Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2017., 14:43   #1
Unhappy Molim savjet

Rodila sam prije gotovo dva mjeseca i sam porod mi je bio šok. Od onda sam svakakva znam biti i donekle sretna pa se znam naljutiti na svaku sitnicu, ili rasplakati. Otresam se na sve , imam svekrvu koja je bolesna anksiozni depresičar i danas se naljutila na mene da sam loša majka i svašta nešto, inače sve radim sama ona opere robu i to je sve. Neda joj se ništa. Suprug ne zna na čijoj strani biti, ja malu i nahranim i okupam i dižem se po noći dok je gladna( nemam više mlijeka). Šta je tako loše ako par sati odvojim za sebe, ne idem po kavama nego ili čitam knjigu ili sam na laptopu. A nakon poroda mi ona najviše ide na jetra šta god kažem poklopi me. Inače smo imale ok odnos a ja imam dojam da me mrzi. Jesam li ja bolesna ili je do nje? Obožavam muža i dijete ali trebam još vremena, nadam se da nitko neće suditi jer mi je teško, inače sam mirna i dobroćudna osoba. ali sada sam sve samo to ne... Trudim se i oko kuće i oko djeteta dam im sve šta imam( nezaposlena) odvojim nešto malo i sebi, ja ne znam više šta da napravim. Inače kuća je od supruga njegova mama je tu zato jer je bolesna.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 14:53   #2
Quote:
blackrose89 kaže: Pogledaj post
Rodila sam prije gotovo dva mjeseca i sam porod mi je bio šok. Od onda sam svakakva znam biti i donekle sretna pa se znam naljutiti na svaku sitnicu, ili rasplakati. Otresam se na sve , imam svekrvu koja je bolesna anksiozni depresičar i danas se naljutila na mene da sam loša majka i svašta nešto, inače sve radim sama ona opere robu i to je sve. Neda joj se ništa. Suprug ne zna na čijoj strani biti, ja malu i nahranim i okupam i dižem se po noći dok je gladna( nemam više mlijeka). Šta je tako loše ako par sati odvojim za sebe, ne idem po kavama nego ili čitam knjigu ili sam na laptopu. A nakon poroda mi ona najviše ide na jetra šta god kažem poklopi me. Inače smo imale ok odnos a ja imam dojam da me mrzi. Jesam li ja bolesna ili je do nje? Obožavam muža i dijete ali trebam još vremena, nadam se da nitko neće suditi jer mi je teško, inače sam mirna i dobroćudna osoba. ali sada sam sve samo to ne... Trudim se i oko kuće i oko djeteta dam im sve šta imam( nezaposlena) odvojim nešto malo i sebi, ja ne znam više šta da napravim. Inače kuća je od supruga njegova mama je tu zato jer je bolesna.
Svakoj ženi je porod šok. Zar nisi toga bila svjesna ?
Ti malu i nahraniš i okupaš i dižeš se kad je gladna???
Pa jbt što si ti mislila, da će to raditi svekrva?
Ja ne mogu vjerovati što si umišljaju te mlade mame, da će netko drugi brinuti o djetetu ?
Kome si ti rodila to dijete, sebi ili.....?
Daj se ljudi skulirajte - dijete nije igračka i ako niste spremni na sve probleme i obaveze koje dolaze s djecom nemojte ih rađati na tuđi račun.
Pametnom dosta.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:00   #3
Ne ne ne. Nije u tome stvar, misli da ste me krivo shvatili. Meni nije teško to sve napraviti nego vidim da me promatra kao neko zlo. Ja ne znam kako da joj udovoljim a ako nešto i kao zeznem kaže mom mužu a to nije istina. Shvaćate, nije do djeteta. I kada pitam za pomoć teško joj padne, ne oko malene nego tipa da skuha, neće ni čuti. Mislim da me žena mrzi a ja ne znam zašto
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:04   #4
Teško je živjeti sa starijom osobom, pogotovo kad je bolesna i ima psihičkih problema.
Jedino ti ostaje da se prilagodiš takvoj situaciji ili da se odseliš. Nema druge.
__________________
Najveća od svih sloboda je kad si možeš dopustiti biti ono što uistinu jesi
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:05   #5
Moj suprug je rastavljen i ima sina od 9 godina. Obožavam i njega i mali mi je drag, pomogne mi i sve. Kćerkica je bila željno dijete i godinu dana smo radili na njoj ali sada u nazad dva tjedna ja osjećam i u sebi neku napetost i oko nje(svekrve). Mene je pak strah da nisam dobila postoprođajnu depresiji jer se mogu rascmizdriti na svaki drek a danas nakon šta je suprug otišao raditi osjećala sam se čudno a svekrva u sobi jer se naljutila. Mene se smije gaziti a ja se nesmijem niti obraniti, nije fer.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:09   #6
Bile smo bliske sve dok nisam zatrudnila. Onda je sve krenulo naopako, mislim da je htjela da odem a mi dva smo se zbližili i nema šanse da se razdvojimo. Čim me vidi da ne ribam nešto ili čistim ona se ljuti, vidim na njoj. Pa ne mogu stalno nešto raditi, trebam i malo mira. rekla sam suprugu sve to ali njemu ne govori ništa, sve je u redu kao. Njemu se ne riskira izgubiti još jednu obitelj a ja nakon 8 dana bolnice ( komplikacije) trebala sam mirovati ali iz ljubavi prema mužu sam se odmah primila posla a još u biti ne smijem jer su mi rekli 3mj oporavka.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:12   #7
u takvoj situaciji treba ti i fizička pomoć i psihička podrška nekoga tko je na tvojoj strani i razumije kako ti je, to nije ni čudno ni sramota. šta je sa tvojom mamom, sestrom, bliskom prijateljicom... ?
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:17   #8
Quote:
blackrose89 kaže: Pogledaj post
Moj suprug je rastavljen i ima sina od 9 godina. Obožavam i njega i mali mi je drag, pomogne mi i sve. Kćerkica je bila željno dijete i godinu dana smo radili na njoj ali sada u nazad dva tjedna ja osjećam i u sebi neku napetost i oko nje(svekrve). Mene je pak strah da nisam dobila postoprođajnu depresiji jer se mogu rascmizdriti na svaki drek a danas nakon šta je suprug otišao raditi osjećala sam se čudno a svekrva u sobi jer se naljutila. Mene se smije gaziti a ja se nesmijem niti obraniti, nije fer.
Svekrva je trajno kod vas ili privremeno? Ako je privremeno napravi sve da sto prije ode. Lakse ce ti biti ako si sama i znas da trebas sve sama hendlati nego ako od nekoga ocekujes pomoc, a ta osoba to ne zeli, pa se samo stvaraju napetosti.
I sto prije shvati da neko vrijeme nemas pravo vrijeme samo za sebe, ali se moze svasta iskombinirati.Citaj dok curica spava.
Ja sam sve sama radila s obojicom dok je muz bio na poslu. I kuhala i cistila i dojila i prala i imala vremena procitati nesto, pogledati tv...popiti kavu u kaficu dok dijete spava u kolicima.
Mislim da i ti to sve mozes, samo trebas poceti uzivati u tome i ne ocekivati od svekrve nista.

I sto te briga sto svekrva ocekuje od tebe,... ako ne smijes puno raditi napravi osnovno, a za ostalo ti stvarno muz treba biti podrska jer s njim imas dijete, a ne s njegovom mamom.
Kako to mislis da radis po kuci samo iz ljubavi prema muzu? A sto je s njegovom ljubavi prema tebi, da on vise potegne dok ti moras mirovati?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:23   #9
Hm, mama ju ne voli ni malo, a bome ni prijateljice. Svojima takve stvari ne mogu reći ništa jer ionako misle da sam pogriješila bez obzira na ljubav koju osjećam prema suprugu. Jedino moj muž jer je rekao da kad tad bude nešto puklo i da bi radije da je ona u domu nego da mene stalno maltretira. Mislim ne vrijeđa me ni ništa samo zna na fino reći i otić u sobu ili gdje već. Kao sve sam ti dala i sada se tako ponašaš prema meni a ona ne shvaća valjda da sam rodila i da se prilagođavam još da mi treba vremena. Mene je strah obratiti joj se trenutno jer mi ne treba jezikova juha još jedanput a muž mi je savjetovao da razgovaram s njom. Osjećam negativnost i gotovo. Znam da nije zdrava okolina ni za mene koja sam osjetljiva i kvazi pekmez a bome ni za malenu. Dok smo sami nikome ništa ja sam druga osoba. Zna otići na par dana do prijateljice i tako. A moja sestra muku muči i sa svojom svekrvom tako da čuje da i ja imam problema bila bi jako tužna. (35god, ja imam 28), inaće sam kao dijete bila zlostavljana u os i srednjoj. Da ne zbunjuje nikoga moj strah.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:28   #10
??

krivo si me shvatila, ali vidim i zašto. totalno si pretjerano fokusirana na svekrvu. pitao sam za TVOJU majku ili sestru ili prijateljicu, koje bi ti mogle pomoći, ali vidim da je tebi važnije da ostaviš lažni dojam pred tvojom familijom, da ne bi slučajno pitala za pomoć. onda ništa, kukaj o svekrvi, umjesto da obratiš pažnju na svoje psihičko zdravlje koje je uvjet bez kojeg nema sreće ni bebi ni mužu.

okej, ne želim biti toliko oštar, samo ti govorim: zaobiđi tu ženu. obrati pažnju na stvarno važne stvari. zatraži pomoć onda kad ti treba od ljudi koji su na tvojoj strani, i ne pretpostavljaj unaprijed loš ishod.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:31   #11
Istina, ja ni ne očekujem samo ne želim da mi kaže da sam neodgovorna majka kako mi je danas natuknula. Ako ju ona čuva ja idem nešto napraviti ako spava ja sam na laptopu ili čitam. Baš tako radim, dok mala spava ja polako sve riješim. Ta rečenica me pogodila i to jako. Pa neću joj dijete uzeti iz ruke a obožava ju. Normalno da se ja maknem da ih obje pustim na miru, a opet sam blizu ako šta zatreba.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:36   #12
Thumbs down

Ne želim svoje jadati s tim stvarima a moj tata i djed kakvi su isti tren bi me pokupili doma. Tako da gnjavim prijateljice ili supruga mada ni prijateljice ne znaju sve tako da. Mama je daleko u dubrovniku a tata ima sat vremena do mene i radi do 5 svaki dan. Samo želim da bude kako je bilo niti je ona loša osoba niti ja samo ne znam di je puklo
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:38   #13
Quote:
blackrose89 kaže: Pogledaj post
Istina, ja ni ne očekujem samo ne želim da mi kaže da sam neodgovorna majka kako mi je danas natuknula. Ako ju ona čuva ja idem nešto napraviti ako spava ja sam na laptopu ili čitam. Baš tako radim, dok mala spava ja polako sve riješim. Ta rečenica me pogodila i to jako. Pa neću joj dijete uzeti iz ruke a obožava ju. Normalno da se ja maknem da ih obje pustim na miru, a opet sam blizu ako šta zatreba.
Onda ti njoj argumentiraj zasto mislis da nisi neodgovorna i da roditeljstvo ne znaci zrtvu, vec ravnotezu.
Ako imas svoj stav i sigurna si u to sto radis nemas se sto gristi.
Ali svakako nije ugodno imati promatraca sa strane.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:39   #14
Privremeno dok mom suprugu ne pukne film. Mojoj prijateljici je rekla da šta bi radila da se u životu naradila i da je sad na meni red. U invalidskoj penziji je i nije se oporavila od smrti supruga, 5 godina je sada bilo.
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:43   #15
Točno, žrtva. ona je za svog sina sve žrtvovala i povraćala od umora i svašta. Danas me suprug zaustavio u pola koraka i upitao dali sam smršavila ja reko zašto pitaš? Vidim na tebi. A imala sam strašne muke sa želucem prije trudnoće i bila sam kost i koža a visoka sam pa je to bilo ko da sam štapić. Boji se da se nebi opet razboljela, valjda neču. a moj problem nije ta famozna depresija? Jer dok tu sad pišem mislim da nije u tome problem
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:44   #16
Quote:
blackrose89 kaže: Pogledaj post
Ne želim svoje jadati s tim stvarima a moj tata i djed kakvi su isti tren bi me pokupili doma. Tako da gnjavim prijateljice ili supruga mada ni prijateljice ne znaju sve tako da. Mama je daleko u dubrovniku a tata ima sat vremena do mene i radi do 5 svaki dan. Samo želim da bude kako je bilo niti je ona loša osoba niti ja samo ne znam di je puklo
Tebi sada hormoni divljaju i zbog toga, a vjerojatno i zbog neispavanosti, si osjetljivija na tuđe primjedbe. Ja ne vidim ništa lošega u tome što čitaš ili si na laptopu dok mala spava, osobito ako je preporučeno da miruješ. Shvaćam da te pogodilo što ti je prigovorila, ali ako ikako možeš: na jedno uho unutra - na drugo van. Pokušaj i njoj (svekrvi) smireno objasniti kako se osjećaš i zamoliti je za pomoć ili bar da ti ne odmaže, a i muža malo više uključi u sve.

Drži se, želim da ti ovo stresno razdoblje što prije prođe i da dalje samo uživaš u bebici.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:48   #17
razvij deblju kožu. ljudi doista svašta govore a malo toga doista nešto i znači. pusti je, ne daj joj toliko važnosti u vlastitoj glavi. nitko drugi to ne može napraviti osim tebe.
to što ona nešto kaže ne čini to istinom. pusti je, kao da imaš starog psa koji povremeno ružno laje, ali ipak je dio obitelji pa ga nećete otjerati iz kuće. ja bi takvoj osobi to i rekao: to što govoriš je ružno i smeta me, ali neću ti to zamjeriti jer si stara i bolesna i izgleda da ne znaš bolje.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:49   #18
Quote:
blackrose89 kaže: Pogledaj post
Točno, žrtva. ona je za svog sina sve žrtvovala i povraćala od umora i svašta. Danas me suprug zaustavio u pola koraka i upitao dali sam smršavila ja reko zašto pitaš? Vidim na tebi. A imala sam strašne muke sa želucem prije trudnoće i bila sam kost i koža a visoka sam pa je to bilo ko da sam štapić. Boji se da se nebi opet razboljela, valjda neču. a moj problem nije ta famozna depresija? Jer dok tu sad pišem mislim da nije u tome problem
Meni se cini da nije postporodajna depresije vec samo nervoza zbog blizine osobe koja je zlocesta, prava baba, zrtva, sve stavlja u kalupe, zivi u nekom proslom vremenu.
Jel izlazis s bebom? Preporucujem ti duge setnje, pa dok spava, ti citaj, tipkaj,
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:54   #19
[B]Meni se cini da nije postporodajna depresije vec samo nervoza zbog blizine osobe koja je zlocesta, prava baba, zrtva, sve stavlja u kalupe, zivi u nekom proslom vremenu. Točno to i sebe radi žrtvom. Kao svaki dan je bolesna pa se legne a sada pizdi po kući jer je ljuta na mene. Inače odspava popodne jer joj je ovo ono. Nije tako stara ima 58 god. Nedaj Bože da ja pitam sat dva odmora, ne možeš ti si mama. Pa halo ako je to normalno...
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 15:58   #20
Zadnji užas, da joj tako kažem kako ste mi sugerirali nastao bi kaos. Ona je emocijonalno labilna osoba i svaka riječ je uvreda... Prije tri godine nije bilo tako teško a sada je katastrofa i koliko god da me suprug zamolio da popričam s njom, ne mogu se natjerati a inače dobro procjenjujem ljude. Možda bolje da šutimo jedno vrijeme jedna od druge a znala sam da će kad tad izaći na vidjelo. I pokušam joj se približiti ništa i dalje me blati...
blackrose89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:08.