Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet

Internet Sve o internetu, sadržaju i tehnologiji
Podforumi: Web, Web development, Internet biznis, Nove web stranice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2011., 12:49   #2001
Nije
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Old 22.10.2011., 13:34   #2002
Za sada još imam T-com dok ne pređem na B-net, i komp mi je spojen žično, ali modem je takav da može i ovo drugo, pa kad sam spajala još i laptop bežično nazvala sam ih pa su me oni vodili korak po korak
zanima me jel se može tako i kod B-neta...odnosno jel su modemi isti
iako sumnjam jer se naplačuje najam modema i razlika je za ovo žično i bežično

jel mogu uzet carnet 3D paket i spojit dva kompa, jedan žicom a drugi ne, jer koliko sam shvatila kod carneta se može samo žicom
iako nije baš da shvaćam to sve sa modemima i ruterima, ja sam mislila da je to jedno te isto
murtila is offline  
Old 22.10.2011., 14:10   #2003
Ne moraš placati najam modema, dapace proci ces duplo jeftinije ako ga kupiš odjednom
Za ostalo ti ne znam reći jer nisam (još) korisnik.
Gilach is offline  
Old 22.10.2011., 14:38   #2004
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
ako ga kupiš odjednom
Modem nije moguće kupiti. Moguće je platiti jednokratni najam, ali modem i dalje ostaje u bnetovom vlasništvu i treba ga vratiti.
Mephisto is online now  
Old 22.10.2011., 14:52   #2005
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Hmm, upada mi u oko ping, jel svima ovako visok ?
Kad tamo testiram velik je inače je oko 19ms evo sad je
http://www.pingtest.net/result/49110751.png
Digit is offline  
Old 22.10.2011., 15:20   #2006
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Ne moraš placati najam modema, dapace proci ces duplo jeftinije ako ga kupiš odjednom
Za ostalo ti ne znam reći jer nisam (još) korisnik.
Jedrokratno za wireless modem je 500 kn,a mjesečno 30.Imam ugovor na 18 mjeseci šta iznosi 540 kn za modem.Baš da je duplo jeftinije i nije.
stipest is offline  
Old 22.10.2011., 15:23   #2007
I što ako nastaviš koristiti bnet nakon 18 mjeseci?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Old 22.10.2011., 17:50   #2008
Quote:
stipest kaže: Pogledaj post
Jedrokratno za wireless modem je 500 kn,a mjesečno 30.Imam ugovor na 18 mjeseci šta iznosi 540 kn za modem.Baš da je duplo jeftinije i nije.

Najam modema se plaća 36 mjeseci, naravno ako si korisnik toliko ili duže što u praksi znači da onaj tko koristi bnet toliko dugo i modem plaća mjesečno na kraju plati 29,24 kn x 36 što je 1052,64 kn, dakle i više nego duplo više od jednokratnog plaćanja.

Ako imaš ugovornu obavezu 18 mjeseci to znači da si se obavezao platiti minimalno 18 računa i da bi ih trebao platiti i u slučaju prijevremenog raskida ugovora, nakon tih 18 mjeseci računi ti dolaze kao i prije, jedino možeš otkazati uslugu bez posljedica, a obavezu plaćanja najma modema imaš 36 mjeseci ako u međuvremenu ne otkažeš uslugu.
Gilach is offline  
Old 22.10.2011., 18:12   #2009
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Najam modema se plaća 36 mjeseci
Čak i dulje, ako imaš bežični. Najma se oslobađaš nakon 36 mjeseci samo za osnovni modem. Razliku između cijene najma bežičnog i osnovnog modema moraš plaćati i dalje.
Mephisto is online now  
Old 22.10.2011., 18:25   #2010
I koliko na kraju ispadne bežični ako ga plaćaš mjesečni obrocima?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Old 22.10.2011., 21:53   #2011
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Modem nije moguće kupiti. Moguće je platiti jednokratni najam, ali modem i dalje ostaje u bnetovom vlasništvu i treba ga vratiti.

to znam, ali nisam znala da ga se oslobađaš ( ne potpuno, nego u pola cijene) nakon 36 mj.

a ovo što sam gore pitala za carnet, jel se može spojit dva kompa, jedan žicom drugi bez žice,



Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Najam modema se plaća 36 mjeseci, naravno ako si korisnik toliko ili duže što u praksi znači da onaj tko koristi bnet toliko dugo i modem plaća mjesečno na kraju plati 29,24 kn x 36 što je 1052,64 kn, dakle i više nego duplo više od jednokratnog plaćanja.

Ako imaš ugovornu obavezu 18 mjeseci to znači da si se obavezao platiti minimalno 18 računa i da bi ih trebao platiti i u slučaju prijevremenog raskida ugovora, nakon tih 18 mjeseci računi ti dolaze kao i prije, a obavezu plaćanja najma modema imaš 36 mjeseci ako u međuvremenu ne otkažeš uslugu.


a šta je sa plačanjem modema od 18 mjeseca do 36
ako je to jednokratno plačanje od 500 kn samo za 18 mj. koliko traje ugovor, onda i nije jeftinije,
ali ako se sa tih 500 kn platilo svih 36 mj...e tek tada stoji ovo prvo boldano
i isplati se...
murtila is offline  
Old 23.10.2011., 10:06   #2012
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
Za sada još imam T-com dok ne pređem na B-net, i komp mi je spojen žično, ali modem je takav da može i ovo drugo, pa kad sam spajala još i laptop bežično nazvala sam ih pa su me oni vodili korak po korak
zanima me jel se može tako i kod B-neta...odnosno jel su modemi isti
iako sumnjam jer se naplačuje najam modema i razlika je za ovo žično i bežično

jel mogu uzet carnet 3D paket i spojit dva kompa, jedan žicom a drugi ne, jer koliko sam shvatila kod carneta se može samo žicom
iako nije baš da shvaćam to sve sa modemima i ruterima, ja sam mislila da je to jedno te isto
Kao što je i prije rečeno uzmeš žičani modem na njega priključiš bežični ruter koji ima Wan ulaz ja sam kupio TL-WR741ND za 219 Kn ,ako koristiš Carnet onda ruter mora podržavati PPPoE mislim da ovaj podržava ja imam običan B-net
Podesiš i to je to možeš spojiti kompove i žičano i bežično
Pročitaj postove prije a imaš i B-net carnet temu tamo ti piše.
Digit is offline  
Old 23.10.2011., 10:41   #2013
Piatnje: Mogu li maknit svoj kabel modem i kupit wireless i spojit ga. Znaci izbacit ovi kabelski. Nebi ga uzea u Bnetu nego sa strane.
mortenicius is offline  
Old 23.10.2011., 11:52   #2014
Jel ima neki info ako Bnet namjerava povećat brzine ili smanjit cijene? Amis optika 3u1 (24 Mbps/768 Kbps) za samo 150kn prvih godinu dana.
__________________
Kambe is offline  
Old 23.10.2011., 12:29   #2015
Quote:
Kambe kaže: Pogledaj post
Jel ima neki info ako Bnet namjerava povećat brzine ili smanjit cijene? Amis optika 3u1 (24 Mbps/768 Kbps) za samo 150kn prvih godinu dana.
Pa Bnet ima sad akciju prvih godinu dana brzina 16Mbps.
3D je 226 kn+najam modema.
Sad sve zavisi što je tebi isplativije i jeli ti brzina bitna.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Old 23.10.2011., 16:55   #2016
Quote:
Digit kaže: Pogledaj post
Kao što je i prije rečeno uzmeš žičani modem na njega priključiš bežični ruter koji ima Wan ulaz ja sam kupio TL-WR741ND za 219 Kn ,ako koristiš Carnet onda ruter mora podržavati PPPoE mislim da ovaj podržava ja imam običan B-net
Podesiš i to je to možeš spojiti kompove i žičano i bežično
Pročitaj postove prije a imaš i B-net carnet temu tamo ti piše.


sinoć kad sam pitala pogledala sam i vidila kako si ti napravio,
kako nisam znala cijenu malo sam proguglala i našla da košta oko 150 kn,
http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?...9308&grupa=442

nemam carnet( ustvari imala davno dok sam bila na dial-up) ali gledam koje imam opcije za preč na B-net, ili 3D carnet ili ovaj drugi 3D
Hvala
murtila is offline  
Old 23.10.2011., 18:16   #2017
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
sinoć kad sam pitala pogledala sam i vidila kako si ti napravio,
kako nisam znala cijenu malo sam proguglala i našla da košta oko 150 kn,
http://www.lost.hr/novi/ponuda4.php?...9308&grupa=442

nemam carnet( ustvari imala davno dok sam bila na dial-up) ali gledam koje imam opcije za preč na B-net, ili 3D carnet ili ovaj drugi 3D
Hvala
Čini mi se da ti je to veleprodajna cijena
Mislim da bi i ovaj radio ,ali ja sam htio WiFi n
http://www.protis.hr/products/detail...hable-an/41994
Digit is offline  
Old 23.10.2011., 18:24   #2018
mene ustvari najviše muče ti kabeli po kući
sada (t-com) imam spliter koji je spojen sa telefonom i stoji kraj njega, dok u sobi kraj kompa imam modem ili router(kakoli se to već zove) i utičnicu koja umjesto iz tog splitera ide iz nje u modem...ali i iz modema ide kabel za max koji je u drugoj sobi

znam da je ovo kabelska i drugačije funkcionira nego ovo što imam, ali se baš i ne kužim
zanima me jel iz modema ide kakav kabel osim taj za spajanje sa kompom

Zadnje uređivanje murtila : 23.10.2011. at 18:34.
murtila is offline  
Old 23.10.2011., 18:44   #2019
Quote:
Digit kaže: Pogledaj post
Čini mi se da ti je to veleprodajna cijena
Mislim da bi i ovaj radio ,ali ja sam htio WiFi n
http://www.protis.hr/products/detail...hable-an/41994



a je....nisam vidila ovo veleprodaja

ma najvjerovatnije ću ići na ovu bežičnu soluciju, i to moram što prije odlučit dok traje još ova akcija 3D za 2D
murtila is offline  
Old 23.10.2011., 19:44   #2020
Quote:
murtila kaže: Pogledaj post
a je....nisam vidila ovo veleprodaja

ma najvjerovatnije ću ići na ovu bežičnu soluciju, i to moram što prije odlučit dok traje još ova akcija 3D za 2D
Evo ovako meni su spojili B-net po postojećoj instalaciji od kabelske televizije znači gdje je bila televizijska instalacija iz utičnice ti ide kabel u ruter ovisi žičani ili bežični nisam siguran za TV jer ju nisam uzeo, ali televizija bi ti trebala biti u blizini rutera je TV ne može bežično.
Meni je kablovska išla zasebno u svaku sobu dnevnu i spavaću pa kako nemam TV u spavaćoj sobi.U dnevnom boravku mi je taj drugi kabel u razvodnoj kutiji spustio u njihovu utičnicu tako da imam i kablovsku i B-net.Nisam htio uzimati njihovu televiziju jer u biti ni ne gledamo TV.
Akcija ti je samo do kraja godine plaćaš 3D kao 2D.Znači u novoj godini ćeš plaćati normalnu cijenu.
P.S.Stavi si i u ovaj drugi komp bežičnu karticu nije skupa 70 Kn ili usb stick da se bezveze ne mučiš sa kablom.Pa će sve biti bežično.

Zadnje uređivanje Digit : 23.10.2011. at 20:02.
Digit is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:30.