Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2006., 13:10   #81
Joj, koja glupača od doktorice. Meni se dogodila ista stvar sa durexom, ali nisam ni pomišljala otići na hitnu nego je frendica uskočila sa svojim pilulama. Da nije ona, zvala bih frenda doktora da mi napiše privatni recept. Kasnije kad sam bila u Tajlandu lijepo sam si kupila pillse da imam ako ja ili bilo koja moja frendica to zatrebamo. I trebalo je frendici (jebo durex).
Za zlonamjerne, ne nije mi to način kontracepcije, srećom trebalo je samo jednom. A ni mojim frendicama.

Inače, curi će ti vjerojatno biti dosta zlo - povraćanje, mučnina, lagana tupa bol u donjem dijelu trbuha. Mengu će dobiti kad bi je i inače dobila, mogla bi biti malo obilnija.

Evo jednog dobrog linka sa svim tabletama i dozama koje se mogu koristiti za day after:
http://ec.princeton.edu/

Inače, Stediril D se uzima 2 odmah i 2 nakon 12h (znači doktorica je čak rekla krivu dozu), a Stediril M ide 4 odmah i 4 nakon 12h.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 18:05   #82
A može i Diane 35, 2x2 s razmakom od 12 sati, to sam prije zaboravila napisati.
U principu, sve visokodozažne estrogenske pilulice dolaze u obzir kao poskoitalna - dakle ne Yasmin, jer je niskodozažni estrogen
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:12   #83
Slazem se sa najdrazom Ri grozno je kad lijecnici svoje moralne norme i preference naturaju pacijentima. Pitam se da li je bolje doci sa curom do lijecnice koja drzi propovijedi i tamo ju traziti da pismeno potvrdi da nece dati tablete ("Ne das? Stop! Necu slusati tvoje basne. Ili daj recept ili potpisi izjavu da ne das! Neces potpisati? Dobro, imamo 2 svjedoka, vidimo se na sudu"), pa je s time sudski goniti ili je izvrijedjati ili joj jednostavno zaljepiti par samarcina (pa nek te ona sudski goni za uvredu, verbalnu ili fizicku). Da radi pravni sustav bilo bi bolje goniti nju.

Objavi ime pametnjakovica koji je govorio da je "OK biti trudan s 19" curi u panici koja ne zeli biti trudna. Nek' mu bude cast i slava poznata. Objavi tu i na www.doktori.net

Bezobrastina je i predavanja tipa "vi neuki blesani, postkoitalna tableta je last resort". Ocito je da su se ljudi stitili kondomom i desila se nezgoda, postkoitalna tableta je upravo za takav slucaj. Kad cujem ovo fakat pomislim da nije lose nabaviti privatnu zalihicu Ru486
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 20:35   #84
Quote:
MangoAnanas kaže:
Ako ste u vezi, mozda bi bilo bolje da razmislite o drugim metodama kontracepcije, da ne ovisite o kondomima.
Sta fali kondomima i koja je bolja metoda?

Kondomi su na godinu dana navodno 98% efikasni ali kod kondoma bar vidis da li je puknuo ili skliznuo, pa mozes koristiti postkoitalnu kontracepciju. Ne truju nikoga i stite od spolno prenosivih bolesti.

Pilile rade nekih 97% efikasno, cesto zene imaju razne probleme s njima (akne, debljanje, bolne mjesecnice,...). Valjda je to bolje s progestin pilulama koje imaju manje hormona. Moj problem: kod pilula nemas poima da nisu proradile dok nije kasno. Kasno znaci da je prekasno za postkoitalnu tabletu nego preostaje jos samo pobacaj, na kog se zena teze odluci i moze se odluciti da je vec pucaju materinjski instinkti i da zeli "svoju bebu". U tom slucaju je muskarac popusio foru sto se tice odlucivanja zeli li dijete ili ne.

Dijafragme nisu pouzdane (92-96%), uostalnom da sam zena ne bi si ni ja ugurivao neke predmete u osjetljivi dio tijela.

Spuzvice i spermicidi su smijurija (70% efikasnost, treba ih ostaviti unutra satima nakon odnosa)

Intra-uterine device je efikasna kao i kondom (98%), ali moras ugurati zicetine u uterus gdje ostaje full time, viri spagica (fuj). Moze uzrokovati infekcije ili pri montazi probusiti rodnicu ili cervix (operativno vadjenje).

Depo provera se cini efikasnim kao pilule, jedna injekcija svaka 3 mjeseca, ne znam koji su tu problemi, osim da Depo provera mozda ima utjecaja na bone loss. Malo je egzoticno.

Ortho Evr - skin patch se cini slicna stvar kao tablete, isto egzoticno kao depo provera, obije metode imaju probleme kao i tablete

Tko zna za nesto drugo?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:10   #85
Ak ovaj topic čita netko iz Crkve ima da hakira cijeli forum...

U stvari čudno da se nije pojavio neko ovakav....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 21:16   #86
Quote:
Arslan kaže:
Sta fali kondomima i koja je bolja metoda?
Meni nista ne fali, moj decko i ja ih koristimo. On se ne buni, ali znam da mu je to ko da pere noge u carapama.

Znam si racunati dane, pa znam i kad ih ne moramo koristiti , ali i da se dogodi, ne bi bio bed.

Neki parovi preferiraju tabletice. Ja isto mislim da su tabletice bolje, rado bi ih pila, ali imam neke razloge zasto ne... Tabletice su 100% ako ih nikad ne zaboravis uzeti, ako ju ne povratis ili ako ne dobijes proljev.

I, da, jos nesto, tabletice uvijek imas, a ako slucajno nema kondoma, ono, idemo ih kupiti, ali ubije spontanost
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 22:22   #87
Mango, sve super, s tvojom situacijom, no gle moju: ja sam s curom i premda ju jako volim fakat za sada ne zelim dijete. S kondomima smo se dogovorili: imamo bar 98% zastite,a ako latex pukne (za sada, na srecu, nije) onda ce ona popiti postkoitalnu, koja bi trebala raditi valjda 99%. Dakle sansa za trudnocu je 0.02% ili manja.

U slucaju tableta nemamo tu drugu liniju zastite, sto znaci da stojimo na sansi od 2% da dodje do nezeljene trudnoce (mislim da je efikasnost tableta 98% a ne 100%, kako kazes, proljev ili nesto moze pokvariti pricu).
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2006., 23:41   #88
tada se ta pilula nadoknadi koliko ja znam.
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2006., 15:59   #89
Quote:
Arslan kaže:
Pitam se da li je bolje doci sa curom do lijecnice koja drzi propovijedi i tamo ju traziti da pismeno potvrdi da nece dati tablete ("Ne das? Stop! Necu slusati tvoje basne. Ili daj recept ili potpisi izjavu da ne das! Neces potpisati? Dobro, imamo 2 svjedoka, vidimo se na sudu"), pa je s time sudski goniti
Zanimljivo... No, ne vidim temelj za sudsko gonjenje.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 12:27   #90
Quote:
lahor kaže:
Inače, Stediril D se uzima 2 odmah i 2 nakon 12h (znači doktorica je čak rekla krivu dozu), a Stediril M ide 4 odmah i 4 nakon 12h.
Niti ja nisam mogla naći Stediril D, pa sam zvala doktoricu i rekla je da uzmem stediril M, ali u dozi 3 pa nakon 12 sati opet 3.

Bilo mi je preslabo i preloše, menstruaciju sam dobila 10ak dana ranije nego kaj bi trebala....
__________________
He's The Best
He's The Greatest
He's The Greatest Secret Agent In The World!
He's The Ace - He's Amazing...
He's the Strongest... He's The Quickest.... He's The Best!
hm, ovaj... is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 19:03   #91
Quote:
Pallas kaže:
Zanimljivo... No, ne vidim temelj za sudsko gonjenje.
Neispunjavanje ugovorne obveze? Nestrucno lijecenje? Odbijanje pruzanja medicinske pomoci? Valjda se nesto moze izvuci.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 19:11   #92
OT

Arslane, sto je s tobom?

Iskonstruirao si slucaj u kojem je netko nestrucno lijecio, odbio lijecenje, ... ne znam kaj sve ne... Jesi skuzio da se to u slucaju quieta i njegove cure nije dogodilo? Ljut si na nesto sto si sam iskonstruirao i tuzio bi doktore kojih nema.

Sorry, Kemik, u off topicu sam, ali me zivcira jer opet sve zeli povuc na staru temu.
MangoAnanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 19:25   #93
Quote:
MangoAnanas kaže:
Arslane, sto je s tobom?

Iskonstruirao si slucaj u kojem je netko nestrucno lijecio, odbio lijecenje, ... ne znam kaj sve ne... Jesi skuzio da se to u slucaju quieta i njegove cure nije dogodilo? Ljut si na nesto sto si sam iskonstruirao i tuzio bi doktore kojih nema.
Ma tužio bi on mene najradije, samo da može.
A možda si printa ove moje odgovore ovdje pa ih odnese u Haag ili Strasbourg - tko,zna, možda mu tamo uspije

Zamislite : Riječanka2 mu kriva zbog genocida - tako sam mu ovdje dizala tlak, da je morao općiti s Desankom da mu tenzija (i ne samo ona ) splasne a milijarde malih repatih bijelih ošlo u nepovrat
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...

Zadnje uređivanje Riječanka2 : 24.04.2006. at 20:51.
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:07   #94
Quote:
E, ta ista ne želi nikome ni u ludilu prepisati postkoitalnu kontracepciju. No, ona ne staje na tome - održi takvo zločesto predavanje tim sirotim curama, naziva ih ubojicama, da rijetko koje ne proplače



Kaj se za to ne odgovara krivcno i gubi dozvola pakticiranja medicine?
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:13   #95
Djevojka ce biti okay. Samo nek se skulira. Moguce je da ne dobije mengu uopce zbog kolicine hormona koje je unijela, pa neka ne panici zbog toga. Sanse da je trudna su minimalne jer ste uradili sve sto ste mogli i na vrijeme.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:34   #96
Quote:
Karmela kaže:


Kaj se za to ne odgovara krivcno i gubi dozvola pakticiranja medicine?
Navodno se može ne prepisati postkoitalna kontracepcija zbog istog razloga zbog čega i neki ginekolozi mogu odbiti napraviti abortus : priziv savjesti
Priziv savjesti je zakonom reguliran.
Odnosi se na vatrene katoličke prolifere, ali je bolnica na tom određenom području dužna osigurati ginekologa koji se ne poziva na priziv savjesti i koji pacijentiti po želji, ukoliko ne postoje kontraindikacije, napravi pobačaj.

A što se tiče day after pilule - nije nikakva frka i ne treba dojuriti na Hitnu nakon seksa, u roku od odmah - ima vremena, do 72 sata nakon sumnjivog snošaja do uzimanja postkoitalne.
Nema frke, nego idućeg dana na miru kod svog ginekologa ili pak i kod svog liječnika opće medicine - naime, i on vam može prepisati postkoitalnu tableticu
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 20:37   #97
da, ja fakat ne kuzim u cem je problem. jedan ginic ti ne da postkoitalnu, pokupis svoj karton i odes k drugom. pa nije bas da se tabletica mora popit u roku od 10 minuta od svrša, pobogu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 23:16   #98
e hvala vam svima na odgovorima...

eto situacija je sad ovakva:
popila je prve 2 tablete (oko 11-12 sati nakon incidenta) te je nakon nakon 12 sati opet popila dvije... nakon sto je popila drugu turu proslo je nekih 5-5ipo sati i onda se izrigala.... i posto je bila u panici da je izrigala i tablete (ah zene ne razmisljaju u takvim situacijama, a nisam ni ja nis bolji) ponovno je popila dvije te se odmah nakon toga (znaci ovaj put ne nekaon nekoliko sati nego odmah) opet izrigala

e sad, drugi dan je bila subota i nijedan ginekolog nije radio (a zvali smo ih tonu) pa smo odlucili ici alo po apotekama pitati.
bili smo u tri ljekarne i sve tete su nam odgovorile da se ne brinemo jer se izrigala tek 5 i po sati nakon sto je popila drugu turu a tabletice se apsorbiraju u organizam u roku od njavise 2-3 sata....

e sad me jedino zanima dali je ova treca tura koju je greskom popila (makar je te mozda i izrigala odmah...neznamo) mogla zejbati stvar odnosno ponistiti ucinak prve dvije ture (propisane)...

jucer joj je cjeli dan bilo bas JAKO JAKO JAKO slabo, ali bas brutalno lose, i danas ujutro joj je bilo dosta slabo, a popodne ju je vec polako pocelo prolaziti.... zanima me dali su to dobri simptomi i dali znace da stvar djeluje...

i da rekla mi je da je imala malu mrvicu krvi na gacama kad se jutros probudila...sto mi je cudno da je samo mrvica jer valjda bi trebalo biti "krvi do koljena"....ali opet mislim da je prerano za poceti krvariti obzirom da nije proslo ni 2 dana od kad ih je popila...

hvala vam svima, zlatni ste :-)
quiet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2006., 23:26   #99
Biti će OK...par dana mučnine, koju će uskoro zaboraviti...a menzes može doći prije, malo kasniti ili pak doći na vrijeme - sve su opcije moguće i sve su normalne.

Od viška glava ne boli, barem ne u ovom slučaju

A za dalje...možda ne bi bilo loše kada bi prešla na neku oralnu kontracepciju - da ne bude dalje ovakvih problema
__________________
Promijenila sam se...puno sam zločestija nego prije!
Bojte me se, jako me se bojte...
Riječanka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2006., 00:01   #100
hm da na moju oralnu kontracepciju, od sada uvijek obavezno oralno dovrsavanje hihi...pa kad spermic pita "si ti jajna stanica" druga strana ce odgovoriti "ne, ja sam karijes"
quiet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.