalje u nekom 15.st di je normalno da muž hoda solo di hoće,a žena ne.
Nije mi se jednom dogodilo da me ispitivaju praktički nepoznati ljudi (frizerka,prodavačica,susjeda...),ak me slučajno negdje spaze da idem solo,di su mi djeca.

Mog muža nikad nitko nije pitao di su mu djeca.
Ej Štef pa kam ideš,di su ti djeca?
Kaj bi tek bilo da po noći izađem il da sjednem na cugu negdje?
Totalna nemajka.
starakrpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:38   #78
Quote:
starakrpa kaže: Pogledaj post
Ne neg mi živimo i dalje u nekom 15.st di je normalno da muž hoda solo di hoće,a žena ne.
Nije mi se jednom dogodilo da me ispitivaju praktički nepoznati ljudi (frizerka,prodavačica,susjeda...),ak me slučajno negdje spaze da idem solo,di su mi djeca.

Mog muža nikad nitko nije pitao di su mu djeca.
Ej Štef pa kam ideš,di su ti djeca?
Kaj bi tek bilo da po noći izađem il da sjednem na cugu negdje?
Totalna nemajka.
Evo ti jedna stvar koja je meni izrazito bitna kod djevojaka.
Mora imati kvalitetan vlastiti privatni zivot. U suprotnom se pokazalo da se moja sloboda svodi na 10 posto one koju imam kada sam sam.
Ekstreman primjer ako zeli pogledati neki film u kinu koji mene ne zanima postoje i frendice a ne samo decko.
romkius is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:39   #79
Patološka ljubomora je bolest i može se liječiti. Samo to neće uspjati na forumu već da ti je stalo do žene odavno bi zatražio stručnu psihološku pomoć. Platio masno najboljeg psihologa, emotional coach-a itd itb da sačuvaš brak, djecu ženu.

Zamisli to kao rak grlića maternice. Da li se ide na onkologiju, i traži najbolja stručna medicinska pomoć, ili se razbija rukom o frižider, i na forumu pita ima li povratka...
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 00:51   #80
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Patološka ljubomora je bolest i može se liječiti. Samo to neće uspjati na forumu već da ti je stalo do žene odavno bi zatražio stručnu psihološku pomoć. Platio masno najboljeg psihologa, emotional coach-a itd itb da sačuvaš brak, djecu ženu.

Zamisli to kao rak grlića maternice. Da li se ide na onkologiju, i traži najbolja stručna medicinska pomoć, ili se razbija rukom o frižider, i na forumu pita ima li povratka...
Da,, samo što on nije taj koji treba tražiti pomoć za odraslu, poslovno sposobni osobu.

Može joj biti podrška, ali ako ona ne shvati da ima problem i ne odluči ga riješiti,

Mislim da većina ljudi zna s kakvim se demonima bori, sami što će neki svoje demone svrstati pod težak i zahtjevan karakter i neće imati interes išta promijeniti.
__________________
I solemnly swear that I am up to no good
Éowyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.