Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Kriptovalute

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 13:52   #2001
Quote:
ItsElectrolytes kaže: Pogledaj post
Bar je skrenuta pozornost sa cinjenice da postoji nekolicina solidnih projekta koji su vec duze vrijeme u razvoju i koji su pred gotovim proizvodom. Cijena im je pala i ovo je bilo fantasticno vrijeme (jos uvijek je to vrijeme) da se ugrabe ti isti coinici.
Koji su to coini? Nisam softveraš pa mi dobro dođe savjet ljudi koji se kuže u tehnologiju.
hevi is offline  
Old 27.11.2017., 13:58   #2002
Quote:
ItsElectrolytes kaže: Pogledaj post
ADA je nova zvecka i zato raste. U roku par mjeseci ce dolje, visestruko. Otprilike isti scenarij kao OMG, ni blizu opipljivog produkta, raslo i pocelo padat s pojavom svih ovih novih zvecki.

Stratis bi uskoro mogao sve iznenadit. Tim je bio (pre)ambiciozan sa roadmapom i izgubio mnogo holdera u procesu. Krivim i tim, ali i community jer su svi toliko razmazeni i ocekuju sve sad i odmah. Klasican simptom danasnjeg stanja drustva. Nema strpljenja.

S druge strane, za razliku od ADA-e i OMG-a, Stratis daje uskoro gotov produkt. I to ne samo jedan. Tumblebit gotov, KYC platforma jos malo, ICO platforma isto tako, Breeze wallet, Masternodes, navodno su vec i sklopili par predugovora za svoja sidechain rjesenja. A da ne govorim o komplementarnosti i jednostavnosti uporabe, cijeli projekt je dignut na rasprostranjenom C#. U pogon uskoro ide i Startis Academy na webu. Decki su se opekli jer nisu ispunili rokove, update roadmapa je bio i vise nego realan i sad sve izgleda da ce izdat rjesenja prije novih, opreznijih rokova. Ne skrivaju se, trude se komunicirat, uce na greskama. Meni je to super.
Dobra analiza.

Istina je da su ulagači nestrpljivi, ali najveća krivica je na Stratovom teamu, tj Chrisu ........
I nije samo jednom dao premabiciozni roadmap, nego je i kasnije davao rokove za koje se pokazalo da su neodrživi.
Da su bili realniji u rokovima, manje bi ih ulagača napustilo, a i rast cijene bi bio postepeniji i stalniji od onog što smo imali.

No naučili su lekciju i sad je to skroz ok.
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Old 27.11.2017., 14:06   #2003
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Dobra analiza.

Istina je da su ulagači nestrpljivi, ali najveća krivica je na Stratovom teamu, tj Chrisu ........
I nije samo jednom dao premabiciozni roadmap, nego je i kasnije davao rokove za koje se pokazalo da su neodrživi.
Da su bili realniji u rokovima, manje bi ih ulagača napustilo, a i rast cijene bi bio postepeniji i stalniji od onog što smo imali.

No naučili su lekciju i sad je to skroz ok.
Ma nisu rokovi najveći problem, meni je puno veći problem kako razlučiti realne tj. ostvarive ciljeve od nerealnih i preambicioznih, ukratko kako znati tko će nešto i ostvariti.
Svi obećavaju brda i doline, a siguran sam da ima i onih koji niti ne namjeravaju ostvarit to što pričaju nego lažu pa dok ide, ide.
hevi is offline  
Old 27.11.2017., 20:39   #2004
Koji offline wallet koristite? Osobno koristim Electrum, ali nisam probao ostale te me zanima postoje li bolji za desktop i da podrzava vise valuta?

Koji wallet je ok za Android? Vise volim koristiti desktop, ipak sam iza firewalla, sandboxa, av alata etc. za razliku od Androida.

Koja je vasa alternativa za Bittrex i da je relativno sigurna?

Odjednom na vise mjesta ekipa spominje Cashaa kao dobar ICO, ali nisam nikada ulagao u nesto prije nego je vani + traze ulaganje od minimum 100$ za Cas Token pa sam jos vise skeptican.

Ima netko savjet u sto se danas isplati ulagati od alt?

Koliko se uopce isplate airdropovi?

Nekako ne vjerujem u stvari tipa da nesto dobijes free, ali nije tesko napraviti signup i eventualno dati par $$$.

Hvala!
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."
win32 is offline  
Old 27.11.2017., 20:46   #2005
electrum za BTC ako ne zelis skidat cjeli blockchain.
electron cash za BCH.
exodus za odredenu paletu kojnova (mos i LTC, BTC, ETH i BCH u njega, al ja osobno nebi).
electrum stratis.
ark wallet
pivx wallet
xmr wallet (bez skidanja chaina).
to je ono sto ja koristim.
uz to coinomi se pokazao dobar za claimat BTG pa ga namjeravam iskoristit i za split BTD, ako ga bude.

"relativno sigurna" alt bittrexu. hm, obzirom na sve napisano po netu osobno se osjecam jedino siguran 99% sa bitstam-om. sa svim drugim sam paranoja. polo izbjegavam vec dugo iako mi je najbolji sto se cine i sucelja i raspona kojnova. bitfinex sam mislio verificirat, ali obzirom na desavanja u zadnje vrijeme odustajem. coindesk izbjegavam u sirokom luku.
geronimo666 is offline  
Old 27.11.2017., 21:16   #2006
Zna li neko koja je shema sa ovim brutalnim skokom NXT-a? Ja sam jucer uzeo 500 komada i profit u jednom danu je impresivan. Mislim se sad uletit sa jos dok BTC blago stagnira na 9.5k
deboto po bota is offline  
Old 27.11.2017., 21:31   #2007
Ekipa, da li je netko od vas imao slučaj da mu se neki ERC20 tokeni ne pojavljuju na etherscan stranici kada provjeravate stanje na adresi?
Naime ja imam taj slučaj od danas i imam razliku u jednom tokenu između ethplorer.io i etherscan.io.

U prvih par sekundi sam skoro bio "effing balistic" ali znam da nisam nigdje ništa slao pa mi je ovo

Moram se bolje izraziti. Ja u svom stanju pod token tracker ne vidim VERI token, no uredno vidim ulazne transakcije kada sam ga kupovao. Bez brige nisam prodavao tako da izlaznih transakcija toga tokena nema pa bi morao biti prikazan u sstanju. Obično gledam stanje na etherscanu ali ovo me baš j....o iznenadilo. A ne mogu sada na wallet jel nisam kod svog kompa :/
smrc is offline  
Old 27.11.2017., 23:36   #2008
prati li itko mona coin?

vidim odavno postoji, ali tek u listopadu ove godine je imao znacajan skok. pa onda pad, i evo ga sad, samo sto nije 8 dolara. a ja prije koji tjedan prvi put cuo za njega.

wtf?
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 27.11.2017., 23:45   #2009
Vrijedi li Dogecoin išta danas?

To sam majnao u počecima i totalno zaboravio na njih
__________________
"Uvjerenje nije samo ideja koju neki um posjeduje; to je ideja koja posjeduje um." http://www.ateizam.net
"If you could reason with religious people, there would be no religious people." https://mimovi.weebly.com/
BertrandRussell is offline  
Old 28.11.2017., 01:44   #2010
Quote:
BertrandRussell kaže: Pogledaj post
Vrijedi li Dogecoin išta danas?

To sam majnao u počecima i totalno zaboravio na njih
https://coinmarketcap.com/currencies/dogecoin/
Forumskaluda is offline  
Old 28.11.2017., 09:27   #2011
jel neka dobra vjest za pivx bila il klasicni P&D?
geronimo666 is offline  
Old 28.11.2017., 10:06   #2012
Pump-dump, pogle graf, tipično za nagli pump.
hevi is offline  
Old 28.11.2017., 10:41   #2013
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Pump-dump, pogle graf, tipično za nagli pump.
Možeš li pojasniti kako to konkretno izgleda graf kad dođe neka dobra vijest a kako p&d ?
Quorgyle is offline  
Old 28.11.2017., 11:06   #2014
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Možeš li pojasniti kako to konkretno izgleda graf kad dođe neka dobra vijest a kako p&d ?
Znaš ti to jako dobro, samo provociraš. Pump: grafovi PIVX, MEME, LGD, TRUST, SHIFT, POT, GNO, SYNX zadnjih tjedan dana. Uvijek bar 50% pump.
Vijesti: nema tipičnih grafova.
hevi is offline  
Old 28.11.2017., 11:25   #2015
Quote:
BertrandRussell kaže: Pogledaj post
Vrijedi li Dogecoin išta danas?

To sam majnao u počecima i totalno zaboravio na njih
to sam i ja majnao iz zajebancije da vidim kak ide to majnanje...


eh da...Dogecoin je teško govno i dalje. so. much. very. govno.
da sam onomad barem majnao Litecoin (taman je bilo na rubu isplativnost Litecoina da se može nešto izmajnat sitno), sad bi to nešto vrijedilo.
Bitcoin se tada više nije mogao majnati. odnosno mogao se, ali bi valjda za x mjeseci namajnao pola btc-a....al nijesam znao da bi i to danas bilo 5 kila džaba dolara
govno od Dogecoina i dalje ne vrijedi ništa so. much. very. ništa

imam nekih 80-ak dogecoina. barem tako kaže dogewallet na mom kompu.
da bar 1 vrijedi jebeni dolar, sad bi i to bilo neka cifra. neka lova. nije ni toliko.
pitanje dal je to govno zaista radilo na nekom blockchainu ili je to neki fejk doge - chain pa tu zapravo nema matematičke vrijednosti iza majnanja :
Brogan is offline  
Old 28.11.2017., 11:33   #2016
UBIQ

Prati li netko Ubiq? Mislio sam prodat dio BTC sad kad je visoko, a Ubiq dosta hvale po twitteru i forumima, ali se kolebam jer ima jako mali promet, nije popularan.
hevi is offline  
Old 28.11.2017., 11:45   #2017
Ja majnam ubiq, meni je kul, kao ethereum ali puno brze radi i laksi za testiranje. Inace cista kopija ethereuma sa svim pozitivnim i negativnim stranama
__________________
bok
markotros is offline  
Old 28.11.2017., 12:26   #2018
Quote:
hevi kaže: Pogledaj post
Koji su to coini? Nisam softveraš pa mi dobro dođe savjet ljudi koji se kuže u tehnologiju.
Nisam ni ja, ali zato sam puno citao Necu ti nista novo otkritit, sto vec ovdje nije bilo naglaseno. Favoriziram FCT, WAV, STRAT i ARK. Svi su oni vec razveselili, razocarali, iznenadili, prebolili hype i imali xxxx% return. Istaknuo bih da je FCT mjerilo gluposti ovog trzista. Kako takav coin moze imati tako malu vrijednost kad sve zbrojis i oduzmes i vidis gdje su drugi coinici sto se razvoja i postojece suradnje tice? Cisti dokaz da je ovo trziste kladionica i zrtva instant dumb money-a (kojeg sam i sam bio dio).

Kad sam vidio da se moze zaradit cak i kao padobranac orijentirao sam se jedino prema sluzbenim objavama, ne trujem se redditom i inim komunikacijskim kanalima koje citam jedino informativno i ne donosim odluke na temelju procitanog, ne smaram se coinmarketcapom. Proucio sam osnove trejdanja, dovoljno da znam procitat najvjerodostojnije indikatore, potrudio sam se procitat svu dokumentaciju iza svakog coina koji drzim. Trejdam jedino u svrhu povecanja pozicije coina koje drzim i drugo ne vidim, niti imam vremena za to. Posluzila me sreca jer sam uletio u doba hype-a i bez mozga dovoljno zaradio da povucem inicijalnu investiciju. Sve kaj imam je cisti profit koji drzim i trejdam dugorocno. Ako bude penzija - bude. Ak nebude, jbg. Jedino gorivo koje me pogoni je u konacnici povecati broj coinica koje drzim jer njihovo vrijeme, bar tako vjerujem, dolazi opet. Ovaj puta ne teoretski, vec i prakticno.
ItsElectrolytes is offline  
Old 28.11.2017., 15:52   #2019
EXXO jesi li prodao ADA-u ili je još držiš ?

Ja iskreno ne znam što bi - preveliki je rast, mora ići i neka veća korekcija ali gdje je kraj?
abusaef is offline  
Old 28.11.2017., 15:54   #2020
ada is out of control!!! na 750!
exxo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.