Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.08.2017., 17:40   #141
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Eh, a da je ostao u RH i zavrsio neki faks o struji, isao na strucne tecajeve pa jos i zavrsio MBA, cistio bi zahode.............
Rekla bih da je poanta baš to što nije nakon srednje škole upisao faks o struji i MBA nego se zaposlio vrlo nisko u hranidbenom lancu, i svejedno je imao priliku napredovati.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:54   #142
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Rekla bih da je poanta baš to što nije nakon srednje škole upisao faks o struji i MBA nego se zaposlio vrlo nisko u hranidbenom lancu, i svejedno je imao priliku napredovati.
Pa kod nas ima FER-ovaca na izvoz koji na pocetku faksa uz faks rade u sluzbama za korisnike, koju godinu kasnije rade kao programeri part-time (ne nuzno u istoj firmi, dosta freelance), a nakon faksa se zaposle u nekoj firmi.
I isto to mozemo prezentirati kao nekog tko je sa SSS usao u sustav preko sluzbi za korisnike pa se penjao kako se dalje skolovao.
__________________
Et viens avec moi!
Xiang Chi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:57   #143
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Uopće nije stvar u tome da je Hrvatska najbolja zemlja na svijetu u svemu, jer nije.

Tema je da dobar broj ljudi nakon što ode u inozemstvo idealizira tu zemlju, a Hrvatsku stubokom prezire.
Pa gle, kad vidiš kakvih sve mogućnosti ima... Pitaš se gdje si protratio život. Ja volim Hrvatsku ali projekt koji me odveo u Kanadu gdje sam vidio što se sve od života može, naveo me da preispitam svoje životne stavove. Ljudi tamo generalno nisu jako školovani, a imaju standard života kakav ovdje nemaju niti najškolovaniji zaposleni u jakim firmama.

Samo u mojoj branši možeš doslovno birati industriju(ne firmu nego granu industrije sa vwxyz broja firmi) u kojoj želiš raditi. Hoćeš od prehrambene, kemijske, naftne, automotivne, nuklearne, zrakoplovne, pomorske, svemirske, vojne, filmske, poljoprivredne, prometne, itd. Sad uzmi barem pola od ovog i odmah baci jer isti ne postoje u Hrvatskoj niti u teoriji, a ovo ostalo svedi na par žalosnih firmi i firmica na razini dječjeg vrtića i to ti je Hrvatska iz inženjerskog kutka gledanja.

Prihvaćam da je nekima i to dosta i da imaju sasvim lijep život u Hrvatskoj. Ipak, onaj tko ima ambicija i voli probavati nove stvari, testirati svoje mogućnosti, Hrvatska nudi premalo. To je samo moje skromno mišljenje koje je kao i šupak, svatko ga ima.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 17:58   #144
vi ste svjesni da i u hrvatskoj možete bez FERa doći visoko u programerskim/informatičkim firmama?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:03   #145
Quote:
Xiang Chi kaže: Pogledaj post
Pa kod nas ima FER-ovaca na izvoz koji na pocetku faksa uz faks rade u sluzbama za korisnike, koju godinu kasnije rade kao programeri part-time (ne nuzno u istoj firmi, dosta freelance), a nakon faksa se zaposle u nekoj firmi.
I isto to mozemo prezentirati kao nekog tko je sa SSS usao u sustav preko sluzbi za korisnike pa se penjao kako se dalje skolovao.
Joj nemoj mi o hrvatskom sustavu napredovanja, pliz.

FER završiti uz rad nije moguće jer FER nema mogućnost part time studiranja tj. izvanrednog studija. Američke škole manje više sve imaju tu mogućnost. Tamo je pojam cjeloživotnog obrazovanja u potpunosti shvaćen kako spada i implementiran kao i mobilnost među studijima. U Hrvatskoj na tu razinu možda dođu do polovice ovog stoljeća, ali samo možda.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:06   #146
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Joj nemoj mi o hrvatskom sustavu napredovanja, pliz.

FER završiti uz rad nije moguće jer FER nema mogućnost part time studiranja tj. izvanrednog studija. Američke škole manje više sve imaju tu mogućnost. Tamo je pojam cjeloživotnog obrazovanja u potpunosti shvaćen kako spada i implementiran kao i mobilnost među studijima. U Hrvatskoj na tu razinu možda dođu do polovice ovog stoljeća, ali samo možda.
Ali je barem studiranje ovdje puno jeftinije, bar nešto.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:10   #147
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
vi ste svjesni da i u hrvatskoj možete bez FERa doći visoko u programerskim/informatičkim firmama?
Programiranje se ne vrši samo u IT-u. Nego i u industriji. A tamo je programiranje manji dio posla. Poznavanje industrijskih procesa koje automatiziraš(odnosno za koje izrađuješ softver) jest ključno. Za tako nešto moraš imati znanja iz područja elektrotehnike, računarstva i strojarstva. Jer u IT-u kad nešto loše isprogramiraš nekome crashira program, a u automatiziranoj industriji kad nešto zasereš, strojevi luduju pa ljudi poginu, tvornice gore, desi se ekološka katastrofa i tako. Štete se mjere u milijunima novčanica. Neki od primjera su prikazani u navedenim linkovima.

https://www.youtube.com/watch?v=8sO7cOUTT84

https://www.youtube.com/watch?v=zTKodUpErR8
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:14   #148
da kvotam opet svoje pitanje ili da zaključim da nisi svjestan da to postoji?
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:30   #149
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
da kvotam opet svoje pitanje ili da zaključim da nisi svjestan da to postoji?
A može se naravno. Gdje nemaš neke odgovornosti može se i bez škole visoko. Ali u ozbiljnim IT poslovima svugdje uzimaju školovane ljude. Moglo se i na brod do nedavno sa srednjom i to na časničku poziciju. Danas? sa današnjom brodskom tehnologijom, gotovo nemoguće.

S druge strane ako si završio elektrotehniku i smjer automatiku onda se pretpostavlja da voliš to što si završio i radiš to što si završio jer za tim ima potražnje. A završiš u IT-u je fakat tragedija. Otprilike kao netko tko je završio medicinu, prošao svu onu muku da bi bio maser ili u najboljem slučaju fizioterapeut.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:32   #150
Quote:
Scarlett_O_Hara kaže: Pogledaj post
Ali je barem studiranje ovdje puno jeftinije, bar nešto.
To jest, no opet isto tako priznatost tih diploma van Hrvatske je u tom rangu. Opet na opet to ne mora biti loše jer i takva diploma omogućuje barem neku ulaznicu u željeni sektor, a onda sam radiš na svom radnom iskustvu koje će te gurati dalje. Koliko uložiš u sebe, toliko i vrijediš.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:37   #151
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
A može se naravno. Gdje nemaš neke odgovornosti može se i bez škole visoko. Ali u ozbiljnim IT poslovima svugdje uzimaju školovane ljude.
a da ne stavljaš neke svoje kriterije kao sveprisutne?

kakva su to radna mjesta na visokim pozicijama bez odgovornosti?

nisam uopće ovo htjela pretvoriti u posebnu raspravu, lijepo ti kažem da nije uvijek potrebno završiti FER da bi nešto uspio. u IT sektoru. u ozbiljnim. IT. poslovima.
tako da ovo svugdje uzimaju malo modificiraj.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.

Zadnje uređivanje Pješčani sat : 10.08.2017. at 19:18.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:40   #152
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
A može se naravno. Gdje nemaš neke odgovornosti može se i bez škole visoko. Ali u ozbiljnim IT poslovima svugdje uzimaju školovane ljude.
Ovo jednostavno nije istina. Uzimaju ljude koji su se dokazali i imaju iskustva.

Osobno poznajem ljude bez faksa na vodećim pozcijama i vrhunskim plaćama za bilo čije pojmove (srednja škola, 10 plus godina iskustva u branši, pametni i vrijedni).
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:42   #153
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kakva su to radna mjesta na visokim pozicijama bez odgovornosti?
Gradonačelnik?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 18:53   #154
Stvarno ovisi sta u vezi s programiranjem.
Nije isto zajebat dizajn nekog sajta i neki program u industriji (ovaj primjer sto je naveo automation)
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego

Zadnje uređivanje warpedcat : 10.08.2017. at 19:20.
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:07   #155
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
a da ne stavljaš neke svoje kriterije kao sveprisutne?

kakva su to radna mjesta na visokim pozicijama bez odgovornosti?

nisam uopće ovo htjela pretvoroti u posebnu raspravu, lijepo ti kažem da nije uvijek potrebno završiti FER da bi nešto uspio. u IT sektoru. u ozbiljnim. IT. poslovima.
tako da ovo svugdje uzimaju malo modificiraj.
Pa uzmi bilo koju veću firmu koja se bavi bilo kakvim velikim poslovima. Svi oni gledaju kako da što manje plate radnika i jasno jest da bi svi oni uzeli nekoga sa što manje škole, a da puno zna.
No, činjenica jest da ne možeš nekoga bez diplome zaposliti na nekim kompleksnim poslovima koji zahtijevaju znanja koja si dobio na fakultetu poput naprednih kolegija matematike, algoritama, neuronskih mreža i nekih specifičnih kolegija koji ti daju znanja da se možeš nositi sa datim ti izazovima.

Volio bih vidjeti Boeing da da nekim tako flajpanima da im skaleme neki softver za autopilot ili nešto drugo nevezano za let ali vitalno za neku sigurnost.

To što netko skupo plaća ekipu da uređuje društvene mreže i da skupo proda neki softver za obračun plaća gdje ne moraš biti inženjer je sasvim legitimno, ali to je daleko od ozbiljnog programiranja u ozbiljnim industrijama.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:12   #156
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
kakva su to radna mjesta na visokim pozicijama bez odgovornosti?
How about menadžeri u rvackim državnim firmama?
Ako ćemo primjere..
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:19   #157
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Stvarno ovisi sta u vezi s programiranjem.
Nije isto zajebat dizajn nekog sajta i neki program u industriji (ovaj primjer sto je naveo automatic)
Eto vidiš što se desi kad se malo zezneš u programiranju u automatici. Mada softver je možda bio i dobar, neki senzor je možda krepao, no kako kod... Ako je ovdje bilo ljudi unutra, sad ih više nema.

https://www.youtube.com/watch?v=LJkEYAy7Qc4
automation is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:22   #158
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Gradonačelnik?
ok, imaš pravo
Quote:
The White Rabbit kaže: Pogledaj post
How about menadžeri u rvackim državnim firmama?
Ako ćemo primjere..
da, imaš i ti pravo

Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Pa uzmi bilo koju veću firmu koja se bavi bilo kakvim velikim poslovima. Svi oni gledaju kako da što manje plate radnika i jasno jest da bi svi oni uzeli nekoga sa što manje škole, a da puno zna.
No, činjenica jest da ne možeš nekoga bez diplome zaposliti na nekim kompleksnim poslovima koji zahtijevaju znanja koja si dobio na fakultetu poput naprednih kolegija matematike, algoritama, neuronskih mreža i nekih specifičnih kolegija koji ti daju znanja da se možeš nositi sa datim ti izazovima.

Volio bih vidjeti Boeing da da nekim tako flajpanima da im skaleme neki softver za autopilot ili nešto drugo nevezano za let ali vitalno za neku sigurnost.

To što netko skupo plaća ekipu da uređuje društvene mreže i da skupo proda neki softver za obračun plaća gdje ne moraš biti inženjer je sasvim legitimno, ali to je daleko od ozbiljnog programiranja u ozbiljnim industrijama.
a gle, rekla sam ti da nije točno. uopće mi ne pada na pamet raspravljati tko u Boeingu zapošljava ili ne zapošljava, jer ti si prvi došao ovdje i napisao da u Meriki možeš bez faxa uspjeti.
ja sam na to došla i rekla da nije da u HR baš moraš imati FER završen uvijek, i ostatak večeri ti mene uvjeravaš da u Americi sigurno ne bi mogao dobiti posao na velikim projektima dok u Hrvatskoj netko može dobiti posao bez odgovornosti da drka po društvenim mrežama.

prestani izvrdavati.
odluči se. može li se dobiti posao u USA bez faxa? može? može i ovdje.

upravo postaješ primjer o kojem je izzi pokrenula topik, osoba koja je otišla van i najbolje zna što se može i ne može ovdje.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:24   #159
Quote:
automation kaže: Pogledaj post
Eto vidiš što se desi kad se malo zezneš u programiranju u automatici. Mada softver je možda bio i dobar, neki senzor je možda krepao, no kako kod... Ako je ovdje bilo ljudi unutra, sad ih više nema.

https://www.youtube.com/watch?v=LJkEYAy7Qc4
Ok, super, u SADu možeš neke stvari u poslu koje u Hrvatskoj ne možeš, jer smo malo za američke pojmove nerazvijeno i malo tržište.

Isto tako, u SADu nisi siguran hodati opušteno ulicom po noći. Meni je to recimo u Hrvatskoj neprocjenjivo - nemam apsolutno nikakav strah hodati sama po cesti u bilo koje doba dana ili noći.

U San Franciscu (za druge gradove ne znam iz osobnog iskustva) sve je puno beskućnika.

Ako trebaš kemoterapiju ili potpomognutu oplodnju u SADu to će te koštati vrlo vrlo ozbiljan novac.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2017., 19:43   #160
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Ok, super, u SADu možeš neke stvari u poslu koje u Hrvatskoj ne možeš, jer smo malo za američke pojmove nerazvijeno i malo tržište.

Isto tako, u SADu nisi siguran hodati opušteno ulicom po noći. Meni je to recimo u Hrvatskoj neprocjenjivo - nemam apsolutno nikakav strah hodati sama po cesti u bilo koje doba dana ili noći.

U San Franciscu (za druge gradove ne znam iz osobnog iskustva) sve je puno beskućnika.

Ako trebaš kemoterapiju ili potpomognutu oplodnju u SADu to će te koštati vrlo vrlo ozbiljan novac.
Razlika je tolika da je deplasirano uopće uspoređivati ta tržišta. Od low levela, nekog srednjeg i high sektora.

Kako gdje. Nije svugdje isto. Amerika je ogromna zemlja, previše je varijabli da bi se generaliziralo. Kako ima vrlo opasnih mjesta tako ima i jako puno mjesta koja su sigurnija i od Hrvatske. To je zemlja od 50 država. Teško je dati pros/cons jer ima previše varijabli.

Zdravstvo jest veliki problem za dosta ljudi, iako ako radiš u jakim firmama ili za državu imaš sve pokriveno. Recimo ako si učiteljica(posao koji tamo nije problem dobiti) imaš jako dobar health plan. Ne moraš se bojati ničega. S druge strane ako si u nekom privatnom sektoru gdje ćeš dobivati puno bolju plaću možeš imati lošiji health plan i onda po Murphyju te zakači baš nešto gadno i onda istrošiš brdo love.

Za umjetnu oplodnju, plastične operacije i slično Ameri putuju u Južnu Ameriku gdje dobiju za malu lovu odličnu uslugu. Posvajanje ne znam kakvo je, ali moguće da je jednostavnije nego u Hrvatskoj u većini američkih država.

Beskućnici nažalost su još jedna velika bolna točka u Americi, no dosta njih su alkosi i narkići. Da mu daš kuću i posao, opet bi završio na ulici.
automation is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:56.