Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2007., 23:07   #21
Digni u RBA kredit za svadbu, odnosno nenamjenski kredit, sam si procjeni uz koje uvjete i na koji rok i da li imaš mogućnosti povrata nakon svadbe i sl.
Ne treba ti jamac, al pitanje je koliko ćeš maximalno dobiti love.

Za svadbu od 350 ljudi trebat će ti puno više od 10000 EUR.
walter wingfield is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 00:26   #22
Prijatelju ako si spreman spi**** 10,000 eur a imas placu 3k, i sve to zato jer "red je red" do kraja zivota ces raditi za placu i zivjeti od prvog do prvog. Uzmi lovu koju vam starci daju i taj kredit i sve pukni u inv fond na god dana. Imat ces za svadbu bez ikakvih dugova i troskova, a lovu koju dobijes uplati odma u fond za to djete koje ces dobiti i zbrinuo si ga. A meni bi to bilo vaznije od "red je red" i misljenja drugih.

Sretno
Slide is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2007., 23:01   #23
Quote:
paty kaže: Pogledaj post
ne otplaćujem naočale,krpice,ljetovanja i skijanja kreditom, več si to priuštim kad za to imam uvijete(i to ne baš rijetko)
a koliko ja znam svadba nije "dodatno obrazovanje" a ako za nju dizem kredit je očito luksuz.

draga,procitaj moj post jos jednom.kvotala sam dio tvog posta s kojim se slazem a nisam se obracala izravno tebi vec onima koji se u mojim rijecima mogu pronaci.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 10:00   #24
Quote:
xy99 kaže: Pogledaj post
Po nekoj našoj računici cifra će biti oko 10 000 € a gostiju oko 350 pa ćemo vidjeti. A svatovi moraju biti. Red je red.I ja to poštujem (nije citat, barem ne namjerni)
Ako postaviš ovakav topic na Gospodarstvo, očekuj kritike jer su ljudi ovdje uglavnom nastrojeni na zaradu, a ne trošenje. Ja ću ti prvi reći da spiskati 100000 kn na vjenčanje nije samo financijski nerazumno, nego i krajnje neodgovorno prema tvom budućem djetetu, kojem bi taj novac mogao kupiti robicu i papicu za nekoliko godina. I red je red, a red je biti odgovoran roditelj a ne netko tko troši gomilu novca da počasti 300 ljudi koje jedva zna (ostalih 50 dobro zna, ajmo reći). I red je ne ženit se samo zato što nisi koristio kontracepciju ili je ista zakazala, nego zato što ti je ta osoba draga i vidiš ju kao životnog partnera.

Što se tiče konkretnog pitanja, najbolje je uzeti nenamjenski ili namjenski kredit. Kombinacije s karticama i minusom mi nisu tak isplative zbog većih kamata, osim ako je riječ o vrlo kratkom roku posudbe. Iako je najbolje, kao što netko reče, uzeti 100000 kn i staviti ih u fond na godinu dana..samo pretpostavljam da to nije prihvatljivo jer se dijete ne smije rodit u grijehu.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2007., 13:55   #25
vi se svi postavljate koda ce on sve te pare popusit...

sigurno je da ce barem pola vratit...a ako ima dobru rodbinu i drugove mozda i zaradi

a i prihod mu nije 3k kuna nego oko 10k kuna skupa s buducom kolko vidim

i savjeti za investiranje su vam genijalni , ulozi u fond , i to je sad vrhunac poduzetnistva ovdje, sve kaj imas ulozi u fond
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 17:53   #26
@xy99, nemam pojma šta kome želiš dokazati, ali tvoj potez je po meni potpuno nerazuman. Pa svatove od 350 ljudi rijetko imaju i neki tajkuni, a ne ti koji imaš plaću 3000 kn. Namjeravaš potrošit 10 000 Eura. Nema teorije da za toliko ljudi to bude dovoljno, treba ti bar još toliko, za neke normalne svatove s tom masom ljudi. Prema tome mislim da imate ozbiljan problem sa računanjem i sastavljanjem računica. U svakom slučaju, po meni je to uludo utrošen i bačen novac.
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:50.