Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2009., 23:38   #61
evo guglala sam, nisu ni petehije. kažem da su užasno sitne točkice, promjer im je manji od milimetra
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 13:49   #62
crvenilo

naime, kad se naljutim ili iživciram pojavi mi se čudan osip, tj crvenilo koje se proširi po vratu, naročito prsima i neki puta po licu. nikad ga nisam imala, sve do prije par mjeseci. da li postoji kakvo objašnjenje za to i kako da ga smanjim kad se pojavi? inače sam nervozna osoba, pogotovo u krugu obitelji tako da se dosta živciram, ali nikad prije mi se to nije pojavilo. postoji neki pdređeni razlog za to ili je to neki novi način borbe mog tijela protiv stresa?
__________________
...Beg 4 Me...
Lamb Of God is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 15:24   #63
Meni se pojavile male sitne tackice ali kod moje mame to izgleda ovako
[IMG=http://img251.imageshack.us/img251/6716/dsc00625m.jpg][/IMG]

Molim vas sta moze biti ovo,jako sam se prepala.Ponekada je svrbi i prsima su
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:11   #64
Quote:
Neuhvatljivaa kaže: Pogledaj post
[IMG=http://img251.imageshack.us/img251/6716/dsc00625m.jpg][/IMG]

Molim vas sta moze biti ovo,jako sam se prepala.Ponekada je svrbi i prsima su
urtikarija obična.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 23:42   #65
Nije urtikarija,jer urtikarija svrbi a moju mamu nista ne svrbi.
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 14:02   #66
Neuhvatljiva, to bi mogao biti i herpes. Ja sam to ovako testirala - počešem se i ako peče, uvijek je bio herpes.
zdenka27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2010., 15:18   #67
Quote:
zdenka27 kaže: Pogledaj post
Neuhvatljiva, to bi mogao biti i herpes. Ja sam to ovako testirala - počešem se i ako peče, uvijek je bio herpes.
To se prosirilo kod moje mame po cijeloj lijevoj strani,bilo je puno neke vode kao plikovi.Isla je dermatologu kaze da je gljivicni herpes.Dalča joj je 2 kreme i tablete.Sada se ondje gdje je prvi nastao pretvorio u kraste i uzasno izgleda
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:12   #68
Crvenilo na dekolteu

Kad sam se jučer probudila uočila sam to crvenilo. Nisam koristila nikakve kozm.preparate osim onih koje koristim već duže vrijeme, tako da bi isključila neku alergiju...

Razmišljala sam od čega bi moglo biti... i došla do zaključka da je od sunca jel to moguće? Jer dan prije sam imala majicu na V izrez...i taman prati liniju crvenila... e,da..i svrrrrrrrbiii... tj. onak..intervali su... jedno vrijeme strašno svrbi, pa se smiri...

Mažem bepanthen-om, mislite li da će pomoći?

Zadnje uređivanje legica21 : 09.05.2010. at 11:35.
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:29   #69
Kako izgleda - lako moguće da je od sunca, maži dalje i čuvaj se dodatnog sunca dok se ne smiri...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 11:52   #70
Sasvim moguće da je od Sunca.
Bepanthen je super za te stvari, ali probaj si nabaviti u ljekarni kreme koje baš služe kod takvih osipa. Npr synopen.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:12   #71
Synopen je antihistaminik to je prije svega smisleno mazati kod alergija, neutralne kreme i sun blocker su za ovo dušu dali...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 13:36   #72
definitivno moram kupiti neku kremu za sunčanje...

imam straaaašno osjetljivu kožu... i još sam svijetle puti..tj. koža mi je jako svijetla, a kosa crna (jel to ima logike?), brzo izgorim, iako nisam nikada izgorila, jer bježim od sunca kao vrag od tamjana

za sada mažem tim bepanthen-om, pa ću vidjeti...
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 14:18   #73
Ima logike, kak ne, ja sam sva bijela i svijetla, a prirodno tamnu kosu imam. Još sam k tome hladni podton, brzo izgorim i alergična na sunce. SPF 50 i gotovo. Niš drugo ne pomaže.
TheEmpress is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2010., 08:50   #74
a koliko dugo, otprilike, treba da bi koža došla k sebi da nestane to crvenilo... jer prošlo je 2 dana, a ne izgleda mi da se situacija mijenja
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 23:11   #75
Question Crvenilo i svrbež

Prije par dana primjetila sam nekakvo crvenilo na leđima. Imam onaj stolac za njihanje i i njihala sam se tak par minuta, ali su me leđa počela svrbit. Pogledala sam i bilo mi je crveno onak kod kralježaka.
Sad kak sam pokušala zaspati, ležala sam na boku i zasvrbjelo me je opet.
Šta se to događa? Jel to nekakva alergija ili iritacija ili šta...?
Jel se nekom to već dogodilo?
tototo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 23:05   #76
Pozdrav ljudi!
Evo, baš gledam i meni su se pojavile nekakve crvene flekice po trbuhu i to još ovaj vikend. Imam osjećaj kao da se šire, ali me uopće ne svrbe. Ne znam jel to isto što i vi imate...Da odem kod dermatologa ili da malo pričekam? Što preporučate u međuvremenu, s čim da mažem s obzirom da ne znam što je?
tototo19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2011., 00:45   #77
Za PR je tipičan takozvani "primarni medaljon"-na koži se obično izbaci prvo samo jedna fleka koja se širi i lagano izdigne iznad kože, a potom izbije još manjih. Sve se lagno šire i na kraju kao da izblijede. Vidim da su neki pisali da su imali i po nogama, PR se obično zadržava samo na području trupa, ponekad se širi na ruke, inimno rijetko na noge, a gotovo nikada na lice.
Možda ti to pomogne u razlučivanju. Dobro prouči slike na netu ako planiraš bilo što poduzimati prije ortodonta jer gljivice i PR izgledaju jaaako slično, a terpija je suprotna-kod PR treba izbjegavati tuširanje, sredstva za tuširanje i nježno tapkati pri brisanju dok se kod gljivica preporučuje baš trljanje zaraženih mjesta ručnikom i ljuštenje tih ljuskica jer su tu uzročnici.

Zajedničko je da i jedno i drugo uništava svjetlost, prirodna i umjetna, te sunčevo zračenje i solarij (iako solarij ne preporučujem) i trebanositi prozračnu pamučnu odjeću.

Ja sam jedna od ovih rijetkih koje su to dobile dva puta-jednom prije 5-6 godine, a upravo me prošlo drugi put.
__________________
idu dani... :D
pobjedizanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 21:24   #78
Crvenilo, žarenje, svrbež - reakcija na koji kiki više?

crvenilo, plikovi tu i tamo, oticanje, svrbez, zarenje - tako mogu opisati nesto sto mi se dogodi 2-3 puta na dan - a katkada nema nista po 3 dana

dodem na posao.radim svoj posao. nitko i nista me ne zivcira.ne radim u prljavom ili prasnjavom. odjedanput zvoni telefon, javljam se i cujem sefa kako samo govori ovo: dobar dan xxx zovem samo da te pohvalim...
ja se odma pocinjem crveniti po vratu, licu, rukama, trbuhu, koljenima...svrbi, pece..natice.

gledam film, smijem se na film jer je smjesan - opet dobivam plikove, svrbez, zari, pece komaaaa

sta je to?
ocito je nesto na psih.bazi ali ne razumijem sta a najmanje - zasto!
dakle dogodi mi se kad stojim u ducanu pa cekam u redu dulje (nitko me ne maltra, razmisljam kak si hocu kupiti majicu bla bla) i pocinje mi se to pojavljivati.

zurim se na tramvaj - oznojim se, opet mi pocrvene ti dijelovi tijela i zare me.

prvi puta u zivotu mi se je to pocelo pojavljivati ove godine u 1mjesecu.
prvo kada sam hodala vani po hladnoci, sada po vrucini, kada se kupam, kada se smijem, kada se placem....
ne znam da li vec postoji ovakva tema ako da - moje isprike.
al neznam koji je to vrag vise i pocinje me to jako smetati i zivcirati.
uglavnom zadovoljna sam u zivotu i nemam nekih problema pa stvarno neznam zasto mi je to ovako.

hvala svima
__________________
prodajem bubreg tream keš, a ak nema keša onda ga prodajem za porciju čevapa s lukom
slatkoprase is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:30   #79
Quote:
slatkoprase kaže: Pogledaj post
crvenilo, plikovi tu i tamo, oticanje, svrbez, zarenje - tako mogu opisati nesto sto mi se dogodi 2-3 puta na dan - a katkada nema nista po 3 dana

dodem na posao.radim svoj posao. nitko i nista me ne zivcira.ne radim u prljavom ili prasnjavom. odjedanput zvoni telefon, javljam se i cujem sefa kako samo govori ovo: dobar dan xxx zovem samo da te pohvalim...
ja se odma pocinjem crveniti po vratu, licu, rukama, trbuhu, koljenima...svrbi, pece..natice.

gledam film, smijem se na film jer je smjesan - opet dobivam plikove, svrbez, zari, pece komaaaa

sta je to?
ocito je nesto na psih.bazi ali ne razumijem sta a najmanje - zasto!
dakle dogodi mi se kad stojim u ducanu pa cekam u redu dulje (nitko me ne maltra, razmisljam kak si hocu kupiti majicu bla bla) i pocinje mi se to pojavljivati.

zurim se na tramvaj - oznojim se, opet mi pocrvene ti dijelovi tijela i zare me.

prvi puta u zivotu mi se je to pocelo pojavljivati ove godine u 1mjesecu.
prvo kada sam hodala vani po hladnoci, sada po vrucini, kada se kupam, kada se smijem, kada se placem....
ne znam da li vec postoji ovakva tema ako da - moje isprike.
al neznam koji je to vrag vise i pocinje me to jako smetati i zivcirati.
uglavnom zadovoljna sam u zivotu i nemam nekih problema pa stvarno neznam zasto mi je to ovako.

hvala svima
Možeš imat nekakav oblik alergijske reakcije tj. neurovegetativne preosjetljivosti. Nekakav neurodermatitis, tu mogu emocionalni čimbenici, znoj, vručina, hladnoća izazivat takve simptome. Bilo bi najbolje da odeš do nekog dermatologa možda za početak, definitivno preko foruma samo nagađamo, trebaš pregled.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2011., 22:35   #80
ma da morat cu otici.al sam prije isla ovak pitat da si "olaksam" malo dok ne odem iduci tjedan

tnx
__________________
prodajem bubreg tream keš, a ak nema keša onda ga prodajem za porciju čevapa s lukom
slatkoprase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:27.